id: jkz84b

Ratujemy Ślężańskie Camino de Santiago. Odnowimy oznakowanie i zaczniemy wędrować ze Ślęży do Środy Śląskiej.

Ratujemy Ślężańskie Camino de Santiago. Odnowimy oznakowanie i zaczniemy wędrować ze Ślęży do Środy Śląskiej.

10 149 zł 
z 10 000 zł
101%
zakończona 30.06.2020r
104 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności13

 • Ufff! Mamy całość potrzebnej kwoty w ostatniej chwili przed zakończeniem zrzutki! ????


  Dzięki wszystkim. W ciągu kilku dni raport!

  Buen Camino ????????‍♀️

  Czytaj więcej
 • Ostatnie chwile. Udostępnijcie i wyślijcie zrzutkę znajomym, koniecznie!


  Projekt tablic jest gotowy, wysyłamy do druku. Jedną z nich (stanie docelowo w Sołectwo Ujów) możecie podejrzeć na zdjęciu, które wrzucam. Wszystkie te duże tablice i tablice mniejsze (oznaczenia miejsc, gdzie będzie można otrzymać specjalną pieczątkę), będą miały taką samą identyfikację graficzną (a, że są żółte, pielgrzym ich nie przegapi). 


  pbfdb059a59997f2.jpeg

  W Sobótce, na Piotra Włosta (dosłownie za naszym płotem, na samiutkim szlaku) postawimy zupełnie nową tablicę o której myślałem od dawna. Mogliśmy to zrobić na 2 sposoby:

  1. Postawić ją w linii naszego ogrodzenia. Wtedy nie musielibyśmy nikogo pytać o zgodę, ale widoczna dla turysty byłaby tylko jedna strona tablicy, ta Caminowa (na drugą stronę- jakby jej plecy- patrzylibyśmy z naszego podwórka)

  2. Postawić ją w poprzek szlaku, ale to teren Nadleśnictwo Miękinia, Lasy Państwowe i trzeba pytać o zgodę właściciela terenu. Więc jakiś czas temu zapytałem o zgodę, Lasy poprosiły o projekt i dziś wysłałem go do akceptacji. Czekam.


  Rozwiązanie numer 2 (tablica w poprzek szlaku) ma tę zaletę, że wykorzystamy ją jakby podwójnie. Jedna strona dla nas (Camino), druga dla Ślężańskiego lasu. O tym poniżej:

  1. Pielgrzym/turysta wychodzący z lasu (np. wracający ze Ślęży) na ulicę Piotra Włosta, zobaczy żółtą tablicę z informacją o szlaku św. Jakuba, którym się właśnie porusza. Niektórzy turyści uspokoją się, bo zobaczą, że są w Sobótce ????????. Nie macie pojęcia, jakie rzesze przyjezdnych, pytają nas co sobotę i niedzielę, gdzie oni właściwie wyszli ????‍♂️.

  2. Ta druga "darmowa" czy "dodatkowa" strona tablicy widoczna będzie dla turystów wchodzących do lasu. W tej chwili na tym miejscu stoi taki mały graficzny potworek (na zdjęciu) na zardzewiałym słupku, przestrzegający, by w lesie nie śmiecić. Nasz piękny las zmaga się nie tylko ze śmieciami, ale też z pożarami, luźno biegającymi psami etc. Zatem postanowiliśmy turystów (i Sobótczan!) doinformować w nieco przystępniejszej formie graficznej. Zrobimy coś dobrego "przy okazji", praktycznie bez dodatkowych kosztów.


  c2730d6b9400ce07.jpeg

  Przy naszej żółtej identyfikacji graficznej pracował Michał Hajdukiewicz, bez którego wszystko wyglądałoby po prostu słabo ????‍♂️, więc wielkie dzięki Michał! Jak zawsze niezawodny.


  Udostępniajcie zrzutkę, wpłacajcie ostatnie oszczędności ???? i kończymy ❤️.


