id: n6aat3

Pomóż nam stać się bardziej eko - Rozwój plantacji konopni siewnej

Pomóż nam stać się bardziej eko - Rozwój plantacji konopni siewnej

1 868 zł z 95 000 zł
1%
12 dni do końca
14 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

  • Dziewczyny rosną w zawrotnym tempie :)

    Czytaj więcej
  • Misza vel Elegy Pride przygotował dla was skrót koncertu, Iwony Piskorskiej, który odbył się dla naszych, 10-cio dniowych, panienek.

    Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Cześć, jestem Krzysiek :)

Od zeszłego roku prowadzę razem z przyjaciółmi niedużą uprawę konopi siewnej. Postanowiliśmy wtedy przywrócić do życia małe, opuszczone gospodarstwo rolne należące do mojej rodziny. Na chwilę obecną mamy własnoręcznie zbudowany tunel foliowy i nieduże, profesjonalne pomieszczenie uprawowe. Zaczęliśmy bez doświadczenia, ale z pasją. Konopiami, ich właściwościami leczniczymi i zastosowaniem w różnych gałęziach przemysłu interesujemy się od lat. Na pewno wiele z Was słyszało o mocy kannabinoidów zawartych w tej wszechstronnej roślinie. CBD, CBG, CBN, CBC, CBDV, THC to tylko kilka najbardziej znanych substancji aktywnych, które mogą mieć zbawienny wpływ na nasz organizm. Wiemy, że nie każdy może sobie pozwolić na własną uprawę konopi i korzystanie z ich dobrodziejstw, dlatego chcemy się rozwijać i dzielić tym, co oferują nasze dziewczyny - tak mówimy o tańczących na wietrze roślinach :)

g63ae3eb0f4323f3.jpeg

Uprawa w pomieszczeniu pochłania niesamowite ilości energii, co przy klasycznym zasilaniu z elektrowni sprawia, że traci ona ekologiczny charakter. Instalacja fotowoltaiczna to bardzo duży koszt jednorazowy, a jednocześnie nieocenione wsparcie z perspektywy rozwoju i ekologii. Przy obecnych warunkach musielibyśmy zbierać na nią kilka lat. W tym miejscu wychodzimy do Was z prośbą o wsparcie. 


Planowana przez nas instalacja powinna mieć moc ok. 25 kwp. To trochę więcej niż nasze obecne zapotrzebowanie, ale wraz ze zwiększaniem powierzchni będzie wzrastało zużycie prądu. Taka inwestycja to koszt rzędu 95 tys zł. Ekologicznych aspektów takiej instalacji chyba nie muszę opisywać, bo wszyscy wiemy, że energia słoneczna to obecnie najpopularniejsze źródło zielonej energii.


Skrócony opis inwestycji:

Planowana moc instalacji Pv to 25 kwp. Instalacja zlokalizowana będzie na gruncie.

– Stelaż: 20 tys zł

– Panele: 38 tys zł

– Inwerter: 11 tys zł

– Materiały plus montaż: 20 tys zł


Zdaję sobie sprawę, że prosimy o dużo i tak naprawdę każda suma będzie cennym wsparciem. Odłożyliśmy na razie 20 tys. zł. Nawet jeżeli nie uzbieramy całości, środki będą przeznaczone na realizację tego celu, który nie będzie niczym innym jak realizacja naszych marzeń; marzeń o stworzeniu plantacji innej niż pozostałe, miejsca przyjaznego ludziom, gdzie każdy jest mile widziany (nawet kontrola policji ;D). Nasza plantacja to nie przemysł, nie dążenie do bogactwa, ale ludzie, natura, miłość i pozytywna energia.

W zamian za pomoc oferujemy ciekawe i wartościowe upominki, które na pewno sprawią Wam wiele radości. 


Prezenty:

Opiszę mój ulubiony, aczkolwiek niematerialny prezent: w tym momencie w pokoju rośnie u nas 170 panienek, żadna jeszcze nie ma imienia. Chcielibyśmy nazwać je imionami lub pseudonimami naszych darczyńców. Do każdej doniczki przypniemy tabliczkę z imieniem i będziemy raz w tygodniu wysyłać filmy i zdjęcia przedstawiające rozwój Waszej wybranki, a po zakończonej uprawie wyślemy do Was pamiątkowy korzeń wraz z tabliczką.

