koniec za 59 dni ID: d334ca

Młody poznański perkusista zaproszony do Carnegie Hall Zbiórka na podróż do Nowego Jorku

Zebrano 1 491 zł
z kwoty 18 000 zł

8 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

0
udostępnień

Mam na imię Kuba i jestem laureatem nagrody Amerykańskiego Jury w Międzynarodowym Konkursie Muzycznych Talentów. Pomóż mi zebrać środki na sfinansowanie mojej podróży do Nowego Jorku i udział w Recitalu Zwycięzców American Protege International Music Talent Competition Spring 2019, który odbędzie się 22 grudnia 2019 roku, w jednej z legendarnych sal koncertowych świata Carnegie Hall w Nowym Jorku.


Mam na imię Kuba i jestem laureatem nagrody Amerykańskiego Jury w Międzynarodowym Konkursie Muzycznych Talentów. Zbieram środki na sfinansowanie mojej podróży do Nowego Jorku i udział w Recitalu Zwycięzców American Protege International Music Talent Competition Spring 2019, który odbędzie się 22 grudnia 2019 roku, w jednej z legendarnych sal koncertowych świata Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Fragment listu wsparcia od American  Protégé; 


Zebrane środki finansowe, zostaną przeznaczone na bilety lotnicze dla mnie i mojego opiekuna-rodzica (ok. 6.000 zł), wynajęcie studia(sali) w Nowym Jorku z wibrafonem do ćwiczeń przed koncertem (ok. 1000 zł) , wynajęcie wibrafonu na terenie Nowego Jorku, wraz z dowozem do Carnegie Hall (ok.3000 zł)


 

Moją przygodę z perkusją zacząłem w wieku 9 lat w Poznańskiej Republice Rytmu. Tam, pod czujnym okiem mojego pierwszego nauczyciela perkusji, świetnego bębniarza  Pana Jakuba Martuzalskiego (RusT), ćwiczyłem moje pierwsze groovy, oraz prawidłowy uchwyt pałek. Bardzo miło wspominam tamten czas :)

Jakiś czas później, rozpocząłem naukę w Zespole Szkół Muzycznych przy ul.Głogowskiej w Poznaniu na kierunku – perkusja i wpłynąłem na nieznane mi ”wody” muzyki klasycznej. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że to są moje klimaty, że to jest właśnie mój świat.

Obecnie jestem na drugim roku II stopnia, w klasie perkusji Pana mgr. Łukasza Berlina, któremu dziękuję za wszystko co do tej pory osiągnąłem, przez ostatnie cztery lata nauki.

Podzielę się z Wami ciekawostką, o której pewnie nie każdy wie. Perkusista, to można powiedzieć multi-instrumentalista. Instrumenty obowiązkowe w mojej specjalizacji, na których doskonalę swoje umiejętności to na pierwszym miejscu werbel, bez którego nie da się utrzymać  formy.

Następnie kotły orkiestrowe,szeroko pojęty multi zestaw, poprzez różnego rodzaju  instrumenty orkiestrowe i perkusjonalia, aż po instrumenty melodyczne sztabkowe;  dzwonki orkiestrowe, ksylofon i na koniec magicznie brzmiące wibrafon i marimba. Ile naliczyliście? Witajcie w moim świecie! Na każdym z nich, gra się inną techniką i innym rodzajem pałek –jedną, dwiema, czterema i taka ciekawostka- Keiko Abe gra sześcioma :)

Te dwa ostatnie, wibrafon i marimba to moje ukochane instrumenty. Różnorodność brzmienia i barw jakie można z nich wyczarować, sprawia, że nie można się nudzić.Na deser dorzućmy fortepian, obowiązkowy instrument na kierunku perkusyjnym, na którym mam przyjemność grać, pod okiem przemiłego nauczyciela, pianisty i akompaniatora Pana Marcina Dęgi. No i na koniec, żeby było jeszcze weselej, dodatkowe zajęcia z dyrygentury z Panem Wiesławem Bednarkiem, dyrygentem i opiekunem naszej Szkolnej Orkiestry Symfonicznej.Generalnie niezła jazda - prawdziwy muzyczny rollercoaster.

