id: t83pht

Pielgrzymka z Jasnej Góry do Fatimy

Pielgrzymka z Jasnej Góry do Fatimy

3 041 zł z 40 000 zł
7%
101 dni do końca
21 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności4

 • Powstało logo naszego pielgrzymowania do Fatimy. Przypomnę tylko intencję, w której poświęcamy cały ten tród pielgrzymowania:  † Przez Serce Niepokalane Najświętszej Maryi Panny ofiarujemy Bogu Trójjedynemu cały nasz trud pielgrzymowania. Składamy ten skromny dar jako dziękczynienie za pobłogosławienie pracy i modlitw Polaków walczących o prawną ochronę życia dla ludzi w okresie ich prenatalnego rozwoju. Pragniemy podziękować w ten sposób Bogu za wprowadzenie prawa sprawiedliwszego, które pod swoją opiekę wzięło chore dzieci nienarodzone, a także błagać go przez wstawiennictwo Najświętszej Maryj Panny , Królowej Polski, o łaski dla naszych rodaków, które pozwolą w dalszym ciągu poprawiać prawo chroniące życie niewinnego człowieka od poczęcia aż do śmierci.


  j99fb62c1f1895bf.png

  Czytaj więcej
 • Pisza o naszej pielgrzymce! Dziękujemy! :-)


  https://czestochowskie24.pl/czestochowa/bozy-wariaci-pojda-z-czestochowy-do-fatimy/oeecddb7b9af8a06.png

  Czytaj więcej
 • Dzisiaj rozmawiałem na antenie wRealu24 o planowanej pielgrzymce do Fatimy!


  https://youtu.be/09O9e6FC9EY

  Czytaj więcej
 • To był rok 2016, tuż przed wyjściem w pielgrzymkę pieszą z Zakopanego do Wilna. Nie mieliśmy wtedy z Markiem zbyt wiele czasu, żeby dopracować szczegóły, bo na naszych głowach była organizacja zbiórki podpisów w ramach kampanii STOP ABORCJI 2016 w woj. śląskim. Byłem jej koordynatorem, ale to Marek mobilizował mnie do jeszcze większego wysiłku. Tak więc przed wyczerpującą pielgrzymką przez 3 miesiące organizowaliśmy pomimo naszych obowiązków zbiórki, prelekcje, spotkania, koordynacje i do ostatniego momentu liczyliśmy zebrane podpisy. Zrobiliśmy to najlepiej jak potrafiliśmy, co zakończyło się wyróżnieniem wszystkich wolontariuszy ze Śląska, za zebranie największej liczbę podpisów w całej Polsce. Piękny czas aktywności wielu ludzi. Przyjaźnie i znajomości z tego okresu trwają po dziś dzień.


  Po przekazaniu podpisów, mieliśmy jeszcze spotkanie wolontariuszy w Ustroniu, po którym wyjechaliśmy już do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanym skąd ruszaliśmy do Wilna.


  Poniżej zdjęcie z przekazania podpisów w Warszawie w lipiec 2016 r.d7ed8dd09b06113a.png

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dokładnie 5 lat temu z przyjacielem Markiem Grygierkiem, zaraz po kampanii Stop Aborcji w 2016 roku, ruszyliśmy w pieszą pielgrzymkę w intencji ratowania dzieci nienarodzonych. Droga rozpoczęła się z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem, a celem było Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie. Przeszliśmy prawie 1300 km z ciężkimi plecakami na plecach odwiedzając największe sanktuaria maryjne w Polsce, a pielgrzymkę odbyliśmy pod hasłem "Maryjo Ratuj". Szliśmy ponad półtora miesiąca w deszczach, upałach, ale z modlitwą na ustach i ufnością w matczyną pomoc Najświętszej Panienki. Kiedy doszliśmy, obiecałem Najświętszej Maryi Pannie, że jeżeli uda się ograniczyć dzieciobójstwo w Polsce, to wyruszę w drugą pielgrzymkę z Polski do Fatimy!


Mogą Państwo zobaczyć jak wyglądało nasze przybycie do Wilna zarejestrowane przez media polonijne działające na Litwie.Zaś relację z całej pielgrzymki mogą Państwo obejrzeć na stronie: https://www.facebook.com/pielgrzymkaMaryjoratuj/


Pan Bóg chciał, że jako członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina inicjowałem i koordynowałem również projekt Zatrzymaj Aborcję. To pod nim podpisało się ponad 830 tysięcy osób. Ten sukces, to był kolejny krok w kierunku zatamowania zbrodni aborcji w Polsce. Niestety tak jak projekt Stop Aborcji, który przepadł w sejmowym głosowaniu, tak i ten został skutecznie wycofany z obrad parlamentarnych przez polityków. Jednak cierpliwa praca społeczna wielu organizacji prolife i nacisk na rządzących, sprawiły, że znalazła się garstka polityków, którzy zaskarżyli ustawę aborcyjną w Trybunale Konstytucyjnym. Zeszłoroczny wyrok w tej sprawie pozwolił ograniczyć ludobójstwo na dzieciach chorych w Polsce. To niebywałe wydarzenie zobligowało mnie, do zrealizowania obietnicy danej Matce Bożej!