Chętnie podzielimy się naszymi plonami, olejkami, gadżetami. Zapraszamy Was również do odwiedzania nas na miejscu, gdzie będziecie mieli okazję napić się wybornej kawy z lodami i herbaty konopnej, porozmawiać z nami i naszym uduchowionym szamanem. Pojedynczym gościom z daleka zapewnimy także nocleg.

j61a4f054a181518.jpegWięcej o naszej uprawie:

Głęboko wierzymy, że każda roślina, tak jak inne istoty żywe czuje i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Postanowiliśmy poświęcić im kawałek swojego życia. O nasze dziewczyny dbamy w dość niecodzienny sposób. Traktujemy je jak istoty należące do rodziny. Gdy dziewczyny śpią, nie zakłócamy im spokoju, dbając odpowiednią temperaturę i wilgotność. Za dnia dokładamy wszelkich starań, aby czuły się jak w raju. Nasz szaman, Piotr, uczeń wielkich filozofów, rozkładając fotel między doniczkami, medytuje z dziewczynkami i wygłasza do nich swoje, oraz różne pozycje myślicieli i badaczy energii życiowej, przekazując roślinom słowa Miłości. W tunelu foliowym, kosztem dużej ilości miejsca postawiliśmy basen z fontanną, a z głośników niesie się muzyka klasyczna albo reggae, a czasem zachwycamy je falami dźwiękowymi płynącymi prosto z instrumentów. Okazjonalnie urządzamy im koncerty na których nasze przyjaciółki, na co dzień grające w filharmonii, wykonują utwory na instrumentach smyczkowych i strunowych, przekazując konopiom pozytywne wibracje tych pięknych instrumentów. Co jakiś czas spotykamy się, aby zagrać im swoje melodie na bębnach, gitarach i instrumentach własnej produkcji. Nasze dzieci traktujemy jak ludzi. Razem rozpoczynamy dzień tradycyjnym „dzień dobry” i rozmawiamy z nimi przy kawie.
Podziękowania:

Nasza działalność spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród znajomych, którzy pomagają nam bezinteresownie. Mirka wsparła nas finansowo i dzięki niej mogliśmy wystartować. Daniel, Łukasz i Tomek poświęcili dużo czasu pomagając nam przy budowie tunelu. Marcin ogarnia nam całość od strony IT. Misza, nasz fotograf, uwiecznia koncerty i robi te piękne zdjęcia. Dominik pomaga nam z obsługą graficzną naszych projektów. A sama zrzutka nie powstałby bez Michała. Wspierający nas od początku prawnik, Paweł, nie policzył nam ani złotówki. Nie mogę pominąć naszych najbliższych, którzy pomagali nam przy zbiorach mimo paskudnej pogody - Ania, Iza, Magda.


Krótko o nowotworach:

Jedni mówią, że konopie potrafią leczyć nowotwory, inni - że tylko wspierają leczenie. Sam przechodziłem przez tę chorobę 7 lat temu, kiedy jeszcze o konopiach nie było tak głośno. Najpierw operacja, potem chemioterapia - nic przyjemnego. Większość z nas ma w rodzinie lub wśród znajomych chorą osobę. Wiemy jak ciężki, bolesny i długotrwały jest proces leczenia. Nawet jeśli wątpimy w to, czy konopie wyleczą nas w 100% z nowotworu to mogę powiedzieć, że na pewno pomogą łagodniej przeżyć negatywne skutki chemioterapii, ograniczając ból i mdłości. Na chwilę obecną jestem zdrowy, a profilaktyczne zażywanie olejku konopnego pozwala mi spokojnie myśleć o jutrze.

qdbee852bcc699ba.jpeg


Historia dla fanów “Władcy Pierścieni”:

