ODKLUCZANIE - stwórz z nami przestrzeń wolności! koniec za 76 dni ID: chb3fy

ODKLUCZANIE - stwórz z nami przestrzeń wolności!

Zebrano 1 916 zł
z kwoty 40 000 zł

4 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

402
udostępnień

Stwórz z nami Scenę na Kleczkowskiej w Zakładzie Karnym Nr 1 we Wrocławiu i zostań patronem projektu ODKLUCZANIE!


Przestrzeń wolności w więzieniu? Teatralny pomost pomiędzy światem zamkniętym a otwartym? Moje imię wygrawerowane na cegle na jednej ze ścian teatru wewnątrz wrocławskiego więzienia? List zza krat od jednego z aktorów?

Zaraz, zaraz, o co w tym chodzi?

Odkluczanie - pomiędzy teatrem a resocjalizacją

Od 5 lat realizujemy na terenie Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu innowacyjny projekt teatralny zwany przez nas Odkluczaniem. W miejscu takim jak więzienie każdego dnia przekonujemy się, że teatr może stanowić aktywne narzędzie przemiany i odbudowy relacji międzyludzkich.

Nasz projekt jest jedną z pierwszych tego typu inicjatyw w Europie, tworzących i promujących na szeroką skalę teatr w więzieniu. Realizujemy go od samego początku przy wsparciu Gminy Wrocław oraz Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Uczestniczą w nim mężczyźni odsiadujący wyroki pozbawienia wolności na oddziałach zamkniętych i półotwartych.

Nie jest on jednak sztywną propozycją nauki aktorstwa czy odtwórczej interpretacji roli, ale przede wszystkim - budowaniem pomostu pomiędzy osobami osadzonymi a resztą społeczeństwa. Realizujemy tę misję poprzez bezpośrednią pracę przy użyciu narzędzi teatralnych oraz przez liczne prezentacje spektakli. Stabilny pomost jest w naszym przeświadczeniu jedynym sposobem na to, by osoby takie jak uczestnicy naszego projektu znaleźli drogę powrotną do społeczeństwa, które współtworzymy.

Nasz pierwszy spektakl Odzwierciedlenie zajął w 2015 roku pierwsze miejsce na 4. Konkursie Więziennej Twórczości Teatralnej w Poznaniu oraz otrzymał nagrodę główną 26. Ogólnopolskiego i 14. Międzynarodowego Przeglądu Sztuki Więziennej w Sztumie. Był również wielokrotnie gościnnie prezentowany w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu, na 53. Przeglądzie Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT w Szczecinie oraz II Festiwalu Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT.

Premiera naszego drugiego spektaklu KAIN w grudniu 2018 roku była równocześnie momentem oficjalnego otwarcia Sceny na Kleczkowskiej – profesjonalnej przestrzeni teatralnej, odremontowanej wspólnymi siłami całego zespołu. Postać Kaina skłoniła nas do szerszej refleksji nad kondycją ludzką i stygmatyzacją społeczną. Spoza masywnych ścian więzienia poszukiwaliśmy naszej ścieżki na zewnątrz, w kierunku społeczeństwa, z dala od naszej publicznej podmiotowości czy statusu. Budując spektakl, zbudowaliśmy też teatr w samym sercu wrocławskiego więzienia.

Jak możesz nam pomóc?

Wszystkie dotychczasowe pokazy spektaklu na prowizorycznych "deskach" Sceny na Kleczkowskiej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności, budząc żywe reakcje, wzruszenie, refleksję, gromkie brawa. By móc kontynuować naszą pracę, by zapraszać kolejnych widzów do Sceny na Kleczkowskiej potrzebujemy jednak Twojego wsparcia. Zgromadzone pieniądze wykorzystamy na zakup profesjonalnego wyposażenia teatralnego, w tym świateł oraz systemu audio (które do tej pory każdorazowo musieliśmy wypożyczać od zaprzyjaźnionych partnerów), położenie podłogi w miejsce betonowego klepiska, na którym obecnie pracujemy i bieżącą działalność Fundacji związaną z realizacją projektu.

