„Szycie ratuje życie” ID: jt4set

„Szycie ratuje życie” ID: jt4set

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

52 710 zł z 40 000 zł

131%

52 710 zł

52 710 zł

z 40 000 zł

zakończona

zakończona

20.05.2020r

649

649

wspierających
131%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 5

 • Moi drodzy ta dłuższa przerwa w postach oznacza, że mamy bardzo dużo pracy!!

  Tak wygląda przedświąteczne podsumowanie.


  Wyprodukowaliśmy i wysłaliśmy 26 000 masek ochronnych do placówek w Białymstoku, Choroszczy, Łomży, Łap i Moniek. Oprócz szpitali wysyłamy również do domów opieki społecznej i hospicjum.


  Aktualnie w produkcji mamy 31 000 masek.


  W dalszym ciągu zachęcamy osoby które potrafią szyć do kontaktu.


  Dobrego dnia wszystkim!!

  Czytaj więcej
 • Wspaniałe wieści! Dzięki Wam na naszych oczach niemożliwe staje się możliwe! Uzbieraliśmy planowane 40 tysięcy złotych. Dodatkowe pieniądze ze zrzutki przeznaczymy na uszycie fartuchów ochronnych dla lekarzy. Przeszliście nasze oczekiwania, trzymajcie się zdrowo i śledźcie nasze dalsze poczynania na Facebooku.
  Czytaj więcej
 • Możemy ogłosić, że odszyliśmy wraz z firmą Ava pierwsze 2500 szt masek ochronnych na twarz! :) Praca przebiega nam w miłej atmosferze, takiej też życzymy wam!
  Czytaj więcej
 • Mamy miłą wiadomość dla osób martwiących się o sterylność szytych przez nas masek, otóż szpital posiada własny sprzęt, który umożliwia im dezynfekcję dostarczonych im materiałów higienicznych w tym masek, fartuchów itp. Wspaniale prawda?
  Czytaj więcej
 • Rozpoczęliśmy dziś szycie pierwszych 2000 sztuk masek, jutro pierwsze 300 szt otrzyma szpital MSWiA w Białymstoku! :) Dziękujemy za wasze wsparcie!
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

PILNIE POTRZEBNA POMOC W PRODUKCJI MASECZEK OCHRONNYCH DLA SZPITALI W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM


Słyszałeś/ słyszałaś już na pewno o pierwszych przypadkach zachorowań na koronawirus w województwie podlaskim?


Zostając w domu zastanawiasz się prawdopodobnie co można jeszcze zrobić? Jak możesz pomóc?


Okazuje się, że jest taka możliwość!


Każde 10zł to 18 masek ochronnych.


Twój wkład może mieć ogromne znaczenie dla ochrony zdrowia i życia ludzi walczących na „pierwszym froncie”, a w efekcie nas wszystkich. Sprawa jest pilna i poważna. Chodzi o maski. Jest to aktualnie jeden z najcenniejszych produktów, który bardzo trudno jest dostać. Szpital podczas zagrożenia epidemiologicznego potrzebuje od 25 do 35 tysięcy masek miesięcznie!!! Ceny masek niebotycznie rosną, tak jak ich światowe zapotrzebowanie. Szpitale nie są w stanie samodzielnie zakupić tak dużej ilości, jakiej potrzebują.


W Białymstoku jednym z najważniejszych odbiorców jest Szpital MSWiA, który przyjmuje pacjentów podejrzewanych bądź zainfekowanych koronawirusem. Potrzeby są ogromne, ale jednocześnie możliwe do spełnienia. Szpital poprosił nas o pomoc w wyprodukowaniu co najmniej 10 000 masek. Liczba ta może się zwiększyć w zależności od tego jak długo będzie trwało zagrożenie epidemiologiczne.


Możemy pomóc! Nasza pracownia oraz moi przyjaciele z branży jesteśmy w stanie wykonać maski, jednak nie jesteśmy wstanie ponieść 100% kosztów produkcji ponieważ jest tego za dużo. Cena takiej maski wynikająca z kosztów materiałów oraz produkcji to dzisiaj w Polsce około 3 zł. Dotychczas szpitale kupowały maski znacznie taniej.


Wszyscy możemy pomóc! Postanowiliśmy więc prosić Was – Ludzie Dobrej Woli i Wielkiego Serca o pomoc w zebraniu środków! Zadbajmy o zapewnienie ciągłości ochrony wszystkich osób, które z tak ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem toczą walkę z tą chorobą.


Materiały, które trzeba zakupić do produkcji masek to flizelina medyczna, blaszki na nos, gumy, taśmy, nici. Zadbaliśmy już o to, aby te materiały były dla nas dostępne. Maski, które są uszyte metodą chałupniczą najczęściej nie mają metalowego zabezpieczenie na nos, a w konsekwencji nie przylegają dokładnie, a powietrze z zewnątrz dostaje się do środka. Wyprodukowanie maski zdatnej pracownikom szpitala wymaga dużo więcej pracy, opracowania funkcjonalnych rozwiązań oraz szybkiej produkcji metalowych kształtek na nos. Nie próżnujemy! Wszystkie te elementy są już przemyślane, omówione, a częściowo również wyprodukowane! Najbardziej potrzebne jest wsparcie finansowe.

sc9e62811d934078.jpeg


Jeśli możesz, proszę zrób ten krok. Udostępnij tą informację w gronie rodziny, swoich znajomych i sąsiadów. Wpłać ile możesz i wesprzyj akcję szycia masek chroniących LUDZKIE ŻYCIE.


Czy potraficie sobie wyobrazić ile jeszcze jest takich miejsc gdzie maski są potrzebne?! Wzywamy więc gorąco do mobilizacji środowisk krawcowych pracujących chałupniczo, aby wzięły udział w akcji szycia maseczek. Nasza pracownia chciałaby udostępnić im gotowe wykrojniki oraz inne materiały, dzięki którym będą mogły włączyć się do pracy!


Nasze poczynania i postępy w pracy możesz śledzić na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/events/1054652334921305/


Zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 695 646 978 lub 692 44 66 87 ewentualnie pod adresem mailowym [email protected].


Informacji o tym, jak można się włączyć w pomoc szukajcie również w internecie pod hasłem „szycie ratuje życie”.


Organizatorem akcji jest marka Sax35th by Alicja Czarniecka


Dołączyły do nas takie firmy jak: AVA Lingerie, Pracownia projektowa imagine, Black Diamond Club, Equator Group, Aesthetic Medicine, Joanna zasłony i firany.


Z poważaniem, Alicja Czarniecka z Sax35th

Wpłacający649

AC
Agencja Celna Terminus
4 914 zł
TS
Tomasz Szmurło Szmurło
2 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
IS
Iwona Szybka
1 000 zł
KW
Katarzyna Wigda
1 000 zł
IS
INST-BUD SALON FIRMOWY VIESSMANN
1 000 zł
GZ
Grzegorz Zaczeniuk
1 000 zł
D
D-TECH
500 zł
A
Adam
500 zł
KI
Krzysztof i Maria Wiśniewscy
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze13

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

557 751 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?