id: ange8z

Pomóż nam wrócić do życia i zdrowia

Pomóż nam wrócić do życia i zdrowia

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
32 483 zł z 50 000 zł
64%
132 dni do końca
733 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności21


 • Na początek wrzucam nasz instagram,

  relacja z życia dorosłej osoby w spektrum autyzmu. Jeśli chcesz zobaczyć kim jest buba, co oznacza burza w szklance, w jakich sytuacjach szafa staje się najbezpieczniejszym schronieniem na ziemi zapraszam :)


  Dalej będzie krótko o mnie :

  relacja z życia ze stwardnieniem rozsianym które już lata temu

  i wcześniej zdawało się że nic dobrego mnie w nim nie czeka.

  Wiecie jak to jest, nie?

  "Gdybym ja chorował / był inwalidą/stracił wzrok to bym chyba... Umarł."


  więc pokazujemy że tak nie jest, jak to jest, i że nie umarliśmy.

  Chciałbym pokazać tym, których nie spotkała nigdy krzywda,

  choroba czy neuroodmienność, że z wszystkim da się żyć, że to przychodzi i się żyje. Tym bardziej chciałbym pokazać to osobą, które w jakiś sposób to dotyka, którym w jakiś sposób możemy pomóc.


  Jestem opiekunem osoby w spektrum autyzmu, inaczej radzącej sobie z codziennością.

  Człowiekiem promującym do niedawna aktywność umysłową i fizyczną jednak aktualnie

  po ciężkich zdarzeniach stałem się osoba tymczasowo niezdolną do pracy., a czas poświęcam w pełni mojej żonie.

  Widzę w tym niejedną ważną misję która może nie być bez znaczenia dla innych.

  Dla osób w spekrum, osób których bliskich w rodzinie, lub je same spotkała jakaś choroba, dla ludzi których spotkala jakaś krzywda ze strony innych, SZCZEGÓLNIE DLA KOBIET, chcę - na ile mi to wychodzi, promować odwagę, zdrowy, solidarność. Głównie dlatego też, że przeżyliśmy ciężkie zdarzenia, którego dalsze konsekwencje dotykają nawet dnia dzisiejszego. Stąd też WASZA pomoc jest nam potrzebna.

  odbiór naszych niepełnosprawności, głośny krzyk , gdy dzieje się krzywda, solidarność.

  staram się też pokazać innym czym jest autyzm, a nawet - z czym się dotąd nigdy nie spotkałem - relacjonować co dzieje się w głowie partnera, świadka wykorzystania seksuanego oraz wszystkich związanych z tym następstw.

  Pokruszyło naszej dwójce to życie tak, że by je posklejać - założyliśmy na początku tego roku zrzutkę.

  Po to by pokazać jak bardzo prawdziwe życie różni się od codzienności czy medialnego szumu - założyłęm instagrama .

  Na nim też pokazywać chcę że choć wydawać się nam samym może że żyje w smutku, strachu, przerażeniu,

  to jednak - spójrzcie sami, jest w nas dużo uśmiechu.

  Piszecie często do mnie od kilku lat pytając o swoich członków rodzin, o siebie, co dalej będzie .

  Nie myślmy co dalej , ale co możemy zrobić TERAZ aby podzielić się szczęściem i uśmiechem.

  Dalej dzięki wam chciałbym móc opiekować się Olą, prowadzić dobrze moją rodzinę, zakonczyć sprawy prawne, związane z wszzystkimi problemami. Udzielać się dla ludzi, by mogli skorzystać z naszego doświadczenia.

  O Oli :

  W młodości, wcześniej

  też wyobrażaliśmy sobie, że nie wyobrażamy sobie jak by to było chorować.

  Ola od zawsze mówiła że nie widzi tego co dalej, gdy przestanie widzieć ;)


  Świat, a przynajmniej nasz kraj skupia się na tym że autyzm dotyczy tylko dzieci, buduje taką opinię, tak więc postawmy się na chwilę na miejscu tych wykluczonych dorosłych autystow, i poświęćmy im chwilę uwagi.

  Autysci żyją między nami, są często wykluczani a to wyjątkowo wrażliwe osoby.

  Wykluczenie jest mi bardzo bliskie, i o nim też chciałbym coś kiedyś napisać.  Mam nadzieje ze niebawem zmieni się narracja o Anoxi. Że przestaną robić z niej 'fankę popka ", że ludzie przestaną się naśmiewać, że cały ten jad zniknie.

  Anoxi jest specyficzną osobą, odbiegającą od norm, moją podopieczną od 2 lat, moją żoną od ponad 6 miesięcy.


  Jej neuroodmienność czy hejt, jaki wylał się na nią przez bajtowe nagłówki gazet nie przeszkadza nam w tworzeniu rodziny czy czynienia dobra dla innych, rozpatrzcie się po grupach, w których ola bierze czynny udział.

  Hejt czy neuroodmienność

  za to przysporzyło jej wielu trosk, problemów z równieśnikami już za czasów szkolnych. Odrzucenie w czasach, gdy inni budowali relacje na całe życie, dla Oli było źródłem lęków i społecznej fobii. I przeczytajcie choć raz treść zrzutki. Nie ma tu nic o oczach związanego z prośbą o pomoc. Im już się nie da pomoc, a nauczyliśmy się żyć z naszą niepełnosprawnością. I nadal działamy z korzyścią dla innych ludzi i zwierzatek. Uwierzcie mi, pomimo poruszanych wątków na tej zrzutce ludzie i tak wysyłają nam, szczególnie Oli wyzwyska, życzenia krzywd, ataki.


  Zasłyszana za czasów szkolnych opinia lekarska o tym, że moja żona jest bezpłodna, całe życie do niedawna stawiała ją w narożniku, nie pozwalając utożsamiać się z Kobietami, co jednak zmieniło się, kiedy w tamtym roku zaszła w ciążę na krótką chwilę by usłyszeć, że jej organizm nie utrzyma ciąży - poroniła.

   Choć ciąża była totalnie nieoczekiwana, utrata jej była czymś niewyobrażalnie trudnym. Jej kobiecość została zaatakowana w chwili, gdy chcąc radzić sobie ze swoim stanem psychicznym po utracie ciąży, po co najmniej 4 miesiącach zamieszania z Covid-19 i zamykaniu nas w domach, po bardzo trudnym życiorysie, po którym Ola na długie lata zamknęła się w domu przed kontaktem z ludźmi, jej kobiecość została zdeptana w chwili, gdy mój znajomy zaprosił nas do Siebie, znając wszystkie nasze problemy, cel w jakim przyjechaliśmy, jej stan zdrowotny... i wykorzystał ją seksualnie, czego wynikiem były pierwsze próby samobójcze, od pierwszego dnia, przy najbliższej okazji.

  Tam MÓWIŁ, ŻE BĘDĄ ZWIERZĄTKA HODOWLANE, UKOCHANE ZAJĘCIE DLA OLI I GDZIE ONE BYŁY !?? ! ! !

  Miał wraz z nadchodzącym latem miał być nasz czas, czas osób które usłyszały, że ich zdrowie zakończy się szybciej od innych, że pora tu i teraz nauczyć się daną chwilą cieszyć, bo rzeczywistość jaką znamy szybciej niż dla innych w końcu się zakonczy .

  Naruszona została jej wrażliwość, otwarcie na ludzi zostało wystawione na próbę w chwili, gdy media zaczęły interesować się jej osobą tworząc nieraz gorszące ją nagłówki, artykuły,

  tworząc źródło hejtu będącego pożywką dla pewnej specyficznej części społeczeństwa. 

  Nawet w obecnej chwili jestem świadkiem jej wybuchów radości - które ze względu na jej specyfikę, widoczne są w szczególny sposób. 

