Natalia Nicowska, 26 latka ze Szczecina walczy z NIEOPERACYJNYM GLEJAKIEM MÓZGU! ID: 2syara

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

27 206 zł z 80 000 zł

34%

27 206 zł

z 80 000 zł

401 dni

do końca

404

wspierających
34%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 2

  • NIE JEST DOBRZE Po kontrolnym rezonansie Natalia ma NIEOPERACYJNĄ ZMIANĘ na spoidle półkul( ciało modzelowate). MUSIMY UDERZAĆ OSTRO, IDZIEMY NA CAŁOŚĆ. WE WTOREK zaczynamy RADIOTERAPIĘ OSTATNIEJ SZANSY, mimo przyjęcia 2 lata temu dawki życiowej 60 greyów. potem lecimy agresywnie w chemię na 12 cykli, by zatrzymać wzrost zmiany. TRZYMAJCIE KCIUKI. lecimy naprawdę ALL IN,stawiamy na JEDNĄ KARTĘ, mimo że radioterapia obarczona ogromną ilością skutków ubocznych. robimy wszystko by powstrzymać rozwój choroby, udostępniajcie, wpłacajcie nawet 1 zł się liczy. Nie będę ściemniać, że zbieramy teraz na leczenie, nie wierzymy w cuda niewidy, terapie za setki tysięcy bóg wie gdzie. Zbieramy na normalne życie, suplementy wzmacniające organizm, dojazdy, dobre jedzenie, bez syfu, a potem po prostu na jakąś zajebistą wycieczkę, by Nati mogła odpocząć, naładować akumulatory i zobaczyć trochę świata. I tak mamy się czym martwić, kto może pomóc, zapraszam i z całego serca dzięki. Można też dołączyć do grupy i wystawić coś na licytację. Gdyby nie Wy to już dawno byłabym na szczycie załamki,psychicznej i finansowej. jak kiedyś zastanawiając się czy kupić jedzenie, czy zalać auto, by dojechać z Nati do szpitala. Ściskam Was Nicola, siostra.
    Czytaj więcej
  • Wczoraj odbyła się operacja usunięcia wznowy guza pod czujną i genialną ręką Profesora Marka Harata w Bydgoszczy. Operacja zakończona 100 % resekcją. Natalia zmęczona, podczas operacji nastąpiła komplikacja wycieku płynu mózgowo- rdzeniowego, więc stanięcie na nogi zajmie trochę dłużej. Na szczęście jej stan nie zagraża życiu, czekamy na polepszenie stanu i wyniki badań histopatologicznych.
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Natalia w lipcu 2017 zaczęła swoją drogę ze złośliwym nowotworem mózgu. Glejakiem 3 stopnia- gwiaździakiem anaplastycznym III stopnia WHO, położonym w płacie ciemieniowo- potylicznym. Operacja odbyła się 26 lipca 2017 roku w Szczecinie.


Guz był wielkości mandarynki, jednak udało się go w większości wyciąć. Niestety potwierdzono, że jest to nowotwór złośliwy - podstępny glejak w trzecim stadium złośliwości. Wysoka złośliwość i ryzyko nawrotu w tej lub w postaci czwartego stopnia, skłoniła lekarzy do skojarzonej radio-chemioterapii.


Po przejściu ciężkiej radioterapii w dawce życiowej 60 Gy + 6 cykli w leczeniu skojarzonym chemioterapią ( temodal). Natalia starała się dalej żyć jak tylko najnormalniej można i kontrolować co 3 miesiące. Mimo powikłań w postaci zaburzenia pola widzenia, ogólnego osłabienia walczyła i walczy dalej.


Ponowny bój rozpoczął się na nowo w grudniu 2019 tydzień przed świętami. W loży pozabiegowej pojawiła się wznowa guza w prawym płacie potylicznym. Operacja odbyła się 8 stycznia w Bydgoszczy w 10 Szpitalu Wojskowym, pod okiem i ręką najukochańszego i najznakomitszego Profesora Marka Harata, pod opieką którego Nati jest od stycznia 2018 roku. Wznowa została wycięta, ponownie okazał się to glejak 3 stopnia.

