Projekt historyczno edukacyjny na temat niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i zagłady. ID: j5c4yh

Projekt historyczno edukacyjny na temat niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i zagłady. ID: j5c4yh

900 zł z 5 000 zł

18%

900 zł

900 zł

z 5 000 zł

6 dni

6 dni

do końca

14

14

wspierających
18%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Death Camps Memorial Site to projekt historyczno-edukacyjny stworzony z pasji do historii oraz często pomijanego tematu, jakim były niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne i obozy zagłady.


Znajdziecie nas na:

https://www.deathcampsmemorialsite.com

https://www.facebook.com/deathcampmemorialsite

https://www.instagram.com/deathcampsmemorial/


Wszystkie teksty na stronie są mojego autorstwa, oparte na 15 latach pogłębiania wiedzy poprzez studiowanie takich materiałów jak: źródła historyczne, archiwa i zbiory muzealne, materiał IPN, zeznania świadków oraz konsultacje z pracownikami muzeów i przewodnikami.

Celem projektu jest szerzenie wiedzy związanej z wydarzeniami, które miały miejsce w czasie II wojny światowej, uwzględniając tematy takie, jak: ludobójstwo, Holokaust, zbrodnie przeciwko ludzkości, poprzez wykorzystanie Internetu, social mediów, wykładów, prelekcji, spotkań edukacyjnych, a także wyjazdów edukacyjno-badawczych.


Autor projektu:


Paweł Krupiński


Nazywam się Paweł Krupiński. W wolnym czasie podróżuję po miejscach historycznych - głównie po byłych niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych i obozach zagłady. Przez ponad 15 lat odwiedziłem prawie 300 razy różne obozy koncentracyjne i zagłady – zarówno prywatnie, jak i komercyjnie. Konsultacje historyczne, setki przeczytanych książek, obejrzanych filmów dokumentalnych i historycznych na temat Holokaustu, obozów, III Rzeszy i Cesarstwa Niemieckiego (zaczynając od towarzystwa Thule 1918 po 1945), a następnie losów powojennych zbrodniarzy nazistowskich i historii II wojny światowej. Oprócz obozów odwiedzam również inne historyczne miejsca (Wilczy Szaniec, Wał Pomorski, miejsce operacji Anthropoid, itp.).

Z wykształcenia jestem programistą/informatykiem. Mieszkam w Katowicach (30 min. od Muzeum Auschwitz). Na co dzień prowadzę firmę informatyczną APN IT - Nowoczesne Technologie Informatyczne, która również przygotowała tę stronę internetową. Prywatnie jestem również zapalonym wędkarzem oraz muzykiem, ale pasja, której poświęcam najwięcej czasu, to historia II Wojny Światowej, a w szczególności obozy koncentracyjne i zagłady, jak i powiązane z nimi tematyRealizacja Projektu

Baza wiedzy, serwis www, social media, multimedia

Swoją wiedzę "przelewam" na artykuły, które są tekstami autorskimi i zostały oparte na 15 latach pogłębiania wiedzy poprzez studiowanie takich materiałów jak: źródła historyczne, archiwa i zbiory muzealne, materiał IPN, zeznania świadków oraz konsultacje z pracownikami muzeów i przewodnikami. Artykuły w obecnej chwili są tłumaczone także na język angielski przez magistra translatoryki, a następnie umieszczane na ponad 100 grupach tematycznych polsko- i anglojęzycznych. Artykuły zawierają także autorskie: zdjęcia, filmy, nagrania z drona, animacje, mapy, itp. Co jakiś czas organizuję również konkursy, w których nagrodami są książki o tematyce obozowej ufundowane przez wydawnictwa, z którymi współpracuję. W planach mam także wdrożenie innych języków obcych.

Strona internetowa jest całkowicie zoptymalizowana pod urządzenia mobilne, wykonana i zoptymalizowana w najnowocześniejszych technologiach informatycznych (ocena wg Google - ponad 90%). Strona jest również pozycjonowana wg tzw. koncepcji długiego ogona - Long Tail.strona internetowaliczba odwiedzin strony www: ponad 55 000

liczba obserwujących profil facebook: ponad 55 000

liczba osób na grupie tematycznej: ponad 5 600

liczba obserwujących profil Instagram: ponad 1600


Wyjazdy i spotkania edukacyjne

Często można mnie spotkać w muzeach oraz byłych obozach, gdzie w charakterze prelegenta BEZPŁATNIE dzielę się swoją wiedzą (Auschwitz, Auschwitz Birkenau, Treblinka, Sobibór, Bełżec, Majdanek, Chełmno nad Nerem, Stutthof, Gross-Rosen, Płaszów, Pustków, Theresienstadt.


