id: k8gnz3

#marzeniadospełnienia

#marzeniadospełnienia

Nasi użytkownicy założyli 980 705 zrzutek i zebrali 1 002 396 761 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Drodzy, dziś jest specjalny dzień dla Polskiego Czerwonego Krzyża. 8 maja obchodzony jest Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. To dzień wszystkich tych, którym bliska jest idea humanitaryzmu i troski o dobro wspólne. W tym roku świętujemy, zbierając pieniądze na dzieci, których los szczególnie bliski jest naszemu sercu, dzieci wykluczone z powodu biedy i trudnej sytuacji życiowej. Dziś poza zbiórką na Zrzutce, zbieramy pieniądze na ulicy, więc wypatrujcie naszych wolontariuszy w swoim mieście.


  Przekroczyliśmy już 10 000zł, wierzymy, że działając wspólnie uda nam się wkrótce zebrać całą kwotę!


  0Ho5fnjH6eYlBg3w.png

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Polski Czerwony Krzyż organizuje ogólnopolską zbiórkę na rzecz dzieci wykluczonych. Tych, dla których codzienny ciepły posiłek lub nowa para butów na zimę to nie norma a marzenie.

Dzięki Tobie już dziś na twarzy dziecka może zagościć uśmiech.


W Polsce ponad 330 tysięcy dzieci[1] żyje w skrajnym ubóstwie[2]. Sytuacja, w której się znajdują oznacza, że często nie są, lub nie mogą być zaspokajane ich podstawowe potrzeby. W sferze nieosiągalnych marzeń pozostają nowe ubrania, buty na WF, kredki, zabawki czy własne biurko, przy którym można odrabiać lekcje. Organizując zbiórkę pod hasłem „Niektóre marzenia są do spełnienia”, Polski Czerwony Krzyż chce zwrócić uwagę na potrzeby dzieci zagrożonych wykluczeniem, a także pokazać, że niektóre marzenia są łatwe do spełnienia, jeśli działamy razem.


„Dzieciństwo jest kluczowym okresem w życiu człowieka. To wtedy kształtują się nasze postawy, uczymy się pewnych zachowań i reakcji na różne sytuacje. Niedobory, których doświadczamy w dzieciństwie mogą mieć szczególnie poważne skutki dla dalszego rozwoju i pomyślnego startu w dorosłe życie. Najbardziej oczywistym i bezpośrednim skutkiem ubóstwa jest zagrożenie dla zdrowia wynikające z niedożywienia, złych warunków mieszkaniowych i niedostatecznej higieny, a także braku odpowiednich ubrań. Teraz te dzieci często opuszczają zajęcia szkolne, bo wstydzą się swojej sytuacji, czują się gorsze od rówieśników, ale za kilka czy kilkanaście lat to będą dorośli, którzy mogą nie otrzymać szansy na godne życie czy dobrą pracę. W PCK przez cały rok staramy się wpłynąć na poprawę sytuacji dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem. Zapraszamy wszystkich do dołączenia do naszej akcji.” – mówi Michał Mikołajczyk, członek Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża.


PCK na co dzień wspiera rodziny potrzebujące, zapewniając pomoc w postaci paczek żywnościowych i higienicznych oraz finasowania potrzeb dzieci. Tylko w 2022 roku pomoc od PCK w różnych formach otrzymało ponad 130 tysięcy dzieci. 


Wiemy, że aby pomagać, najlepiej jest działać wspólnie. Cieszymy się, że chcesz działać razem z nami!


1cgx6nyV237x3CHw.gif 

[1] https://www.eapn.org.pl/aktualnosci/poverty-watch-2022-w-2021-r-ok-16-mln-polakow-zylo-w-skrajnym-ubostwie-w-tym-333-tys-dzieci-i-246-tys-seniorow/

[2] Skrajne ubóstwo oznacza, że konsumpcja poniżej tego poziomu zagraża życiu i zdrowiu człowieka. Wartość tę ustala GUS na podstawie minimum egzystencji, które jest szacowane przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych. W 2021 roku granicę ubóstwa skrajnego dla jednoosobowego gospodarstwa domowego wynosiła 692 złote, a dla gospodarstwa domowego 2 2 1868,4 złotego.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 5 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nieaktywne
Cegiełki i podziękowania
Zestaw kredek
Za tak niewielką kwotę podarujesz jednemu dziecku zestaw nowych kredek.
20 zł

Kupione 152

Zakończona
Inne
Apteczka pierwszej pomocy
Nagrodą za wpłatę jest apteczka pierwszej pomocy zgodna z normą DIN 13164 PLUS. Uszyta z lekkiej, wodoodpornej tkaniny posiada wszystkie niezbędne ele...
60 zł

Kupione 5 z 30

Zakończona
Cegiełki i podziękowania
Ciepły posiłek
Za taką kwotę sfinansujesz tydzień obiadów w szkolnej stołówce dla jednego dziecka.
60 zł

Kupione 119

Zakończona
Cegiełki i podziękowania
Nowa para butów
Tyle potrzeba, by dziecko mogło się cieszyć z pary nowych butów.
100 zł

Kupione 40

Zakończona
Cegiełki i podziękowania
Szkolna wyprawka
Za taką kwotę dzięki Tobie, jedno dziecko dostanie nowy plecak, wraz z całym wyposażeniem potrzebnym do nauki w szkole.
150 zł

Kupione 27

Zakończona

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 472

 
Dane ukryte
150 zł
MP
Marek Pierzchała
ukryta
JZ
SK PCK Przydonica
512 zł
AM
Agnieszka Muszalska
640 zł
PW
Pol
1 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 15

 
2500 znaków