id: j5c4yh

Projekt historyczno edukacyjny na temat niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i zagłady.

Projekt historyczno edukacyjny na temat niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i zagłady.

2 477 zł 
z 5 000 zł
49%
zakończona 30.09.2021r
24 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Death Camps Memorial Site to projekt historyczno-edukacyjny na temat, niemieckich nazistowskich obozy koncentracyjne i obozy zagłady, ludobójstwo, Holokaust, zbrodnie przeciwko ludzkości.


Celem projektu jest szerzenie wiedzy związanej z wydarzeniami, które miały miejsce w czasie II wojny światowej, uwzględniając tematy takie, jak: ludobójstwo, Holokaust, zbrodnie przeciwko ludzkości, poprzez wykorzystanie Internetu, social mediów, wykładów, prelekcji, spotkań edukacyjnych, a także wyjazdów edukacyjno-badawczych.


Zebrane fundusze przeznaczane są na:

1) Płatne posty o zasięgu międzynarodowym w social media

2) Promowanie strony w wyszukiwarce Google

3) Tłumaczenia tekstów na języki obce

4) Bieżące koszty zawiązane z prowadzeniem projektu


Za całą swoją pracę i czas włożony w rozwój strony, profilu Facebook, profilu Instagram, wykłady i prelekcje dla młodzieży nie pobieram żadnego wynagrodzenia. Wszelkie tłumaczenia, wykonanie i utrzymanie strony i promocja i rozbudowa www, zakup książek, wyprawy w celach edukacyjnych, promocję w internecie finansuję SAMODZIELNIE lub z otrzymanych od WAS WPŁAT.


Serwisy Death Camps Memorial Site:

https://www.deathcampsmemorialsite.com

https://www.facebook.com/deathcampmemorialsite

https://www.instagram.com/deathcampsmemorial/


Realizacja Projektu


Baza wiedzy, serwis www, social media, multimedia


Swoją wiedzę "przelewam" na artykuły, które są tekstami autorskimi i zostały oparte na 15 latach pogłębiania wiedzy poprzez studiowanie takich materiałów jak: źródła historyczne, archiwa i zbiory muzealne, materiał IPN, zeznania świadków oraz konsultacje z pracownikami muzeów i przewodnikami. Artykuły w obecnej chwili są tłumaczone także na język angielski przez magistra translatoryki, a następnie umieszczane na ponad 100 grupach tematycznych polsko- i anglojęzycznych. Artykuły zawierają także autorskie: zdjęcia, filmy, nagrania z drona, animacje, mapy, itp. Co jakiś czas organizuję również konkursy, w których nagrodami są książki o tematyce obozowej ufundowane przez wydawnictwa, z którymi współpracuję. W planach mam także wdrożenie innych języków obcych.

Strona internetowa jest całkowicie zoptymalizowana pod urządzenia mobilne, wykonana i zoptymalizowana w najnowocześniejszych technologiach informatycznych (ocena wg Google - ponad 90%). Strona jest również pozycjonowana wg tzw. koncepcji długiego ogona - Long Tail.strona internetowaliczba odwiedzin strony www: ponad 62 000

liczba obserwujących profil facebook: ponad 58 000

liczba obserwujących profil Instagram: ponad 2000

liczba osób na grupie tematycznej: ponad 5 600

liczba udostępnionych i opublikowanych autorskich postów na innych grupach (większość w języku angielskim): ponad 2 000Wyjazdy i spotkania edukacyjne


Często można mnie spotkać w muzeach oraz byłych obozach, gdzie w charakterze prelegenta BEZPŁATNIE dzielę się swoją wiedzą (Auschwitz, Auschwitz Birkenau, Treblinka, Sobibór, Bełżec, Majdanek, Chełmno nad Nerem, Stutthof, Gross-Rosen, Płaszów, Pustków, Theresienstadt.


wykłady edukacyjne

Wykłady i prelekcje


Prowadzę wykłady, prelekcje (prezentacje multimedialne - wykład; 45 min / 90 min / 120 min), panele dyskusyjne, m in. w szkołach (8 klasa / liceum / technikum / szkoły policealne, itd.), a także stowarzyszeniach, klubach, instytucjach, jak i w czasie wydarzeń i rocznic. Wykłady prowadzę na terenie całej Polski. Tematami są: obozy koncentracyjne, zagłady, pracy, Holokaust, martyrologia, zbrodnicza działalność państw osi, historie regionów, miast podczas okupacji, wydarzenia, ważne osoby. Istnieje możliwość przygotowania wykładu lub prezentacji opisujących dane wydarzenie, rocznicę, miejsce, itp. Więcej informacji proszę o kontakt mailowy.


