koniec za 39 dni ID: pk46vj

Ikona w Afryce - warsztaty ikon w Kamerunie i rozpoznanie sytuacji artystycznej.

Zebrano 1 910 zł
z kwoty 12 000 zł

15 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

69
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Pojechanie tam, doświadczenie na własnej skórze, zobaczenie było pięknym doświadczeniem. Serce woła: TRZEBA POMÓC! Przecież tam nie ma nawet kredek w szkole.

Wesprzyj, prosimy naszą akcję. Czekają cenne nagrody prosto z Afryki!


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Ikona w Afryce!

Sam wyjazd, warsztaty i odwiedziny w szkole już za nami. Był niezwykłym doświadczeniem pełnym szkokujących chwil ale też wiele radości. Razem wydaliśmy prawie 12 tyś zł (przelot, szczepienia, wiza, przejazdy). Pomogło nam w tym trochę darczyńców.


Co dalej?

Szykujemy się do dużej akcji zbierania materiałów a na lipiec 2020 chcemy zorganizować szkolenie dla nauczycieli tam. Możecie sobie wyobrazić, że zajęcia plastyczne w szkole to tam nowość a nauczyciele nie wiedzą jak je przeprowadzić?

Dlatego, mimo zrealizowanego wyjazdu i warsztatów, prowadzimy dalej zbiórkę pieniędzy na ten projekt. Chcemy przygotować się do dalszych działań. Jakich?

1. Obróbka nagranych ponad 100 GB materiałów wideo i foto (skład w filmy, dzwięki i sensowny materiał)

2. Przygotowanie ogólnopolskiej akcji zbiórki przyrządów szkolnych i wysłanie jej kontynerem do dzieci w Ayos (plakaty, informacja, wideo do szkół...)

3. Przygotowanie kolejnych akcji jak znalezienie wolontariuszy do przeprowadzenia szkolenia/warsztatów dla nauczycieli i dzieci w przyszłym roku.

Wszyskie te przygotowania to dość duże wydatki. Ich zazwyczaj nie widać. Ale za to końcowy efekt jest niesamowity!

Czy jesteśmy w stanie pomóc wszystkim? Zmienić ten cały świat?

Może i nie. Jednak pomagając JEDNEMU zmieniamy CAŁY ŚWIAT tego JEDNEGO! On pomoże rozwinąć się następnemu, ten dalej i tak nakręcamy spiralę dobra.

Co już zrobiliśmy?

1. Warsztat dla 10-ciu wybranych w misji osób. Wyłoniliśmy pięcu zdolnych do pójścia do college artystycznego z międzynarodowym dypolomem.

Czy warto? Czy nie lepiej podstawowy zawód jakiś?

Warto! Sprawdziliśmy szkołę. Uczy: ceramiki, rzeźby, malarstwa od podstawy. To oznacza, że po takiej szkole osoba będzie mogła wykonywać bardzo potrzebne sprzęty jak: dzbany, sprzęty domowe z porcelany (gliny) oraz rzeźbić np. ucieraki, możdzierze, łudki... Mając przy tym odpowiednią wiedzę.

2. Duży warsztat z dziećmi o Aniele Stróżu, gdzie dzieci poznały i namalowały anioła stróża. Poznały też Polskę i przygotowały laurki dla nas. Wszysko dzięki narzędziom jakie przywieźliśmy - tam nie ma kredek, mazaków.

4. Video, foto, nagrania do promocji w mediach społecznościowych, pokazania rzeczywistości naszym dzieciom...

5. Mamy dwie osoby chętne do opłacenia college na jeden rok (1200 Euro). Szukamy dalej. Podstawowa szkoła na rok to 100 Euro.

Więcej informacji na naszej stronie. Tam wyszczególniamy działania: www.InBlessedArt.pl

Co zyskamy!

Takie uśmiechy!

Już w realizacji

Po części już zrealizowaliśmy projekt pożyczając pieniądze i otrzymując wiele wsparcia. Więcej informacji na naszej stronie fundacji. Projekt okazuje się naprawdę niesamowitym doświadczeniem i odkryciem. Będziemy realizować następne projekty edukacyjne.

