Ściągnijmy Naszych! - Pomóż nam zbudować Dom Rodaków z Rosji i Kazachstanu ID: j7sxe4

29 628 zł z 100 000 zł

29%

29 628 zł

z 100 000 zł

346 dni

do końca

398

wspierających
29%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Trwa oddolna budowa domu dla Repatriantów z Rosji i Kazachstanu. W powstającym ośrodku zamieszkają również Rodacy z Kresów Wschodnich. Ci w podeszłym wieku, którzy pragną ostatnie chwile swego życia spędzić w ojczyźnie, której nigdy nie widzieli. Tak jak Pani Paulina Sokołowska z Podolskiego w północnym Kazachstanie.
Przez setki naszych wypraw na wschód wiemy doskonale jak ważne i prędkie jest ściągnięcie repatriantów do macierzy. W Domu zamieszkają Rodacy z Podolskiego i Oziernego w Kazachstanie. Z Wierszyny i spod Tobolska z Rosji. Seniorzy z Kresów, którzy u schyłku swego życia pozostali sami. Oraz z wielu innych miejsc. O ile młodzi Polacy na wschodzie są sami w stanie przebrnąć procedury repatriacyjne, o tyle dla tych najstarszych jest do bariera nie do przebycia.


i752c201f4118fc8.jpeg


W Straszowicach pod Wołowem wylaliśmy już fundamenty. Wiosną chcemy postawić już stan surowy budynku, aby latem pierwsi repatrianci mogli w nim już zamieszkać. Nie otrzymujemy odgórnych dotacji na Dom pozwalających w szybkim tempie zakończyć budowę, która jest wyścigiem z czasem. Rodacy odchodzą, wielu nigdy nie doczekało się powrotu do Macierzy. Wierzymy, że to właśnie dzięki Państwa wsparciu jesteśmy wstanie spełnić te najbardziej wytęsknione marzenie Rodaków ze wschodu.


Do ośrodka zostaną sprowadzeni również Rodacy z Kresów.Pierwszy w Polsce Dom Spotkań z Kresami jest coraz bliższy urzeczywistnienia. Do Domu Kresowego będą sprowadzani nasi Rodacy z Kresów, Kazachstanu i Syberii. Wylane zostały już fundamenty, za nami wizyty w Kazachstanie i Rosji, mamy już osoby do repatriacji. Słowo się rzekło, teraz czas dokończyć budowę!Ośrodek jest budowany w Straszowicach pod Wołowem na Dolnym Śląsku. Miejsce te ma pełnić również funkcję edukacyjną. Młodzież będzie spotykać się tam podczas patriotycznych pikników; organizowane będą prelekcje dotyczące polskiej historii; a Rodacy, którym umożliwimy przyjazd do Polski, osobiście zaświadczą o swoim przywiązaniu i miłości do ojczyzny.

Niedawno ruszyły prace przy fundamentach budynku. Wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” postanowili wesprzeć ekipę budowlaną i dołożyć również coś od siebie, by Dom Kresowy powstał jak najszybciej. Młodzież co roku wyjeżdża na kresy i spotyka się z Polakami pozostałymi poza granicami naszego kraju. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wielu z nich chciałoby spędzić ostatnie lata swojego życia wśród Rodaków.

Byliśmy na Syberii, Kazachstanie i Kresach Wschodnich. To jak jak szybko uda nam się sprowadzić Rodaków zależy od waszego wsparcia!

collage-1-389x405.jpg


Inicjatywa powstania domu kresowego powstała już kilka lat temu. Na dawnych terenach Rzeczpospolitej, a także Syberii czy w Kazachstanie, wciąż pozostaje wielu Polaków, którzy marzą o powrocie do ojczyzny. Wielu z nich jest już w podeszłym wieku i choć ostanie lata życia chcieliby spędzić w Polsce, gdzie objęci zostaną opieką i życzliwością rodaków. Te pragnienia spełniać chce Fundacja Studio Wschód, inicjator wielu kresowych działań, takich jak akcja „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” czy „Dary na Kresy”. Powstanie takiego miejsca marzy się również kardynałowi Henrykowi Gulbinowiczowi. To przyjaciel i członek fundacji, duchowny który ma olbrzymi wkład w misję ratowanie polskiego dziedzictwa narodowego na Kresach i niesienia pomocy Polakom mieszkającym poza granicami Rzeczpospolitej.

I Faza Budowy - Wychodzimy z podziemia!

Fundamenty wylane, teraz potrzebujemy 100.000 zł by postawić stan surowy budynku.

Sam dworek ma zresztą przypominać rodzinny dom kardynała, który znajdował się w Szukiszkach koło Bujwidz (Wileńszczyzna) i nosić imię duchownego. Dom Spotkań z Kresami będzie pierwszym takim miejscem w Polsce. Ale jakże wyczekiwanym…

Niespełna rok temu odbyła się uroczystość poświęcenia kamienia węgielnego pod budowę Domu Kresowego. Teraz ruszają właściwe prace. Cały czas jednak zbieramy fundusze na tę inicjatywę. Możesz nas w tym wesprzeć, przechodząc na tę stronę.

Zobacz Rodaków których sprowadzimy z Kazachstanu:

http://www.studiowschod.pl/artykuly/wsparlismy-rodakow-kazachstanie-podolski-oziorne-kokszetau-mpooz-2019

Tak młodzież pracowała przy fundamentach:

http://www.studiowschod.pl/artykuly/dom-spotkan-z-kresami-juz-w-budowie-mlodziez-pracowala-przy-jego-fundamentach

Wszelkie aktualności o budowie domu przeczytasz w poniższym artykule:


http://www.studiowschod.pl/artykuly/budujemy-dom-kresowy-dom-dla-repatriantow-z-syberii-i-kazachstanu-zbiorka/Organizatorem zbiórki jest:

Fundacja Studio Wschód


REGON:

362239210

NIP:

8971812124

KRS:

0000570948

Pytania odnośnie domu prosimy kierować na poniższy adres: Opiekun zbiórki: Artur Sułkowski - a[email protected]

Wpłacający398

W
Wracajcie Bohaterowie. Czekamy.
1 000 zł
JM
jan matkowski
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
AS
Artur Sułkowski
700 zł
BS
Bernadetta Szczypka
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
KD
Krzysztof Duc
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze37

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  "Tak bowiem Bóg ukochał świat, że dał swojego jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. " J 3:16

  "A gdy wyprowadził ich na zewnątrz, powiedział: Panowie, co mi trzeba czynić, aby być zbawionym? Oni zaś rzekli: Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony ty i twój dom." Dz 16:30-31

  25 zł
 •  
  Tomasz Szcząchor

  Trzymam kciuki!

  10 zł
 • KR
  Konrad Rzeszótko

  Szczęść boże wszystkim Polakom ze wschodu. Rzeczpospolita o was nie zapomni

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Bog zaplac za organizacje tej zrzutki!

  100 zł
 • BP
  Beata Poniedziałek

  Cieszę się bardzo , że taka inicjatywa powstała. Chciałabym to zobaczyć jak zostanie już ukończone
  Na pewno tam pojadę i będę wspomagać tą inwestycję.

  100 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

418 672 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?