  Czytaj więcej
 • Hej hej.

  Na stronie mypielgrzymi.com/slezanski znajdziecie aktualną mapę z dokładnym przebiegiem na całej długości szlaku, wskazówki "krok po kroku" w PDFie i ślady GPS do ściągnięcia.


  Projekty tablic, dzięki pomocy dobrych ludzi, "się robią". Niestety z powodu deszczu, trochę opóźnia się znakowanie ostatnich odcinków szaku, ale to naprawdę już ostatnie dni ;) .


  Dobrego weekendu!

  Czytaj więcej
 • Mission (almost) completed.

  Sobota na Ślężańskim ????. Prawie 200❗ znaków zamontowałem dzisiaj na całym szlaku. Ujów, Kostomłoty, Zabłoto, Kulin, Ciechów i Środa Śląska oznakowane ????. Zostały tylko 3 leśne odcinki do oznaczenia, ale tam trzeba na nogach lub rowerze i farbą (trwa dłużej). Może uda się jeszcze coś zrobić jutro ????.


  w8a197fa2557c74f.jpegniach cały szlak będzie całkowicie oznakowany❗ Zostaną do postawienia tablice informacyjne ℹ️ i skrzynki z pieczątkami ????. A potem w drogę ????‍♂️????‍♀️????‍♂️????‍♀️.

  c77eab04f7244225.jpegDzisiaj spotkałem kilka osób, które kojarzyły Ślężański sprzed lat. Np. Sołtys z Kulina, który kiedyś, gdy szliśmy grupką przez wieś, zupełnie z zaskoczenia wyprawił nam przyjęcie w świetlicy wiejskiej ????????. Człowiek jest tam sołtysem od 41 lat, a ma już 80. Dzisiaj jego żona częstowała mnie truskawkami i kawą.

  a obiad jadłem bułkę i parówki kupione gdzieś na wsi ????????. Dziś było naprawdę dobrze ❤️. 


  Jeśli jeszcze ktoś chciałby pomóc w robocie, to brakuje 1300zł do naszego celu na zrzutce. Można się dorzucić ???????? lub udostępnić ????.

  Czytaj więcej
 • Mamy to! Ludzie, mamy to!!!❤️


  Dzięki za wszystkie wpłaty - te najmniejsze i te ogromne! Zebraliśmy całe 7500zł na oznakowanie szlaku ze szczytu Ślęży do Środy Śląskiej oraz dwie (a mozę trzy ;) tablice informacyjne! Działamy!


  Zgodnie z obietnicą, zrzutkę przedłużamy do 10 tysięcy. Gdy je zbierzemy, pracujemy nad skrzynkami na pieczątki. Sołectwa i parafie po drodze już zgłaszają na nie zapotrzebowanie, więc róbmy to! Niech będzie super!


  Naprawdę, ogromne, ogromne dzięki! ❤️❤️❤️

  Czytaj więcej
 • Dzień dobry, dzień dobry. Zrzutka dobiega do zalożonych 7500zł. Udostępniajcie, niech to się jak najszybciej uda!


  Prace znakarskie trwają. Ten weekend będzie pracowity na szlaku i na odcinku z Tworzyjanowa do Ujowa (i dalej) pojawi się nowe oznakowanie!


  Raport wydatków https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1xnwWfJkuuCSutWWkGffpZSzFGio8mSI7


  Na dzień dzisiejszy wydane z całości zostało 4584,94zł. W fakturach na dysku dojdzie jeszcze faktura za ostatnią partię mocowań do tabliczek z dibondu (faktura będzie na 515zł). Pozostałe pieniądze, które zostały niewykorzystane na koncie zrzutki, zostaną wydane na montaż tablic informacyjnych. Przy projekcie tablic swoją pomoc zaoferował Michał Hajdukiewicz z RCKS, za co bardzo dziękuję!


