id: 4ap8by

Pomóż parze studentów zrealizować marzenie - pomoc w wydaniu książki

Pomóż parze studentów zrealizować marzenie - pomoc w wydaniu książki

Opis zrzutki

"Ciemność. Szybki oddech i dudniące obcasy pantofli. Nie wiedział, gdzie ani skąd biegnie. Nagły krzyk kobiety. Krzyk rozrywający bębenki, krzyk którego nie da się wygłuszyć. Rażące światło. Cisza. Spokój. A na końcu światła ona, znowu ona, znowu burza śnieżnobiałych włosów.

Kim jesteś?

Dlaczego?

Wyciągnął rękę, jednak postać zaczęła się oddalać. Tak bardzo chciałbym wiedzieć kim jesteś…"


d86d171b46b623fa.png

Szkic potencjalnej ilustracji do książki.


Wiecie, że często proste rzeczy niosą ze sobą najwięcej trudności? Choć pisanie i wyrażenie siebie przychodzą nam bez trudu, mówienie o sobie nie należy do najłatwiejszych... Zacznijmy więc od początku, od przywitań, a przede wszystkim od tego kim jesteśmy, po co tu jesteśmy i dlaczego w ogóle próbujemy...

Nazywamy się Szymon oraz Katarzyna - jesteśmy parą 23-letnich studentów, powoli kończących studia i stawiających pierwsze poważne kroki we wspólnym, dorosłym życiu. Poznaliśmy się ponad 7 lat temu i już wtedy wiedzieliśmy, że nie jest to przypadkowe spotkanie... Prócz rodzącego się uczucia połączyło nas znacznie więcej - wspólne zainteresowania, podobne poglądy i wiele, ale to naprawdę wiele pięknych marzeń. Obydwoje zafascynowani kulturą fantasy, od wielu lat uciekający w świat imaginacji od szarej rzeczywistości, tworzyliśmy swoje utopijne, jakże barwne, mieniące się przeróżnymi kolorami emocji światy - ukrywając je między wierszami prozy, liryki oraz przelewając ich postać za pomocą ołówka i tuszu w kartki pożółkłych szkicowników. Te małe marzenia, słodkie mrzonki stworzone w głowach nieśmiałych 17-latków, schowane przed oczami rodziny, znajomych i przyjaciół zaczęły stopniowo nabierać na sile i przeradzać się w żywą chęć - chęć podzielenia się tą małą cząstką siebie z całym światem. Tak właśnie powstało marzenie, naiwne i zdawające się niemożliwym do realizacji - o napisaniu oraz własnoręcznym zilustrowaniu książki, ba! Serii opowiadającej przygodę o wielkiej przyjaźni, miłości oraz nienawiści paru młodych, zupełnie różnych od siebie postaci, złączonych ze sobą nadzwyczajną nicią przeznaczenia. Przez te wszystkie lata snucia planów postanowiliśmy zerwać się do działania, realnej próby zamienienia tej nadziei w fakt. Od kilku lat możliwych wyrzeczeń staramy się zebrać pieniądze na rzeczywiste wydanie swojej pierwszej książki z cyklu VASHAROTH. Nie jest to jednak łatwe i choć sukcesywnie posuwamy się do przodu, bardzo przydałaby nam się pomoc oraz wsparcie. Szczególnie Kasia jako studentka piątego roku grafiki na Wydziale Artystycznym UMCS, wiele swojego wysiłku oraz stosunkowego nakładu finansowego musi wnieść w ukończenie oraz realizację dyplomu artystycznego w pracowni Litografii. Wszystko to jednak potrzebne było do samodzielnego wydania książki, która miałaby być wytworem naszych wieloletnich starań, pielęgnowania pasji i rozwoju.


b954a91ec9309c46.jpeg

Elizabeth Elwood, jedna z protagonistek książki.


Choć książka jest już napisana, bardzo potrzebuje profesjonalnej korekty oraz poprawek specjalisty. Wierzymy w siłę przekazywanej przez nas historii, jednak wciąż jesteśmy początkującymi w dziedzinie literatury, niepewnie brodząc w grząskim gruncie pułapek naszej pięknej polszczyzny oraz literackich kruczków. Możliwość poddania tego realnej krytyce pomogłaby nam również w pełni ośmielić się i dopiąć swego. Jesteśmy na etapie łamania tekstu, wykreślania potrzebnych map świata oraz kreowania wizualnej strefy książki, która szczególnie dla przyszłej pani grafik jest bardzo ważna. Kasia, znana w internecie pod pseudonimem Beshauke, publikuje swoje prace na bieżąco na łamach portali społecznościowych, instagramu oraz twittera. Wszystkie prace oraz szkice znajdujące się tutaj wyszły spod jej ręki i przedstawiają głównych bohaterów książki. Pragniemy włożyć w przygotowanie i realizację książki jak najwięcej od siebie, by był to kompletny produkt wychodzący spod naszych rąk.


k973124d855b4c62.jpegPrototyp mapy jednej z krain poruszonej w historii autorstwa Szymona.


Planujemy wydać książkę w systemie self-publishing, a w chwili obecnej naszym największym pragnieniem jest wydruk książki do końca roku 2021. Będzie to jednak możliwe jedynie przy Państwa pomocy. Z góry dziękujemy za wszelką pomoc, wpłaty oraz wiarę w nasze możliwości.

Ogromnym wsparciem będą również udostępnienia, komentarze i polubienia naszej inicjatywy! :)


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 31

ZM
Ziutek Maciaszczyk
500 zł
FI
Fifan i Jowa
150 zł
O
Opi
100 zł
W
Włodek Janoska
100 zł
W
Wiola
100 zł
M
Mery
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
R
Robert
70 zł
IA
Ida Augustynek
70 zł
A
Agnieszka Surma
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

687 008 zrzutek

i zebrali

449 993 011 zł

A ty na co dziś zbierasz?