  Również jej neuroatypowość sprawia, że wrażliwy świat, który nosi w sobie, dla innych jest oznaką słabości, w którą uderzają.

  Jej historia jest historią o niezrozumiałej, bezpodstawnej nienawiści i cierpieniu, zadawanej drugiej osobie, na co społeczeństwo nawzajem nadaje sobie przyzwolenie. 

  Jej historia jest dla mnie historią drobnych elementów, cierpienia przeszytego radością, walki, nawet kiedy wydawać by się mogło w danej chwili, że zabrakło już sił.

  Ola wciąż stoi, spędzamy wspólnie czas, jesteśmy RODZINĄ. Historią osób, które chorują, historią ludzi, którzy nie mogą mówić z lekkością o przyszłości, a w przeszłości - przeżyliśmy wiele piekła. 

  Ludźmi, którzy są w miejscu gdzie wiele osób pyta jak dalej żyć, co to za choroba, jak to jest tak -

  np. utracić wzrok, jak to jest tak z tymi wszystkimi rzeczami, które nam już się przytrafiły, a do kogoś nadchodzą i te osoby teraz boją się, nie wiedzą co z ich życiem. Jesteśmy silni, jednak w tym czasie potrzebujemy twojej pomocy, na czas wyjścia z kłopotów psychicznych i finansowych.


  Jesteśmy ludźmi, którzy swoim życiem chcą pokazać innym , że choć czasem jest trudno, żadne choroby, krzywdy, rokowania, nie są w stanie zatrzymać człowieka, że życie biegnie dalej, mimo tego co nas otacza, że tu trzeba się odnaleźć i można się mimo wszystko cieszyć.

  Już teraz od ludzi nie przyjmuję jedynie wiadomości wsparcia, a ich własne historie, o chorobie w rodzinie, o utracie któregoś ze zmysłów, historie kobiet, które zostały zmieszane z błotem przez swoich oprawców , a dalej - przez działania Policji, prokuratury , przez reakcje bliskich, społeczeństwa, zostały zakopane gdzieś na dnie wielometrowego mułu.


  W imieniu mojej żony, w imieniu wszystkich chorych, wszystkich cierpiących, wszystkich osób, które boją się jutra, chciałbym naszym życiem pokazywać, że warto żyć, że można z wszystkiego wyjść, że świat można sobie stworzyć lepszym, lżejszym, a w walce o fundament, na którym można by stać i żyć - nie jesteśmy sami.  Że to czego się boimy, to nasz stan umysłu, wyobrażenia o lękach, jednak jak to wszystko przychodzi - jest jednak lżej.

  Patrzą na nas wspierający, patrzą na nas ci,

  którzy w jakimś stopniu utożsamiają się z naszą historią, patrzą na nas ludzie o dobrych sercach,

  z niedowierzaniem mogą patrzeć też ci wszyscy, którzy wylewali na Anoxi falę ohydnego hejtu. 

  Mając tego świadomość, chcemy dobrze żyć również dla tych wszystkich,

  którzy chcieliby zobaczyć ludzi wychodzących z tarapatów, ludzi w trudnej sytuacji życiowej.

  Ilość wsparcia, przelewów, wiadomości, pozytywny odbiór, pozytywne zaczepki na ulicach, kibicowanie

  - to wszystko sprawia, że rośniemy w siłę i chcemy to życie i walkę wam pokazywać.

   DZIAŁAMY RAZEM.

  Dobro mnoży się, kiedy się je dzieli.


  Wierzę że jeszcze wielu skorzysta z naszego doświadczenia, i tak jak na moim instagramie, uśmiechniecie się razem z nami :)


  Aha właśnie. Jeśli doczytaliście do końca pewnie wpadł wam w oczy nasz Instagram.

  Będziemy wdzięczni za każdy pozytywny komentarz pod naszymi filmami /zdjęciami. Wszystko to daje nam ogromną energię! Pozdrawiamy!

  Czytaj więcej
 • W ostatnim czasie wbrew nadchodzącej wiośnie w pełni - stan Oli bardzo się pogorszył. 

  Szereg spraw które mieliśmy załatwić okazały się trudniejszymi niż myśleliśmy , dodatkowo 

  wspominane wydarzenia sprzed roku wyciagają po nas swoje macki przypominając o wszystkim, 

  o każdym ich szczególe, o emocjach z nimi związanymi. Zrobiło się ciężko na psychice i sercu. 

  Tak ciężko , że moja żona dwukrotnie miała większe kłopoty z sercem, a przez 3 dni silny nawrót myśli samobójczych, 

  które nie mogły dać mi spokoju - pamietając o najtrudnieszych momentach, w trakcie których moja małżonka targnęła się na swoje życie . 

  Nasze problemy, życie, są jak najbardziej ludzkie. Przestępstwo wobec nas, niepełnosprawność. Nie mogę nam chyba nic zarzucić, z tym, że bardzo staramy się żyć. Jesteśmy młodym małżeństwem, które posiada marzenia, pragnienia, obraz spokojniejszych dni, do których próbujemy dążyć. Epizody depresji jednak istnieją. Dlatego w trakcie tych ostatnich, gdy zachowanie Oli mnie zaniepokoiło a jej stan się bardzo pogorszył, zarówno fizyczny jak i psychiczny - powiadomiłem odpowiednie służby.

  W domu był wywiad. Ani przed Policją, ani ratownikami pogotowia, ani już, po przewiezieniu do szpitala zdrowia psychicznego, Ola nie potrafiła nie mówić o tym, że wróciły myśli rezyggnacyjne i samobójcze.

  Nie było to dla mnie nowe - Od poprzedniego roku, szczególnie doznając krzywd z rąk agresora z opisywanych historii, próbujemy poradzić sobie z następstwem traumatycznych wydarzeń. Choć myślałem że wspomnienia i ich konsekwencje mijają - myliłem się. Jedną z dróg wrócenia na własciwe tory jest przepracowywanie traum pod okiem specjalistów, na co załozyliśmy tą zrzutke na początku roku i co udaje się Nam dzięki Wam. Dzięki temu też mogłem oświadczyć, że moja żona jest leczona prywatnie, dzięki czemu nie została w szpitalu psychiatrycznym. 

  Zasadą jest, że każda osoba po próbach samobójczych czy z takimi myślami, zamykana jest w nim wbrew własnej woli, do czasu ustąpienia "objawów ". W rzczywistości w Polskich warunkach wygląda to tak trudno, że nikt nie chce tam po raz drugi trafić, a pierwszy pobyt jest oddzielną przeżytą traumą, gdzie obedrą człowieka z resztek jego godności. Szczególnie, jeśli jest się kobietą (możecie się domyślić co dzieje się na oddziałach mieszanych - żeńsko męskich) a samo spektrum autyzmu zostaje totalnie olane przez lekarzy, wpisują w diagnostykę swoje własne obserwacje, jak gdyby obserwowali osobę spoza spetrum, co w konsekwencji przyniosło szereg naprawdę dużo krzywdzących działań i słów, a dla mnie - Żona wysyłała tylko nagrania, pokazujące co tam się wogóle odpie*****.

   

  Tak, Ola - jesteś silna. Serio silna i spójrz, ile udało nam się przeżyć za półtorej roku, do tego biorąc pod uwagę - że jesteś najwrażliwszą osobą jaką poznałem w swoim życiu . 

