id: pjtfk5

Głodne Bezdomne zwierzęta w Hurghadzie

Głodne Bezdomne zwierzęta w Hurghadzie

Opis zrzutki

Witam Was

Mam na imię Jola i postanowilam podjac sie próby aby zebrać trochę wsparcia na pomoc dla bezdomnych zwierzaków w Egipcie a konkretnie w Hurghadzie, gdzie mieszkam. Jeslem miłośnikiem zwierząt, kocham je wszystkie ale nie jestem w stanie pomagać stale tak duzej grupie. Samej jest ciężko to udźwignąć co miesiac a serce krwawi widzac te biedaki😭

W Egipcie gdzie koty były wielbione i stawiane im były pomniki, teraz niestety przez Egipcjan są nie zauważalne i nie szanowane, podobnie jest z psami. Mało tego często govermnet rozkład trutki żeby zmniejszyć ich ilość 😔😔😔 koty są wszędzie na każdym kroku. Kto może był w Egipcie ten wie i aż plakac sie chce że nie mają co jeść.

Grupy bezdomnych kotow i grupy psów to wielki problem tutaj. Niby mieszkają przy ludziach, na osiedlach, zatem wydaje się, że nie powinny wymagać wsparcia Ale niestety ... szczególnie teraz kiedy turystów i rezydentów mieszkających na dłużej lub stałe jest mniej niż zwykle to i mniej osób do pomagania tym biednym zwierzakom. Ich rzeczywistość jest taka, że nie dostają jakiejkolwiek porcji jedzenia czasem przez kilka dni. 

W moim bloku mamy ok 15 kotów A pod blokiem na naszej tylko ulicy jest ich kilkadziesiąt, raz zaliczyłam 40 kotow przy tylko jednych kublach na śmieci gdzie wyspałam sucha karmę. Obok mam całą rodzinę kochanych 6 piesków. A mało tego na tylko mojej jednej ulicy jest tych zwierzaków bezdomnych o wiele więcej( grupuja się przy kubłach na śmieci bo szukają jedzenia). Zazwyczaj staram się mieć jakieś suche jedzenie w torebce i jak idę do pracy to po drodze też po troszku dokarmiam koty i psy bezdomne ale nie jestem w stanie tego sama robić, po prostu nie wyrobie finansowo bo zwierzaków jest setki tylko w mojej okolicy.

W Egipcie w mieście w którym żyje, w Hurghadzie jest wiele nas Europejek,które dokarmiamy, wiele pan dzieli się rejonami jest dużo Niemek które też zbierają datki i za to jeżdżą i rozsypuja Karmę i dolewając wody w innych dzielnicach.

Samej nie jestem w stanie nawet wystarczająco nakarmić moich kotów i psów w dzielnicy, baaaa! nawet na mojej ulicy i sąsiedniej bo mam bezdomniakow tak dużo. Wcześniej były sąsiadki obok z bloku które też dokarmiały a teraz wiele ludzi że względu na covid wróciło do swoich krajów i jest ciężko, hotele też nie wyrzucają już tyle jedzenia co wcześniej.


Kochani - proszę o wsparcie. Koty i Psy jedzą niezależnie od dobrej czy złej turystyki, nie możemy zostawić ich bez pomocy... 


Zbieram na karmę dla zwierzaków, jak będzie zapas to będzie super i starczy na kilka miesięcy albo choć na jakiś czas a jesli uzbiera sie więcej to zabiorę jakieś kociaki na sterylizacjie bo do tego muszę wziąść taxi żeby je zawieść i przywieźć, za zabieg uda się nie płacić bo mamy klinikę która dla bezdomniakow robi za darmo.


Może ktoś żechce pomóc.

Najtańsza i nie oszukujmy się byle jaka bardzo Karma kosztuje ok 30 funtów za kg to jest ok 8 zl. Lepsza ok 50 funtów za kg czyli ok 13 zl.

Na jeden dzień tylko na koty w tym jednym miejscu gdzie jest ich ok 40 potrzeba minimum 3-4 worki karmy czyli ok minimum 120 - 150 funtów czyli ok 30 zl .

Plus pieski na mojej ulicy i po drodze do pracy choć to też ok 3 worki karmy czyli też ok 100 le dziennie czyli ok 20 zl.


Każde 5 zl pomoże wesprze bezdomniaki w Hurghadzie. 

Na zdjeciach sa tylko w czesci niektore z tych zwierzakow ktore dokarmiam na tyle na ile moge. Ale miesieczny koszt to min 500zl a dobrego karmienia to prawie 700zl. Wiec zbieram ile sie da aby starczylo na jak najdluzej, bede Wam wyrzucac zdjecia z akcji dokarmiania 🙂

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 25

E
Ewelina Sz
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
I
Ilona
150 zł
I
Izabela N.
5 zł
E
Ewa Ruszkowska
35 zł
I
Izabela N.
11 zł
M
Miluś
10 zł
 
Dane ukryte
20 zł
ML
Magda Lis
140 zł
 
Alicja Milaniak
30 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

679 430 zrzutek

i zebrali

440 827 262 zł

A ty na co dziś zbierasz?