id: snhbd7

Operacja biodra dla Asi

Operacja biodra dla Asi

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
12 500 zł 
z 25 000 zł
50%
41 dni do końca
52 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Witam wszystkich.


Nazywam się Asia. W wieku 9 lat stwierdzono u mnie złuszczenie głowy kości udowej lewej nogi. Byłam zmuszona przejść poważną operację biodra. Operacja polegała na wstawieniu 7 drutów Kirschnera w biodro, które miały pomóc zregenerować kość biodrową. Po zabiegu przez 7 miesięcy poruszałam się na wózku inwalidzkim, a przez kolejne 5 miesięcy chodziłam o kulach.


Dwa lata później powstało kolejne złuszczenie głowy kości udowej, tym razem w prawej nodze. Sytuacja się powtórzyła, odbyła się kolejna operacja. W wieku 14 lat wróciłam do normalnego życia.


Od 20 roku życia ból w lewym biodrze zaczął powracać. Lekarze podczas kontroli zapewniali, że wszystko jest w porządku. Zalecali rehabilitacje oraz oszczędny tryb życia. Mimo stosowania się do zaleceń, ból nie mijał.


Pod koniec 2021 roku, po urodzeniu trzeciego dziecka, ból stał się nie do zniesienia. Obecnie jestem po konsultacji z ortopedą, który stwierdził zanik mięśni w lewej nodze, spowodowany nieprawidłową postawą podczas chodzenia. Ze względu na odczuwany ból, ciężar ciała został skoncentrowany na prawej nodze. Ortopeda stwierdził również koksartroze ( postępujące i nieodwracalne niszczenie chrząstki stawowej biodra). Konieczna jest pilna alloplastyka lewego stawu biodrowego ( wstawienie endoprotezy stawu biodrowego).


Czas oczekiwania na operację refundowaną przez NFZ wynosi od 2 do 5 lat. W moim przypadku jest to zbyt długi czas oczekiwania jeżeli chcę wrócić do normalności. W moim obecnym stanie codzienność oraz zajmowanie się dziećmi jest mocno utrudnione. Martwię się również moim przyszłym powrotem do pracy po urlopie macierzyńskim, ze względu na pracę stojącą jaką wykonywałam (fryzjerka), bez odbycia operacji będzie to niemożliwe.


Możliwe jest wykonanie niezbędnej operacji w przeciągu miesiąca w prywatnej klinice. Niestety potrzebne są na to duże środki finansowe. Sama operacja kosztuje 23 000 pln, do tego należy doliczyć wizyty kontrolne, niezbędne rehabilitacje oraz sprzęt medyczny potrzebny do funkcjonowania po operacji.


Jestem wdzięczna za każdą wpłaconą złotówkę,

Pozdrawiam Asia :)

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 52

 
Dane ukryte
ukryta
DC
Wania
150 zł
MW
Marta:):):)
5 000 zł
DM
JanJelonekMatusiak
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

852 196 zrzutek

i zebrali

737 402 284 zł

A ty na co dziś zbierasz?