Kongres Świeckości 2018 i wydarzenia związane z dwudziestoleciem ratyfikacji Konkordatu ID: pc3wyx

Kongres Świeckości 2018 i wydarzenia związane z dwudziestoleciem ratyfikacji Konkordatu ID: pc3wyx

1 725 zł z 20 000 zł

8%

1 725 zł

1 725 zł

z 20 000 zł

zakończona

zakończona

30.11.2018r

22

22

wspierających
8%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

W październiku 2017 z Waszym finansowym wsparciem zorganizowaliśmy dwudniowy Kongres Świeckości z udziałem m.in. Rzecznika Praw Obywatelskich, wybitnych naukowców i ekspertów, działaczy społecznych oraz całej polskiej lewicy. Finałem wydarzenia było podpisanie przez wszystkie partie i ugrupowania polityczne Manifestu Świeckości - dokumentu, w którym zobowiązują się do realizacji bardzo konkretnych postulatów, zapewniających przestrzeganie rozdziału kościoła od państwa i poszanowanie praw człowieka, bez względu na kwestie religijne: http://kongresswieckosci.pl/2017/10/manifest-kongresu-swieckosci/ Kongres okazał się poważnym sukcesem i dlatego, pełni entuzjazmu, chcemy kontynuować naszą pracę. Jeśli tylko pomożecie, jesienią 2018 zorganizujemy drugą edycję. Ponieważ tak się składa, że bieżący rok jest rokiem rocznicy 20-lecia ratyfikacji konkordatu, planujemy także liczne mniejsze wydarzenia. Już w dniach 23-28 lutego zapraszamy na debatę ekspercką w Sejmie i pikietę pod Sejmem. Planujemy także wydanie broszury poświęconej tej rocznicy. Na wszystkie te przedsięwzięcia potrzebujemy środków. Pracujemy pro bono, większość przedsięwzięć jesteśmy w stanie zrealizować z pomocą życzliwych osób i środowisk po minimalnych kosztach, ale nie wszystko da się zrobić za darmo. Pomożecie?

W październiku 2017 z Waszym finansowym wsparciem zorganizowaliśmy dwudniowy Kongres Świeckości z udziałem m.in. Rzecznika Praw Obywatelskich, wybitnych naukowców i ekspertów, działaczy społecznych oraz całej polskiej lewicy. Finałem wydarzenia było podpisanie przez partie i ugrupowania polityczne Manifestu Świeckości - dokumentu, w którym zobowiązują się do realizacji bardzo konkretnych postulatów, zapewniających przestrzeganie rozdziału kościoła od państwa i poszanowanie praw człowieka, bez względu na kwestie religijne:

http://kongresswieckosci.pl/2017/10/manifest-kongresu-swieckosci

Manifest Świeckości podpisały następujące partie i ugrupowania polityczne: Inicjatywa Feministyczna, Inicjatywa Polska, Razem, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Socjaldemokracja Polska, Unia Pracy, Wolność i Równość, Zieloni

Kongres okazał się poważnym sukcesem i dlatego, pełni entuzjazmu, chcemy kontynuować naszą pracę. Jeśli tylko pomożecie, jesienią 2018 zorganizujemy drugą edycję. Ponieważ tak się składa, że bieżący rok jest rokiem rocznicy 20-lecia ratyfikacji konkordatu, planujemy także liczne mniejsze wydarzenia. Już w dniach 23-28 lutego zapraszamy na debatę ekspercką w Sejmie i pikietę pod Sejmem. Planujemy także wydanie broszury poświęconej tej rocznicy. Na wszystkie te przedsięwzięcia potrzebujemy środków. Pracujemy pro bono, większość przedsięwzięć jesteśmy w stanie zrealizować z pomocą życzliwych osób i środowisk po minimalnych kosztach, ale nie wszystko da się zrobić za darmo. Pomożecie?

Wpłacający22

PS
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AK
Anna Kowalska
25 zł
EB
Ewa Bielańska
ukryta
 
Dane ukryte
25 zł
RM
Rafał Maszkowski
300 zł
DK
Danuta Krzoska
ukryta
RM
Rafał Maszkowski
200 zł
MB
Marian Blacharski
5 zł
PR
Patrycja Rychlik
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

518 955 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?