  Kiedy dobijemy do 7500zł, przesunę kwotę na 10000zł i jeśli dodatkowe 2500zł uda się zebrać, będziemy pracowali nad skrzynkami na pieczątki.


  Ufff. Dobrego weekendu i do zobaczenia już wkrótce na Ślężańskim Camino!  Czytaj więcej
 • Drodzy. Cisza tutaj nie znaczy, że nic się nie dzieje. Przeciwnie. Dosłownie w tej chwili wszedłem po 5 godzinach znakowania ???? ze Ślęży do Sobótki. Uff. Ten odcinek jest już gotowy, ale nawet nie zrobiłem zdjęcia. Gdybyście byli w lesie, możecie podesłać ;)


  Sobótka praktycznie jest oznakowana. Część (podkreślam "część") odnakowania w postaci tabliczek ,wisi też już w Garncarsku, Tworzyjanowie i Borzygniewie.


  W przyszłym tygodniu prace ruszą mniej więcej w połowie długości szlaku.


  Wydatki postaram się uaktualnić na dniach. Informacyjnie, doszły kolejne farby i zamówiłem kolejne 100 mocowań do znaków (będą niestety dopiero za około 2 tygodnie).


  Na koniec, dzięki za ostatnie, ogromne wpłaty od wszystkich znajomych i nieznajomych. Zrzutka zbliża się do końca, ale chciałbym ją przedłużyć. Zebranie dodatkowych pieniędzy pozwoliłoby sfinansować chociażby nowe skrzynki pieczątkowe na szlaku.


  Co to za skrzynki?

  Jak wiecie, w planie jest nasz Ślężański paszport do którego będzie można zbierać pieczątki. Potem będziemy wydawali certyfikat za ukończenie, Taki na wzór tego, co robimy na mypielgrzymi.com/wirtualne-camino właśnie na podstawie zebranych pieczątek. Niestetu nie wszędzie (tak jak w Ślężańskim, czy na Ślęży) jest człowiek, który może pieczątkę przybić. Będą więc też skrzynki pieczątkowe do samodzielnego obsłużenia się ;) Te skrzynki musimy zaprojektować (pomoc zaoferowało kilka osób), wykonać (koszty) i zamontować (ustalenia z właścicielami posesji). Ale ogarniemy i to.


  Dzięki. Wspaniałego weekendu. ❤️

  Czytaj więcej
 • 3103,15zł wydane! Faktury za wydatki na Ślężański ;) znajdziecie na dysku TUTAJ (będę tam też wrzucał pozostałe faktury).


  Dziś, niewinne dzieci, zostały zagonione do pomocy przy montowaniu uchwytów do tabliczek, które dziś do nas dotarły. To oznacza nic innego, jak zbliżające się znakowanie! Na dniach zacznie się ono pojawiać tam, gdzie było 10 lat temu, ale źli (bardzo źli) ludzie popsuli.


  Jak zawsze, udostępniajcie zbiórkę. Jeszcze trochę i nam się uda! No i dorzućcie choć dyszkę!


  g7e11c81ed2a388c.jpeg

  Czytaj więcej
 • Przed weekendem nie dojadą, ale już się produkują nowe, trwalsze niż poprzednie, tabliczki z muszelkami na Ślężański. Wszystko dzięki Waszym wpłatom ❤️.


  qf876b7c3107871f.jpeg

  g34b76783a32c40a.jpeg

  Mamy też nowe, akrylowe farby znakarskie, więc jeśli dobrze pójdzie, jeszcze przed końcem maja, rozpoczniemy uzupełnianie oznakowania na szlaku. Wciąż brakuje nam funduszy na różne drobne rzeczy, ale jest coraz lepiej.


  W pierwszej wolnej chwili, wrzucimy tutaj dotychczasowe faktury i podsumowanie dotychczasowych wydatków oraz plan na najbliższe dni i tygodnie. Dzięki!


  I jak zawsze, jeśli możesz, wpłać parę złotych lub udostępnij zrzutkę.