   Dalej naszym celem jest diagnostyka i terapia, od siebie muszę dać więcej obecności mojej żonie oraz optymizmu - mnie samego różne wspomnienia i obawy wstecz nakręcały ostatnio za mocno w stronę pesymistycznych myśi i zachowań. Straciliśmy wystarczająco dużo przez i konsekwencje związane z tamtym wydarzeniem, przez działania ze strony napastnika. Jesteśmy ofiarami, nie czymś takim jak on, oskarżenia w naszą stronę, lęki, w końcu się skończą a wtedy - pozostanie już tylko prawda. Równolegle do tego czasu, my - chcemy po prostu życ spokojnie i być szczęsliwymi, co z uwagi na nasze problemy zdrowotne - wcale nie jest takie proste, jednak z niepełnosprawnością nauczyliśmy się żyć. Nauczylismy też się cieszyć z miliarda drobnych rzeczy otaczających nas na tym świecie choć deresja bardzo stara się nam to odebrać.

  Prosimy Was o udostępnianie zrzutki - to naprawdę bardzo pomaga . 

  Prosimy również o drobne wpłaty - kazdy kto przez chwilę był bez grosza , a jednocześnie musiał opłacić swoje leczenie, leki, problemy zdrowotne - wie, jak trudnym jest życie w takim momencie. 

  Zrzutka założona została na początku roku, od tego czasu wkładamy wszystkie pieniądze w leczenie i jego wspieranie, z nadzieją, że przyjdzie czas kiedy zaznamy większego spokoju.

  Każdy kto kiedyś cos otrzymał lub kto dostał wyrazy wdzęczności może też zobrazować sobie jak wdzięczni za pomoc jesteśmy My.

  Potrafimy okazywać wdzięczność, potrafimy też dzielić się dobrem. 

  Nasza historia nie jest ewenementem, leżą nam w dobrej wierze losy innych kobiet w Polsce , czy osób chcących zrobić sobie modyfikację/ tatuaż. 

  Nasza Historia krąży wsród wielu fundacji na rzecz kobiet, przeciw kulturze gwałtu. Coraz odważniej opowiadamy o sobie wszystkim tym, dla których nasza historia, historia naszych chorób, naszego życia, przestępstwa wobec Oli, mże być przydatna w działaniach czy podnoszeniu głosu w miejscach tam, gdzie pojedynczy głos kobiety nie dochodzi. Gdzie jest przyzwolenie na zło a oprawców sie broni i usprawiedliwia. 


  Również nawiązałem kontakt z Lunacobra - człowiekiem który stworzył modyfikację oczu, jego wymysłem było robienie zabiegu tatuowania na oczach.


  Dla mnie, najważniejszym od dwóch lat jest opieka nad Olą, opieka nie tylko nad osobą niewidomą, opieka której świadomie podjąłem się od pierwszych chwil, nie przerwanie od dwóch lat odkąd poznałem Olę w cztery oczy . Objąłem opiekę nad osobą w spektrum autyzmu, z różnymi schorzeniami, w stanie jakim ją poznałem, od chwili gdy się poznaliśmy. Już wtedy było widać po niej krzywdy wymierzonej w nią przez ludzi. Już wtedy widziałem też bardzo wrażliwa, wyróżniającą się istotkę, której poswieciłem życie i serce. Wbrew temu co sobie myślą inni - ten wybór napędza mnie i daje wiele szczęścia. Chęć zmieniania jej trudnego świata, chęć realizowania aktualnie wspólnych marzeń, jej empatia promieniuje - wzajemne wsparcie i trudne przezycia pokazują jak mocno zawiązać może się pomiędzy dwoma osobami więź. To jak wielkich trudów od ludzi doznała Ola do tego czasu i później , to również wskazuje jak gorszących rzeczy dopuściła się bliska mi wtedy jeszcze osoba, znajaca na wylot nasze zycie, mnie, moje opowieści o nas, jak perfidnie wykorzystała to wszystko i skrzywdziła moją żonę, nas.  Jak niebezpiecznym człowiekiem jest ktoś, kto dopuszcza się takich rzeczy ? JAk bardzo zniszczony ma kręgosłup moralny ktoś taki ? Jak raniącymi ciosami, jak ostrze , są setki hejtów, komentarzy, nie ustannie atakujące moje żone pod treścią artykułów, w mediach ?


   Swoim wsparciem pokazujecie druga część odbiorców, lepszą część człowieka, pokazujecie dobro . Pokazujecie tę wyrozumiałą część, która potrafi się solidaryzować.


  #nigdyniebedzieszszłasama

  To nie my powinniśmy się bać. Przypominam że

  Ogromne wsparcie dają wasze udostępnienia! a527a2f00eb379ba.jpeg

  Wsparło nas i zaufało już ponad 700 osób. Udostępniło tysiące .

  Gorąco dziękujęmy.

  Dzisiaj z rana mała aktualizacja.

  Coraz bardziej nie podoba mi się dawna narracja fanki popka, reakcje ludzi na ulicy które każdego normalnego przyprawiły by o dreszcze. W nocy również kłopoty oli sprawiły, że przez chwilę w ataku paniki straciła przytomność.

  Jak bardzo mamy wyciągnąć na wierzch swoje życie, swoje traumy, by ludzie zrozumieli ze jesteśmy ludźmi z problemami, że ola jest osobą o wrodzonych wadach rozwojowych, niewidomą wymagającej stałej opieki?

  Ze życie nie powinno polegać na szydzeniu, wytykaniu, oskarżaniu?

  Jak po tylu przeżyciach człowiek ma nie bać się wyjścia z domu, jeśli jeden twierdzi że ma zwierzęta i sk*** robi co robi, a w sieci odbieramy tak trudne dla serca komentarze ? Odrazu dopiszę że to się zmieniło na lepsze. Ostatnio na ulicy spotykamy się z dużo lepszym odbiorem i sympatią.

  Dziękuję wszystkim wspierającym, pokazujecie że na świecie wciąż Wygrywa DOBRO i Normalność, choć jest tego jeszcze za mało na świecie. Budujemy ten świat, budujemy go z dobrych rzeczy, dobro nie musi być w przewadze aby wygrywać, dobro mnozy się kiedy się je dzieli. I wszyscy dzielimy się dobrem.

  Dziękuję Tobie za wsparcie, dziękuję Tobie za udostępnienia.


  Tak. O Tobie Też tu mówiłem.


  Jestem opiekunem osoby niezdolnej do samodzielnej egzystencji. Osoby która mi pokazała jak światu zewnętrznemu daje więcej dobra emocji i uczuć, niż zobaczyłem go za całe życie. Osoby której życie zmieniamy wspólnie mi wszyscy, pokażmy że na lepsze.


  Bo na gorsze mógł je zmienić tylko naprawde przegryw, frustrat mieszkający w jaskini, ktorego gdy Nabierzemy siły - ostatecznie pokonają kobiety. I dla dobra tych wszystkich kobiet Anoxi znajdzie siły, a jej źródłem dodatkowym będzie Solidarność.  Zrobie dla Ciebie Wszystko Anoxi.

  Jesteśmy młodą rodziną,

  Przekonujemy się że dobro zwycięża. Wygrywamy.  Czytaj więcej
 • Cześć. Przypominam że mocno prosimy o udostępnianie. Pomimo faktu że zrzutka prowadzona jest od początku lutego i trochę już pomogliście a nam udało się coś ruszyć pamiętajcie że cel się nie zmienił. Przy wielu problemach i trudnej rzeczywistości po tym jak moja żona poroniła mieliśmy trudno się podnieść. Szukaliśmy pomocy. Osoba która miała podać nam pomocną dłoń, zamieniła nasze życie w koszmar a moja żona była ofiarą WYKORZYSTANIA SEKSUALNEGO. Opis wydarzeń powtarzam, by nakreślić że naszym celem jest dojść do ładu i poskładać się po wszystkim psychicznie. Wszystko opisuje treść zrzutki, staramy się też opisywać przebieg naszego życia czy ratowania.


