id: hxjczz

Oszukać raka i wygrać czas...

Oszukać raka i wygrać czas...

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
3 471 zł z 16 000 zł
21%
54 dni do końca
28 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Dziękuję, że tutaj jesteście!


Publiczne poproszenie o pomoc jest bardzo trudne, ale nasza rodzina znalazła się w takim momencie życia, że bez Waszego wsparcia nie poradzimy sobie z obecną sytuacją zdrowotną, życiową. Wierzę w ludzi dobrej woli, bo jak dotąd wielu ich spotkałam i każdego dnia przekonuję się, że są wokół nas.  Właśnie dlatego powstała ta zrzutka.  

Proszę Was o wsparcie finansowe dla mojego taty, który niedawno zaczął najważniejszą w swoim życiu walkę z bardzo podstępnym przeciwnikiem - naciekający rak płaskonabłonkowy płuca lewego z limfadenopatią śródpiersia.  

Nowotwór powoli atakował organizm taty przez cały 2020 – brak apetytu, spadek wagi, zmęczenie, aż w końcu pojawił się męczący niekończący się kaszel, który nie pozwalał na przespanie spokojnie nocy... Lekarz pierwszego kontaktu zignorował wynik badania radiologicznego i zalecenie specjalisty co do dalszej diagnostyki zmian w płucach, wdrożył leczenie przeciwgrzybiczne... po prawie dwóch miesiącach przyjmowania leków dobieranych metodą prób i błędów tata przestał móc normalnie jeść, spadek wagi i ogólne osłabienie postępowały. Jedynym źródłem pożywienia stała się wtedy dla taty specjalistyczna kompletna dieta w formie płynu, która pozwala na zaspokojenie potrzeb organizmu na węglowodany, białko, tłuszcze w odpowiednich proporcjach, ale również pozwala zrealizować zapotrzebowanie na składniki mineralne oraz witaminy. Wtedy również zaczęliśmy szukać pomocy u specjalistów, właściwa diagnostyka ruszyła i w lutym 2021 postawiono ostateczną diagnozę.  

Rak jest nieoperacyjny, ponieważ zamyka światło oskrzela górnopłatowego, obmurowuje górną tętnicę płucną do poziomu pnia, dystalny odcinek lewego oskrzela głównego, nacieka opłucną i jest bardzo rozległy (stopień IV). Poza tym potwierdzono istniejące przerzuty w organach odległych - wątroba. W związku z powyższą diagnozą jedyną metodą leczenia jaką obecna medycyna jest w stanie zaproponować tacie to agresywna chemioterapia, która ma zmniejszyć istniejące zmiany nowotworowe i zahamować dalszy rozwój choroby. Niestety chemioterapia niesie ze sobą wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych, m.in. uszkodzenia w obrębie błon śluzowych jamy ustnej i przełyku nie ułatwiają przyjmowania pokarmu, a to prowadzi do niedożywienia, które spowalnia proces gojenia się ran i uszkodzeń błony śluzowej, dodatkowo może pogorszyć stan pacjenta. 

Tata jest w trakcie chemioterapii, przed nim kolejne 4 cykle, a żeby mógł je przyjąć i przejść przez leczenie zwycięsko jego organizm musi być dożywiony, silny i wydolny... 

Leczenie/ łagodzenie niepożądanych efektów chemioterapii oraz chorób współistniejących wymaga czasu, wytrwałości, woli walki i jest bardzo kosztowne. Mama i tata (oboje emeryci) nie są w stanie udźwignąć takich kosztów - sama specjalistyczna dieta kompletna to koszt ponad 2 tys. złotych miesięcznie. Do tej pory rodzice mogli liczyć na mnie. Niestety straciłam pracę (redukcja z powodu pandemii) i dopóki nie znajdę nowej potrzebujemy Waszego wsparcia. 

 

Bardzo chcemy, żeby wrócił do nas dawny Lech, tata i mąż, ciepły, dusza towarzystwa, zawsze gotowy nieść pomoc innym niezależnie od pory dnia i nocy. Żeby to marzenie się spełniło potrzebne jest, tymczasowo, Wasza pomoc.  

Będziemy bardzo wdzięczni za każdą wpłaconą złotówkę, która pomoże tacie kontynuować leczenie, walczyć z rakiem a przede wszystkim żyć!    

 

Jeśli możecie udostępnijcie tą zrzutkę. 

 

Z wdzięcznością, 

Kasia

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 28

DP
Daria Pawęda
1 000 zł
 
Dane ukryte
300 zł
BS
Beata Seta
300 zł
O
Ola
100 zł
I
Izabela
100 zł
A
Ada
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
D
Dominika
100 zł
B
Bartek
100 zł
A
Asia
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

704 453 zrzutki

i zebrali

473 963 789 zł

A ty na co dziś zbierasz?