id: 6mwk7v

Podaruj Wojtusiowi szansę na lepsze jutro

Podaruj Wojtusiowi szansę na lepsze jutro

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
20 zł z 30 000 zł
0%
200 dni do końca
1 wspierający
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Po wcześniejszej zbiórce zostały zakupione nowe ortezy dla Wojtusia. Bardzo dziękujemy wszystkim wspierającym zbiórkę. 


  Na dzień dzisiejszy Wojtek wymaga zakupu taśm derotacyjnych kończyn dolnych, które 

  wpływają na lepsze odczuwanie dolnej partii ciała oraz umożliwiają korekcję odczuwania ustawienia poszczególnych segmentów kończyn dolnych względem siebie oraz zakupu nowego specjalistycznego kombinezonu Thera Togs.

  Owy kombinezon to systemy do zewnętrznej stymulacji mięśni, stosowany w rehabilitacji zaburzeń neuromotorycznych, posturalnych i sensorycznych.

  ve6062e6faf20cfa.jpeg

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nasz synek Wojtuś urodził się 13 czerwca 2018 r. jako skrajny wcześniak z 29 tygodnia ciąży. Ciąża przebiegała pomyślnie, nic nie wskazywało na możliwość wystąpienia przedwczesnego porodu. Niestety akcja porodowa rozpoczęła się dużo wcześniej, gdzie w wyniku błędnej decyzji ze strony personelu medycznego o rozpoczęciu naturalnego porodu u skrajnego wcześniaka zamiast natychmiastowego porodu poprzez cesarskie cięcie, doszło do niedotlenienia, a w jego efekcie do wylewu, który uszkodził część mózgu Wojtusia. Części odpowiedzialne za ruch i mowę ucierpiały najbardziej.


Po narodzinach Wojtuś spędził dużo czasu w szpitalu gdzie przeszedł sepsę, zapalenie płuc oraz wystąpiła retinopatia wcześniacza, w wyniku której Wojtek był poddany operacji oczu. Oprócz tego przeszedł jeszcze inne zabiegi. Powikłania związane z wylewem spowodowały nieodwracalne uszkodzenia mózgu przez co Wojtek zmaga się z wieloma trudnościami. Ma zaburzenia SI, czyli dysfunkcje tzw. integracji sensorycznej. W 20-tym miesiącu życia u Wojtusia zdiagnozowano (MPD) diplegię spastyczną, która objawia się jako ograniczenie spontanicznej czynności nóg. 


Na szczęście dzięki plastyczności mózgu małego dziecka mamy możliwość pomóc Wojtusiowi!


k8c4fb07d6c0262c.png


Aby dać Wojtusiowi nadzieję na normalne funkcjonowanie w przyszłości, wymaga w pierwszych latach swojego życia kosztownej i intensywnej rehabilitacji, ciągłych wizyt lekarskich oraz regularnych zakupów bardzo drogiego specjalistycznego sprzętu takiego jak odlewowe ortezy na nogi, pasy, pionizatory, kombinezony. Poza specjalistyczną rehabilitacją Wojtuś aktualnie jest poddawany leczeniu polegającemu na podawaniu toksyny botulinowej oraz gipsowaniu nóżek, co także wiąże się z dużymi kosztami dojazdu do klinik oraz pobytach w szpitalach.

Prosimy wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie zbiórki dla Wojtusia.


Więcej informacji na stronie Wojtusia: wojciechpilarski.pl

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1

 
Dane ukryte
20 zł

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

703 206 zrzutek

i zebrali

472 249 755 zł

A ty na co dziś zbierasz?