id: j55bjz

Ratujemy stacje kolejową z 1905r

Ratujemy stacje kolejową z 1905r

Aktualności1

 • Serwus!


  Wiemy, że sporo z Was czyta o nas na blogu (www.stacjakobulty.com) i zagląda na FB, ale pomyśleliśmy, że warto dać znać wszystkim co dzięki między innymi Waszemu wsparciu już udało się zrobić.  Uwaga, uwaga zatem...


  1. Powiększyliśmy skład osobowy. Poznajcie Anielę

  image


  2. Udało się wykopać studnię;

  3. Prąd - jest;

  4. Oczyszczalnia ścieków - zamontowana;

  image
  5. Ogrodzenie terenu - Lesio i jego odciski potwierdzają, że jest, psy natomiast mówią, że jakby go nie było bo jeśli tylko maja chęć to dadzą dyla wiec i tak trzeba ich wiecznie pilnować;  image
  6. Okna - zamówione, wykonane, wstawione;

  7. Remont dachu - prawie koniec: dachówka ściągnięta ze starej stodoły do rozbiórki, oczyszczona i wrzucona na dach, kominy odbudowane i ocieplone, orynnowanie i inne takie już są, teraz czas na ocieplenie całości dachu i już;

  image
  8. Mieszkamy oczywiście na miejscu w wozie Drzymały ;) aktualnie jest on ocieplany i obudowywany modrzewiem. Kiedyś, po remoncie środka będziecie mogli w nim mieszkać;  image
  9. Sąsiedzi poznani i donosimy, że są wspaniali - Nigdzie się już stad nie ruszamy. O nie :) 

  10. Ach zapomnielibyśmy! Stacja manOwce przeżyła tez już swoją pierwsza imprezę - na naszym weselu bawiło się przez 4 dni łącznie 70 osób. Da się! 

  image
  Co teraz przed nami?


  1. Ogrzewanie budynku, czyli piec i rozprowadzenie instalacji oraz kaloryferów (jakby kto miał to chętnie przyjmiemy stare i piękne, żeliwne, piec na pellet tez z przyjemnością ;)) 

  2. Rozprowadzenie instalacji elektrycznej po budynku 

  3. Część dla gości a w tym stworzenie dwóch łazienek, aneksu i wygodnych apartamentów (tutaj czeka nas sporo roboty z odnawianiem mebli z odzysku, ratowaniem podłogi i takimi drobiazgami jak generalny remont wszystkiego. 

  4. Remont kuchni

  5. Remont schodów (te które mamy są hmmm niezbyt stabilne. Możliwe, że palone schody to nie jest to co lubimy najbardziej).


  image

  image

  image

  image
  całus,

  DLLA i cztery łapy <3


  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Serwus! 


Jesteśmy całkiem zdrowymi (choć może nieco szalonymi), jeszcze  młodymi ludźmi z jednym bombelkiem na pokładzie i dwoma zbójnickimi ogonami z odzysku.


kc693ecb46606540.jpeg

Jeśli słyszeliście kiedyś hasło „a może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?” to wiecie już mniej więcej jak odbyło się nasze przeniesienie na Mazury :) 


Historia miała być prostsza. Któregoś dnia postanowiliśmy sprzedać swoje M2 w centrum Warszawy i przenieść się do wiejskiego siedliska (nie dalej niż 80-100km od Warszawy), tam założyć agroturystykę i prowadzić szkolenia psów (w Warszawie działała moja szkoła wiec nie narzekałam na nudę). Sam pomysł wsi zaczal się z kolei od owiec. Owce marzyły mi się bardzo. Wiadomo, owce rulez, ale poza tym ze są najwspanialsze na świecie to mogą być zaganiane przez psy :) 


i40ed36d27788b6e.jpeg


Poszukiwania były intensywne, odległość zaczynała się zwiększać ale nic nas szczególnie nie łapało za serce. Aż tu nagle pojawiła się ona! Facebook podrzucił zdjęcia z informacją, że jest na sprzedaż. Prawda jest taka, że zanim dojechaliśmy na miejsce wiedzieliśmy, że ją kupimy.  Nie 100 a 200 kilometrów od Warszawy, nie siedlisko a Stacja kolejowa z początków XX w., nie w stanie „w miarę do użycia” a w zasadzie w ruinie, po pożarze, bez okien, drzwi, ale za to z zachowaną posadzką. Cud, miód i orzeszki chciałoby się rzec. 