  Hej ! I pokazujemy że wstajemy na nogi , choć kroków jest wiele do przejścia udało się nam odbudować fundament. Wczoraj dostałem decyzje ZUS o przyznaniu renty ! To jest kwota trochę poniżej tysiąca złotych, więc jaknajbardziej pomocna!

  Najważniejsze jednak jest to że przyznana mi renta pozwoliła mi zgłosić moją żonę jako członka rodziny do ubezpieczenia społecznego.

  t5f97233ef79c8bf.jpegTo jest bardzo ważne.

  Wyobraźcie sobie ze przez jakieś ostatnie dwa tygodnie Ola była nieubezpieczona. Musiała zrezygnować z wizyt u lekarzy, u specjalistów, w klinice leczenia bólu

  .

  Najgorszym było jednak to że pokończyły jej się leki których przerywać nie wolno.

  Dwukrotnie w ostatnich dniach wzywać chciałem karetkę.

  Gdy Ola czytała przebieg jednej ze spraw zasłabła na krześle. Znów musiałem pilnować mocno jej stanu zdrowotnego, znów przypomnialem sobie jej stan z pierwszej połowy poprzedniego roku. Mocno oslabiona Ola po przeniesieniu na łóżko - powiedziała mi ;

  "Kacper, boli mnie serduszko"., Nerwice serca mocno pamiętamy z poprzedniego roku - Ola to bardzo wrażliwa osoba, mocno przeżywa każde z wydarzeń i mocno reaguje na wszystkie wspomnienia czy nawet obawy. A tych ostatnich mamy trochę mniej po dzisiejszym dniu. Jest decyzja zus, jest moja renta, Ola jest ubezpieczona i lekarz z kliniki bólu wcisł ją dzisiaj na przedłużenie recept. Przyokazji kobiety w placówce

  ZUS same zaczęły rozmowę o tym jak to może tak być że to ja ubezpieczam Olę, a nie jest ona sama ubezpieczona i pytały do siebie na jakiej podstawie nie ma Jeszcze renty. Zajęcie się nią to mój cel do którego obiecuję wszystkim że się teraz przyłożymy.

  Pamiętajcie też że kilka tygodni temu złożyłem dokumenty w MOPS o.swiadczenie dla opiekuna osoby niezdolnej do samodzielnej egzystencji która wymaga całodobowej opieki .

  No i przyokazji:
  To na czym zależy nam w obu sprawach to na tym by wspominani ludzie nikomu więcej nie zrobili krzywdy.

  - Jeden jest oszustem, który jawnie do teraz wykorzystuje kłamstwa o wykształceniu medycznym i implantologii by oszukiwać ludzi.

  Drugi- wykorzystałeś osoby w trudnej sytuacji proszące cię o pomoc,

  ZNISZCZYLISCIE nam życie!!!

  Jakim człowiekiem MUSICIE BYĆ by wyrządzać tak spore krzywdy, by znać je z naszych relacji, by funkcjonować jak nigdy i ukrywać się w społeczeństwie! Wskazywalismy im ich błędy i ich konsekwencje. Usłyszeliśmy Śmiech i tanią linię obrony!


  Wierzymy że sprawiedliwe prawo zapadnie na korzyść ludzi,a wspominane w zrzutce osoby nie wyrządzą więcej krzywdy nam ani nikomu z was. Optymistycznym wierzyć że nie zrobiły te osoby krzywdy nikomu więcej, i mocno chcielibyśmy w to wierzyć.


  Żadna krzywda nie jest dobra. Nic nie może odkupić strat jakie ponieśliśmy w poruszanych wydarzeniach. Ten czas i zdrowie jest nie do odrobienia. Sprawność nie powróci - planowane poprzednie wakacje i dalsze życie przerwały się długą linią. Ostatnio z wpisami mam dużo wiekszy problem, z powodów emocjonalnych. Ale razem z wami dajemy radę!


  Dzieki wam-

  #NigdyNieBedzieszSama


  Aha, to miłe kiedy rozpoznajecie, wspieracie, pomagacie w prywatnych wiadomościach, majlach, na ulicy. Dziękujemy.
  Aktualizacja 20 maj !


  - Ale by było, jesteśmy właśnie w szpitalu okulistycznym w warszawie, gdyby nie to że wczoraj ubezpieczyłem Olę, dzisiaj nie mielibysmy dawno planowanej wizyty okulistycznej. Była bardzo smutna. Za każdym razem wizyta wstrząsa mną i Olą. Lekarze całkowicie pomijają rozmowę o ratowaniu wzroku czy rokowaniach - milczenie czy unikanie tematu znam bardzo dobrze z oddziału neurologii. Moją diagnozę przedstawiano mi pod opiekiem pani psycholog. Tak. To bardzo trudne dla wszystkich chorych i w pełni zrozumiałe przez tych którzy na coś chorują ..

  t332441b36fec6dc.jpeg wiem jakie siły nad nami działają. Wy działacie. Dlatego duzo rzeczy się dzieje bo musi się dziać!

  Dostaliśmy 3 noclegi u miłej znajomej "ze zrzutki" dzięki czemu mocno obkurczylismy nasze wydatki. - Dziękujemy Monice , która jeszcze oddaje nam super koszulkę, której Ola nie potrafi przepuścić.

  p64656b17e7d52f3.jpeg W tym czasie zaliczyliśmy wizytę okulistyczną, rozprawę sądową , milutkie spotkanko.

  Dziękujemy !
  Czytaj więcej
 • Cześć. Było dla mnie zaskoczeniem jak zorientowałam się dziś, że znów pisały o mnie media. Do szumu na temat oczu przywykłam. Pojawiły się jednak uwagi dotyczące innych treści zawartych w Zrzutce.


  Pozwolę sobie na nie odpisać i mam nadzieję, że w dużej części na przyszłość sprawią, że ominę tak wielką skalę ocen i nieporozumień.
  Mimo że urodziłam się w terminie to pierwsze chwile życia spędziłam w inkubatorze.


  Było bardzo wiele komplikacji rzutujących na moje wczesne fazy życia i dalszy jego przebieg.


  Jestem osobą autystyczną, byłam bardzo chorowita, dużo czasu spędzałam w szpitalach a w wieku 14 lat dowiedziałam się, że jestem bezpłodna.


  Ta wiadomość mocno mnie poruszyła, nie pozwalając mi przez długi czas czuć się w pełni kobietą.


  Również moje zachowania autystyczne sprawiały, że pomimo chodzenia do szkoły integracyjnej - nie miałam łatwo z rówieśnikami, trudno było mi budować relacje, byłam obiektem drwiń, wyzwisk, przemocy. Nabawiłam się już w tym okresie różnych fobii (m.in fobia społeczna), traum.


  Nie umiałam cieszyć się życiem, ale pomagał mi to wszystko znosić kontakt ze zwierzętami.


  Decyzje o tatuażu podjęłam dużo wcześniej niż termin samego zabiegu. Nie była to chwilowa zachcianka.


  W tamtym roku zaszłam w ciążę, okazało się, że jednak "jestem w pełni kobietą". Wiem, że nie jest to wyznacznik kobiecości ale wiele usłyszanych słów sprawiło, że tak właśnie myślałam. Cieszyłam się, jednak radość ta nie trwała długo - lekarz powiedział, że mój organizm może nie przetrzymać ciąży. Było to szybkie, nagłe. W środku nocy, jeszcze we śnie zaczęłam krwawić, obudziłam się przerażona...poroniłam. Płód był na tyle duży, że mój mąż i matka go widzieli, ja widziałam zarysy...ale trzymałam go na rękach i płakałam.


  Załamałam się, nie da się opisać tego co wtedy czuliśmy, potrzebowałam z mężem dużo odpoczynku.


