id: j6hvse

Rehabilitacja po BARDZO CIĘŻKIM udarze. Prosimy o pomoc !

Rehabilitacja po BARDZO CIĘŻKIM udarze. Prosimy o pomoc !

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
45 722 zł z 400 000 zł
11%
61 dni do końca
366 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Zrzutka dotyczy się naszej Mamy - Przemysławy Wawerskiej Sobkiewicz


Wypadek: 

Dzień wypadku był dla Nas najgorszym dniem w całym życiu. Tego samego dnia w tą „czarną środę” (24.02.21) zmarły nam 2 osoby w rodzinie, a naszą Mamusię zabrało pogotowie po tym jak straciła przytomność pod domem. Nie wiedzieliśmy co się stało, dopiero lekarz na SOR poinformował, że pękł tętniak. Lekarze zrobili wszystko co w ich mocy, ale krwawienie podpajęczynkowe było jak wyrok śmierci. Dostaliśmy telefon w nocy ze szpitala. Mama ma około 20% szans na przeżycie. Po serii operacji zostało nam czekać... Nigdy tak nie płakałem tak jak tej nocy….

Nie zapomnę widoku Mamy przed operacją. Wiem, że mnie wtedy słyszała mimo wprowadzenia w stan śpiączki farmakologicznej. Zdałem sobie sprawę, że to mogła być ostatnia chwila, gdy widziałem naszą Mamusie…. Jednak młody wiek(53L), wczesna operacja oraz przychylność boga sprawiły, że została z Nami na tym świecie. 


Rehabilitacja: 

Po pierwsze Mama chce się rehabilitować i walczyć o swoje zdrowie. Nie poddała się. Jest to jednak bardzo trudny okres, w którym liczy się czas. To od rehabilitacji zależy czy nasza Mama będzie samodzielna. Pierwszy rok jest decydujący, potrzebna jest bardzo intensywna i specjalistyczna rehabilitacja. Drugi rok rehabilitacji jest już mniej efektywny. Gdy zacznie się trzeci rok, to już nie ma szans na poprawę. Zostanie tylko tyle ile wywalczymy podczas dwóch pierwszych lat. Aktualnie Mama jest głęboko sparaliżowana z lewej strony. Lewa ręka i noga wymagają bardzo dużej ilości pracy. Prawa ręka cała się trzęsie i nie ma siły do np. naciskania. Mama wymaga nauki karmienia, w celu usunięcia PEG-a (żywienie dojelitowe). Marzymy o tym, aby udało się jej samodzielnie poruszać. Aktualnie wejście na wózek wymaga dużej pomocy. To wszystko jest efektem pęknięcia tętniaka i jego krwawienia. Szkody w organizmie są ogromne, chcemy, aby nasza Mamusia mogła samodzielnie wstać z łóżka i dalej w miarę możliwości cieszyć się życiem. Widok Mamy przykutej do łóżka przyprawia o łzy, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 366

 
Dane ukryte
5 134,20 zł
PS
Piotr
2 000 zł
MT
MPM Team
1 500 zł
TI
Teresa i Marek
1 070 zł
AH
Anna Hłobaż
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
E
Emilka
1 000 zł
SN
Stary
1 000 zł
AH
Anna Hłobaż
670 zł
K
Kam
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

722 182 zrzutki

i zebrali

498 740 343 zł

A ty na co dziś zbierasz?