id: pkwguz

Wynajem basenu na ogólnopolskie zawody pływackie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami

Wynajem basenu na ogólnopolskie zawody pływackie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami

5 145 zł z 5 000 zł
102%
zakończona 25.11.2019r
57 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Pomóż nam spełnić marzenia wielu dzieci i młodzieży z różnymi problemami, którzy chcą wziąć udział w prawdziwych zawodach pływackich i zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami z całej Polski. Dla większości z nich to jedyny sposób aby konkurować, sprawdzić swoje możliwości i przekroczyć kolejne granice. Na co zbieramy? Na opłacenie wynajmu basenu. Zobacz 5 minutowy film, przeczytaj czym charakteryzują się te unikatowe zawody wg Halliwick i dołącz do darczyńców. Jeśli kwota przekroczy oczekiwaną to przeznaczymy ją na nagrody rzeczowe dla zawodników i drużyn. Każda złotówka znajdzie swoje przeznaczenie. Dziękujemy!

Zarząd Główny Stowarzyszenia Pływania i Terapii w Wodzie „Halliwick Polska” ma zaszczyt zaprosić zawodników, trenerów i kibiców w dniu 23 listopada 2019 roku, w godz. 10.00 – 16.00, na pływalnię Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, gdzie odbędzie się III Ogólnopolska Pływacka Gala Halliwick – zawody dla osób z niepełnosprawnościami.

pkwguz-2a69eaa6.png

Głównym celem tego wydarzenia jest promocja pływania osób z niepełnosprawnościami w aspekcie sportowym i prozdrowotnym a w szczególności społecznym. Poprzez organizację tego typu wydarzeń Stowarzyszenie „Halliwick Polska” promuje aktywny udział osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym.

pkwguz-da8e9c68.png

Parę słów opisujących te unikatowe zawody.

Zasada zawodów wg Halliwick, wyraża szacunek dla indywidualnych różnic pomiędzy ludźmi. Zasada konkurencji z handicapem czasowym różni się od zwyczajowych zasad zawodów pływackich dla osób z niepełnosprawnościami – nie dzieli pływaków według ich niepełnosprawności ani według wieku.

Konkurs odbywa się z opóźnionego startu, tzw. „a time handicap”. W danym biegu pływak z najdłuższym czasem zgłoszonym startuje pierwszy. Drugiemu zawodnikowi w tym biegu jest przypisany handicap czasowy, który jest równy różnicy czasów zgłoszonych pomiędzy nim a pierwszym zawodnikiem. Np. jeśli pierwszy zawodnik przepływa w 90 sekund, a drugi zawodnik w 80 sekund dany dystans to drugi zawodnik rozpocznie swój start 10 sekund po pierwszym pływaku. Tę samą zasadę stosuje się do obliczenia handicapu czasowego kolejnych pływaków w danym biegu – zawsze czas pierwszego pływaka jest czasem, do którego się odnosimy.

pkwguz-369d79f7.png

Dzięki temu wszyscy startujący w danym biegu mają szansę ukończenia go w tym samym momencie - oczywiście w przypadku gdy pływają tak szybko, jak tego oczekiwano. Styl pływania nie jest określony – zawodnicy pływają swoim własnym stylem, można rozpocząć dystans na plecach a ukończyć stylem piersiowym, można płynąć w płetwach. Dopuszczalny jest start ze słupka, z brzegu lub z wody. W przypadku osób niedowidzących i niewidomych istnieje możliwość pilotowania pływaka w wodzie.

pkwguz-62e91402.png

Jedną z unikatowych zasad jest zachowanie całkowitej ciszy podczas startu aż do momentu gdy ostatni zawodnik znajdzie się w wodzie – dopiero wówczas rozpoczyna się głośne dopingowanie zawodników. Rozgrywane są konkurencje indywidualne na dystansach: 25m, 50m, 100m oraz sztafety: 4x25 m i 4x50 m.

pkwguz-9560674c.png

Wszyscy zawodnicy otrzymują okolicznościowe dyplomy uczestnictwa, finaliści medale a trzy najlepsze drużyny - puchary.

pkwguz-a0a15b2c.png

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 57

D
Delfinteam.pl
1 000 zł
MB
Michał Banasik
1 000 zł
B
Bartłomiej
200 zł
Andrzej Łukasz Maranda
200 zł
AK
Aleksandra Koziorowska
100 zł
M
Małgorzata Olasinska-Chart
100 zł
JP
Jacek Pałuka
100 zł
MK
Monika Kaczor
100 zł
W
Weronika Orkisz
100 zł
N
nika team
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

704 460 zrzutek

i zebrali

473 973 425 zł

A ty na co dziś zbierasz?