  Czytaj więcej
 • Kochani!

  Zebraliśmy prawie 40% zakładanej kwoty, ale zdecydowanie zaczęliśmy już prace na szlaku! Najpóźniej w poniedziałek dotrą do nas kierunkowskazy z dibondu (300 sztuk), nowy szablon znakarski, farby akrylowe (znakarskie) i 100 pierwszych mocowań!


  To wszystko znaczy, że dzięki Wam (Nam wszystkim!) zaczynamy prace na szlaku!


  Pamiętajcie o udostępnianiu zrzutki. Jeśli możecie, zachęćcie znajomych na messengerze, wyślijcie sms-a lub maila. To naprawdę pomaga.


  Brawo My!

  Czytaj więcej
 • Mamy 2285zł! To pozwoli nam na pokrycie kosztów faktury za:

  • 150 kierunkowskazów ze strzałką (15x22cm) z dibondu
  • 150 kierunkowskazów z muszlą (15x15cm) z dibondu
  • 2 tablice informacyjne 120x170cm


  W najbliższych dniach otrzymamy przesyłkę z tablicami i z pewnością Wam je pokażemy! Kolejne konieczne zakupy, to mocowania do tych kierunkowskazów. Jedno mocowanie (najtańsze w Polsce) to koszt nieco ponad 5 złotych brutto. Znaków jest 300, czyli 1500zł.


  W chwili, gdy licznik na zbiórce przekroczy 3800zł, zaczynamy montaż na całej trasie. Reszta potem... Udostępniajcie!

  Czytaj więcej
 • Mamy pierwsze, testowe znaki z metalu. Nie stać nas, aby wszystkie były z tego materiału. Na szczęście kolejna partia (tym tazem z dibondu) jest równie ładna i trwała. Te, metalowe zamontujemy w miejscach, gdzie wisialo stare oznakowanie z PCV.


  Udostępniajcie nasze posty na facebooku i tę zrzutkę! To pomaga. Dzięki.


  f54ec3b0aedc0ca4.jpeg

  Czytaj więcej
 • Dzięki wszystkim za pierwszy dzień naszej zrzutki na odnowienie Ślężańskiego Camino. Zebraliśmy dzięki Wam już ponad 15% naszego celu. Gdy osiągniemy kwotę 2282 złote, będziemy mieli opłacone 300 znaków z dibondu oraz dwie, duże tablice informacyjne.


  Drukarnia z którą współpracujemy, ma już Caminowe doświadczenie i mamy bardzo dobre ceny na nasze znaki. Zatem najbliższy cel: 2282 złote.


  Udostępniajcie zrzutkę! To ważne ❤️ Do dzieła!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Ślężański Szlak św. Jakuba powstał w 2009 roku. Jego 53-kilometrowy przebieg, ze szczytu góry Ślęży (718m n.p.m.) do Środy Śląskiej, wymaga gruntownego zweryfikowania, a oznakowanie szlaku w terenie- odnowienia. Zrobimy to raz, a dobrze. I spotkamy się wszyscy na naszym wspólnym Camino.
Chcemy, jako polscy pielgrzymi wędrujący do Santiago de Compostela, poświęcić swój czas i środki na renowację tego szlaku. Wszystkie prace w terenie, jak i te przy komputerach wykonamy sami.


Zbierane pieniądze posłużą na wyprodukowanie i zakup oznakowania szlaku. Oznakowanie to, będą stanowiły:

- Tabliczki z logo szlaku (żółta muszla na granatowym tle) wykonane z metalu oraz dibondu

- Tabliczki kierunkowe z logo szlaku i żółtym grotem, wykonane z metalu oraz dibondu

- Tablice informujące o odległościach do poszczególnych miejsc na szlaku

- Tablice informacyjne w kluczowych miejscach szlaku

- Żółte strzałki i muszle malowane znakarską farbą akrylową


Oznakowanie ma być trwałe. Corocznie, na większości szlaków pieszych, około 20% oznakowania wymaga całkowitej wymiany lub odnowienia. Trwałe, profesjonalne oznakowanie trudniej zniszczyć. Nie ulega ono też degradacji spowodowanej pogodą.