Poprzednią pielgrzymkę sfinansowaliśmy z własnych kieszeni. Był to znaczny wydatek z racji tego, że nie mogliśmy w tym czasie pracować. Jednym z warunków pielgrzymowania jest baczyć na to, aby nawet dla pobożnej pielgrzymki nie zaniedbywać obowiązków stanu. Dlatego postanowiliśmy w tej pielgrzymce zwrócić się o pomoc, dzięki której każdy z Darczyńców będzie mógł włączyć się w ten akt dziękczynienia Bogu za łaski, które pomogły ograniczyć mordowanie dzieci w Polsce. Szukamy wsparcia u ludzi dobrej woli, którzy wierzą, że to wielkie zwycięstwo otrzymaliśmy od Boga i Bogu za nie trzeba podziękować! Głęboko wierzę, że zapraszając każdego z Państwa poprzez możliwość wsparcia do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu, jesteśmy w stanie złożyć godne dziękczynienie Bogu za tak wielkie zwycięstwo naszego Narodu, ale i przeprosić za zbrodnię aborcji w Polsce.

W zamian za wsparcie możemy odwdzięczyć się jedynie modlitwą w Waszych w przekazanych przez Was intencjach.


Bardzo bym chciał wyruszyć najpóźniej w połowie czerwca. Wtedy jest wielka szansa na to, że dojdę do Fatimy do połowy września. Warunek pielgrzymki jest jeden przejść cały ten dystans na nogach i ten wysiłek ofiarować Bogu jako wotum wdzięczności za ograniczenie aborcji w Polsce. Chcemy również poprzez internet zachęcać Polaków do modlitwy za dzieci nienarodzone i edukacji w zakresie etapów rozwoju człowieka.NA CO SĄ POTRZEBNE PIENIĄDZE:


 1. Ubezpieczenie naszej drogi.
 2. Wynajęcie sporadycznych noclegów w trakcie drogi.
 3. Na powrót do Polski z Fatimy.
 4. Na posiłki.
 5. Pokrycie zobowiązań, które mamy w Polsce: zostawiamy opłaty za rachunki i rodziny.
 6. Sprzęt trekkingowy.
 7. Sprzęt, który pozwoli nam rejestrować dla Państwa tę pielgrzymkę.ETAPY PIELGRZYMKI:


I ETAP: od Matki Bożej Jasnogórskiej (Częstochowa - PO) do Matki Bożej Świętogórskiej (Svata Hora - CZ)

II ETAP: od Matki Bożej Świętogórskiej (Svata Hora - CZ) do Matki Bożej Królowej Bawarii (Altotting - DE)

III ETAP: od Matki Bożej Królowej Bawarii (Altotting - DE) do Sanktuarium Czarnej Madonny (Einsiedeln - SUI)

IV ETAP: od Sanktuarium Czarnej Madonny (Einsiedeln - SUI) do Bazylika Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej (Lourdes FR)

V ETAP: od Bazyliki Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej (Lourdes FR) do Sanktuarium Matki Bożej z Pilar (Saragossa ESP)

VI ETAP: od Sanktuarium Matki Bożej z Pilar (Saragossa ESP) do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (Fatima POR)

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 21

 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
P
Pawel Piotrowski
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AI
Agnieszka i Stefan
100 zł
WJ
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej
W przesłanej przez Darczyńcę intencji pobożnie odmówimy jedną tajemnic różańca
rozwiń

wybrano 3 razy

Wybieram
Wpłać 20 zł i więcej
W wybranej przez darczyńcę intencji pobożnie odmówimy jedną tajemnicę różańca i litanię loretańską
rozwiń

wybrano 2 razy

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
W przesłanej przez Darczyńcę intencji pobożnie odmówimy jedną z części różańca świętego
rozwiń

wybrano 6 razy

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
W przesłanej przez Darczyńcę intencji będziemy codziennie odmawiać jedną z tajemnicę różańca
rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 2500 zł i więcej
W przesłanej przez Darczyńcę intencji będziemy codziennie odmawiać jedną część różańca
rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

704 460 zrzutek

i zebrali

473 970 619 zł

A ty na co dziś zbierasz?