Wykłady_study_holocaust

lekcje_lesson_holocaust

study_prezentacja_holocaust

Wyjazdy i ekspedycje badawcze


Często podróżuję do miejsc takich jak Auschwitz, Auschwitz Birkenau, Treblinka, Sobibór, Bełżec, Majdanek, Chełmno nad Nerem, Stutthof, Gross-Rosen, Płaszów, Pustków, Theresienstadt, oraz po pozostałych miejscach związanych z tematyką ludobójstwa i martyrologii. Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę w temacie obozów śmierci, eksterminacji, Holokaustu, zbrodni nazistowskich, zbrodni przeciwko ludzkości. Miejsca te również uwieczniam na fotografiach i nagraniach wideo, które później publikuję w sieci i na portalach social media. Również bezpłatnie udostępniam zdjęcia, np. do gazet czy publikacji, jak i do prac naukowych (np. magisterskich, licencjackich, itd.).


wyjazd auschwitz- death camps memorial site

wyjazd kulmhof - death camps memorial site

wyjazd gross rosen - death camps memorial site


Publikacje


"Podobozy Auschwitz: wczoraj i dziś" - obecnie pracuję nad książką na temat podobozów byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Niewiele osób wie, że oprócz macierzystego obozu Auschwitz istniało 48 podobozów Auschwitz (w tym Birkenau i Monowitz). Planowane jest wydanie wersji tradycyjnej, papierowej, w formie książki/fotoalbumu, oraz elektronicznej (Ebook), jak i aplikacji w APPLE APP Store oraz Google Play App Store‎. "Podobozy Auschwitz: wczoraj i dziś" będzie zbiorem informacji zawierających opisy, zdjęcia archiwalne, mapy oraz zdjęcia w stanie obecnym. Książka zostanie wydana w języku polskim oraz angielskim. Planowany termin wydania wersji papierowej: wiosna 2021. 

Podobozy Auschwitz - książka

Auschwitz Monowitz

Auschwitz Monowitz

Auschwitz Monowitz

Autor projektu:

Paweł Krupiński


Nazywam się Paweł Krupiński. W wolnym czasie podróżuję po miejscach historycznych - głównie po byłych niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych i obozach zagłady. Przez ponad 15 lat odwiedziłem prawie 300 razy różne obozy koncentracyjne i zagłady – zarówno prywatnie, jak i komercyjnie. Konsultacje historyczne, setki przeczytanych książek, obejrzanych filmów dokumentalnych i historycznych na temat Holokaustu, obozów, III Rzeszy i Cesarstwa Niemieckiego (zaczynając od towarzystwa Thule 1918 po 1945), a następnie losów powojennych zbrodniarzy nazistowskich i historii II wojny światowej. Oprócz obozów odwiedzam również inne historyczne miejsca (Wilczy Szaniec, Wał Pomorski, miejsce operacji Anthropoid, itp.).


Z wykształcenia jestem programistą/informatykiem. Mieszkam w Katowicach (30 min. od Muzeum Auschwitz). Na co dzień prowadzę firmę informatyczną APN IT - Nowoczesne Technologie Informatyczne, która również przygotowała tę stronę internetową. Prywatnie jestem również zapalonym wędkarzem oraz muzykiem, ale pasja, której poświęcam najwięcej czasu, to historia II Wojny Światowej, a w szczególności obozy koncentracyjne i zagłady, jak i powiązane z nimi tematy.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 24

 
Dane ukryte
825,50 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
180 zł
 
Dane ukryte
150 zł
AB
Adam Brzosko
100 zł
KT
Katarzyna Tabor
50 zł
KB
Kamil Boczkowski
50 zł
AC
Agnieszka Cabała
50 zł
Wojciech Żytkiewicz
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

750 931 zrzutek

i zebrali

540 161 326 zł

A ty na co dziś zbierasz?