je3983ebcfde45b0.jpeg


Przy akompaniamencie lamentu matek, widoku zatroskanych min ojców i pukaniu po czołach znajomych kupiliśmy stację i będziemy w niej tworzyć nie tylko swój dom ale i miejsce dla wszystkich szukających ucieczki od miasta, kontaktu z naturą, dobrego, zdrowego jedzenia, wsparcia w rodzicielskich dramatach dnia codziennego, dobrej zabawy, a przede wszystkim odpoczynku w tempie slow. 


Widzimy już te planszowki przy kominku, kawę na tarasie z widokiem na las, spotkania przy ogniskach, noclegi pod gwiazdami, tropienie śladów zwierząt, chleb prosto z pieca i masę przetworów i jeszcze wszystko inne co składa się na wielką przygodę.


x6fe4ef39440dc42.jpeg


Jak agroturystyka to i zwierzęta, a jak zwierzęta to psy już mamy, a reszta dołączy z biegiem czasu i potrzeb. Nie potrzebujemy koni arabskich, więc pewnie trafi do nas para hucułków, owce to absolutne must have, chcemy tez krowę i kozy i wszystko inne co uda się sprowadzić lub wprowadzić będzie się musiało. 


Poza tym co wydaje się oczywiste, w ramach projektu manOwce chcemy stworzyć nie tylko agroturystykę "stacja kobułty" ale także fundację, która zajmie się bezpłatnymi warsztatami dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także organizacją wyjazdów dla dzieci i młodzieży oraz poszerzaniem możliwości rozwoju dzieci i młodzieży z Warmii i Mazur.


Dlaczego chcemy jeszcze zajmować się dziećmi i młodzieżą? Jako wieloletni instruktorzy harcerscy, a także aktywni rodzice żyjący w duchu chustonoszenia, rodzicielstwa bliskości i masy zabawy wiemy jak ważny jest rozwój i umiemy się nim zajmować - sądzimy więc, że najlepsze co możemy Wam dać to trochę siebie i naszej wiedzy :)


m091d9f4ce5fef3a.jpeg


Taka to wizja. Żeby miała szansę się ziścić najpierw musimy doprowadzić stację do stanu nie zagrażającego bezpieczeństwu :) na stół wykładamy wszystko co mamy ze sprzedaży mieszkania, pozostałości po korporacyjnych pensjach, własne sily, chęci i miliony roboczogodzin. Wiemy jednak, że to nadal za mało więc jeśli tylko nasza wizja przypadła Wam do gustu to dorzuccie prosimy ile możecie, a później wpadnijcie nas odwiedzić. Nie liczymy na cuda, ale każda dorzucona "piątka" i każde udostępnienie zrzutki zbliża nas do ogarnięcia wydawałoby się niemożliwego :)


u2cc0e4a80e28c0e.jpeg


Kosztorysy, relację z kolejnych etapów prac, więcej o nas i naszym miejscu znajdziecie z czasem na vlogu „o tutaj” i blogu „o tutaj”. Zajrzyjcie też koniecznie na naszego fejsika "o tutaj"

v0c50464b8175e67.jpeg


Dawna Stacja Kolejowa Kobułty to budynek z 1905 roku, która do lat 90' funkcjonowała z pierwotnym założeniem, później przechodziła z rąk do rąk aż w 2019 roku trafiła do nas. W 2013 przeżyła długi i wyniszczający pożar. Aktualnie jest w stanie fatalnym ale do odratowania.

Sama wieś położona jest na granicy Warmii i Mazur (35 km od Olsztyna, 200 od Warszawy, 180 od Gdańska), tuż obok cudownych łąk dymerskich. Więcej dowiecie się z naszego FB!


Co jest do zrobienia na już?

- remont dachu (blachodachówka, izolacja, docieplenie, uszczelnienie)

- zamówienie i wstawienie okien (oryginalne zostały nam dwa, a resztę niestety załatwił ogień)

- zamówienie i wstawienie drzwi zewnętrznych 

- podciągnięcie wody

- podciągnięcie prądu 

- osuszenie i izolacja murów 

- odratowanie walącej się części „warsztatowej”

- ogrodzenie terenu (a tym samym ratunek budynku przed nieproszonymi gośćmi, którzy póki co regularnie go odwiedzają nie polepszając jego stanu niestety)

-instalacja ogrzewania

-instalacja oczyszczalni


b56f25f2dd2b275d.jpeg


Ahoj przygodo!


