id: m4shun

Miejsce dla młodzieży LGBT+

Miejsce dla młodzieży LGBT+

Nasi użytkownicy założyli 1 147 442 zrzutki i zebrali 1 195 243 624 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Od marca 2021 roku, kiedy Fundacja po DRUGIE uruchomiła mieszkanie interwencyjne dla osób LGBT+, do organizacji zaczęło zgłaszać się coraz więcej młodych ludzi (18-25 lat) z tej grupy, którzy nie mają dachu nad głową.


Ich losy są bardzo różne, ale zawsze dramatyczne... Od sytuacji, w których musieli opuścić swoje domy rodzinne, bo ich orientaja czy tożsamość, budziła agresję i przemoc, po inne okoliczności takie jak problemy psychiczne, uzależnienia, czy brak rodziny, bo większość życia spędzili w domach dziecka czy rodzinach zastępczych...


Od maja 2022 roku Fundacja po DRUGIE otwiera nowe MIEJSCE - dom dla młodzieży - w którym przygotuje także pokoje dla młodych osób LGBT+. Zakładamy, że w domu będziemy tworzyć łącznie około 15 miejsc i przynajmniej 5 będzie przenaczonych dla młodzieży LGBT+ (choć oczywiście będziemy też na bieżąco reagować na potrzeby i nie zakładamy sztywnego limitu, ale wyliczenia wynikają z naszych dotychczasowych doświadczeń).


Średni miesięczny koszt, który chcemy przeznaczyć na pomoc tym osobom to 8.000 zł. Mieści się w nim opłata za dom, media, wyżywienie i zapewnienie podstawowych potrzeb oraz wsparcie specjalistów - dom będzie objęty całodobową pomocą opiekunków (pedagogów, pracowników socjalnych).


Młodzież, która trafi pod nasz dach będzie mogła (po przejściu okresu adaptacyjnego, znalezieniu i podjęciu pracy) korzystać z dalszej pomocy w mieszkaniu interwencyjnym. Tak zbudowane wsparcie - wierzymy w to!!! - będze przynosić duże korzyści i pozwoli młodym osobom w kryzysie krok po kroku regulować własną sytuację i pokonywać życiowe trudności.


DLACZEGO POTRZEBNY JEST DOM?


W mieszkaniach, które prowadzi Fundacja po DRUGIE jest za mało miejsc (obecnie 21). Często zgłaszają się do nas osoby, które musimy odesłać do schroniska lub noclegowni, co jest szczególnie trudne w przypadku osób LGBT+, najbardziej narażone są osoby transpłciowe, ale nie tylko...


Ostatnio przyjechały do nas dwie dziewczyny (18 i 20 lat). Pochodzą z innych części Polski. Obywie są dotknięte niepełnosprawnością intelektualną. Nie są w stanie poradzić sobie na ulicy, ale nie są również gotowe, by prowadzić dość samodzielne życie w mieszkaniu treningowym czy interwencyjnym. Wymagają pomocy, prowadzenia za rękę, uczenia się codziennych czynności.


Na razie są zakwaterowane w schronisku dla bezdomnych kobiet, ale są w tej placówce najmłodsze i choć pracownicy z pewnością będą starali się im pomóc, brakuje tam wystarczających narzędzi i całodobowej asysty.


Również dla tych osób, które nie są samodzielne, a muszą się tego nauczyć, powstaje nasz dom.


ZBIÓRKA DLA OSÓB LGBT+


Wyodrębniliśmy tę grupę z całej populacji naszych podopiecznych, by dać możliwość tym z Was, którzy przede wszystkim chcą swoje wsparcie kierować do osób LGBT+, bo tak w duszy i sercu czujecie. Jednak bardzo chcemy podkreślić jedną, ważną rzecz.


W Fundacji po DRUGIE budujemy przestrzeń do wspólnego działania młodzieży, pokonywania kryzysu w atmosferze wzajemnego szacunku i życzliwości. Odkąd wśród nas są osoby LGBT+, które otwarcie mówią o sobie, nauczyliśmy się wszyscy żyć razem, wspierać się, akceptować.


Jeśli coś czasem spotyka się z negatywną oceną, NIGDY nie dotyczy orientacji, tożsamości, czy koloru skóry, ale tylko i wyłącznie czyichś ZACHOWAŃ.


Integracja, współpraca i wspólny dach nad głową, wspólne miejsce - to się cudownie sprawdza!!! Młodzież uczy się, że różnice są potrzebne, są uprawnione i są ważnym elementem budowania pięknego, dobrego świata dla wszystkich.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 23

KI
Klaudia Inczewska
20 zł
Anna Ł.
500 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
MN
Marek
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
TB
TB.
50 zł
AK
500 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków