id: jsz989

Na operację endometriozy głęboko naciekajacej!!

Na operację endometriozy głęboko naciekajacej!!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
19 640 zł z 70 000 zł
28%
156 dni do końca
114 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Witam mam na imię Joanna, mam 32 lata i mieszkam w województwie warmińsko-mazurskim. Przyszedł taki czas, że muszę prosić Was o pomoc w zebraniu pieniędzy na operację, która pomoże odzyskać mi zdrowie. Zmagam się z ciężką chorobą autoimmunologiczno- hormonalną. ENDOMETRIOZA I V STOPNIA GŁĘBOKO NACIEKAJĄCA. W skrócie opowiem co to za choroba. Endometrioza to podstępna choroba i ciężka której nie widać. Choć nie jest zaliczana do chorób nowotworowych, jej proces postępuje podobnie jak nowotwór złośliwy. Komórki endometrium, czyli błona śluzowa wyściełająca wnętrze macicy rozrastaja się poza nią. Ogniska zapalne endometriozy w postaci zrostów, guzów, torbieli, mogą rozwinąć się w każdym miejscu w organiźmie przez co z czasem przestaje być to choroba wyłącznie ginekologiczna. Może wystąpić na jelicie grubym, otrzewnej ,moczowodzie, w płucach, pępku a nawet w mózgu. Im dłużej jest nieleczona, tym większe sieje spustoszenie w organiźmie.

MOJA HISTORIA: Po około 10 latach wędrówki od lekarza do lekarza, po podejrzeniu policystycznych jajników, insulinoodporności, zespołu jelita drażliwego oraz wielu badań specjalistycznych: USG, kolonoskopia, rektoskopia, rezonans magnetyczny, markery nowotworowe..., które nic nie pokazywały trafiłam do lekarza we Wrocławiu, który trafnie po badaniu USG z kontrastem postawił diagnozę:Endometrioza głęboko naciekająca IV stopnia. Na pierwszej wizycie skierował mnie na rezonans magnetyczny miednicy mniejszej z trzema kontrastami w celu zdiagnozowania ognisk endometriozy. Poinformował mnie również, że jedynym ratunkiem jest bardzo długa operacja usunięcia ognisk endometrialnych wraz z częściową resekcją jelita grubego. W rezonansie jest widoczny duży guz około 6 cm zwężający światło jelita grubego o połowę, w czasie miesiączki leci mi krew z odbytu. Operacja niesie za sobą bardzo duże ryzyko wyłonienia stomii. Macica również jest chora- adenomiotyczna, czyli ogniska endometriozy znajdują się wewnątrz błony mięśniowej macicy. Lekarz zasugerował usunięcie macicy ze względu na rozległe zmiany. Dodatkowo stwierdzono endometrioze izolowaną pępka. W czasie miesiączki zakładam opatrunek ze względu na krwawienia z pępka. Dodatkowo jeszcze wykazało w rezonansie endometrioze zaszyjkowo- odbytnicza, pęcherzowo-pochwowa, sklepienie pochwy, przymacicza, USL oraz dużo zrostów na narządach rodnych i jelitach.

Jedynym ratunkiem jest konieczna wielogodzinna operacja w asyście kilku lekarzy m.in. chirurga. Termin operacji został wyznaczony na styczeń 2022. Cena 60 tyś zł, kwota ta nie podlega refundacji NFZ, więc całość muszę zapłacić sama. Choroba z każdym dniem, miesiącem postępuje, jelito zwężone grozi to niedrożnością wymagającą natychmiastowej interwencji chirurgicznej, może grozić to wyłonieniem stomii na całe życie.

Na dzień dzisiejszy jestem na diecie przeciwzapalnej, odstawiłam przede wszystkim gluten i laktozę. Ból sprawia mi ogromny dyskomfort życiowy, ponieważ w trakcie miesiączki jestem odłączona od normalnego codziennego życia. Biorę duże dawki leków przeciwbólowych, żeby chociaż na jakiś czas poczuć się lepiej. Ból zagościł u mnie na stałe, nie mogę pozwolić sobie na coś innego z żywności, muszę stosować dietę przeciwzapalną, ponieważ dodatkowo od glutenu mam przewlekły stan zapalny zębów. Zostałam wprowadzona w stan sztucznej menopauzy, ale ten stan dobrze nie wpływał na moje zdrowie fizyczne i psychiczne.

Jestem mamą dwóch chłopców w wieku 2 i 3 latka. Bardzo długo staraliśmy się z mężem o dziecko, choroba nie dawała za wygraną, ale my również. Chodziliśmy od lekarza do lekarza aż przyszedł ten moment i doczekałam się pozytywnego wyniku ciążowego. Teraz przyszedł ten moment żeby zrobić porządek z tą chorobą, żeby żyć bez bólu.

Proszę Was o wsparcie ponieważ nie jestem w stanie samodzielnie z mężem zgromadzić środków na operację, która jest ostatnią szansą na normalne życie. Jedyną osobą pracującą na nasze utrzymanie, jest mój mąż. Ja aktualnie nie pracuję, wychowuję dzieci. Lekarz wycenił operację na 60 tyś zł. Jeszcze jak wspomniałam duże prawdopodobieństwo, że będę mieć wyłonienie stomii na około 3 miesiące, to koszt dodatkowo około 10 tyś zł. Koszt operacji to dopiero początek wydatków, będę potrzebowała specjalistycznej diety pod nadzorem lekarza, leków, fizykoterapię itp. Mogę liczyć na pomoc naszych rodzin, ale to i tak nie pokryje kosztów w całości.

Gorąco proszę o wsparcie i dziękuję za każdą wpłatę. Pomóżcie mi wygrać z chorobą.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 114

 
Użytkownik niezarejestrowany
2 000 zł
JO
Joanna Obyć
5 zł
HI
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 000 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
2 000 zł
GR
Grzegorz Rogowski
70 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Magda, Łukasz, Adaś
ukryta
OW
Odoliński Wiesław
30 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Nasi użytkownicy założyli

743 039 zrzutek

i zebrali

527 780 063 zł

A ty na co dziś zbierasz?