Opis zrzutki

Twórz z nami Dom Wytchnienia!

Zapraszamy Cię do tworzenia Domu Wytchnienia – miejsca, gdzie rodzina z dzieckiem chorym na nowotwór czerpać będzie siłę do leczenia.Nowotwór zabiera energię potrzebną do życia. Wie to chory, wiedzą to jego bliscy. Potrzeba dużo siły, by wygrać z rujnującą organizm chorobą. By leczyć się z raka, trzeba mieć gdzie naładować swój wewnętrzny akumulator.


Osobiste doświadczenie

Problem jest bliski animującym projekt Magdalenie i Jędrzejowi Maciukom, którzy sami doświadczyli choroby dziecka (szczegóły opisują na blogu o leczeniu syna www.dzielnypiotrek.blogspot.com). To motywuje ich do budowania miejsca niesienia pomocy osobom w podobnej sytuacji. Rozmowy, jakie prowadzili i prowadzą z lekarzami, psychologami i pacjentami oddziałów onkologicznych wskazują, że taki ośrodek jest potrzebny.


IMG_20190520_113145-1024x768.jpg


"Dlaczego chcemy otworzyć Dom Wytchnienia? Bo takich miejsc po prostu nie ma! Nasz syn zachorował na nowotwór 6 lat temu. Wiemy, czego nam brakowało w trakcie leczenia – wsparcia psychologicznego, duchowego, emocjonalnego, wiedzy jak żywić, jak wspierać dziecko…"


m46e4534b6b98ced.jpeg


Te funkcje właśnie ma pełnić Dom Wytchnienia: ustronne miejsce z domową atmosferą, które zapewni chorym onkologicznie dzieciom i dorosłym oraz rodzinom udręczonym chorobą bliskiego, bezpieczny pod każdym względem odpoczynek. Ze świeżym powietrzem, zdrowym jedzeniem, ładnym widokiem za oknem i okolicą zachęcającą do spacerów. Dom, do którego można przyjechać o każdej porze roku – na dzień, weekend, tydzień czy dwa. Gdzie spokój i relaks zapewni rozbudowany ogród, a naturalna architektura ukoi skołatane nerwy.


m793d08c1a483f30.jpeg


Chcemy wspierać osoby i rodziny z nowotworem, oferując wsparcie psychologiczne, emocjonalne i duchowe oraz edukacyjne na temat choroby. Pragniemy pomagać oferując właściwe miejsce odpoczynku (dom), naturoterapii (ogród, zwierzęta) i opieki (psychoonkolog, kapłan, grupa wsparcia).


Nasze cele

Chcemy, by Dom Wytchnienia służył ludziom, których dotknęła ciężka choroba lub którzy towarzyszą w chorobie bliskiej osobie (zwłaszcza dziecku). Chcemy stworzyć miejsce bezpiecznego odpoczynku, w którym – w przerwach w leczeniu lub w momentach remisji – osoby takie będą korzystały z pozamedycznego wsparcia psychologicznego, duchowego i edukacyjnego.


Osoby potrzebujące takiej pomocy będą mogły przebywać w ośrodku na parotygodniowych turnusach lub w czasie weekendów, w zdrowym otoczeniu, w ZDROWYCH BUDYNKACH (budownictwo naturalne), w okolicy z dobrym mikroklimatem, w otoczeniu lasów iglastych stymulujących układ immunologiczny. Kontakt z naturą będzie zmniejszał objawy stresu powodowane chorobą – co ma istotny wpływ na wynik leczenia. Pobyty w ośrodku będą uzupełnieniem terapii poprzez wiele prozdrowotnych oddziaływań.


005-1000x1024.jpg


Istotnym elementem ośrodka będą OGRODY, których właściwa aranżacja zapewni pełnienie wielu istotnych funkcji (terapeutycznej, użytkowej, estetycznej, prozdrowotnej, miejsca pracy itd.). Przewiduje się również chów zwierząt, które wykorzystywane będą do celów terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Zarówno budynki, jak i część ogrodniczo-hodowlana służyć będą głównej działalności ośrodka, która bliska będzie funkcjonującym na świecie FARMOM SPOŁECZNYM.


Celem pobytu osoby chorej i jej rodziny w takim miejscu byłoby zadbanie o kondycję fizyczną, psychiczną i duchową oraz relację małżeńską (gdyż wszystkie te obszary choroba wystawia na próbę). Istotna dla osób przebywających w ośrodku będzie też rola informacyjna (gdzie i jakiej pomocy szukać dla siebie i dla chorego członka rodziny), czy edukacyjna (żywienie osoby chorej, dbanie o siebie itd.). Niemniej ważne jest zapewnienie poczucia wspólnoty, której członkowie – z racji podobnych przeżyć – mogą się nawzajem wspierać w naturalnych, nieformalnych sytuacjach.


m084bdcaa7803a45.jpeg


Osobom przebywającym w Domu Wytchnienia chcemy również umożliwić wyżywienie w oparciu  o zdrową, zbilansowaną dietę antynowotworową dostarczając produkty częściowo z własnej uprawy (ogród warzywno-owocowy). Zdrowieniu sprzyjać będzie też kontakt z przyrodą oraz specjalne miejsca przeznaczone na wyciszenie i modlitwę (kaplica, biblioteka, ogród, oranżeria).


Wspieranie rodzin zmagających się z chorobą poprzez funkcjonowanie placówki pomocy pozamedycznej uznajemy za szczególnie istotne z powodu braku takich miejsc w Polsce.


ww2-300x225.jpg


Aby jak najlepiej wspierać rodziny zmagające się z nowotworem dziecka – ziemia, której szukamy musi być odpowiednio duża (ważnym elementem projektu jest rozbudowany ogród terapeutyczny).


Zapraszamy Cię zatem do podróży, której celem jest stworzenie wyjątkowego miejsca wsparcia dla rodzin zmagających się z ciężką chorobą. Pierwszy krok w tej podróży to ZAKUP ZIEMI pod zabudowania i część ogrodową.


trojk-1-300x266.png


Nie chcemy czekać dłużej, bo choroba nie czeka.

Wciąż dowiadujemy się o nowych diagnozach nowotworów u dzieci!

Chcemy zakupić grunt i rozpocząć przygotowania do budowy.

Zebraliśmy już niemal 40 tys. lecz by postawić pierwszy krok – potrzeba 270 tysięcy złotych,

Dlatego prosimy Cię dziś gorąco o wsparcie

i przekazanie darowizny na ten cel.


p0e89c9d6564ac87.jpeg


Więcej informacji o Domu Wytchnienia znajdziesz na http://www.domwytchnienia.pl/

Wpłacający 17

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Grzegorz Miśta
50 zł
MC
Monika Cieślak
50 zł
 
Grzegorz Miśta
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Grzegorz
50 zł
 
Grzegorz Miśta
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

620 656 zrzutek

i zebrali

371 135 127 zł

A ty na co dziś zbierasz?