Aktualności2

 • 12.20 - 01/02.21 w związku z prowadzonym postępowaniem przygotowawczym przez Prokuraturę Rejonową w Kłodzku złożyliśmy wniosek o udział w nim w charakterze pokrzywdzonego. Po odmowie ponowiliśmy nasz wniosek wskazując błędy w decyzji odmownej. Udział w postępowaniu umożliwi nam obserwowanie bieżących działań, kontrolę strażniczą, uzupełnianie materiału dowodowego, itp.

  Czytaj więcej
 • 22.11.2019 roku uczestniczyliśmy w kontroli zamku i parku prowadzonej przez inspektorów WUOZ we Wrocławiu delegatury w Wałbrzychu. Zbieraliśmy w jej trakcie materiał do planowanego postępowania karnego oraz wnioskowaliśmy do protokołu zapisanie dewastacji i zniszczeń w parku.
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pomóżcie społecznikom ratować zamek w Ratnie! Każdy wyjazd w teren, przygotowanie, wysyłka i gromadzenie dokumentacji, każda porada prawna kosztują. Każda wpłata pomaga nam działać szybciej i przez to skuteczniej. Każda wpłata to również otucha dla nas i gest solidarności. Wiemy wówczas, że to, co robimy ma sens i że działamy również w Waszym imieniu.

Jesteśmy społeczną organizacją pozarządową działającą od 1995 roku. Wykorzystując nasze uprawnienia w postępowaniach administracyjnych i doświadczenie chcielibyśmy uratować przed całkowitym zniszczeniem piękny zamek w Ratnie Dolnym.

Nasze działania skierowane będą do właściciela oraz osób, organów i instytucji, a także mediów mogących mieć wpływ na podjęcie realnych prac zabezpieczających przy zabytku. "Aby przeszłość miała przyszłość" to hasło, które przyświeca naszym działaniom od ponad 25 lat. Aby działać skutecznie potrzebujemy Waszego wsparcia w zgromadzeniu niezbędnego budżetu akcji. Podstawowe koszty w perspektywie 2021 roku to konieczne ekspertyzy prawne i techniczne, koszty biurowe, niezbędna dla realizacji celu mobilność, pośrednie wpływanie na los innych obiektów w kraju.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 50

 
Dane ukryte
500 zł
A
Agnieszka
200 zł
ŚS
Święty Spokój
150 zł
TI
Tadeusz i Sławomir Duma
120 zł
 
Dane ukryte
100 zł
BM
Bozena Morton
100 zł
LP
50 zł
PA
Piotr Andruszkiewicz o
50 zł
KK
Krzysztof Kamiński
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • ŚS
  Święty Spokój

  Liczymy na to, że uda się Państwu ocalić zabytek. Pozdrawiamy, Święty Spokój

  150 zł
 • J
  Jusia

  Jadąc do babci do Radkowa zawsze widziałam ten zamek po drodze. Wiedziałam wtedy że do celu jest już blisko ❤ powodzenia

  10 zł

Nasi użytkownicy założyli

800 557 zrzutek

i zebrali

620 891 052 zł

A ty na co dziś zbierasz?