Dagmara, Leszek,Aniela, Leon, Django i Mucha

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 81

JT
Jacek Tracz
501 zł
A
Artur
500 zł
P
P, C, A, T
500 zł
8
8łap.4nogi
500 zł
O
Ola r
500 zł
 
Dane ukryte
160 zł
IT
Ignacy Tyszka
155 zł
J
Jurand
150 zł
A
Agata
150 zł
M
Monika
150 zł
Zobacz więcej

Komentarze 18

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 20 zł i więcej
pyszna kawa na stacji Kobułty
Jedziecie w trasę? Będziecie obok? A może chcecie po prostu zajrzeć jak wygląda to czego razem dokonaliśmy? Wpadnijcie na stację i napijcie się z nami pysznej kawy parzonej specjalnie dla Was &amp;amp;amp;lt;3

wybrano 24 razy

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Personalizowana karta pocztowa ze stacji Kobułty
Chcemy Wam podziękować "osobiście" a w każdym razie osobiście podpisując a wcześniej projektując dla Was kartkę pocztową prosto z naszej stacji &amp;amp;amp;lt;3

wybrano 12 razy

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Weekend pod namiotem w agroturystyce "stacja kobułty" dla 2 osób z wyżywieniem
Jeśli chcielibyście spędzić slow weekend poza miastem to zapraszamy Was w nagrodę do naszej stacji. W ramach nagrody przyjechać możecie w piątek lub sobotę i zostać do niedzieli wieczorem (możecie oczywiście dokonywać dłuższych rezerwacji), nie musicie martwić się o wyżywienie ponieważ nakarmimy Was do syta.Ta nagroda możliwa będzie do odbioru po zakończeniu pierwszych prac remontowych (potrzebujemy kuchni żeby Was karmić i pewnie chcielibyście mieć łazienkę ;)) w miesiącach umożliwiających biwakowanie

wybrano 15 razy

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Weekend z wyżywieniem dla 2 osób (można zabierać dzieci;)) w agroturystyce "Stacja Kobułty"
Jeśli chcielibyście spędzić slow weekend poza miastem to zapraszamy Was w nagrodę do naszej stacji. W ramach nagrody przyjechać możecie w piątek od 16:00 lub sobotę i zostać do niedzieli wieczorem (możecie oczywiście dokonywać dłuższych rezerwacji), nie musicie martwić się o wyżywienie ponieważ nakarmimy Was do syta.Ta nagroda możliwa będzie do odbioru po zakończeniu pierwszych prac remontowych (pokój gościnny mamy w planach udostępnić w okolicach świąt Bożego narodzenia)

wybrano 7 razy

Wybieram
Wpłać 1500 zł i więcej
2 Weekendy dla dwóch osób i psa połączony z intensywnym szkoleniem (z wyżywieniem)
Jeśli chcielibyście spędzić slow weekend poza miastem, a przy okazji zająć się szkoleniem swojego psa (po wcześniejszej konsultacji telefonicznej, nie zajmujemy się psami wykazującymi dużą agresję do innych zwierząt i ludzi, prosimy o zapoznanie się z regulaminem szkoły HowHau) to zapraszamy Was w nagrodę do naszej stacji razem ze swoim czworonożnym kumplem. W ramach nagrody przyjechać możecie w piątek od 16:00 lub sobotę i zostać do niedzieli wieczorem (możecie oczywiście dokonywać dłuższych rezerwacji), nie musicie martwić się o wyżywienie ponieważ nakarmimy Was do syta.W czasie jednego weekendu odbędziecie 4h szkolenia indywidualnego a kolejne 4h czekają Was po przerwie na ugruntowanie nabytych informacji i pracy własnej :) W ramach szkolenia realizujemy dowolny program dostępny na stronie www.howhau.pl i/lub indywidualne potrzeby, a także pracujemy nad potencjalnymi zachowaniami problematycznymi psa.

Nasi użytkownicy założyli

679 118 zrzutek

i zebrali

440 142 358 zł

A ty na co dziś zbierasz?