id: tdfsr6

Kryminał na motywach zabójstwa dziennikarza

Kryminał na motywach zabójstwa dziennikarza

Aktualności 4

 • Książka miała być już wysyłana, ale pracę drukarni opóźniła pandemia, przepraszam za tę niedogodność. Pierwsza partia "Motywu" jest wysyłana, ale dotyczy to tylko oprawy miękkiej, książka w twardej oprawie ma wyjść z drukarni dopiero w dniach 21-23.XII.

  Żeby wysyłka poszła sprawnie proszę o przesyłanie przez messengera lub wiadomość tutaj : namiarów na swój paczkomat, adresu email i nr telefonu - te dane potrzebne są do wysyłki (wysyłka tylko paczkomatem). vde5b410f9b734ca.jpeg

  Czytaj więcej
 • UWAGA Na liście darczyńców opublikowanej w książce znajdą się tylko dane podane do publicznej wiadomości podane w sekcji Wpłacający. Jeśli ktoś kto ukrył tam swoje dane lub podał tylko imię lub pseudonim, ale chce żeby jego nazwisko znalazło się w książce proszę do 25.XI o kontakt, najlepiej w wiadomości prywatnej przez FB.

  Czytaj więcej
 • Dla chcących jeszcze otrzymać książkę - ostatnia szansa do 22 listopada br.

  Wydłużenie nastąpiło na prośbę spóźnialskich.

  Środki ponad wyznaczoną kwotę zbiórki zostaną przeznaczone na zwiększenie nakładu. Książki "Krótka instrukcja obsługi psa: Motyw" nie będzie sprzedawana, jej wydanie ma charakter niekomercyjny.

  Poza egzemplarzami dla uczestników pozostały nakład trafi bezpłatnie do bibliotek oraz będzie przeznaczony na działania edukacyjne. W tym dla uczestników takich spotkań na temat sprawy Ziętary jak to na zdjęciu z ubiegłego roku z studentami dziennikarstwa na uniwersytecie w Poznaniu. Szczegóły w zakładce Opis

  j93c16b290e4f531.jpeg

  Czytaj więcej
 • Akcja zbiórki na "Motyw" jest na półmetku. Miło mi poinformować, że książka ma dziesięciu patronów medialnych - gazety, serwisy poświęcone sprawom kryminalnym i książkom. Na ich stronach znajdziecie więcej informacje o prowadzonej zrzutce.

  k04300800918b736.jpeg

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Już od 28 lat zajmuję się sprawą Jarosława Ziętary, jedynego w powojennej Polsce porwania i zleconego zabójstwa dziennikarza. Poświęciłem jej wiele publikacji prasowych, napisaną wspólnie z kolegą książkę reporterską oraz opartą na faktach powieść kryminalną "Krótka instrukcja obsługi psa". Została ona bardzo dobrze przyjęta przez recenzentów i czytelników. Teraz chcę wydać jej prequel zatytułowany "Krótka instrukcja obsługi psa: Motyw" – część przedstawiającą wcześniejsze wydarzenia, związane z dziennikarzem, który został zamordowany.

Dzięki wsparciu społecznościowemu udało się już opublikować sequel "Krótka instrukcja obsługi psa: Zemsta". Książka, w której wydaniu liczę teraz na Twoją pomoc stanowi dopełnienie całej tej intrygującej i krwawej historii.

„Motyw” jest równie zaskakujący i poruszający jak obie wydane części. Są w nim służby specjalne, gangsterzy, sprzedajni policjanci, początki polskiej mafii. Akcja rozgrywa się w naszym kraju oraz w Berlinie i w Moskwie.

Zapewne zadajesz sobie pytanie, dlaczego planuję sam wydać tę książkę i potrzebuję do tego Twojej pomocy. Najkrócej mówiąc – dlatego, że wydawcy generalnie nie są zainteresowani sprawą Ziętary. Prawdopodobnie dlatego, że ta historia sprzed wielu lat, która długo nie była znana opinii publicznej, bo pierwsze rzetelne śledztwo wszczęto dopiero 19 lat po zbrodni. Dla mnie to jednak bardzo ważna sprawa, mam nadzieję, że ważna także dla Ciebie. Ktoś kiedyś powiedział, że zabójstwo dziennikarza to ekstremalna forma cenzury i atak na demokrację. Nie można przejść nad tym do porządku dziennego, zapomnieć. Powieść kryminalna to jeden ze sposobów na nagłośnienie sprawy. Z tego względu pomysł wydania "Motywu" spotkał się z poparciem szeregu znanych pisarzy i dziennikarzy, oto ich nazwiska.

cbd6fad0a93b971b.jpeg

Biorąc udział w tej zrzutce nie tylko pomożesz w wydaniu książki "Krótka instrukcja obsługi psa: Motyw" i wesprzesz nagłośnienie sprawy zabójstwa dziennikarza. Dzięki Tobie trafi ona bezpłatnie do bibliotek publicznych, w których znajduje się już zasadnicza powieść. Dodatkowo część nakładu zostanie bez opłat przekazana uczestnikom spotkań edukacyjnych dla adeptów dziennikarstwa.  

