id: j7sxe4

Ściągnijmy Naszych! - Pomóż nam zbudować Dom Rodaków z Rosji i Kazachstanu

Ściągnijmy Naszych! - Pomóż nam zbudować Dom Rodaków z Rosji i Kazachstanu

55 051 zł 
z 100 000 zł
55%
zakończona 12.04.2021r
681 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Trwa oddolna budowa domu dla Repatriantów z Rosji i Kazachstanu. W powstającym ośrodku zamieszkają również Rodacy z Kresów Wschodnich. Ci w podeszłym wieku, którzy pragną ostatnie chwile swego życia spędzić w ojczyźnie, której nigdy nie widzieli. Tak jak Pani Paulina Sokołowska z Podolskiego w północnym Kazachstanie.
Przez setki naszych wypraw na wschód wiemy doskonale jak ważne i prędkie jest ściągnięcie repatriantów do macierzy. W Domu zamieszkają Rodacy z Podolskiego i Oziernego w Kazachstanie. Z Wierszyny i spod Tobolska z Rosji. Seniorzy z Kresów, którzy u schyłku swego życia pozostali sami. Oraz z wielu innych miejsc. O ile młodzi Polacy na wschodzie są sami w stanie przebrnąć procedury repatriacyjne, o tyle dla tych najstarszych jest do bariera nie do przebycia.


i752c201f4118fc8.jpeg


W Straszowicach pod Wołowem wylaliśmy już fundamenty. Wiosną chcemy postawić już stan surowy budynku, aby latem pierwsi repatrianci mogli w nim już zamieszkać. Nie otrzymujemy odgórnych dotacji na Dom pozwalających w szybkim tempie zakończyć budowę, która jest wyścigiem z czasem. Rodacy odchodzą, wielu nigdy nie doczekało się powrotu do Macierzy. Wierzymy, że to właśnie dzięki Państwa wsparciu jesteśmy wstanie spełnić te najbardziej wytęsknione marzenie Rodaków ze wschodu.


Do ośrodka zostaną sprowadzeni również Rodacy z Kresów.Pierwszy w Polsce Dom Spotkań z Kresami jest coraz bliższy urzeczywistnienia. Do Domu Kresowego będą sprowadzani nasi Rodacy z Kresów, Kazachstanu i Syberii. Wylane zostały już fundamenty, za nami wizyty w Kazachstanie i Rosji, mamy już osoby do repatriacji. Słowo się rzekło, teraz czas dokończyć budowę!Ośrodek jest budowany w Straszowicach pod Wołowem na Dolnym Śląsku. Miejsce te ma pełnić również funkcję edukacyjną. Młodzież będzie spotykać się tam podczas patriotycznych pikników; organizowane będą prelekcje dotyczące polskiej historii; a Rodacy, którym umożliwimy przyjazd do Polski, osobiście zaświadczą o swoim przywiązaniu i miłości do ojczyzny.

Niedawno ruszyły prace przy fundamentach budynku. Wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” postanowili wesprzeć ekipę budowlaną i dołożyć również coś od siebie, by Dom Kresowy powstał jak najszybciej. Młodzież co roku wyjeżdża na kresy i spotyka się z Polakami pozostałymi poza granicami naszego kraju. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wielu z nich chciałoby spędzić ostatnie lata swojego życia wśród Rodaków.

Byliśmy na Syberii, Kazachstanie i Kresach Wschodnich. To jak jak szybko uda nam się sprowadzić Rodaków zależy od waszego wsparcia!Inicjatywa powstania domu kresowego powstała już kilka lat temu. Na dawnych terenach Rzeczpospolitej, a także Syberii czy w Kazachstanie, wciąż pozostaje wielu Polaków, którzy marzą o powrocie do ojczyzny. Wielu z nich jest już w podeszłym wieku i choć ostanie lata życia chcieliby spędzić w Polsce, gdzie objęci zostaną opieką i życzliwością rodaków.

I Faza Budowy - Wychodzimy z podziemia!

Fundamenty wylane, teraz potrzebujemy 100.000 zł by postawić stan surowy budynku.


Zobacz Rodaków których sprowadzimy z Kazachstanu:

http://www.studiowschod.pl/artykuly/wsparlismy-rodakow-kazachstanie-podolski-oziorne-kokszetau-mpooz-2019

Wszelkie aktualności o budowie domu przeczytasz w poniższym artykule:


http://www.studiowschod.pl/artykuly/budujemy-dom-kresowy-dom-dla-repatriantow-z-syberii-i-kazachstanu-zbiorka/


Organizatorem zbiórki jest:

Fundacja Studio Wschód


REGON:

362239210

NIP:

8971812124

KRS:

0000570948

Pytania odnośnie domu prosimy kierować na poniższy adres: Opiekun zbiórki: Artur Sułkowski - a[email protected]

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 681

 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
1 400 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
820 zł
 
Dane ukryte
700 zł
Zobacz więcej

Komentarze 46

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

800 110 zrzutek

i zebrali

620 184 973 zł

A ty na co dziś zbierasz?