id: 2deuz4

Pomoc w przebudowie i modernizacji Leśnego Pogotowia - pomagamy od 30 lat dzikim zwierzętom!

Pomoc w przebudowie i modernizacji Leśnego Pogotowia - pomagamy od 30 lat dzikim zwierzętom!

Nasi użytkownicy założyli 980 722 zrzutki i zebrali 1 002 409 457 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kochani!


Zawsze pytacie jak można nam pomóc, czy przyjmujemy 1% itp, teraz jest taka możliwość.


Jak wiecie nigdy nie prosimy i nie prosiliśmy o pomoc finansową, bo nie jesteśmy fundacją i działamy sami, ale ten rok jest wyjątkowy. Mamy ogromną ilość modernizacji wolier i wybiegów dla naszych zwierząt, od ponad 2 miesięcy już działamy z budowami i powstało już kilka wolier i ogrodzeń ale dużo, dużo przed nami. Znaleźliśmy świetną firmę budowlaną która ma dobry zmysł do budowania takich rzeczy, działają bardzo sprawnie, sumiennie i bez obijania się. Ciężko o tak dobrą firmę. Zrobili już w miesiąc ogrom prac. Powstaje ogromna woliera dla bielików i orłów, wybieg dla saren umożliwiający nam wypuszczenie po rehabilitacji bezpośrednio do lasu, wybieg dla żurawi, woliery dla mniejszych ptaków takich jak kobuzy, włochatka, syczek, dzięcioły itp.


Jak wiecie materiały budowlane są coraz droższe, firmy budowlane również muszą swoje zarobić - nikt nie da nam za darmo albo taniej bo powiemy, że to dla zwierząt. Koszty są ogromne ale dla dobra zwierząt nie ma wyjścia.


Dlatego pierwszy raz od 30 lat działalności prosimy o zbiórkę pieniędzy na zakup materiałów budowlanych: kotwy, przęsła, siatki, deski, kantówki, maty, dachy oraz rachunki dla firmy budowlanej. Z góry zaznaczamy, że firma budowlana nie jest z nami w jakikolwiek sposób związana rodzinnie czy koleżeńsko, firma jest niezależna od nas i całego ośrodka.


Zostaną przedstawione tutaj faktury za materiały i prace remontowe, będziecie mogli zobaczyć na co wydana została każda złotówka ze zbiórki.


Z góry dziękujemy za każdą złotówkę i każdy grosz! Obserwujcie nasz profil facebookowy, tam jest dużo wypuszczania a to jest najważniejsze.


A tutaj jeszcze kilka słów o naszym ośrodku jeżeli ktoś nas jeszcze nie zna.


Nazywam się Jacek Wąsiński, w 1993 r. stworzyłem Ośrodek Rehabilitacyjny dla dzikich zwierząt. Celem ośrodka jest niesienie pomocy dzikim zwierzętom - rannym w wypadkach drogowych albo wskutek innego typu zdarzeń losowych, wymagających rehabilitacji względnie odchowania- w przypadku tych, które we wczesnym okresie życia zostały osierocone. Staramy się, aby jak najwięcej z nich mogło powrócić do środowiska naturalnego, natomiast zwierzęta trwale okaleczone mają zapewnioną u nas dożywotnią opiekę.


Przez 30 lat działalności przyjęliśmy ponad 30 tysięcy dzikich zwierząt, ponad połowa z nich trafiła na wolność.


Leśne Pogotowie działa na podstawie zezwolenia Ministra Środowiska.

Pogotowie nie jest ogrodem zoologicznym i nie ma możliwości zwiedzania ośrodka. Jest to miejsce gdzie zwierzęta dochodzą do zdrowia a niektóre spędzają swoją emeryturę. Ponadto zwierzęta nie są oswajane z ludźmi a obecność człowieka ogranicza się do minimum, młode zwierzęta przystosowujemy do życia na wolności a inne do przywrócenia naturze.


Placówka jest systematycznie rozbudowywana i modernizowana. Przygotowani jesteśmy do przyjmowania zwierząt od ryjówki aż po łosia a także płazów, gadów, ptaków. Oprócz gatunków charakterystycznych dla polskiego krajobrazu do Pogotowia trafiają także całkiem nietypowe gatunki np. węże, jaszczurki, żółwie, pająki, papugi itp.


Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 482

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
5 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AS
Arkadiusz Salski
20 zł
KL
Klaudia
20 zł
JJ
Joanna Janczykowska
OA
Aleksandra Adamczyk
20 zł
KA
Karol
20 zł
ZN
Zofia Niederlińska
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 11

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Jesteśmy z Panem Panie Jacku i z Pana Podopiecznymi

  50 zł
 • Agnieszka Ryczkowska

  Dumna jestem, że mamy w Mikołowie taki ośrodek i takich w nim ludzi!!!

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Obserwuję Państwa na FB od długiego czasu, dziękuję za poświęcenie dla zwierząt i trzymam kciuki za kolejne lata ❤️

  5 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Bardzo dziękuję za Państwa pracę.

  ukryta
 • BS
  Basia

  Jestem bardzo wdzięczna za ten ośrodek, bo daje mi nadzieję, że do kogoś można się zwrócić i ktoś udzieli tym biednym zwierzętom pomocy.

  Odebrał Pan mój telefon o 21 w dzień wolny, ba! jeszcze to było święto, i mimo wszystko dostaliśmy pomoc i rzetelną informację co robić. Świetne miejsce, za mało jest takich i takich ludzi więc serdecznie dziękuję.

  P.S. czemu telewizja dostaje 2 miliardy, a takie ośrodki nie dostają nic? Gdzie jest jakaś sprawiedliwość na tym świecie?

  100 zł