"Książka wciąga od pierwszej strony i zmierza do zupełnie niespodziewanego finału, rodem z thrillera"… "Realizm, który prezentuje „Krótka instrukcja obsługi psa” jest zatrważający (…) Lektura powieści zmusza do refleksji nad tym, jak bolesna może być prawda i jak wiele osób może nie chcieć, by ujrzała światło dzienne"... "Krzysztof M. Kaźmierczak stworzył niebagatelny nastrój grozy. I to nie grozy, która wydaje się chwilowa, która towarzyszy nam przy czytaniu kolejnego kryminału o seryjnym mordercy. To uczucie, które odbiera nam poczucie bezpieczeństwa"... Te fragmenty recenzji dobrze pokazują, jaki charakter ma moja powieść (więcej tu). Mogę Cię zapewnić, że taki sam, a może jeszcze mocniejszy w odbiorze jest prequel "Motyw".

Kryminał to jednak nie wszystko. W książce zamieszczone zostaną dwa dodatki specjalne. Jeden zatytułowany "Dlaczego Ziętara musiał zginąć" jest pierwszym kompleksowym wyjaśnieniem najbardziej zagadkowych okoliczności zbrodni. Drugim dodatkiem są oryginalne dokumenty dotyczące ogromnej afery alkoholowej z czasów transformacji ustrojowej Polski, bliźniaczej do tej, która kosztowała dziennikarza życie.

Czy ta książka się ukaże? Wszystko zależy od Ciebie i innych wspierających. Przygotowałem sporo interesujących nagród za udzielone wsparcie, są to moje książki poświęcone nie tylko sprawie Ziętary, ale także moim śledztwom dziennikarskim dotyczącym historii najnowszej. Do każdej książki wpiszę imienną dedykację dla Ciebie, a egzemplarz, który otrzymasz będzie wyjątkowy – opatrzony hologramem i numerowany. Ponadto Twoje nazwisko znajdzie się na opublikowanej w książce liście fundatorów jej wydania. Do części nagród dołączę też specjalne dyplomy z podziękowaniami i drobne upominki (okolicznościowej długopisy i smycze).

Mam doświadczenie potrzebne do sfinalizowania tej akcji więc nie musisz się obawiać, że coś pójdzie nie tak. Mój plan przewiduje, że "Krótka instrukcja obsługi psa: Motyw" w połowie grudnia trafi do Twoich rąk. Będzie miała format A5 i objętość 112-150 stron – dodatki do powieści będą miały mniejszą lub większą objętość w zależności od tego jaki wynikiem zakończy się zrzutka. Od jej efektów zależny jest także nakład. Chciałbym żeby wyniósł on przynajmniej 1000 egz.

g9b3819c1767f775.jpegZapraszam do udziału w tej zrzutce. Przejrzyj nagrody, a myślę, że znajdziesz wśród nich coś dla siebie. A jeśli podoba Ci się ta akcja i chcesz w niej dodatkowo pomóc – proszę powiadom o tej zrzutce na swoich profilach społecznościowych. Z góry za to dziękuję. Bardzo liczę na Twoją pomoc w wydaniu tej książki.


Podkreślam, że "Krótka instrukcja obsługi psa: Motyw" to nie przedsięwzięcie komercyjne - nie będzie sprzedawana. Jeśli uda się zebrać wyższą kwotę niż wynosi podstawowy cel zrzutki to środki te będą przeznaczone na zwiększenie nakładu książki.

Wpłacający 150

R
R Wachowiak
60 zł
 
Dane ukryte
100 zł
BM
Bartłomiej Mostek
20 zł
MD
Michał Dolata
35 zł
 
Dane ukryte
55 zł
 
Dane ukryte
500 zł
EP
Ewa Purgiel
35 zł
 
Dane ukryte
ukryta
JR
Jacek Raginis-Królikiewicz
122 zł
PK
Piotr Kiziński
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 30 zł i więcej
Ebook

Książka w formie elektronicznej - ebook.

wybrano 13 razy

przewidywana dostawa: 10 grudnia, 2020

Wybieram
Wpłać 35 zł i więcej
Książka w miękkiej oprawie

Książka "Krótka instrukcja obsługi psa: Motyw" w miękkiej oprawie z imienną dedykacją autora.

Wysyłka do paczkomatu bez dopłat.

wybrano 26 razy

przewidywana dostawa: 10 grudnia, 2020

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Książka w twardej oprawie

Książka "Krótka instrukcja obsługi psa: Motyw" w twardej oprawie z imienną dedykacją autora.

