id: mfzxnc

Pomóż Lince wrócić do zdrowia po operacji.

Pomóż Lince wrócić do zdrowia po operacji.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
5 500 zł z 25 000 zł
21%
13 dni do końca
125 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 2

 • 5.12.2020r.

  Gdy już wydawało się, że wszystko zaczyna się powoli układać otrzymaliśmy telefon, że u Linarda wystąpiły objawy bólowe- kolka. Po wykonanym badaniu USG okazało się, że Linard wymaga pilnej operacji, ponieważ wystąpiło u niego wgłobienie jelita cienkiego co zagrażało jego życiu.

  Operacja się udała, czeka nas dalsze leczenie a koszty nadal rosną dlatego prosimy Was o pomoc 😔n1ff8df7c3d72eeb.pnga8c9c88435fc0852.png

  Czytaj więcej
 • 3.12.2020r. Odwiedziny w klinice.

  Dzisiaj po raz pierwszy od operacji Linka mogła wyjść na krótki- 5minutowy spacer. Było to też pierwsze wyjście Linarda na śnieg. Linka czuje się już troszkę lepiej, dreny zostały wyjęte, ale przed nami jeszcze długie leczenie.c731eda9974a7c42.pngefcea61a8412b8f1.jpeg

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Witajcie.

Nie sądziłam, że znajdziemy się w takiej sytuacji i to tak szybko dlatego muszę prosić Was o pomoc dla Linki.

Lina to 4letnia siwa klacz, która razem ze swoim 3miesięcznym źrebakiem Linardem trafiła do mnie niecały miesiąc temu. Od samego początku nie było łatwo. Najpierw u Linarda zdiagnozowano zapalenie stawu skokowego. Rozpoczęliśmy jego leczenie, po którym stopniowo następowała poprawa. Nie cieszyliśmy się jednak długo, ponieważ rano 25 listopada Linka źle się poczuła-podejrzenie kolki. Od razu podane zostały leki rozkurczowe, niestety nie zadziałały tak jakbyśmy tego chcieli. Po dokładnym badaniu i kolejnej dawce leków zapadła decyzja, że jedziemy do kliniki do Wrocławia. Po dotarciu na miejsce i kolejnych badaniach Linka natychmiast trafiła na stół operacyjny. Operacja przebiegła pomyślnie, okazało się, że doszło do skrętu okrężnicy najprawdopodobniej na skutek zatrucia. Niestety rano 26 listopada u Linki ponownie wystąpiły objawy bólowe oraz silne wzdęcie. Podane zostały kolejne dawki leków. Niestety stan Linki dalej się pogarszał i podjęta została decyzja o kolejnej bardzo ryzykownej operacji. Udało się, Linka się wybudziła natomiast jej stan nadal był zły. Okazało się, że ponownie doszło do skrętu okrężnicy, intoksykacji. Dodatkowo w otrzewnej zaczął gromadzić się płyn zapalny. Założone zostały dreny umożliwiające płukanie jamy brzusznej i podawanie dodatkowego antybiotyku dwa razy dziennie. Życie Linki nadal jest zagrożone a koszty leczenie cały czas rosną. Dlatego muszę prosić Was o pomoc.

Na tą chwilę koszty leczenia to około 12tyś zł. (netto) za pierwszą operację, 10tyś. zł. (netto) za drugą operacje, do tego dochodzą koszty leków (koszt samej lidokainy to około 2,5tyś złotych), płukania jamy brzusznej, dodatkowych badań oraz pensjonatu, koszt transportu do kliniki 650zł oraz koszty które zostały poniesione jeszcze przed wyjazdem do kliniki (550zł) a to jeszcze nie koniec naszej walki.

Ze względu na krótki czas jaki konie u mnie przebywały oraz leczenie nogi Linarda nie zdążyłam koni ubezpieczyć dlatego bardzo proszę o pomoc w opłaceniu leczenia, oraz o udostępnianie zrzutki.

Liczy się każda złotówka.

Wpłacający 125

 
Dane ukryte
500 zł
K
Karina
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
NS
Natalia Stokłosa
150 zł
A
Agnieszka Lewanderaka
140 zł
DE
Dorota EM
130 zł
PJ
piotr jan swist
100 zł
AS
Agnieszka S
100 zł
JB
Jolanta Bujak
100 zł
ML
Magdalena Licwinko
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

647 328 zrzutek

i zebrali

403 577 082 zł

A ty na co dziś zbierasz?