  Powoli odzyskiwałam siły, a mój mąż powiadomił mnie, że jego dawny znajomy zaprosił nas na wycieczkę agroturystyczną. Miała być natura i zwierzątka. Miał być spokój i wytchnienie. On wiedział co przeszliśmy, wiedział, że byłam w ciężkim stanie psychicznym i fizycznym. Ten wyjazd skończył się tragicznie. Zostałam ofiarą przestępstw seksualnych, zgłosilismy sprawę na policję. Nie był to koniec. Był to początek moich kłopotów.


  Wpadłam w ciężką depresję, nerwicę, ptsd. Moje ciało pokrywają liczne blizny. Miałam próby samobójcze, myśląc, że to jedyny sposób by się od tego uwolnić i by przestać być ciężarem dla innych. Pozostał do teraz ciągły strach przed tym czlowiek.  To wszystko sprawiło, że nie czujemy się bezpiecznie. Ostatni rok sprawił, że mam wrażenie, że moje życie i wszystko nad czym pracuję zaraz pęknie.


  Że psychika, którą układam, a dzięki wam może być leczona przez świetną psycholożkę, rozleci się na kawałki. Boje się wspomnień i boję się nawet tego, że podjęłam walkę. Na zmianę czuję momentami spokój i strach, chaos w sobie. Robię parę kroków do przodu a potem są dni, że się cofam.


  Wiem tylko, że mimo wszystko chcę życ, chcę wyzdrowieć, chcę być szczęśliwa i ta zbiórka i Wy dajecie mi na to nadzieję. Dajecie Nam nadzieję.


  Jeśli czytają to dziennikarze/redaktorzy to bardzo proszę o wklejanie linka do naszej zrzutki w artykułach o mnie/o nas, bardzo potrzebujemy takiej pomocy.


  Boję się że znów zostaniemy bez funduszy i przerwiemy leczenie.


  Dziękuję


  - Anoxi  - próbowałem ostatnio wetknąć tu 3 słowa, ale mamy chwilowy zastój z wszystkim.


  Oli psyholożka jest chwilowo na zwolnieniu lekarskim.


  Ja - szukam nowego lekarza neurologa w mojej okolicy i czekam na decyzję Zus -mojej renty. Jest to bardzo ważne, bo jak już wspominałem, na ten moment Ola pozbawiona jest ubezpieczenia zdrowotnego, a w ostatnich dniach - nasz stan uległ mocnemu pogorszeniu.


  Pojawiły się kłopoty , narzucone nam przez kogoś, kto chce nam mocno uprzykrzyć życie, a raz mu się już udało. Przed nami rozprawy w sądach, wyzwalajace dużo emocji a na codzień (i nieprzespaną noc za nocą) głowę nachodzą obawy, a serce wspomnienia.


  Najbliższe dwa tygodnie powinny przynieść nam trochę zmian, odpowiedzi, bardzo wierzę w pozytywną odpowiedź ZUS, choćby w moim przypadku. Jednocześnie po przerwie wróci do pracy psycholożka Oli, która postanowiła niedawno, że Ola będzie wymagać chodzenia dwukrotnie częściej czyli dwa razy w tygodniu.


  Oznacza to nie tylko dwukrotnie więcej pracy i efektów, ale również dwukrotnie większe wydatki.


  Boimy się, że po tylu trudach leczenie bedzie trzeba przerwać. To trochę takie wołanie w eter, krzyczenie o pomoc. Za ostatnie 3 dni przeżylismy dużo problemów, nerwów, dużo płaczu.


  Powodem tego, że ostatnio nie umiałem zatwierdzić nic co tutaj napisałem był fakt, że w trakcie pisania zaczynałem płakać.


  Zupełna różnica tego, co mógłbym o sobie i naszym życiu powiedzieć tydzień wcześniej.


  Boję się - że u Oli znów pojawią sie myśli samobójcze. Niech próby pozostaną tam gdzie jest ich miejsce - w protokole interwencji Policji i przeszłości.

  Boję się że i w tym roku stanie się cos co.sprawi że nie będziemy mogli cieszyć się wiosną, latem, życiem.

  Boję się że znów nie wykorzystamy ulatującego nam szybciej niż innym czasu i zdrowia. Aktualnie choć probujemy się cieszyć, uśmiechać, drama na nowo zaczęła się powiększać. Niespodziewalem się tego, jest za dużo tego wszystkiego i ledwo zacząłem wytrzymywać.

  Jeszcze chwilę potrzebujemy was, waszego wsparcia , dobrego słowa.

  Od zimy wspólnie przechodzimy przez naglące nas problemy, mamy już twardy fundament pod to by stawało się lzejszym.


  Kolejna edycja, poranna.

  Trochę odchodzę od zmysłów, a powinenem ile sił móc i być najlepszym opiekunem mojej malej czarnej osoby niezdolnej do samodzielnej egzystencji.

  Zamarłem. Nawet nie wiem czy w nocy śpię czy nie, martwi mnie bardzo myśl że człowiek ze wspominanej drugiej sprawy znów zabierze nam kolejny rok. Z każdą chwilą mamy mniej nieprzywracalnego zdrowia. Pod powiekami kryję ogromny ciężar.

  Boję się, zamieram.

  Choć na dniach Ola walczy o sprawiedliwość w posiedzeniu nad utratą jej wzroku, w głowie my głównie nasze życie, widzicie je na naszych instagrach czy w prozwierzecych grupach. Naszą uwagę i koncentrację skupiać nam na sobie każą zupelnie inne wydarzenia, niż te podnoszone w mediach.

  Bardzo chciałbym na chwilę odpocząć, móc skupiać się na pomocy zwierzętom, korzystać z nadchodzącego lata.


  Czytaj więcej
 • Z calego serca prosimy o udostepnianie zrzutki. Prowadzimy ją od zimy.

  To dla nas poza 500+ od oli nasze jedyne źródło utrzymania, które pozwala nam posiadać na leki i terapie oraz życie.

  Powodem stworzenia zrzutki jest wykorzystanie mojej małżonki - Osoby niezdolnej do samodzielnej egzystencji , w chwili gdy prosilismy o pomoc znajomego, niedlugo po tym gdy moja żona poroniła a ja przechodziłem z powodu swojego stanu jeszcze większy rzut stwardnienia rozsianego. Dzięki waszemu wsparciu odzyskujemy siły do każdej naszej walki.  Wizja przerwania leczenia przeraża mnie tak samo jak myśli o tym że możemy zaniedlugo utracić w pełni pieniadze na życie. To są drogie rzeczy. Dodatkowo Ola utraciła ubezpieczenie zdrowotne. Z niecierpliwością czekam na decyzje zus.

  Potrzebujemy was wszystkich.


  Udało nam się znowu trafić do mediów.

  Pogodziliśmy się z tym że tytuł "fanki popka" już chyba na zawsze przylgnął twardo do mojej czarnej połówki. Aktualnie nie podnieśliśmy się na tyle bysmy mogli czuć się pewnie na każdym gruncie, a za rogiem wyłaniają się kolejne - wspominane gdzie niegdzie bitwy i również wspomnienia. Traumatyczne wspomnienia.

  Wciaz wstajemy do walki, również tej o zdrowie i grunt pod nogami.

  Przypadkiem usunąłem ostatnie aktualnosci.

  Z nich dowiedzieć się mogliście, że ola nie otrzymała renty i wraz z tym straciła ubezpieczenie zdrowotne. Zaczniemy i w tym miejscu ponownie walczyć (!).

