id: j9u65u

Na remont mieszkania dla Kasi chorej na ciężką anemię aplastyczną z obecnością komórek de17g

Na remont mieszkania dla Kasi chorej na ciężką anemię aplastyczną z obecnością komórek de17g

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
46 745 zł 
z 70 000 zł
66%
zakończona 31.05.2021r
604 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Zwracamy się do Państwa o pomoc dla Kasi Rzepczyńskiej. Kasia jest uczennicą ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie. Już w wieku 8 lat dziewczynka przeszła skomplikowana operację nóg, a kiedy miała lat 14 zdiagnozowano u niej ciężką nabytą anemię aplastyczną z obecnością klonu komórek de 17g . Została wówczas poddana długotrwałemu leczeniu zakończonemu przeszczepem komórek macierzystych od dawcy nie spokrewnionego w Klinice Onkologii Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Poznaniu. Operacja zakończyła się powodzeniem, a przed Kasią kolejne etapy leczenia. Problem jednak w tym, że, aby Kasia była zdrowa, musi przebywać w sterylnych warunkach. A tych rodzinie brakuje, bo mieszka w wilgotnym i zagrzybionym mieszkaniu w starej kamienicy.

Niestety, rodzina, oprócz problemów zdrowotnych dziecka, boryka się, jak wspomniano, z wielkimi problemami finansowymi i mieszkaniowymi. Dzięki ludziom dobrej woli udało się znaleźć dla Kasi i jej rodziny mieszkanie. Aby jednak nadawało się do życia, potrzebny jest  remont: założenie ogrzewania, wymiana instalacji, naprawa podłóg, wymiana okien a przede wszystkim urządzenie łazienki, której rodzina nigdy nie posiadała. 

Wiele osób z rodzinnego miasta Kasi, deklaruje swą pomoc w wykonaniu remontu. Dobre chęci to jednak za mało. Konieczne są środki na zakup materiałów budowlanych, farb i elementów instalacji elektrycznej. Według szacunków to suma rzędu 70 000 złotych.

Wielką pomocą służy rodzinie Kasi Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu, której dziewczynka jest podopieczną.

Rodzina nie ma specjalnych wymagań. Chce tylko suchego, niezagrzybionego i bezpiecznego dla Kasi miejsca, dlatego wszystkich ludzi o wielkich sercach prosimy o wpłaty .

 

           

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 604

MU
Dar serca uczniów klas 2b, 3b, 3c, 4a, 4b, 6b, 7b, 7d, 8a, 8b, 8c, challenge wolontariusze i nauczyciele
1 859 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
IP
ILONA P-K
1 000 zł
KS
Kinga Sygiet
950 zł
AB
Adam Bielawny
800 zł
ML
Michalina Leśniak. Wplata za licytacje tatuażu
700 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
MK
Mateusz KABAT
340 zł
ST
Magdalena Gdynia Tysiak
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 81

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

754 749 zrzutek

i zebrali

546 325 460 zł

A ty na co dziś zbierasz?