8 220 zł z 8 000 zł

102%

8 220 zł

8 220 zł

z 8 000 zł

zakończona

zakończona

08.04.2020r

119

119

wspierających
102%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 4

 • 192 pary zagrały w 1. internetowej edycji Turnieju "O Uśmiech Patryka 11 i 1/2" - to nieprawdopodobna frekwencja, w którą wciąż trudno nam uwierzyć. Blisko 400 zawodników, blisko 6000 zł zebrane (z samego tylko wpisowego) na leczenie i rehabilitację Patryka.
  Brydżyści są po prostu NIESAMOWICI! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
  WYNIKI: https://mzbs.pl/news/10596
  Czytaj więcej
 • Dziś odnotowaliśmy rekordową wpłatę od jednego Darczyńcy na kwotę 500 zł - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY W IMIENIU PATRYKA! ❤️
  Sprawiło to również, że zbliżyliśmy się na niebezpiecznie bliską odległość do osiągnięcia założonego celu zbiórki. Ale wiadomo, że w sytuacji Patryka i Jego Rodziców każda dodatkowa złotówka będzie na wagę złota, postanowiliśmy poprzeczkę zawiesić nieco wyżej. Wierzymy, że będziecie dalej z nami.
  I Z PATRYKIEM! ❤️❤️❤️
  Czytaj więcej
 • No i stało się! Klamka zapadła - po raz pierwszy zagramy "O Uśmiech Patryka" (również) w internecie! To również z nawiasu nieprzypadkowe, bo nie wyobrażamy sobie, żeby się miało okazać, że się nie spotkamy po raz 12. przy brydżowym stoliku. Z tego też powodu oznaczyliśmy "internetowy" turniej numerem "11 i 1/2", Swoją drogą, kto wie, czy takiej "połówkowej" tradycji nie będziemy utrzymywać również w kolejnych latach!
  Grajcie z nami! Dla Patryka ❤️
  Czytaj więcej
 • Działamy już 5 dni. W tym czasie:
  ✔️ 34% celu udało się już zrealizować ❤️❤️❤️
  ✔️ 27 osób wsparło Patryka wpłatą ❤️❤️❤️
  ✔️ 145 osób podało zrzutkę dalej ❤️❤️❤️

  ➡️ Dziękujemy i czekamy na kolejnych Darczyńców! ❤️
  ➡️ niebawem również kolejne pomysły, którymi chcemy wspierać Patryka i Jego Rodziców Maciej Wieczorek i Agnieszka Wieczorek w walce z mukowiscydozą

  #zostańwdomu #grajZnami #OUśmiechPatryka
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Zastanawiałem się jaki opis wrzucić, ale myślę, że najlepszym będzie to, co o chorobie swojego Syna, Patryka, pisze Maciek Wieczorek. Znamy się tak długo, a i o chorobie Patryka wiem od niemal początku jej zdiagnozowania, angażując się na miarę możliwości poprzez turniej "O Uśmiech Patryka". Ale nawet znając tę sytuację od lat, czuję drgawki, gdy czytam ostatni akapit tego co pisze Maciek. Doczytajcie, proszę do końca...

Marcin Kuflowski - organizator OTP "O Uśmiech Patryka"Nie była to łatwa decyzja, bo przecież chyba niemal każdy chciałby sobie radzić sam z własnymi problemami. Jednak wobec licznych zapytań ze strony brydżystów (choć nie tylko), jak można pomóc i zapłacić wpisowe do turnieju na rzecz Patryka, nie biorąc w nim udziału, zdecydowaliśmy o utworzeniu tej zrzutki. Zapewniamy, że zebrane w ten sposób środki w całości przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację naszego 14-letniego już Syna.

Turniej brydżowy "O Uśmiech Patryka" to jedyne cykliczne wydarzenie, które wspiera nas, rodziców, w walce z mukowiscydozą (tak nazywa się ta paskudna choroba). Jednocześnie to chyba ewenement w środowisku brydżowym w Polsce, bo nie znam równie dużych zawodów o charakterze charytatywnym. Dzięki Marcinowi Kuflowskiemu rokrocznie zawody na starcie gromadzą znakomitych zawodników, gotowych oddać nagrody finansowe na rzecz Patryka. To m.in. dzięki temu nasz turniej ma zupełnie inny, niezwykle przyjazny, klimat, a ramię w ramię do walki z arcymistrzami stają młodzi, nieopierzeni adepci brydża sportowego.