  Ja wciąż czekam na decyzję zusu w sprawie renty, póki co niezdolność do pracy otrzymałem do kwietnia 2022 roku , ale moim glównym celem jest swiadczenie dla opiekunów osób niezdolnych do samodzielnej którzy poświęcają całą dobę opiece. Czekanie na nie to naeet pół roku  Chcielibyśmy teraz czuć się w pełni bezpiecznie. Bezpieczenstwo zakłócają nam mysli o zdrowiu, o finansach, Boimy się też pewnych osób, ich wpływów.

  Uff w końcu to napisałem.


  Może to i lepiej, ze z naszego życia media przypominają tylko o jednym z wielu trudnych kawałków.


  Boje się tego ze tego roku znów nie skorzystamy z wiosny, lata, jak w poprzednim sezonie, gdy oddech wstrzymał nam jeden człowiek.


  Sama zrzutka i jej treść zawiera ogromnie trudne dla nas fragmenty życia.  Czytaj więcej


 • -Przypominam ze mozna nas śledzić pod linkiem:  Opiszę dalszy ciąg naszej trudnej sytuacji.

  Proszę choćby o udostępnienie zrzutki

  Jak wynika z opisu, niedlugo po tym jak moja żona poroniła oraz była ofiarą


  agresji na tle seksualnym. Te wydarzenia i ich konsekwencje mocno nas zatrzymały w miejscu. Moja żona jest osobą autystyczną, niewidomą, z orzeczeniem o niezdolności do samodzielnej egzystencji. Ja jestem jej mężem i opiekunem.

  Na walkę po ostatnich wydarzeniach nie mieliśmy ani zdrowia, ani czasu, miedzy innymi stąd że moja partnerka podejmowała się licznych prób samobójczych. Byliśmy wtedy mocno sami, a długo wyczekiwany okres wakacji zamienił nasze życie w piekło. Przynajmniej psychicznie jest teraz o trochę lepiej. A z moim rozpoznaniem sm psychika znaczy najwięcej. Chwilowo jeszcze oboje jestesmy bez zadnego źródła dochodów .

  Wlasnie odebralismy list z ZUS, nie przyznajacy mojej partnerce renty. W trakcie uszkodzenia głównego narządu wzroku wprawdzie chodziła do szkoły, było to studium weterynaryjne, jednak zus jako datę powstania niepełnosprawności uznał tę, kiedy orzecznicy wydali werdykt, czyli poprzedni rok, 2020 i robi to nam problemy. Dalej będziemy się odwoływać lub starać o rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Ja z kolei staram się o świadczenie jako opiekuna, który poświęca cały swój czas na opiekę nad podopieczną z niepełnosprawnością. Jednak na takie świadczenie czeka się min. pół roku (!). Do tego czasu nie można podjąć się jakiejkolwiek pracy a tą na czas aktualny wyklucza też mój stan zdrowia. Takie choroby jak moja, stwardnienie rozsiane, osoby w ten sposób chorujące, trzeba chyba zobaczyć z bliska ,aby zrozumieć jak żyć jest im trudno.

  Za czas zrzutki między innymi kupiliśmy sporo leków, środków wspomagających, rozpoczęliśmy leczenie psychiatryczne i psychologiczne, odwiedziliśmy wielu innych lekarzy, na chwilę mogliśmy odżyć. Teraz działamy dalej, oczekujemy rozpatrzenia naszych aktualnie złożonych wniosków co pozwoli nam dać szanse na lepsze życie, wolne od niszczących od środka traum i że w końcu zdobędziemy jakiś grunt pod nogami.


  Mały edit :

  Dziękujemy za każdy wpis i wyrazy zrozumienia, pozytywny odbiór wyrażany w prywatnych wiadomościach .

  Pamiętajcie że każdy tak taki gest to jest duży dar od was .

  Baliśmy się tego jak zostaniemy odebrani, pokazujecie że te obawy są zbędne, doceniamy wszystko co dla nas robicie !

  No i przypominam o ciezszym stanie psychicznym naszej dwójki , nawet jeśli gdzieś pisane jest ze sytuacja się poprawia
  Czytaj więcej
 • Cześć.

  Niedługo minie dwa miesiące odkąd założyliśmy zrzutkę.

  Od początku odwiedzilismy kilka klinik zdrowia psychicznego, do tego czasu udało nam się znaleźć odpowiednie osoby do leczenia psychiatrycznego oraz drugą kobiete - Do zebrania wywiadu oraz dalszej terapii psychologicznej. Dwa miesiace szybko minęło. Jak wspominalem lub nie, ola posiada orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji, ja z kolei poswiecam ile mogę w ciagu doby na to by i o nią i o siebie móc zadbać.

  O tym na pewno wspominalem, ze staram się o rentę.

  Od zusu nie słyszałem juz dawno żadnej odpowiedzi, staram się aktualnie o jakieś krótkie świadczenie z tytułu całodobowej opieki nad osobą chorą. To co może dla was być latwe i błache, nasze podróże poza dom są nieraz ku**ewnie trudnym wyczynem.

  Tych podróży mamy i tak czasami paręnaście w tygodniu.

  Urzędy, lekarze, kliniki.

  Dodajcie do tego np objawy padaczkowe gdy leki przeciwbolowe weszly w interakcje z tymi na depresje.

  Poza tym że myślałem że Ole zabiłem i dochodziłem potem tydzień do siebie, Ola również przez kilka dni nie wróciła do sił.

  A terminy, wizyty, silna potrzeba działać z niektorymi plaszczyznami jej zdrowia , ktore zdaje się uciekać, one wszystkie są bezlitosne.I nie zawsze wiemy jaki jitro przyniosą skutek.

  Jak wspominałem w opisie zrzutki, z otrzymanej kwoty próbujemy też uzyskać na życie.

  Dwa miesiące szybko mijają a my jak mozemy probujemy udźwignąć się i dotrzymywać tempa, korzystając ciaglego wsparcia jakie nam ofiarowujecie.  

  Ola dzięki WAM SIĘ ZAWSTYDZIŁA, dziekujemy wam i sciskamy mocno !!


  Dzisiaj pierwsza wizyta u Pani psychiatry która będzie prowadzić dalsze leczenie.

  Kobieta bardzo szybko zauważyła u Oli

  Zachowania autystyczne również wykazała dość sympatyczne wrażenie, profesjonalizm widząc że Ola ma lęki wobec ludzi.

  zd2045de43190656.jpeg

  Czytaj więcej
 • xc28a291fa023494.jpeg

  Kolejna pomoc ale w końcu trafiona !

  Choć nie będzie lekko, musimy dużo przepracować razem, posiadać duze zasoby sil wsparcia i zrozumienia.

  Poki co pojawiły się problemy z nowo przypisanymi lekami przeciwbolowymi u oli, a wcześniejszym problemem były juz skutki uboczne i to ze nawet przy dawkach leczniczych ciężko je odstawić.

  Aktualnie te nowe przyniosly najprawdopodobniej jakies efekty uczuleniowe.

  Ola zaliczyla atak padaczki po nich w autobusie, i ogolnie od trzech dni juz calkowicie nie spuszczam jej z oka , kontrolując co się dzieje ,no bo wiadomo ze aktualnie przy pandemii ciezko działać inaczej w sprawach zdrowotnych.

  Dzisiaj bedzie rozmawiać na ten temat z kliniką i mam nadzieję tez że wróci do sil.


  Przypominam też o treści zrzutki i tego czego dotyczy.

  Zaskoczyliście nas dużym odzewem i niezłym wsparciem. Czas leci, staramy się w miare możliwości i sił dobrze dobierać pomoc.

  Ciesze się, ze mamy tak duzo zrozumienia i wsparcia choćby w prywatnych wiadomosciach od was  Czytaj więcej

 • ad3591c2b9261aac.jpegm8a5683ebe77204b.jpegNapis na Oli opasce brzmi "nie widzę przeszkód"

  hej ;).