Trochę Marimby


W życiu chyba każdego młodego, uczącego się muzyka, po wielomiesięcznej, wielotygodniowej, wielogodzinnej pracy nad swoją techniką gry i umiejętnościami, przychodzi chwila prawdy. Zaliczenie, egzamin techniczny, egzamin semestralny oraz egzamin końcowy. Ale to standard w każdej szkole muzycznej. Jest jeszcze jeden sposób na sprawdzenie swojego poziomu gry – KONKURSY MUZYCZNE


Konkursy mogą być Lokalne, Regionalne, Ogólnopolskie i Międzynarodowe.Wszystkie są dla mnie bardzo ważne, bo zawsze motywują mnie do dalszej pracy bez względu na to, czy osiągnąłem sukces czy też nie. Nowością od niedawna są Międzynarodowe Konkursy Muzyczne tzw. online, gdzie uczestnik konkursu jest oceniany przez Międzynarodowe Jury na podstawie nadesłanego materiału Video z wykonywanymi utworami muzycznymi. Osobiście często biorę udział w tego typu konkursach, przede wszystkim, ze względu na brak kosztów związanych z podróżami. Bywają też konkursy kilkudniowe-etapowe , a wtedy wydatki są jeszcze większe.

A oto  najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia muzyczne w moim życiu z ostatnich dwóch lat;

 

 

Nowy Jork, to jak dotąd MÓJ NAJWIĘKSZY SUKCES, to coś,  co  było dla mnie do niedawna tylko marzeniem. Ale właśnie teraz, kiedy STAŁO SIĘ , i  AMERYKAŃSKIE  JURY  przyznało mi Drugą Nagrodę wraz z zaproszeniem do udziału w Winners Recital, być może, właśnie dzięki Wam, będę mógł to marzenie zrealizować. Więc jeśli  SERCEM jesteścieze mną, w co bardzo wierzę, to PROSZĘ, WESPRZYJCIE MNIE!  Tylko jeśli zechcecie mi pomóc, będę mógł zagrać na scenie Carnegie Hall!!! , w nielicznym gronie młodych, utalentowanych muzyków z całego świata m.in. z USA, Kanady czy Hong Kongu.

Jeśli uda mi się, dzięki Waszemu wsparciu pokonać  barierę, jaką jest Ocean Atlantycki, to uwierzcie mi, będę bardzo szczęśliwy. Będzie dla mnie ogromnym zaszczytem, możliwość reprezentowania w USA  mojego nauczyciela, mojej szkoły, mojego rodzinnego miasta Poznań i Polski.  My name is Kuba.  I'm from Poland !

2flaga.gif

Kilka słów od osób, które sercem są ze mną


Beata Polak  -  2Tm2,3   Wolf Spider

Gorąco zachęcam do wsparcia młodego, zdolnego perkusisty Jakuba Jeżaka - ucznia naszej Szkoły Muzycznej w Poznaniu, który dzięki zajęciu II miejsca w Międzynarodowym Konkursie Talentów w USA  ma możliwość wystąpienia na koncercie "zwycięzców" w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Chciejmy, aby Polska pojawiła się wśród międzynarodowych talentów :-)

Beata Polak


Jakub Martuzalski  - RusT

Dla Kuby przygoda z perkusją rozpoczęła się od lekcji ze mną i od początku widziałem w nim duży potencjał. Jako 9 - letni chłopiec  wyróżniał się dużą muzykalnością, swobodą w przyswajaniu nut, a co najważniejsze- pracowitością. Rzadko się to zdarza u dzieci w tym wieku. Ciekawym również było to, że Kuba od początku przejawiał duży talent zarówno w kierunku perkusji klasycznej, jak i w stronę rozrywki. Dużą radość i łatwość sprawiało mu granie etiud Finka czy Pratta, by po chwili swobodnie grać solówki Ricka Lathama i czytać niełatwe transkrypcje utworów Van Halen, Metallicy czy Deep Purple. Dowodzi to na wszechstronność tego młodego muzyka. Mam nadzieję, że marzenia o Carnegie Hall się ziszczą i Kuba będzie mógł tam zaprezentować  swoje umiejętności. To miejsce jest marzeniem dla wielu muzyków, a Kuba jest o krok od jego realizacji.  Trzymam mocno kciuki i wspieram go w spełnianiu marzeń i dalszym rozwoju w karierze perkusisty.

