id: pkwguz

Wynajem basenu na ogólnopolskie zawody pływackie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami

Wynajem basenu na ogólnopolskie zawody pływackie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami

5 145 zł z 5 000 zł
102%
zakończona 25.11.2019r
57 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Pomóż nam spełnić marzenia wielu dzieci i młodzieży z różnymi problemami, którzy chcą wziąć udział w prawdziwych zawodach pływackich i zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami z całej Polski. Dla większości z nich to jedyny sposób aby konkurować, sprawdzić swoje możliwości i przekroczyć kolejne granice. Na co zbieramy? Na opłacenie wynajmu basenu. Zobacz 5 minutowy film, przeczytaj czym charakteryzują się te unikatowe zawody wg Halliwick i dołącz do darczyńców. Jeśli kwota przekroczy oczekiwaną to przeznaczymy ją na nagrody rzeczowe dla zawodników i drużyn. Każda złotówka znajdzie swoje przeznaczenie. Dziękujemy!

Zarząd Główny Stowarzyszenia Pływania i Terapii w Wodzie „Halliwick Polska” ma zaszczyt zaprosić zawodników, trenerów i kibiców w dniu 23 listopada 2019 roku, w godz. 10.00 – 16.00, na pływalnię Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, gdzie odbędzie się III Ogólnopolska Pływacka Gala Halliwick – zawody dla osób z niepełnosprawnościami.

pkwguz-2a69eaa6.png

Głównym celem tego wydarzenia jest promocja pływania osób z niepełnosprawnościami w aspekcie sportowym i prozdrowotnym a w szczególności społecznym. Poprzez organizację tego typu wydarzeń Stowarzyszenie „Halliwick Polska” promuje aktywny udział osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym.

pkwguz-da8e9c68.png

Parę słów opisujących te unikatowe zawody.

Zasada zawodów wg Halliwick, wyraża szacunek dla indywidualnych różnic pomiędzy ludźmi. Zasada konkurencji z handicapem czasowym różni się od zwyczajowych zasad zawodów pływackich dla osób z niepełnosprawnościami – nie dzieli pływaków według ich niepełnosprawności ani według wieku.

Konkurs odbywa się z opóźnionego startu, tzw. „a time handicap”. W danym biegu pływak z najdłuższym czasem zgłoszonym startuje pierwszy. Drugiemu zawodnikowi w tym biegu jest przypisany handicap czasowy, który jest równy różnicy czasów zgłoszonych pomiędzy nim a pierwszym zawodnikiem. Np. jeśli pierwszy zawodnik przepływa w 90 sekund, a drugi zawodnik w 80 sekund dany dystans to drugi zawodnik rozpocznie swój start 10 sekund po pierwszym pływaku. Tę samą zasadę stosuje się do obliczenia handicapu czasowego kolejnych pływaków w danym biegu – zawsze czas pierwszego pływaka jest czasem, do którego się odnosimy.

pkwguz-369d79f7.png

Dzięki temu wszyscy startujący w danym biegu mają szansę ukończenia go w tym samym momencie - oczywiście w przypadku gdy pływają tak szybko, jak tego oczekiwano. Styl pływania nie jest określony – zawodnicy pływają swoim własnym stylem, można rozpocząć dystans na plecach a ukończyć stylem piersiowym, można płynąć w płetwach. Dopuszczalny jest start ze słupka, z brzegu lub z wody. W przypadku osób niedowidzących i niewidomych istnieje możliwość pilotowania pływaka w wodzie.

pkwguz-62e91402.png

Jedną z unikatowych zasad jest zachowanie całkowitej ciszy podczas startu aż do momentu gdy ostatni zawodnik znajdzie się w wodzie – dopiero wówczas rozpoczyna się głośne dopingowanie zawodników. Rozgrywane są konkurencje indywidualne na dystansach: 25m, 50m, 100m oraz sztafety: 4x25 m i 4x50 m.

pkwguz-9560674c.png

Wszyscy zawodnicy otrzymują okolicznościowe dyplomy uczestnictwa, finaliści medale a trzy najlepsze drużyny - puchary.

pkwguz-a0a15b2c.png

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 57

D
Delfinteam.pl
1 000 zł
MB
Michał Banasik
1 000 zł
BS
Bartłomiej
200 zł
Andrzej Łukasz Maranda
200 zł
AK
Aleksandra Koziorowska
100 zł
JP
Jacek Pałuka
100 zł
MK
Monika Kaczor
100 zł
PI
Weronika Orkisz
100 zł
BF
nika team
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

739 737 zrzutek

i zebrali

523 195 947 zł

A ty na co dziś zbierasz?