  Pora ogólnie trochę sie podnieść, czuje się w srogim letargu a nie jestem przeciez sam i muszę pomagać mojej malej i wspolnie wstawać na nogi ;) Otrzymujemy od was wsparcie nie tylko finansowe, dzieki wszystkim za każde z nich.


  Powyzej nasz spersonalizowany projekt opasek wykonany przez jednego z was.


  Tak ! Teraz w koncu moze się udać w walce miejsce w autobusach!


  Rachunek z dzisiaj =)

  Jak zawsze tez, prosimy o udostepnianie i przypominam instagram : krolmalinowy


  Dziekujemymy i doceniamy !

  m355375a55e71088.jpeg

  Czytaj więcej
 • Hejka. Nie mogłem ostatnio przez pewną chwilę wrzucać aktualizacji, bo moj telefon ulegl uszkodzeniu, a próba samodzielnej naprawy sprawiła że pożegnałem się z nim bezpowrotnie.

  W międzyczasie zaliczylismy kolejne wizyty u psycholożki i w poradni leczenia bólu.

  Cały czas doktor próbuje poznać Olę, na najblizszych spotkaniach będą robione testy które obejmą więcej niż 800 pytań, potem dopiero pojawi się diagnoza i właściwe leczenie.

  Bóle jak zawsze- sięgają najwyzszych progów bólowych, z tym że leki przepisywane pokazują po czasie nowe skutki uboczne, albo dawki albo one same przestają z czasem też działać.

  W poradni wypisano nowy lek, miejmy nadzieję że posłuży jak najdłużej ujmujac w cierpieniu.


  Edit; przypomnialo.mi się jak oli psychiatra nie wziął pod uwagę leków z poradni leczenia bólu .

  Na rodzinnym spotkaniu, pierwszym, zapoznawczym, przy dużym rodzinnym stole Ola dostala ataku padaczki.

  Wtedy byl taki rzęd kilku tak ciężkich tygodni, ze w tamtej chwili totalnie poskładałem się psychicznie.

  Teraz mamy już po kilku miesiącach trochę wieksze doswiadczenie.

  Zaliczyliśmy bardzo dużo lekarzy prywatnych "na jeden raz", w poszukiwaniu takich, ktorzy nie będą sie uważać za lekarzy, podczas gdy ich kompetencje są zdobyte jedynie przez kursy, czy np ludzi którzy po kilku wziętych godzinach okazało się że nie są kompetentni do tego by wprowadzić w końcu leczenie czy diagnostykę.

  Z codziennych wizyt u różnych lekarzy i w różnych klinikach w końcu przerzedził się ten czas, nie błądzimy po dalszych punktach i klinikach, w koncu trafiliśmy z większością gdzie trzeba, choć namawiam Olę jeszcze na wizytę u kardiologa, bo jej serduszko..cii...

  To pierwszy etap planu za nami.

  Wiemy gdzie i do kogo się mamy kierować, niedlugo zacznie się terapia wlasciwa a wczesniej pojawi się niejedna niedajaca spokoju diagnoza.

  Ja w miedzyczasie walczę o swiadczenia, bo opieka nad Olą to zaangażowanie na całą dobę.

  To już półtorej roku odkad zaangazowalem tej dziewczynie każdy dzień, każdą chwile i serce.


  wef2c7d2588a44a0.jpeg pozdrawiamy cieplutko !

  Czytaj więcej
 • Jak zawsze proszę jeśli nie możecie wesprzec finansowo, proszę udostępnijcie zrzutkę gdzie tylko możecie, zapoznajcie się z jej opisem i wyślijcie nam trochę pozytywnej energii, bo jest nam potrzebna.Cześć. Totalnie "wsysło" mnie na ostatni czas. Wynikiem było coraz gorsze samopoczucie oraz niespodziewana, kolejna trauma która uderzyła we mnie, nas, sprawiając że nie wiele mogłem zrobić w kwestiach opiekowania się Olą i domem, a ona sama będąc przy trudniejszym wydarzeniu i widząc jak mocno go przeżyłem sama z ciezkim sercem przechodzi przez ostatnie dni. W te ostatnie dni uwierzcie mi, życie osoby chorującej na SM, przyglądającej się jak cały jej stan się pogarsza w tak bardzo widoczny sposób, usilne próbowanie opiekowac się Olą, dziesiatki bodźców w głowie na godzinę, to wszystko nie pozwala mi nawet na wyjście z łóżka, co dopiero na poskładanie myśli i zrobienia czegoś z tym co trudne.

  To podobno depresja, mam tak drugi raz gdy mysle ze muszę poukładać pewne rzeczy, że pewne rzeczy muszę przeczytać, przejść przez nie, albo gdy myślę o tym, że nir mam tyle sil ile mi potrzebne, ile zakładałem że będę mieć.

  To wszystko sprawia że ile bym nie spał, od razu zasypiam na samą myśl, moje dłonie stają się zimne gdy pomyślę o pewnych wydarzeniach, o drodze przez którą przechodzimy, o tym ze musimy przez coś przejść razem a najwidoczniej nie ma przynajmniej jedno z nas na to siły.

  Ardzo dlugo zajmuje mi pisanie tego tekstu, nie wroceesie i nie przeczytam od początku, co najwyżej poprawić mogę literowki.

  Chcialem napisać że mija prawie miesiąc odkąd zaskoczyliście nas odzewem na zrzutce, jesteśmy bardzo wdzięczni i szczęśliwi z tego powodu. Za ten czas zdążyliśmy wziasc kilka głębszych oddechów, zrobić kilka pewniejszych kroków, wśród przeróżnych form pomocy znaleźliśmy między innymi dobrą Panią psychiatrę, problemem z lekarzami prywatnymi jest to że idzie się na jedną czy dwie wizyty, wydaje się określone kwoty, a potem okazuje się że ta osoba, ta forma pomocy nie spełnia naszych potrzeb.

  Poszukiwanie pomocy dla nas to rozległy temat, w którym czesto chodziliśmy gdzieś po omacku w ciemności. I tak od form doboru specjalistów, idąc dalej dobór leków, suplementy, wszystko toż nieraz metody prób błędów, i te trudne, nieokreślone, nieprzewidziane koleje losu które w tej chwili mocno powaliły mnie na ziemię.


  A nie mogę tak calkiem nie mieć sił, nie może żadne z nas upaść.

  Mamy plany, marzenia, nadzieję.

  Kolejny raz jak tu jestem łzy mi ciekną po policzku, teraz rozumieć mogę bardzo, dlaczego tak rzadko jestem tutaj, i jak działa u mnie podświadome omijany tych rzeczy które są dla mnie trudne. Chyba teraz totalnie obezwładniło się moje serce, które ze środka pragnie krzyczeć, to nie czas na to aby spowolnić. To trudna walka o nasze życie. Te psychiczne, te ludzkie, te kilka wolnych chwil, żeby wlac nam troche spokój i bezpieczeństwo w serca.

  Pozdrawiam i o to o co głównie proszę : udostępnijcie zrzutkę dalej.


  Edytowane wiele razy, bo ja to taki zakręcony gosc, przeedytowslem dalszz część tekstu, bo była z błędami, bo była pisana jakby na jednym wdechu, była smutna

  -kacper  Czytaj więcej
 • Szpital zaliczony. Dużo badań, za jakiś czas znowu podróż do Wawy, żeby lekarz prowadzący je obejrzał.

  yaa3853a9ea2d358.jpeg

  Czytaj więcej
 • No i kolejne skierowanie + receptytee134bfc4884e8a.jpeg

  ie0a703451df7029.jpeg

  Czytaj więcej
 • Udało mi się dzisiaj uzyskać skierowanie do przychodni rehabilitacyjno-leczniczej PZN w Warszawie. Prawdopodobnie w czwartek jedziemy tam. Przy okazji powiedziałam lekarzowi, że mąż zauważył na moin oku dziwną plamkę (lekarz wpisał, że to ja zauważyłam ale cóż 🤷) i fakt, tam gdzie ona się znajduje odczuwam kłucie i jakby coś mi zahaczało w oku. Wyszedł stan zapalny jakiś, będę to konsultować jeszcze z okulistą z Warszawy. Narazie mam kropelki przeciwzapalne i "sztuczne łzy".