Grzegorz Siek - zespół Małgorzaty Ostrowskiej

Jakub Jeżak to ambitny, zdolny i bardzo pracowity młody artysta. Bacznie obserwuję jego rozwój w dziedzinie gry na instrumentach perkusyjnych.  Życząc dalszych sukcesów, gorąco wspieram każdy etap jego muzycznej podróży. 

Grzegorz Siek.


Informacje o organizatorze

Zrzutka na podróż do Nowego Jorku, na Recital Zwycęzców w Carnegie Hall

Stworzona przez Jakub Jeżak

Uczeń Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu- kierunek PERKUSJAsobota, 29 czerwca 2019 o 11:36

Serdecznie dziękuję za każdą okazaną mi pomoc. Liczy się dla mnie każde Państwa wsparcie. Pozdrawiam Kuba :)

piątek, 21 czerwca 2019 o 21:58

Przepraszam, zapomniałem dodać w opisie zbiórki, że pieniądze są mi również potrzebne na zakwaterowanie w Nowym Jorku :)

Aby dodać komentarz lub

has tag

zapraszam na moje zbiórki na biedne zwierzątka

powodzenia zapraszam też na moją zbiórkę też chcę spełniać marzenia

pomagam.pl/4yebzbqh

KP
100 zł

KAMILA PAGACZ

TRZYMAM KCIUKI :)

AG
25 zł

Agnieszka Goraj-Komodołowicz

Powodzenia!Kuba,jesteś wspaniały!Spelniaj swoje marzenia!

Użytkownik anonimowy
100 zł

Użytkownik anonimowy

Kubą! Jestem dyrygentka i wiem,niestety,jak trudno jest znalezc pieniądze na poczynania artystyczne. Zycze Ci powodzenia i spełnienia muzycznych marzen.

Użytkownik anonimowy
200 zł

Użytkownik anonimowy

Powodzenia!

PL
10 zł

Piotr lewandowski

Powodzonka

Użytkownik anonimowy
10 zł

Użytkownik anonimowy

Good Luck! Spełniaj nasze marzenia :)

Użytkownik anonimowy
20 zł

Użytkownik anonimowy

powodzenia!

Użytkownik anonimowy
50 zł

Użytkownik anonimowy

Niech Ci się wiedzie ????

AS

Anna Szymkowiak.-Trando

Powodzenia!! Trzymamy z mężem mocno kciuki.????

KW
200 zł
Klaudia waliszka
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
K
100 zł
KAMILA PAGACZ PARZYJAGŁA
PZ
100 zł
Przemysław Zyguła
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
90 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
E
50 zł
Edyta
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
A
25 zł
Aleksander
PJ
25 zł
Patrycja Jakóbiak
BK
25 zł
Beata Kempińska
25 zł
Katarzyna Żelazowska
AG
25 zł
Agnieszka Goraj-Komodołowicz
Romaniutenko Roman
20 zł
Romaniutenko Roman
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
A
15 zł
Aga
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
AB
10 zł
Anetta Bednarek-Godek
MF
10 zł
Małgorzata Fischbach
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
A
10 zł
Ala Molik
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
PL
10 zł
Piotr lewandowski
EG
10 zł
Ewa Gralinska
10 zł
Piotr Przerwa
M
10 zł
Monika K
1 zł
Andrzej Jeżak
MS
ukryta
Mariusz Szuster
AS
ukryta
Anna Szymkowiak.-Trando
MP
ukryta
Marzena Puchala
ukryta
Bogumiła Cyrek

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

370 953 zrzutki

Pomóż zebrać 18 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

0
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.