15.02.2020

NIE JEST DOBRZE 2757.png2757.pngPo kontrolnym rezonansie Natalia ma NIEOPERACYJNĄ ZMIANĘ2757.pngna spoidle półkul( ciało modzelowate). MUSIMY UDERZAĆ OSTRO, IDZIEMY NA CAŁOŚĆ. WE WTOREK zaczynamy RADIOTERAPIĘ OSTATNIEJ SZANSY, mimo przyjęcia 2 lata temu dawki życiowej 60 greyów. potem lecimy agresywnie w chemię na 12 cykli, by zatrzymać wzrost zmiany. TRZYMAJCIE KCIUKI. lecimy naprawdę ALL IN,stawiamy na JEDNĄ KARTĘ, mimo że radioterapia obarczona ogromną ilością skutków ubocznych. robimy wszystko by powstrzymać rozwój choroby, udostępniajcie, wpłacajcie nawet 1 zł się liczy. Nie będę ściemniać, że zbieramy teraz na leczenie, nie wierzymy w cuda niewidy, terapie za setki tysięcy bóg wie gdzie. Zbieramy na normalne życie, suplementy wzmacniające organizm, dojazdy, dobre jedzenie, bez syfu, a potem po prostu na jakąś zajebistą wycieczkę, by Nati mogła odpocząć, naładować akumulatory i zobaczyć trochę świata. I tak mamy się czym martwić, kto może pomóc, zapraszam i z całego serca dzięki. Można też dołączyć do grupy i wystawić coś na licytację. Gdyby nie Wy to już dawno byłabym na szczycie załamki,psychicznej i finansowej. jak kiedyś zastanawiając się czy kupić jedzenie, czy zalać auto, by dojechać z Nati do szpitala. Ściskam Was Nicola, siostra.


p2622a420f164da8.jpeg


e6da297d0e5d278b.jpeg


Natalia mimo całkowitej niezdolności do pracy wg ZUS, a także stopnia niepełnosprawności nie otrzymała renty, ponieważ zabrakło jej 5 składek, żeby uzyskać świadczenie. W tym momencie nie może pracować, z racji niezdolności do pracy, której termin rozpoczęcia ZUS wyznaczył od dnia zachorowania ( operacji tj. 26.07.2017 roku). Po drugiej operacji jest osłabiona, pole widzenia w lewym oku jest praktycznie już utracone. Jak rozmawiałyśmy z Panią doktor to normalne w przypadku tego położenia guza, niestety Nati nigdy tego widzenia nie odzyska, tak jak było wcześniej. Jest zdana tylko na nas, Mamę i mnie ( starszą o rok siostrę), w kwestii finansowania dojazdów, życia i leczenia, a także na wpłaty dobrych dusz i serc, czyli Was.Dziękuję wszystkim za wsparcie, dobre słowo i pomoc
2syara-0bdbb020.png

Natalia z najlepszym przyjacielem, psem Czesławem.

2syara-6db9e108.png

Podczas wywiadu do Radia Szczecin.


v97d20f228d78fe9.jpeg

Natalia z Profesorem Markiem Haratem


Natalia do końca życia będzie już pacjentką onkologiczną. I to się nie zmieni, ale musimy zrobić wszystko co się da, zminimalizować ryzyko progresji guza w glejaka wielopostaciowego. Chcemy walczyć i mieć czysty rezonans przez długie lata! Bez wsparcia finansowego same nie damy dłużej rady ratować Jej młodego życia. Spotkałyśmy na swojej drodze wspaniałych ludzi, których praca i oddanie pozwalają wierzyć, że nam się uda... że wygramy. Natalia bardzo chce żyć - ma dla kogo, a my nie możemy sobie wyobrazić naszego życia bez Niej.


Wpłacający404

KR
Klaudia Ratajczyk
1 150 zł
JK
justyna korytkowska
700 zł
E
erk
700 zł
BF
Bartek Florek
505 zł
P
Pablo
500 zł
T"
Teatr "nie ma"
400 zł
AZ
Anna Zdanowicz
360 zł
WW
Wojciech Wajs
333 zł
 
Dane ukryte
313 zł
AZ
Anna Zychowicz
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze18

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

464 173 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?