Mamy czterech kandydatów do szkoły plastycznej. Dwójka już znalazła ofiarodawców. Pójdą do naprawdę prestiżowej szkoły z dyplomami uznawanymi na całym świecie.


Ikona w Afryce!

Ikona w Afryce! To doświadczenie wyjazdu do Afryki jakie mamy odbyć może wprawić w zachwyt, może wzbudzić podziw, może uchylić rąbek pewnej Tajemnicy, to, że każdy z nas jest IKONĄ BOGA, stworzoną na Jego Obraz i Podobieństwo. Nie wiem, czy kameruńczycy to wiedzą, ale na pewno czują, gdzieś w swoich SERCACH. Prości jak dzieci, niewinni jak gołębie, czasem może jak węże, kiedy zła myśl przylgnie i przyklei się do SERCA. Afrykańczycy - Ludzie SŁOWA, bardziej, aniżeli OBRAZU, może dlatego, nie mają tak rozwiniętej kultury i sztuki obrazu, lecz czy nie dzieje się tak, że im prostszy człowiek, im mniej przepełniony obrazami z tego świata, tym bardziej otwarty, na ŚWIAT DUCHOWY - ten nie materialny? Czyż, nie wytwarzamy najpierw OBRAZU w swoim wnętrzu, w swej duszy, czyż nie dzieje się tak, że SŁOWO kryje pod swą szatą właśnie OBRAZ? Może zatem się okazać, iż Ci, którzy nie wytworzyli jako takiej sztuki sakralnej, czy też ikonografii w sensie jej zmaterializowania w postaci zapisania tego na materiale, jakim może być deska, czy kamień, czy inne tworzywo, wytworzyli ją i nadal tworzą w swoich SERCACH, poprzez to same Światło - DUCHA ŚWIĘTEGO, które uzewnętrznia się na IKONIE, jednak najpierw oświetlając SERCE IKONOGRAFA. Święty Paweł w 2 liście do Koryntian pisał: ,,Wy jesteście naszym listem, pisanym (gr. GRAFO) w SERCACH naszych, listem, który znają i czytają wszyscy ludzie. Powszechnie o was wiadomo, żeście listem Chrystusowym dzięki naszemu posługiwaniu, listem napisanym nie atramentem, lecz DUCHEM BOGA ŻYWEGO; nie na kamiennych tablicach, lecz na żywych TABLICACH SERC,, (2Kor 3,2-3). Dzięki więc posługiwaniu misjonarzy, dzięki głoszeniu Ewangelii, ludzie Ci, poprzez ŻYWE SŁOWO, zrozumieli, iż TO SŁOWO stało się Ciałem - JEZUSEM CHRYSTUSEM, BOGIEM-CZŁOWIEKIEM, i że w taki sposób stało się to SŁOWO - opisywalne. Teraz, ufam, że dzięki naszej posłudze będą mogli doświadczyć jeszcze czegoś NIE BYWAŁEGO, NIE WYOBRAŻALNEGO, dla ich sposobu myślenia, albowiem tego, iż TO Słowo, które stało się CIAŁEM, nie tylko jest OPISYWALNE, przez SŁOWO, ale również wyrażalne poprzez ZAPIS ( gr. GRAFO) jaki dokonuje się poprzez KOLORY, i materializuje się poprzez MALOWANIE IKONY. Jest to o tyle ważne, o ile uświadomimy sobie, że to o czym teraz mówię, było przedmiotem sporu, i walki w czasie IKONOKLAZMU, i zostało wyrażone w dogmatycznym nauczaniu kościoła w tkzw. Horosie, orzeczeniu uchwalonym na II Soborze Nicejskim w 787 roku.

O. Sylwan Marcin Wirkowski OSPPE

Dziękujemy za wsparcie!

Jesteśmy w pełni legalną fundacją!

Zobacz naszą pracę i projekty.

środa, 16 października 2019 o 12:54

Wróciliśmy już z Afryki. Tworzymy relację video... na naszych stronach. InBlessedArt.pl

poniedziałek, 16 września 2019 o 21:22

Za 9 dni musimy zacząć barć tabletki na malarię. Jedno opakowanie to około 150 zł. Musimy zjeść po 3 opakowania. ALE I TAK JESTEŚMY PEŁNI ENERGI!!!

poniedziałek, 16 września 2019 o 21:20

Dziękujemy za Wasze wspieranie! Dziś dotarły do nas nasze paszporty z Wizami. Jesteśmy już zaszczepieni. Mamy przygotowane specjalne środki anty owadom. Wszysko opłaciliśmy dzięki Waszemu wspieraniu akcji! Dziękujemy!

