id: kw393r

Akcja Kompensacja - sadzimy drzewa, ratujemy środowisko

Akcja Kompensacja - sadzimy drzewa, ratujemy środowisko

Opis zrzutki

Ze względu na pandemię, Fundacja Violet Kiwi musiała zawiesić większość swoich dotychczasowych działań. Obliczyliśmy, że w ich wyniku przyczyniamy się do emisji ok. 10 ton dwutlenku węgla rocznie.

Chcemy pożytecznie wykorzystać obecny nadmiar wolnego czasu i rozkręcamy Akcję Kompensację, aby zminimalizować skutki naszych dotychczasowych i przyszłych działań. Finansujemy to z naszych własnych środków, ale przy okazji chcemy stworzyć możliwość włączenia się w te działania wszystkim zainteresowanym.


Nasz plan jest prosty - sadzimy drzewa, które pochłaniają dwutlenek węgla i szkodliwe substancje z atmosfery. Ponadto pomagają zatrzymać więcej wody w glebie, a dzięki doborowi różnych gatunków drzew i krzewów, tworzymy wartościowe mini-ekosystemy.


Wszystkie nasadzenia wykonujemy na specjalnie w tym celu zakupionych działkach, dzięki czemu mamy nad nimi kontrolę i pewność, że za kilka lat nikt nie wytnie naszych drzew i będą one wraz ze wzrostem, coraz lepiej wpływały na środowisko.

Kupujemy także działki z już rosnącymi drzewami - dzięki temu chronimy je przed prawie pewną wycinką, jeśli nabył by je ktoś inny.


Najbliższe zakupy gruntów planujemy na 14 maja 2020 - wpłaciliśmy wadium na zakup 1,8 ha gruntów w woj. łódzkim. Mamy na oku kolejne tereny na których chcielibyśmy odtworzyć naturalny ekosystem, ale do tego potrzebujemy Twojej pomocy!


Jeśli chcesz wspólnie z nami kompensować swój ślad węglowy,

możesz to zrobić na 2 sposoby – łatwy i trudny.


Sposób łatwy, to po prostu wpłata dowolnej kwoty za którą kupimy ziemię i sadzonki, które posadzimy w Twoim imieniu. Każde 4zł zwiększa obszar naszego działania o minimum 1m2.


Sposób nieco trudniejszy, to chwycenie za łopatę i sadzenie drzew razem z nami.

Działki kupujemy na terenie całego kraju – daj nam znać, gdzie możemy liczyć na Twoją pomoc.


Działajmy razem, bo wspólnie osiągniemy więcej.

Nawet jednorazowa pomoc, da trwałe efekty.


Strona www ze szczegółami naszego projektu: https://kompensacja.violet.kiwi

Nasz fanpage: facebook.com/AkcjaKompensacja/


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 2

F
FILIP WRÓBLEWSKI
7 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 4 zł i więcej
przeliczamy metry na gramy

Za każde 4 zł możemy zadrzewić o 1 m2 więcej, co przekłada się na 360 gramów pochłoniętego CO2 rocznie i większą ilość tlenu dla Ciebie.

rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
przeliczamy metry na miesiące

W podziękowaniu za takie wparcie, umieścimy Twoje dane (jeśli chcesz) na naszej stronie www. Dzięki temu będziemy mogli zasadzić 25 m2 lasu, który rocznie pochłonie 9 kg CO2, czyli 4600 litrów czystego gazu. Jeśli w każdym miesiącu naszego życia posadzimy taką ilość drzew, które przeżyją tyle samo lat co my, pozwoli to skompensować całą krajową emisję CO2, która statystycznie przypada na 1 mieszkańca Polski.

rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

689 815 zrzutek

i zebrali

453 806 244 zł

A ty na co dziś zbierasz?