STOP STALKING / STOP HEJT - kampania przeciwko przestępstwom uporczywego nękania. ID: pkwrhy

2 zł z 47 000 zł

0%

2 zł

z 47 000 zł

zakończona

31.12.2019r

2

wspierających
0%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Pomóżmy zwiększyć świadomość wobec przestępstw stalkingu i hejtu poprzez ogólnopolską kampanię społeczną. Celem jest zwrócenie uwagi na powszechny obecnie problem, który to jest lekceważony i pomijany przez organy ścigania w Polsce co powoduje, że przepis art. 190a Kodeksu Karnego jest martwy. Głównym zamysłem jest zwiększenie świadomości społecznej, poszerzenie dostępu do informacji psychologicznych i prawnych, mechanizmów popełniania przestępstwa uporczywego nękania oraz przywłaszczenia tożsamości, motywacji do aktywnego walczenia o swoje prawa, prawa członków swojej rodziny, bliskich, osób z otoczenia pomimo niskiej wydolności organów ścigania, tak by koszmarna sprawa była tylko chwilą, która właśnie mija.

POWIEDZ #STOP PRZESTĘPSTWOM Z NIENAWIŚCI!

STALKING: NAME IT. KNOW IT. STOP IT.

DLACZEGO WARTO POMÓC?

Działania stalkera i jego adoratorów to czyny które zabierają ludziom prywatność, godność i spokój, pozbawiają poczucia bezpieczeństwa, zaszczuwają i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Każdy kto w świadomy sposób stosuje stalking jest godny największego potępienia i adekwatnej kary! Spreparowanie w naszych czasach maili, zaświadczeń, dokumentów, listów nie jest najmniejszym problemem. Puszczanie nieprawdziwych informacji w obieg może bezpowrotnie zniszczyć komuś życie i doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że mamy nie tylko odpowiedzialność za słowo, ale również za skutki jakie wywołuje !

GDZIE?

Na metroboardach w Warszawie oraz na billboardach w największych miastach w Polsce, jak i w formie ulotek informacyjnych rozsyłanych mailingiem masowym na terenie całej Polski.

Plakaty w warszawskim metrze, billboardy oraz ulotki z podstawowymi informacjami odsyłają do serwisu internetowego stalking24.com, gdzie znajdują się szczegółowe informacje o motywach i celach hejtera / stalkera, o przestępstwie stalkingu, o tym co robić i jak pomóc. Na stronie znajduje się także orzecznictwo, reportaże telewizyjne, wzory pism procesowych, akta prawa polskiego i międzynarodowego oraz wiele więcej przydatnych informacji.

CO JESZCZE?

Kwota zostanie też przeznaczona na rozwój serwisu stalking24.com w tym zwiększenia informacji prawnych, opracowania publikacji dotyczących kampanii społecznych prowadzonych na całym świecie, niestety obecnie z wyłączeniem Polski, gdzie problem ten zamiata się pod dywan. Agresja i hejt narastają proporcjonalnie do braku reakcji i działań organów ścigania. Wierzę, iż nagłośnienie problemu przyczyni się do zwiększenia świadomości, podniesienia jakości pracy policji i pomoże mi w podjęciu kroków przeciwko mojemu prześladowcy.

CEL - ZWIĘKSZENIE ŚWIADOMOŚCI / POPRAWA JAKOŚCI PRACY POLICJI.

Zrzutka jest wykorzystana do tego, żeby uświadomić ludzi - dzieci, młodzież, dorosłych, że należy dbać o relacje w społeczeństwie. Konsekwencje hejtu i stalkingu są tragiczne - prowadzą do zabójstw i samobójstw, szczególnie wśród młodzieży. Praca organów ścigania jest marna, co pokazują zamieszczone reportaże z Polski, które można porównać z historiami innych ludzi na świecie. Jedynie dostrzegając problem można z nim wygrać.

ILE TO KOSZTUJE?

METRO - wycena przesłana przez Regional Account z firmy obsługującej nośniki Ströer Media Sp. z o.o. Sp. k.

Ceny nośników uzależnione są od widowni, każda stacja jest wyceniana inaczej, poniżej informacja dot. wybranych stacji:

Metro Politechnika (2120 zł netto/m-c + 100 zł netto cena druku)

Centrum (2570 zł netto/m-c + 100 zł netto cena druku)

Świętokrzyska (2150 zł netto/m-c + 100 zł netto cena druku)

Ratusz Arsenał (2050 zł netto/m-c + 100 zł netto cena druku)

Koszt 3 miesięcznej kampanii z wykorzystaniem wybranych stacji metra to koszt ok. 30.000 zł.

ULOTKI - wycena wydruku ulotek w ilości 100 tys. sztuk obejmuje koszt ok. 10.000 zł., mailing masowy za pośrednictwem Poczty Polskiej to koszt ok. 15.000 zł.

Billboardy to koszt rzędu kilku tys. zł w zależności od miasta w Polsce.

stalking24.com - Co robić? Jak pomóc?

stalking24.com - Reportaże telewizyjne.

O MNIE

Ułomność organów ścigania w Polsce najlepiej odzwierciedla moja prywatna sprawa, w której zarówno mój stalker jak i środowisko z nim związane od wielu lat pozostaje bezkarne, co z łatwością daje mu możliwość poszerzania grona swoich odbiorców i adoratorów. Z powyższych powodów zdecydowałam się opublikować m.in. szereg pism i dokumentów w toku własnych postępowań, zarówno na gruncie prawa polskiego jak i europejskiego. Wierzę, że siły nie nabiera się bez wyzwań, przeciwności, oporu i bólu. Problemy budują tylko naszą nieustępliwość, dyscyplinę, determinację i odwagę. O odwadze świadczy nie to, czy osiągniesz cel, ale to, czy chcesz na nowo stawać do walki, niezależnie od tego, ile razy Ci się nie udało! Wiem też, że każdy publiczny głos w sprawie dyskryminacji, obojętności i ignorancji ze strony funkcjonariuszy, sędziów, środowiska społecznego czy rodziny zwiększy wiedzę, samoświadomość, zmusi do myślenia oraz działania, co w konsekwencji spowoduje brak przyzwolenia na powszechną obecnie akceptację stalkingu i podwyższy standardy pracy policji, sądów, fundacji w Polsce oraz zapoczątkuje powszechną dyskusję o problemie, który obecnie "zamiata się pod dywan".

Skany z postępowań dostępne są na stronie internetowej: stalking24.com

stalking24.com - Stalking - jak rozpoznać?

stalking24.com - Historie innych osób.

#STOP #STALKING

#STOP #HEJT

Masz pytania?

Pisz i odwiedź stalking24.com, udostępnij stronę i pomóż zwiększyć świadomość ludzi i przeciwdziałać agresji !

Wpłacający2

 
Dane ukryte
1 zł
 
Monika Augustyniak
1 zł

Nasi użytkownicy założyli

458 788 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?