Wysyłka do paczkomatu bez dopłat.

wybrano 30 razy

przewidywana dostawa: 10 grudnia, 2020

Wybieram
Wpłać 55 zł i więcej
Zestaw limitowany

Limitowany (tylko 10 sztuk) zestaw dwóch książek:

"Krótka instrukcja obsługi psa: Motyw" + "Tajne spec. znaczenia" z:

- imiennymi dedykacjami,

- autografami Krzysztofa M. Kaźmierczaka,

- okolicznościowym długopisem.

Książki w miękkiej oprawie. Wysyłka do paczkomatu bez dopłat.

wybrano 3 razy (pozostało 7 z 10)

przewidywana dostawa: 10 grudnia, 2020

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Komplet: 3 kryminały + dyplom

Zestaw 3 książek z imiennymi dedykacjami autora:

- "Krótka instrukcja obsługi psa: Motyw"

- "Krótka instrukcja obsługi psa"

- "Krótka instrukcja obsługi psa: Zemsta".

Imienny dyplom z podziękowaniem za wsparcie wydania książki.

Wysyłka do paczkomatu bez dopłat.

wybrano 18 razy

przewidywana dostawa: 10 grudnia, 2020

Wybieram
Wpłać 122 zł i więcej
Cała sprawa Ziętary + dyplom

Zestaw 4 książek z imiennymi dedykacjami Krzysztofa M. Kaźmierczaka:

- "Krótka instrukcja obsługi psa: Motyw"

- "Krótka instrukcja obsługi psa"

- "Krótka instrukcja obsługi psa: Zemsta"

- "Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa" (laur Nagroda Główna Watergate).

Imienny dyplom z podziękowaniem za wsparcie wydania książki.

Wysyłka do paczkomatu bez dopłat.

wybrano 11 razy

przewidywana dostawa: 10 grudnia, 2020

Wybieram
Wpłać 124 zł i więcej
Pakiet 4 książek + dyplom

Zestaw 4 książek z imiennymi dedykacjami od autora:

- "Krótka instrukcja obsługi psa: Motyw"

- "Krótka instrukcja obsługi psa"

- "Krótka instrukcja obsługi psa: Zemsta"

- "Rozstrzelani za uratowanie kobiety" (laur Książka Historyczna Roku).

Imienny dyplom z podziękowaniem za wsparcie wydania książki.

Wysyłka do paczkomatu bez dopłat.

wybrano 10 razy

przewidywana dostawa: 10 grudnia, 2020

Wybieram
Wpłać 125 zł i więcej
Twój 1% w sukcesie zrzutki

Otrzymasz specjalny, oprawiony imienny dyplom za wsparcie akcji wydania książki w wysokości 1% jej podstawowego celu, okolicznościowy długopis oraz imiennie dedykowaną książkę "Krótka instrukcja obsługi psa: Motyw" w TWARDEJ oprawie.

Wysyłka do paczkomatu bez dopłat.

wybrano 5 razy

przewidywana dostawa: 10 grudnia, 2020

Wybieram
Wpłać 250 zł i więcej
Twoje 2% w sukcesie zrzutki

Otrzymasz specjalny, oprawiony imienny dyplom za wsparcie akcji wydania książki w wysokości 2% jej podstawowego celu, okolicznościowy długopis oraz imiennie dedykowane książki:

"Krótka instrukcja obsługi psa: Motyw"

"Krótka instrukcja obsługi psa"

"Krótka instrukcja obsługi psa: Zemsta"

"Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa".

Wysyłka do paczkomatu bez dopłat.

wybrano 3 razy

przewidywana dostawa: 10 grudnia, 2020

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Mocne wsparcie

Specjalny zestaw wszystkich części powieści - każda z z imiennymi dedykacjami autora:

- "Krótka instrukcja obsługi psa: Motyw"

- "Krótka instrukcja obsługi psa"

- "Krótka instrukcja obsługi psa: Zemsta".

Okazały dyplom z podziękowaniem za istotne wsparcie wydania książki.

Wysyłka do paczkomatu bez dopłat.

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

przewidywana dostawa: 15 grudnia, 2020

Wybieram
Wpłać 1500 zł i więcej
Zostań patronem

NAGRODA SPECJALNA. Jako patron otrzymujesz do dyspozycji połowę tylnej kolorowej okładki książki (górną). Znajdzie się tam Twój logotyp wraz z nazwą firmy, instytucji czy przedsięwzięcia i adresem.

Ponadto otrzymasz 4 pełne zestawy kryminału "Krótka instrukcja obsługi psa” (w tym jeden z imienną dedykacją i podziękowaniem) oraz specjalny, oprawiony dyplom fundatora.

Ograniczenia: nie może to być przedsięwzięcie związane z polityką, religią, seksualnością, hazardem lub sprawą Ziętary.

UWAGA nagroda aktualna tylko do końca października br.

Wysyłka do paczkomatu bez dopłat.

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 10 grudnia, 2020

Nasi użytkownicy założyli

620 634 zrzutki

i zebrali

371 092 124 zł

A ty na co dziś zbierasz?