Naszą pracą chcemy mówić o tym, że nie zgadzamy się na sprowadzanie jednostek ludzkich do sztywnych podziałów na ludzi dobrych i złych, że wierzymy w prawo indywidulanego człowieka do zmiany i do wykazania się odwagą. Jeżeli zgadzasz się z nami - wesprzyj dzisiaj naszą pracę. Zbuduj z nami przestrzeń wolności.

I koniecznie przyjdź na spektakl do naszej Sceny na Kleczkowskiej!

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

JS
250 zł

Jolanta Sakowska

Życzę powodzenia, dobra robota! Zmiana to długi proces.

Pozdrowienia dla całej Waszej grupy! Życzę dalszych sukcesów w rozwijaniu tej wspaniałej inicjatywy. Mam nadzieję, że uda Wam się zaangażować jak największą liczbę osób - po obu stronach kurtyny.

Użytkownik anonimowy
50 zł

Użytkownik anonimowy

Powodzenia w dalszych projekatch, by każdy następny spektakl był tak samo piękny jak te poprzednie. Trzymam kciuki:)

MK
ukryta
Magdalena Kusior
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
AZ
30 zł
Agata Ziółkowska
A
50 zł
Adrianna
JS
250 zł
Jolanta Sakowska
GH
ukryta
Grzegorz Hołdys
KK
40 zł
Katarzyna Krajewska
RG
100 zł
Remigiusz Grzela
ER
100 zł
Ela Rosowska
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
MW
40 zł
Mikołaj Woubishet
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
SF
50 zł
Sylwia Frankowska
Dane ukryte
40 zł
Dane ukryte
MK
100 zł
Monika Kłonica
Tomasz Chołast
250 zł
Tomasz Chołast
J
ukryta
Jzabela
Grzegorz Miśta
100 zł
Grzegorz Miśta
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
A
100 zł
Anna
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
K
40 zł
Krzysztof
Fundacja Jubilo
1 zł
Fundacja Jubilo

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

371 372 zrzutki

Pomóż zebrać 40 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

402
udostępnień

NAGRODY

Podziękowania

10 zł i więcej

Umieszczamy Twoje nazwisko/ksywkę w podziękowaniach na FB!

wybrano 2 razy

Miedziany patronat

25 zł i więcej

Umieszczamy Twoje nazwisko/ksywkę w podziękowaniach na FB i dostajesz od nas pocztą wydrukowanie zdjęcie ze spektaklu KAIN!

wybrano 1 raz

Zaproszenie na spektakl

40 zł i więcej

Zaproszenie na jeden z pokazów spektaklu KAIN na naszej Scenie na Kleczkowskiej!

wybrano 5 razy

Srebrny patronat

50 zł i więcej

Umieszczamy Twoje nazwisko/ksywkę w podziękowaniach na FB i dostajesz od nas pocztą wydrukowanie zdjęcie ze spektaklu KAIN oraz prywatny list z podziękowaniami od jednego z naszych aktorów!

wybrano 2 razy

Złoty patronat

100 zł i więcej

Umieszczamy Twoje nazwisko/ksywkę w podziękowaniach na FB i dostajesz od nas pocztą: plakat, wydrukowanie w dużym formacie zdjęcie ze spektaklu KAIN oraz prywatny list z podziękowaniami od jednego z naszych aktorów!

wybrano 7 razy

Mecenat

250 zł i więcej

Twoje imię/ksywka trafi na ścianę naszej Sceny na Kleczkowskiej wygrawerowane na jednej z cegieł i w ten sposób na zawsze wpiszesz się w historię Sceny!

wybrano 2 razy

Udział w warsztatach

350 zł i więcej

Bezpłatny udział w jednym z 3-dniowych warsztatów teatralnych JESTEM prowadzonych przez Diega Pileggiego z Fundacji Jubilo na terenie Instytutu im. Jerzego Grotowskiego i/lub Zakładu Karnego Nr 1 we Wrocławiu.

Terminy do wyboru: 27-29/09, 17-20/10.

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.