Jeśli jednorazowo wykonamy oznakowanie z prawdziwego zdarzenia, w kolejnych latach inwestycje będą minimalne.


Wszystkie podejmowane na szlaku prace, wszystkie wydatki i faktury będą udokumentowane tutaj, na stronie zrzutki.


y847f7b7f1c91f82.jpeg

Dlaczego Ślężański Szlak św. Jakuba?

Ślężański to idealne Camino na obecne czasy. Szlak ma 53 kilometry. Można go zatem swobodnie pokonać w 2-3 dni (np. od piątku do niedzieli). Szlak jest dobrze skomunikowany z całą Polską.


Chcemy, żeby w czasie, póki nie możemy wyjeżdżać do Hiszpanii i Portugalii, to właśnie Ślężański stał się jednym ze szlaków wybieranych przez polskich pielgrzymów do Santiago.


Co dalej?

Jeśli uda nam się zebrać pieniądze i oznakować ponownie szlak, stworzymy miejsca na szlaku, gdzie pielgrzymi będą mogli otrzymać wyjątkowe pieczątki do swoich Credenciali (paszportów pielgrzyma).

Dodatkowo, pracujemy nad udostępnieniem dodatkowych miejsc noclegowych dla pielgrzymów idnywidualnych. Po prostu chcemy, żeby Śleżański był naszym miejscem spotkań w drodze!


Wpłać ile możesz i do zobaczenia na Ślężańskim. Buen Camino!

m517f0741af53a0a.jpeg

k14e4ccc5a755e4d.jpeg

z885440b64dcf83b.jpeg

kc04b45048d4d7d8.jpeg

c3446b23529f7b45.jpeg

s4bbe33f9f402091.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 104

 
Dane ukryte
600 zł
AT
Adam i Justyna TRYBKA
500 zł
M
M.M.ELEKTRO
500 zł
Ł|
500 zł
CZ
Anna Zdunek
500 zł
KS
Krysia Sz.
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
BD
Ewa Król
200 zł
BD
Beata Dzielnicka
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 150 zł i więcej
Twoje imię i nazwisko (lub nazwa firmy) na stronie internetowej szlaku

Przy jednorazowej wpłacie 150 zł, umieścimy na stronie szlaku (mypielgrzymi.com/slezanska) twoje dane, jako jednego z fundatorów oznakowania szlaku. Dane zostaną umieszczone na nieokreślony czas (na stałe) Możemy umięścić zarówno Twoje imię i nazwisko, jak i nazwę firmy (także jako logotyp).

rozwiń

wybrano 12 razy (pozostało 88 z 100)

przewidywana dostawa: 25 lipca, 2020

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Twoje imię i nazwisko (lub nazwa firmy) na tablicach informacyjnych szlaku.

Twoje imię i nazwisko lub nazwę firmy (także w formie logotypu) umieścimy na dwóch tablicach informacyjnych na szlaku (w Sobótce na początku szlaku i w Ujowie, dokładnie w połowie), jako jednego z głównych fundatorów oznakowania szlaku.


Dodatkowo umieścimy na stronie szlaku (mypielgrzymi.com/slezanska) twoje dane, jako jednego z fundatorów oznakowania szlaku. Dane zostaną umieszczone na nieokreślony czas (na stałe) Możemy umięścić zarówno Twoje imię i nazwisko, jak i nazwę firmy (także jako logotyp).

rozwiń

wybrano 6 razy (pozostało 4 z 10)

przewidywana dostawa: 25 lipca, 2020

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

754 786 zrzutek

i zebrali

546 395 092 zł

A ty na co dziś zbierasz?