Zachęcamy do wsparcia tą drogą zarówno uczestników naszego Turnieju, ale też tych, którzy z różnych względów (odległość, termin, brak znajomości zasad brydża sportowego :P) nie mogą w nim uczestniczyć. Jednocześnie czujemy się w obowiązku przedstawić naszą aktualną sytuację. Patryk fizycznie radzi sobie świetnie z chorobą, jest wzorowym uczniem i przewodniczącym swojej klasy. Rozwija swoje pasje sportowe jako piłkarz Zaborzanki Zaborze i biegacz Zadyszki Oświęcim (na Was, kochani Biegacze, też liczymy!). Jednak choroba wymogła na nim zdecydowanie za wcześnie pewien rodzaj dorosłości. Trzy razy dziennie Patryk poddawany jest zabiegom inhalacyjnym, przyjmuje masę leków, enzymów i witamin. Codziennie ćwiczy (fizjoterapia oddechowa). Wśród swoich rówieśników nie odróżnia się niemal wcale, ale gwarantuję, że żaden 14-latek nie będzie pamiętał o regularnej dezynfekcji rąk przed jedzeniem czy nie odmówi kumplowi wypadu do McDonald's, bo akurat nie ma przy sobie enzymów trawiennych, które przed każdym posiłkiem musi zażyć. Może to błahe przykłady, ale takie właśnie pierwsze myśli plączą się po głowie.

Patryk jako nastolatek, który dojrzewa i jest w okresie buntu. Możecie sobie wyobrazić czym może być w tym czasie walka o akceptację choroby. To naprawdę piekielnie trudne i cholernie bolesne, godzić się z nieuleczalnością i śmiertelnością mukowiscydozy. To już nie jest ten mały chłopiec, który w pierwszych edycjach Turnieju biegał między stolikami. Wie, że w Polsce ludzie z Jego schorzeniem żyją około 30 lat. To Jego ulubiony "atut", gdy ma gorsze chwile. "Po co mam się uczyć, Tato? Dajcie mi już spokój z tymi inhalacjami, wyparzaniem nebulizatora i lekarstwami. Nie potrzebuję! Nie chcę ich!"


Pamiętajcie, zbiórki takie jak ta, mogą mieć moc, jeśli trafimy do odpowiednio szerokiej grupy odbiorców. Zależy nam na tym, bo dzięki Wam wiemy, że i my, i Patryk nie jesteśmy w naszych codziennych zmaganiach z mukowiscydozą - sami. Wpłaty mogą być anonimowe, więc niech nie zaprząta Wam głowy myśl "trochę wieś wpłacić dychę czy dwie". Otóż wcale nie! Dla nas to nie tylko pieniądze przeliczone na lekarstwa dla Patryka. Dla nas to również świadomość, że wiele osób nam i Patrykowi kibicuje i dobrze życzy! To wzmacnia i dodaje sił! Do dzieła zatem!

Maciej Wieczorek - tata Patryka

Wpłacający119

RM
RYSZARD MAKUCH
500 zł
WS
Witold Stachnik
200 zł
A
annie_great
200 zł
U
uPradziada
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MS
Monika Sautaux
200 zł
KA
Konrad Araszkiewicz
200 zł
PD
Piotr Dybicz
173 zł
AB
Adrian Bakalarz
160 zł
Zobacz więcej

Komentarze4

 
2500 znaków
 • Na większe podsumowanie jeszcze przyjdzie czas, póki co: 1️⃣. Justyna Żmuda - Michał Klukowski (ciekawostka: pierwszy turniej w "realu" też wygrała Justyna i też grała z partnerem o inicjałach MK) - puchary zostają w Skawinie‼️ JUPI‼️ 2️⃣. Szymon Superson - Roman Madej (juniorzy z Krakowa, super sprawa!) - puchary zostają w Krakowie! JUPI‼️ 3️⃣. Aleks Bukat (13 lat) - Patrycja Krupnik (juniorzy z Dolnego Śląska, super sprawa, zwłaszcza, że o 15:00 dziś zrobiłem z Nich parę‼️) ✔️ 1️⃣9️⃣2️⃣ pary = 3️⃣8️⃣4️⃣zawodników ???????????? ✔️ Wpisowe = 6️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ zł na rzecz Patryka! ‼️ Ludziska, oszaleliście ‼️ ❤️❤️❤️❤️ Dzięki Wam wielkie ‼️ ????????????????????

 • KT
  Karolina T.

  Szkoda ze nie mogę zagrać ale Szkocja na pewno kiedyś sie zjawi :)

 • W 4 dni zebraliśmy blisko 25% założonej kwoty :-) Spora szansa, że uda się zrealizować cel pomocniczy jakim jest pula 5000 zł i cel główny, jakim jest UŚMIECH I ZDROWIE PATRYKA!

 • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy już wsparli naszą zrzutkę, a także tym, którzy promują ją w internecie!

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

556 124 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?