Aby dodać komentarz lub

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

AC
ukryta
Agnieszka Charko
A
200 zł
Adrian
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
1 000 zł
Dane ukryte
BP
30 zł
Beata PizoN-Jeziorowska
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Użytkownik niezarejestrowany
30 zł
Użytkownik niezarejestrowany
LZ
200 zł
Lucyna Zdebik
BS
50 zł
Beata Szulak
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

BS
50 zł
Beata Szulak

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

374 207 zrzutek

Pomóż zebrać 12 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

69
udostępnień

NAGRODY

Dziękujemy za wsparcie!

10 zł i więcej

Otrzymasz indywidualne podziękowanie mailowe oraz nagranie MP3 z piosenką z Afryki

przewidywana dostawa: 1 listopada, 2019

Jesteśmy bardzo wdzięczni! DZIĘKUJEMY!

20 zł i więcej

Otrzymasz nagrodę z 10 zł + każdorazowo poinformujemy cię na email o nowych relacjach video z Afryki + 2-ga MP3 z piosenką

przewidywana dostawa: 1 listopada, 2019

Czujemy się docenieni! DZIĘKUJEMY!

30 zł i więcej

Otrzymasz nagrody z 10 i 20 zł + pocztowy upominek z Afryki.

wybrano 1 raz

przewidywana dostawa: 1 listopada, 2019

Rośnie nasz zapał do pracy! DZIĘKUJEMY!

40 zł i więcej

Otrzymasz nagrody z 10, 20 i 30 zł + do pobrania specjalny zestaw mp3 z piosenkami z misji

przewidywana dostawa: 1 listopada, 2019

Aż tak nasz cenisz! To trzeba uwiecznić! DZIĘKUJEMY!

50 zł i więcej

Otrzymasz nagrody od 10-40 zł + Twoje Imię i Nazwisko znajdzie się w każdym publikowanym przez nas klipie w dziale NASZ ŚW. JÓZEF !

wybrano 3 razy

przewidywana dostawa: 1 listopada, 2019

Naprawdę jesteś wielkim pomocnikiem Afryki! DZIĘKUJEMY!

100 zł i więcej

Otrzymasz nagrody od 10-40 zł + Twoje Imię i Nazwisko znajdzie się w każdym publikowanym przez nas klipie w dziale NASI ANIOŁOWIE + powiększamy pocztową niespodziankę + MP3 nagrywamy na pendrive!

wybrano 3 razy

przewidywana dostawa: 1 listopada, 2019

To już trzeba naprawdę uwiecznić! DZIĘKUJEMY!

200 zł i więcej

Otrzymasz nagrody od 10-40 zł + Twoje Imię i Nazwisko znajdzie się w każdym publikowanym przez nas klipie w dziale NASI ARCHANIOŁOWIE + powiększamy pocztową niespodziankę + MP3 nagrywamy na pendrive + Indywidualne podziękowanie od dzieci.

wybrano 2 razy

przewidywana dostawa: 1 listopada, 2019

Nie wierzmy w co widzimy! SZOK! DZIĘKUJEMY!

500 zł i więcej

Otrzymasz nagrody od 10-40 zł + Twoje Imię i Nazwisko znajdzie się w każdym publikowanym przez nas klipie w dziale NASI ARCHANIOŁOWIE + powiększamy pocztową niespodziankę + MP3 nagrywamy na pendrive + Indywidualne podziękowanie VIDEO od dzieci.


przewidywana dostawa: 1 października, 2019

Jesteś naszym głównym patronem! DZIĘKUJEMY! Tego Ci nie zapomnimy!

1000 zł i więcej

WSZYSTKIE NAGRODY + Imienne i mówione podziękowanie w każdym klipie (lub logo firmy i reklama produktu) + duży pakiet prezentów z Afryki!

przewidywana dostawa: 1 listopada, 2019

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.