Pewnego dnia, gdy ilość problemów i trudności związanych z uprawą zaczęła nas przytłaczać i byliśmy blisko rezygnacji, przyszła mi do głowy myśl, że ja i mój przyjaciel Wojtek, jesteśmy jak Frodo i Sam, którzy niosą Jedyny Pierścień do Góry Przeznaczenia. Nie możemy się poddać, mamy swoje marzenia, dla których musimy się poświęcić i walczyć z całych sił. Mamy wspaniałą drużynę. Zaczęliśmy dopasowywać naszych przyjaciół i znajomych do odpowiednich postaci: Jarka – Legolas, szybki, aktywny miłośnik natury i niezastąpiony człowiek przy pracy; Pawła – Gimli, mocny, agresywny bohater wyciągający pomocną dłoń, gdy tylko jest potrzebny; Piotra – Radagast Bury (czasem i Theoden), nasz szaman - nie będę o nim dużo pisał, najlepiej go poznać, to może wiele wyjaśnić ;) Marcin – Boromir, ma swoje zdanie i nie zawsze jego wizja idzie w parze z wizją reszty drużyny, ale jest oddanym i wiernym kompanem; Daniel – Eomer, zanim zdążymy się obejrzeć robota jest załatwiona jak orkowie na skraju Fangornu; Eryk i Przemek – Elrond, którzy służą nam wiedzą z dziedziny ziołolecznictwa; Ania, Iza i Magda – Merry i Pippin, choć wyglądem bardziej przypominają elfy to ich zabawne charaktery pozwoliły nam umieścić je w tych rolach ;) A to tylko część postaci, które tworzą nasza drużynę. Jest jeszcze czarodziej, Gandalf, który w naszej historii, tak jak zresztą u Tolkiena, nie jest człowiekiem. Gandalf jest mądrością, która jest w każdym z nas i przychodzi do każdego w odpowiednim momencie.


Po takim podejściu do sprawy od razu nabraliśmy sił do pracy. Energia uderzyła w nas jak strzały w Boromira. Od tego czasu, gdy tylko pojawiają się jakieś przeszkody przypominamy to sobie i od razu życie staje się łatwiejsze.


Niezależnie od tego, czy jesteście fanami Władcy Pierścieni czy nie, w naszej historii jest też miejsce dla Was. Bez wsparcia wojsk elfów, krasnoludów i ludzi wszystkie wyprawy zakończyłyby się niepowodzeniem. Dołączcie do nas i stańcie się częścią misji.

jbd5be92cc653a55.jpeg

Jeżeli interesuje was nasza uprawa, chcielibyście otrzymać jakąś pomoc w prowadzeniu własnej lub może macie pomysł na prezenty jakie moglibyśmy ofiarować naszym darczyńcom, piszcie do nas na adres [email protected]

Zapraszamy!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 14

 
Dane ukryte
666 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
E
Elżbieta
150 zł
 
Dane ukryte
123 zł
EK
Ewa Kiper-Wójcik
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
E
Ewa
50 zł
E
Elżbieta
25 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 3

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Garbów Drugi 160, 21-080

Garbów, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nagrody

Wpłać 25 zł i więcej
➢Zdjęcie z podziękowaniami
rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
➢Dyplom mecenasa konopi + zdjęcie z podziekowaniami + 1g przebadanego, certyfikowanego suszu CBD
rozwiń
Wpłać 100 zł i więcej
➢3g przebadanego, certyfikowanego suszu CBD, + dyplom mecenasa konopi

Po zakończeniu zbiorów roześlemy do was najlepszej jakości susz, przebadany w jednym z najwyżej ocenianych laboratoriów w Polsce, przestrzegając wszelkich norm prawnych.

rozwiń

wybrano 3 razy

przewidywana dostawa: 31 sierpnia, 2021

Wybieram
Wpłać 300 zł i więcej
➢Nadaj imię jednej z dziewczyn i bądź świadkiem jej rozwoju + olejek CBD 5% lub 5g suszu CBD

Tabliczka z imieniem przydzielona do roślinki plus 12 zdjęć (średnio 1 na tydzień) i 3 filmy z zabiegu pielęgnacyjnego z okresu. Plus dyplom mecenasa konopi

rozwiń

wybrano 2 razy

Wybieram
Wpłać 420 zł i więcej
➢Nadaj imię jednej z dziewczyn + pamiątkowy korzeń + olejek CBD 10% lub 10g suszu CBD + dyplom

Tabliczka z imieniem przydzielona do roślinki plus 12 zdjęć (średnio 1 na tydzień) i 3 filmy z zabiegu pielęgnacyjnego z okresu. dołożymy też pamiątkowy oprawiony lakierowany liść

rozwiń
Wpłać 1000 zł i więcej
➢Zaproszenie na uroczystość, koncert na żywo + dyplom mecenasa konopi + olejek 10% CBD

Na przełomie czerwca i lipca planujemy zorganizowanie imprezy okolicznościowej w miejscu prowadzenia uprawy, połączonej z koncertem na żywo. Będziecie mieli okazję nas poznać i osobiście porozmawiać z dziewczynkami.

rozwiń

(pozostało 20 z 20)

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

704 467 zrzutek

i zebrali

473 976 084 zł

A ty na co dziś zbierasz?