id: hw87uz

Karma i żwirek od 15 grudnia do 15 stycznia

Karma i żwirek od 15 grudnia do 15 stycznia

Nasi użytkownicy założyli 1 016 777 zrzutek i zebrali 1 065 613 922 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Zakupiliśmy ze środków zrzutki karmę na 1200 zł. Otrzymaliśmy przed świętami karmę o wartości prawie 1000 zł, dlatego pomniejszamy pulę do zebrania i apelujemy o wsparcie. Jeszcze 2 tyg. zrzutki :)
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Edit. 2.01.2018

Mamy pod opieką 41 kotów. 8 trafi do nas na dniach. Bardzo na Was liczymy. Jeszcze 2 tygodnie zbiórki. Faktury za 1200 zł z tej zrzutki i ponad 1000 zł środków własnych dostępne na stronie fb SosnoŚląskie koty do adopcji. Otrzymaliśmy karmę za 1000 zł stąd zmniejszenie puli docelowej.

Pomóż nam wykarmić 57 kotów pod naszą opieką i kilkadziesiąt wolno żyjących.

Utrzymanie jednego kociaka w DT lub w KOTłowni to min. 80 zł. To cena żwirku i karmy. Nie jesteśmy w stanie oszczędzić na karmie, bo kociaki, które doświadczyły głodu jedzą bardzo dużo, żwirek też nie jesteśmy w stanie przyoszczędzić. Używamy bentonitu, który jest bardzo chłonny jak i niedrogi. Biorąc najtańszy zużywa się go o tyle więcej, że wychodzi na jedno.

Bazuka ( powyżej), Neko (obok), Romek, Julka to nasze wiecznie chore kociaki. Leczenie ich jest bardzo długie i kosztowne.

W tej chwili w Domach Tymczasowych mamy równo 30 kotów. Nie liczę prawie 20 naszych prywatnych. To tylko dodatkowe kociaki, wzięte, bo np. przymarzały do ziemi... albo siedzą 5 miesiąc, bo są pospolite i nikt nie chce ich adoptować.

Kilka dni temu otwarliśmy kociarnię. Remont i wyposażenie mamy dzięki sponsorom. Niestety... odkąd charytatywnie wyremontowano nam lokal, wiele osób uważa, że śpimy na kasie. Wspiera nas mała grupa darczyńców, bo jesteśmy dość nową grupą (działamy w takiej formie dopiero pół roku) i otrzymując pomoc na jedno, nie dostajemy wsparcia na drugie. Logiczne - każdy ma ograniczony budżet. Zależało nam na tym miejscu, bo chcemy mieć, miejsce w mieście, gdzie koty po sterylizacji znajdą czas na rekonwalescencję. Lokal dał nam jednak większe możliwości. Mogą w nim przebywać rezydenci. Możemy tym kotom pomóc... ale nie mamy za co. Wyżywienie takiej grupy kotów to ponad 5 tysięcy zł. Minimum tyle. To samo utrzymanie. Profilaktyka wynosi drugi tyle. Już teraz mamy tysiąc zł długu za leczenie. Listopad, w którym miałyśmy mniej kotów, wyniósł nas 9 tysięcy. Teraz nasze wydatki będą wynosiły kilkanaście tys. zł jeżeli weźmiemy te koty. To od Was zależy czy będziemy mogły im pomóc.

Domowe warunki KOTłowni

Pokój dla kociąt

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 49

NO
Nikodem Ossowski
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
NE
Nekuro
100 zł
AB
Aneta Brodowicz Kajda
50 zł
WS
Weronika Ścierańska
50 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
MZ
MaZa
50 zł
KS
Katarzyna
50 zł
BZ
Bogusław Zakrzewski
50 zł
AB
Aleksandra Blaszczyk
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków