id: mc4t25

Pomoc dla biednej wioski na Bali

Pomoc dla biednej wioski na Bali

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
11 857 zł 
z 30 000 zł
39%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Kilka lat temu, dwóch Polaków, Mateusz i Szymon zainwestowało w małą wioskę w centralnej części wyspy Bali w Indonezji. Stworzyli w sercu dżungli mały resort i zatrudnili miejscową ludność. Niesamowite miejsce, cudowne wodospady, bliskość natury i wiecznie uśmiechnięci balijczycy skradli serca turystów, którzy chętnie zaczęli odwiedzać zapomnianą wcześniej wioskę.


W styczniu tego roku, turystów jednak zaczęło ubywać, a w marcu rząd Indonezji zadecydował o całkowitej izolacji wyspy z powodu pandemi. Ponad 80% ekonomi Bali jest związane z turystyką. Ludzie stracili pracę z dnia na dzień. Był to ogromny cios w lokalną społeczność, który trwa do dzisiaj. Bali dalej jest zamknięte, większość hoteli i resortów zbankrutowało, tysiące ludzi straciło pracę i ledwo wiąże koniec z końcem.


Przez kilka miesięcy, w przeciwieństwie do innych resortów (które w większości od razu zwolniło swoich pracowników), staraliśmy się dalej płacić naszym lokalnym przyjaciołom, pomimo braku jakichkolwiek dochodów. Wiedzieliśmy, że polegają na nas całe rodziny, szczególnie, że Ci ludzie, nie mają nawet możliwości znalezienia innej pracy. Rząd jednak przesuwał otwarcie wyspy dla turystów, a my wydawaliśmy ostatnie oszczędności. Nie wyobrażamy sobie jednak zostawić tych ludzi na pastwę losu. Przez kilka ostatnich lat, zżyliśmy się i są dla nas jak duża rodzina. Pandemia oraz brak jakiejkolwiek pomocy ze strony rządu oznacza dla nich powrót do życia w ogromnej biedzie.

Dziś wraz z naszą koleżanką Gosią, chcielibyśmy prosić o pomoc w zbiórce, dzięki której moglibyśmy pomóc rodzinom z wioski i zadbać o ich podstawowe potrzeby, przynajmniej przez najbliższy czas, do momentu otwarcia turystyki i kontynuować prowadzenie naszego resortu, który zapewnia pracę lokalnej społeczności. 

Osoby które wesprą nas większymi wpłatami i mają w planach w przyszłości odwiedzić Bali, mogą liczyć na naszą ogromną gościnność, darmowe jedzenie, wszelką pomoc związaną z Bali, a także darmowy nocleg w naszym resorcie.

Za każdą przesłaną złotówkę lub udostępnienie zbiórki serdecznie dziękujemy w imieniu naszym i całej wioski Leke Leke.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 29

EJ
Ewelina Jackiewicz
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AK
Anna Kęska (Aniamaluje)
10 700 zł
AN
Anna N
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
AS
Asia S
ukryta
KZ
Klaudyna
25 zł
LM
Gosia
50 zł
KC
ukryta
BR
BRTWU
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

864 426 zrzutek

i zebrali

762 110 225 zł

A ty na co dziś zbierasz?