id: pa62b8

33 latek z chorobą Alzheimera

33 latek z chorobą Alzheimera

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
100 345 zł 
z 100 000
100%
zakończona
15.02.2022r
1552
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 937 244 zrzutki i zebrali 928 309 124 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Dodatkowa aktualizacja: z powodu COVID oraz stabilnego stanu zdrowia Mateusza częste wizyty lekarskie i badania w ostatnim półroczu nie były konieczne. Jesteśmy na etapie najważniejszego badania genetycznego, które nadal trwa. Badanie WES.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Mateusz jest 33-latkiem, który choruje na Alzheimera. Jest młodym mężem i ojcem 9-letniej Julci, który każdego dnia zmaga się z nieuleczalną chorobą


Po prawie całorocznej diagnozie w 2019 roku, która była bardzo trudna do postawienia przez lekarzy, stwierdzono w jego przypadku zanik przednich płatów mózgowia, zespół otępienny w stopniu znacznym, wysokie stężenie białka Tau w mózgu, a w konsekwencji chorobę Alzheimera.


Dla całej naszej rodziny był to wyrok. Zadawaliśmy sobie pytania: Ale jak to, w tak młodym wieku? To nie możliwe! Dlaczego to nas spotkało? Kto jest temu winien?


Życie w pewnym momencie nam się zawaliło. Zdaliśmy sobie wszyscy sprawę jak ciężki krzyż musimy udźwignąć. Z jednej strony młoda żona z córeczką, z drugiej kochająca mama i tato, dla których jest jedynym upragnionym dzieckiem.


Obecnie Mateusz jest pod stałą kontrolą w OŚRODKU BADAWCZO - NAUKOWO - DYDAKTYCZNYM CHORÓB OTĘPIENNYCH IM. KSIĘDZA HENRYKA KARDYNAŁA GULBINOWICZA w Ścinawie. Jest to jeden z najlepszych ośrodków dla chorych na Alzheimera. W 2019 i 2020 roku przebywał w nim 3 miesiące - jest najmłodszym przypadkiem w historii tego ośrodka z tą chorobą. Jesteśmy w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym. Mamy częste wizyty, często zmieniane są leki, które okazją się bardzo kosztowne i brakuje nam na to funduszy.


Niestety choroba bardzo szybko postępuje. Obecnie Mateusz wymaga całodobowej opieki. Żona zrezygnowała z pracy zawodowej, by mieć pieczę nad chorym mężem. Mateusz potrzebuje pomocy w codziennym funkcjonowaniu (m.in. ubraniu się, umyciu, przygotowaniu posiłku, dopilnowaniu przyjęcia leków, domowych ćwiczeniach, ale i także w spacerach).


Cały czas szukamy, wspólnie z lekarzami, najlepszych sposobów na codziennie funkcjonowanie Mateusza w domu z bliskimi. Coraz częściej jest tak, że choroba jest silniejsza i brakuje nam sił w walce z nią. Żona leczy się od ponad pół roku na silną depresję, jest pod stałą kontrolą psychiatryczną, córka natomiast korzysta z pomocy psychologa dziecięcego. Jesteśmy świadomi, że kiedyś przyjdzie dzień i choroba całkiem nam Go zabierze. Ale do tego czasu zrobimy wszystko co w naszej mocy, by życie Mateusza codzienne było w miarę możliwości normalne.


W zawiązku z tak ciężka chorobą z jaką zmagamy się na co dzień, zmuszeni byliśmy ubezwłasnowolnić Mateusza. Była to bardzo trudna decyzja, ale dobra dla Niego.


Zwracamy się do Was Kochani o wsparcie finansowe dla Mateusza. Chcielibyśmy ułatwić Mu funkcjonowanie w życiu codziennym, a jest to bardzo kosztowne. Brakuje nam środków finansowych na leki, wizyty u lekarzy, badania. Bez Was nie damy rady!


Często zapominamy jakim szczęściem jest to, że możemy samodzielnie myśleć, podejmować ważne życiowe decyzje, okazywać miłość bliskim, że pamiętamy szczególne i wyjątkowe dla nas przeżyte chwile, że możemy sami się ubrać, przygotować sobie posiłek. Proszę nie bądź obojętny wobec naszej prośby.

Zebrane dzięki Wam pieniądze pomogą nam w walce z chorobą Mateusza.

Za okazałe serce dziękujemy !!!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1552

 
Dane ukryte
1 050 zł
RP
Rafał Pieterwas
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
PJ
P.F.
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 44

 
2500 znaków