id: pa62b8

33 latek z chorobą Alzheimera

33 latek z chorobą Alzheimera

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
27 130 zł z 100 000 zł
27%
351 dni do końca
425 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Mateusz jest 33-latkiem, który choruje na Alzheimera. Jest młodym mężem i ojcem 9-letniej Julci, który każdego dnia zmaga się z nieuleczalną chorobą


Po prawie całorocznej diagnozie w 2019 roku, która była bardzo trudna do postawienia przez lekarzy, stwierdzono w jego przypadku zanik przednich płatów mózgowia, zespół otępienny w stopniu znacznym, wysokie stężenie białka Tau w mózgu, a w konsekwencji chorobę Alzheimera.


Dla całej naszej rodziny był to wyrok. Zadawaliśmy sobie pytania: Ale jak to, w tak młodym wieku? To nie możliwe! Dlaczego to nas spotkało? Kto jest temu winien?


Życie w pewnym momencie nam się zawaliło. Zdaliśmy sobie wszyscy sprawę jak ciężki krzyż musimy udźwignąć. Z jednej strony młoda żona z córeczką, z drugiej kochająca mama i tato, dla których jest jedynym upragnionym dzieckiem.


Obecnie Mateusz jest pod stałą kontrolą w OŚRODKU BADAWCZO - NAUKOWO - DYDAKTYCZNYM CHORÓB OTĘPIENNYCH IM. KSIĘDZA HENRYKA KARDYNAŁA GULBINOWICZA w Ścinawie. Jest to jeden z najlepszych ośrodków dla chorych na Alzheimera. W 2019 i 2020 roku przebywał w nim 3 miesiące - jest najmłodszym przypadkiem w historii tego ośrodka z tą chorobą. Jesteśmy w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym. Mamy częste wizyty, często zmieniane są leki, które okazją się bardzo kosztowne i brakuje nam na to funduszy.


Niestety choroba bardzo szybko postępuje. Obecnie Mateusz wymaga całodobowej opieki. Żona zrezygnowała z pracy zawodowej, by mieć pieczę nad chorym mężem. Mateusz potrzebuje pomocy w codziennym funkcjonowaniu (m.in. ubraniu się, umyciu, przygotowaniu posiłku, dopilnowaniu przyjęcia leków, domowych ćwiczeniach, ale i także w spacerach).


Cały czas szukamy, wspólnie z lekarzami, najlepszych sposobów na codziennie funkcjonowanie Mateusza w domu z bliskimi. Coraz częściej jest tak, że choroba jest silniejsza i brakuje nam sił w walce z nią. Żona leczy się od ponad pół roku na silną depresję, jest pod stałą kontrolą psychiatryczną, córka natomiast korzysta z pomocy psychologa dziecięcego. Jesteśmy świadomi, że kiedyś przyjdzie dzień i choroba całkiem nam Go zabierze. Ale do tego czasu zrobimy wszystko co w naszej mocy, by życie Mateusza codzienne było w miarę możliwości normalne.


W zawiązku z tak ciężka chorobą z jaką zmagamy się na co dzień, zmuszeni byliśmy ubezwłasnowolnić Mateusza. Była to bardzo trudna decyzja, ale dobra dla Niego.


Zwracamy się do Was Kochani o wsparcie finansowe dla Mateusza. Chcielibyśmy ułatwić Mu funkcjonowanie w życiu codziennym, a jest to bardzo kosztowne. Brakuje nam środków finansowych na leki, wizyty u lekarzy, badania. Bez Was nie damy rady!


Często zapominamy jakim szczęściem jest to, że możemy samodzielnie myśleć, podejmować ważne życiowe decyzje, okazywać miłość bliskim, że pamiętamy szczególne i wyjątkowe dla nas przeżyte chwile, że możemy sami się ubrać, przygotować sobie posiłek. Proszę nie bądź obojętny wobec naszej prośby.

Zebrane dzięki Wam pieniądze pomogą nam w walce z chorobą Mateusza.

Za okazałe serce dziękujemy !!!

Wpłacający 425

 
Dane ukryte
1 000 zł
RP
Rafał Pieterwas
1 000 zł
KB
Krzysztof Bulanda
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
PP
Paweł Pawlik
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 25

 
2500 znaków
 • Adam Nowicki

  Witam serdecznie. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą zrzutkę. ZOSTAŁ NAM 1 DZIEŃ 🥺, a jesteśmy już na półmetku. Jak masz ochotę oraz możliwość pomóc to wejdź na: https://zrzu tka.pl/pomoc-dla-rodziny-w-trudnej-sytuacji

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Na razie skromnie, ale na pewno jeszcze tu wrócę!
  Powodzenia!

  10 zł
 • Aleksandra Nowicka

  Przepraszam z całego serca, że wypisuje pod czyjąś zrzutką. Kochani bardzo proszę was o wsparcie. Przez Covid jestem w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Mam bardzo duże zadłużenia. Jest szansa na wyjazd do pracy za granicę i w ten sposób utrzymać rodzinę lecz bez pomocy finansowej nie jest to możliwe. ZOSTAŁO NAM TYLKO KILKA DNI. Dziękuję

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?

  20 zł
 • Aleksandra Nowicka

  Przepraszam z całego serca, że wypisuje pod czyjąś zrzutką, ale naprawdę walczymy o lepsze jutro. Kochani bardzo proszę was o wsparcie. Zostało nam 9 dni i dalej wierzymy ze się uda. Covid zabrał nam środki do życia. Mamy bardzo duże zadłużenia. Jest szansa na wyjazd do pracy za granicę i tym samym na normalne życie. Proszę przeczytaj chociaż na co zbieramy. Czas nam się kończy

 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

647 279 zrzutek

i zebrali

403 503 944 zł

A ty na co dziś zbierasz?