wykłady edukacyjne

Wykłady i prelekcje

Prowadzę wykłady, prelekcje (prezentacje multimedialne - wykład; 45 min / 90 min / 120 min), panele dyskusyjne, m in. w szkołach (8 klasa / liceum / technikum / szkoły policealne, itd.), a także stowarzyszeniach, klubach, instytucjach, jak i w czasie wydarzeń i rocznic. Wykłady prowadzę na terenie całej Polski. Tematami są: obozy koncentracyjne, zagłady, pracy, Holokaust, martyrologia, zbrodnicza działalność państw osi, historie regionów, miast podczas okupacji, wydarzenia, ważne osoby. Istnieje możliwość przygotowania wykładu lub prezentacji opisujących dane wydarzenie, rocznicę, miejsce, itp. Więcej informacji proszę o kontakt mailowy.


Wykłady_study_holocaust

lekcje_lesson_holocaust

study_prezentacja_holocaust


Wyjazdy i ekspedycje badawcze

Często podróżuję do miejsc takich jak Auschwitz, Auschwitz Birkenau, Treblinka, Sobibór, Bełżec, Majdanek, Chełmno nad Nerem, Stutthof, Gross-Rosen, Płaszów, Pustków, Theresienstadt, oraz po pozostałych miejscach związanych z tematyką ludobójstwa i martyrologii. Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę w temacie obozów śmierci, eksterminacji, Holokaustu, zbrodni nazistowskich, zbrodni przeciwko ludzkości. Miejsca te również uwieczniam na fotografiach i nagraniach wideo, które później publikuję w sieci i na portalach social media. Również bezpłatnie udostępniam zdjęcia, np. do gazet czy publikacji, jak i do prac naukowych (np. magisterskich, licencjackich, itd.).


wyjazd auschwitz- death camps memorial site

wyjazd kulmhof - death camps memorial site

wyjazd gross rosen - death camps memorial site


Publikacje

"Podobozy Auschwitz: wczoraj i dziś" - obecnie pracuję nad książką na temat podobozów byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Niewiele osób wie, że oprócz macierzystego obozu Auschwitz istniało 48 podobozów Auschwitz (w tym Birkenau i Monowitz). Planowane jest wydanie wersji tradycyjnej, papierowej, w formie książki/fotoalbumu, oraz elektronicznej (Ebook), jak i aplikacji w APPLE APP Store oraz Google Play App Store‎. "Podobozy Auschwitz: wczoraj i dziś" będzie zbiorem informacji zawierających opisy, zdjęcia archiwalne, mapy oraz zdjęcia w stanie obecnym. Książka zostanie wydana w języku polskim oraz angielskim. Planowany termin wydania: jesień/zima 2020. 

Podobozy Auschwitz - książka

Auschwitz Monowitz

Auschwitz Monowitz

Auschwitz Monowitz

Auschwitz Monowitz

Auschwitz Monowitz

Auschwitz Monowitz

Za całą swoją pracę i czas włożony w rozwój strony, profilu Facebook, profilu Instagram, wykłady i prelekcje dla młodzieży nie pobieram żadnego wynagrodzenia. Wszelkie tłumaczenia, wykonanie i utrzymanie strony i promocja i rozbudowa www, zakup książek, wyprawy w celach edukacyjnych, promocję w internecie finansuję SAMODZIELNIE lub z otrzymanych od WAS WPŁAT.


Zebrane fundusze przeznaczane są na:

1) Tłumaczenia tekstów na języki obce

2) Płatne posty o zasięgu międzynarodowym w social media

3) Promowanie strony w wyszukiwarce Google

4) Bieżące koszty zawiązane z prowadzeniem projektu

NIE POBIERAM OPŁAT ZA WYPRAWY I WYKŁADY. JEŚLI CHCIELIBYŚCIE WESPRZEĆ TEN PROJEKT, MOŻNA TO ZROBIĆ POPRZEZ:Wpłacający14

 
Dane ukryte
180 zł
 
Dane ukryte
150 zł
KT
Katarzyna Tabor
50 zł
Wojciech Żytkiewicz
50 zł
BR
Barbara Rosiak
50 zł
AC
Agnieszka Cabała
25 zł
L
Lukk
25 zł
M
m696
25 zł
 
Dane ukryte
10 zł
MP
Marcin Pawłowski
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

588 144 zrzutki

i zebrali

330 769 513 zł


A ty na co dziś zbierasz?