id: 8avgsm

Pomóż mi w walce o życie rodziców

Pomóż mi w walce o życie rodziców

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
11 584 zł z 150 000 zł
7%
33 dni do końca
176 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Chciałbym przedstawić Wam historię mojej dziewczyny...


Mam na imię Ola i mam 26 lat. Od wielu lat sytuacja mojej rodziny jest bardzo trudna.


Dziesięć lat temu mój tata wyszedł na spacer, z którego nigdy już nie wrócił o własnych siłach. Diagnoza – udar. Spowodował on lewostronny paraliż ciała. Każda czynność, funkcje życiowe, nie są możliwe bez naszej (mamy, brata i mojej) pomocy. To wydarzenie zmieniło życie naszej rodziny na zawsze. Ciągłe leczenie i rehabilitacja pochłaniały wiele pieniędzy i nie przynosiły skutku. Dodatkowo w 2020 roku zdiagnozowano u taty raka. Jest to złośliwy nowotwór płuc. To wydarzenie było jednym z większych kryzysów w naszej rodzinie. A to dopiero początek…


Próbując zapewnić tacie jak najlepsze warunki życia, wraz z mamą założyłyśmy firmę. Dzięki niej miałyśmy możliwość zapewnienia tacie leczenia, rehabilitacji i wszystkiego czego potrzebuje. Niestety epidemia COVID – 19 doprowadziła nas do utraty jedynego źródła dochodów i w konsekwencji do upadłości. Skutkuje to narastającymi długami. Ze względu na to, że zarobione pieniądze, jak i oszczędności w całości przeznaczałyśmy na podstawowe potrzeby taty, na nasze konta weszli komornicy.


Trzy miesiące temu nasza rodzina ciężko przechodziła przez zakażenia koronawirusem, który przyczynił się do znacznego pogorszenia stanu zdrowia mojej mamy. Los postanowił zrzucić na nas kolejną złą wiadomość. W wyniku wielu badań i kontroli lekarskich zdiagnozowali u mamy raka jelita grubego. Mama walczy teraz z okropnym bólem, który powoduje, że nie jest w stanie funkcjonować. Opieka nad tatą stanowi ogromny problem.


Opieka nad rodzicami spadła już tylko na mnie. Dużo pracuję by mieć na podstawowe potrzeby naszej rodziny. Jestem jej jedynym źródłem utrzymania. Moi rodzice oboje mają raka, w związku upadłością firmy – komornicy na poczet długów pochłonęli całe nasze oszczędności. Na dzień dzisiejszy grozi nam utrata mieszkania spowodowana tymi długami.


Choroba mamy spowodowała także konieczność zapewnienia tacie (który na co dzień jest pod opieką Domowego Hospicjum) opieki wyręczającej na czas diagnozy. Rodzice wymagają 24-godzinnej opieki. Ze względu na to, że muszę pracować na nasze podstawowe potrzeby, nie jestem w stanie im jej zapewnić. Tylko zebranie odpowiednich środków na opiekunkę, da mi możliwość sprowadzenia taty z powrotem do domu. Bardzo mi na nich zależy!


Choroby moich rodziców postępują. Jestem w tragicznym położeniu. Codzienna świadomość ciężkiego przebiegu chorób moich rodziców oraz długi odbierają mi siły. Koszty związane z lekami, zabiegami, higieną, dietą, leczeniem mnie przerosły. Dlatego proszę Was o pomoc.


Środki ze zbiórki przekażemy na :

- dokończenie diagnostyki mamy (m.in.: tomografia, rezonans, badania);

- na wynajęcie opieki domowej, która umożliwi powrót taty do domu;

- na środki pielęgnacji i kosztowne leki;

- spłatę długu, żeby zapewnić rodzicom spokój w chorobie;

- rehabilitację taty oraz mamy, niezbędną dla normalnego funkcjonowania.


Tak jak rodzice opiekowali się mną, tak teraz ja chcę zapewnić im godne, spokojne życie w chorobie- bez bólu, łez i dodatkowych zmartwień.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 176

ŁK
Łukasz Kozioł
100 zł
AE
Aleksandra Ewangelopulu
10 zł
 
Dane ukryte
70 zł
K
Kbb
40 zł
KK
Kinga Krzywicka
10 zł
AG
Anna Grzegorzewicz tort urodzinowy
10 zł
WL
Marzenka
5 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
PJ
Paulina J
30 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 6

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

plac Żołnierza Polskiego, 70-553

Szczecin, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

721 699 zrzutek

i zebrali

498 116 586 zł

A ty na co dziś zbierasz?