MyZbieramy.pl - nie zostawmy żywności na polach ID: ah6eph

MyZbieramy.pl - nie zostawmy żywności na polach ID: ah6eph

345 zł z 50 000 zł

0%

345 zł

345 zł

z 50 000 zł

1 dzień

1 dzień

do końca

14

14

wspierających
0%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Niech nic nie zmarnuje się na polu

 

Już wkrótce w Polsce i całej Europie może być problem w zebraniu owoców i warzyw. Wszystko przez pandemię, która paraliżuje sektor rolniczy. W gospodarstwach zabrakło rąk do pracy a w logistyce międzynarodowy transport zakłócają m.in. kontrole graniczne. Żywność może pozostać na polach i się zwyczajnie zmarnować. Rolnicy są załamani, brakuje rąk do pracy. Zamknięcie granic spowodowało, iż na polach brakuje dziesiątek tysięcy tymczasowych pracowników, którzy do tej pory pracowali w rolnictwie przy zbiorach.


Naprzeciw wychodzi nasz portal myzbieramy.pl

 


Portal wspiera lokalnych rolników, bo zapłata za płody następuje od razu w gospodarstwie w ramach sprzedaży bezpośredniej. Jednocześnie osoby zbierające warzywa, owoce kupią ją taniej niż sklepie, ponieważ rolnik będzie mógł zaproponować niższą cenę, a i tak wyższą od tej w jakiej sprzedaje hurtowo - obie strony zyskują! MyZbieramy ma sprawić, aby rzadkością były sytuacje, gdy rolnikowi nie opłaca się zbierać i ostatecznie owoce, warzywa zostają na polu. W czasie pandemii, gdy brakuje pracowników sezonowych jest to szczególnie ważne.Zasada działania portalu jest bardzo prosta. Rolnicy, którzy chcą zaprosić do siebie na zbiór rejestrują darmowe konto. Następnie mogą wystawić bezpłatne ogłoszenie na MyZbieramy. W informacjach podają m.in. daty zbioru, zdjęcia oraz cenę, za którą osoby mogą zebrać dla siebie owoce, warzywa. Ogłoszenie widoczne jest przez 100 dni, ten czas można bezpłatnie przedłużać. W każdym momencie rolnik może samodzielnie dokonać w nim zmian. Ponadto rolnikom udostępniane są wzory plakatu do promocji wydarzenia oraz Regulamin zbierania i oświadczenia dla zbierających. Z kolei zbierający mogą znaleźć ofertę blisko swojego domu korzystając z wyszukiwarki na MyZbieramy.pl Po założeniu swojego konta otrzymuje się dostęp do dokładnych danych o ofercie, adresie, numerze telefonu kontaktowego. Co ważne wszystkie opcje na portalu są bezpłatne. 

 

- Hasło portalu to "Poczuj radość zbierania", bo zależy nam, aby powrócić do natury, cieszyć się z chwil zbierania owoców, warzyw z których można potem zrobić przetwory. Wyprawa np. na maliny, porzeczki, połączona ze zjedzeniem posiłku na świeżym powietrzu, będzie wyjątkowa, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, ponieważ wzmocni relacje między nimi. Dla wielu osób będzie to sentymentalna podróż - przypomnienie czasów, gdy w młodości zrywały owoce, pomagały w polu, zaś dla dzieci będzie to żywa lekcja przyrody - podkreśla Mirosław Biedroń, pomysłodawca portalu MyZbieramy.


To działa - rolnik, który zaprosił na samozbieranieŚrodki zebrane podczas zbiórki posłużą utrzymaniu i promocji portalu wśród rolników oraz osób zainteresowanych zbieraniem plonów oraz kupowaniem płodów rolnych bezpośrednio u rolników w sprzedaży bezpośredniej.

Wpłacający14

D
Daniel
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
M
mm08
30 zł
 
Dane ukryte
25 zł
R
Ryszard
10 zł
LD
Lubię DUŻE Marchewki
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
ZK
Zofia Krupińska
10 zł
B
BIG POTATO
5 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

516 954 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?