  Jak zawsze prosimy o wsparcie choćby w postaci udostępniania zrzutki gdziekolwiek macie możliwość. To dla nas duże wsparcie.

  Licznik udostępnień zawiesił się już po jednym dniu. Jednak coraz szerszy zasięg dalej spełnia swoją funkcję

  me9c431d467a861f.jpeg

  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


  Czytaj więcej
 • CZĘŚĆ leków i suplementów jakie biorę. Suplementy pełnią ważną rolę w wspomaganiu mojego wzroku, układu nerwowego, serca, ochrony wątroby (żeby zmniejszyć jej obciążenie lekami) i regulacji neuroprzekaźników

  Leki m.in pomagają mi uspokoić się w awaryjnych sytuacjach, przetrwać ból oczu i na chwilę obecną utrzymywać choć trochę w ryzach depresję i stres pourazowy (biało - czerwone kapsułki to pregabalina)

  ~Ola


  za12efa75dca11ce.jpeg

  Czytaj więcej
 • Dzisiaj była wizyta u psycholog ze specjalizacją pracy z osobami ze apektrum autyzmu, bardzo fajna i kompetentna kobieta :) Na następnym spotkaniu za tydzień zaczynamy badania psychologiczne (mamy trochę utrudnione zadanie przez mój wzrok), z jej polecenia zapisana jestem też do psychiatry ale dopiero w marcu wizyta

  ~Ola

  p664770bb3433dc6.jpeg

  Czytaj więcej
 • Witam. Cały czas działamy. Dzisiaj odebraliśmy opinię psychologiczną z której odebraniem ociągaliśmy się parę dni. Spektrum autyzmu to jedna z cech mojej kobiety, której nie mogliśmy opisać na początku zrzutki z powodu braku na tą przypadłość dokumentów, które zaginęły w ostatniej ze szkół do których chodzila.

  Jesteśmy w trakcie i tej diagnostyki.

  Jedna z rzeczy, którą kiedyś chciałbym, to pokazywać dorosłe życie ludzi w spektrum.

  Aktualnie mało można o nim usłyszeć, a podejmowana tematyka tej neuro odmienności skupia się na dzieciach.

  Dorosłe osoby ze spektrum są przekochanymi ludźmi których swiat nieraz totalnie widzą inaczej od nas.


  Bardzo Przykrym jest fakt, że na świecie znajdują się ludzie chcący tym bardziej wykorzystać takie ludzi, uczynić krzywdę slabszym. Wydarzenia z ostatniego roku, to coś co totalnie zniszczyło moją wyjątkowo wrażliwą partnerkę, a za co ja nigdy chyba nie przestanę odczuwać poczucia winy.


  Jednak nie mogę tutaj wrzucać filmów także podsyłam was do mojego instagrama :

  https://www.instagram.com/KrolMalinowy/z918683d1217af85.jpeg

  Czytaj więcej
 • Czekamy już na wizyty neurologiczne, psychiatryczna i psychologiczna. Po waszych wpłatach od razu ruszyłem do przodu zapisując Ole i mnie na biofeedback, oraz Olę na wizytę konsultacyjna i pierwszy kebb3efc3cfdf1e0.jpegzabieg akupunktury, pod okiem lekarza anestezjologa.(Aktualizacja :z uwagi na brane lek Ola nie moze do nich przystąpić & iNie umiem wrócić pamięcią czy o tym wspominałem, ola ma spory problem z odczuwaniem bólu, przez ból który czuć z ośrodka bólowego w środku głowy. Umówiliśmy wizyty psychologa i psychiatry

  w klinice leczenia bólu przypisali kolejne leki które srednio działają, a obciążają moją małżonkę szeregiem skutków ubocznych.

  Ma problemy z wstawaniem, często musi minąć długi czas zanim wróci jej czucie w nogach czy dłoniach, które dodatkowo sprawiają jej ból. Nie wiemy czy to. wina tych lekarstw, ale teraz chcemy spróbować z akupunktura u uprawnionej lekarz anestezjolog, a kwestie odrętwien diagnozować w wspominanej klinice kardiologicznej i neurologicznej. Szczerze od samego początku zrzutki i teraz wspominam jaka jest jej celowość i jakie mamy problemy i potrzeby. Wszystko co tylko możemy, wystawimy w aktualizacjach.

  Juz te dokonane wpłaty, pomogły mi ruszyć telefony i rejestrację potrzebnymi nam i możliwymi dzięki waszemu wsparciu.

  W związku z tym że w miarę otrzymywanych przez was możliwości korzystać chce z coraz szerszych form pomocy, a suwak zbiorki na początku ustawiłem dość spontanicznie, poprosiłem administrację zrzutka. pl o zwiększenie jej kwoty docelowej. Zrzutka ta nie zakończy się szybko, a pozytywne konsekwencje waszej pomocy będą ciagle aktualizowane.

  Wazne, nie za bardzo mogę wrócić się do pisanego teraz tekstu, pisanie go zajęło mi dość sporą ilość czasu. Mam takie obawy ze wyślę cos totalnie nieskladnego albo głupiego, wrzucę wam kartę ostatniej wizyty u mojego neurologa, jak widzicie, muszę włożyć trochę sily w to by o nas zadbać.

  Ale wspólnymi siłami dojdziemy do celu.

  Jak można wyczytać, przez gardło wiele mi momentami już nie przechodzi, a oczy pruboja już nie patrzeć.

  Ale siła zachowana we mnie, by góry z wami przenosić.


  I właśnie ta siła wskazuję na to, jakby ktoś chciał zarzucic moją niechęć do przystąpienia programu, że winą moich problemów zdrowotnych nie jest nie objęcie nim, a szereg traum wynikłych w ciągu ostatnich traum, sytuacji które totalnie przebiły moje serce na wylot. Popchnięcie w przepaść mnie i mojej kobiety, gdy ktoś podstępnie wyciągną do nas reke swiadomie, w jakim stanie jestesmy., patrzenie na to jak w mojej kobiecie wygasło życie, poczucie winy... do teraz.


  Czytaj więcej
 • v29bec0c9b340592.jpeg

  Działanie ciągle w toku, udało mi się uzyskać skierowanie do neurologa (i nie mam pojęcia czemu mam stare nazwisko w systemie internetowego konta pacjenta 🤷)

  W czwartek mam wizytę u psycholożki!

  Czytaj więcej
 • Nie spodziewałam się takiego odzewu i że zbiórka tak szybko będzie szła!

  Łzy w oczach ale...tym razem nie ze smutku

  Niesamowicie się cieszę i jestem ogromnie wdzięczna! Dziękuję Wam!!


  Czytaj więcej
 • Działamy. Tu paragon z wizyty jeszcze przed startem zbiórki. Będziemy Was na bieżąco informować o losach i dalszym leczeniux80cdd7d0bb93513.jpeg

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki


ib59a17999798b83.jpeg

Mam na imię Kacper,

choruję na stwardnienie rozsianę. Właśnie utraciłem zdolność do pracy i staram się o rentę.

Zdjęcia wrzucone tutaj są zebrane z okresu ostatnich dwóch lat

u3028bd518f99f18.jpeg Moja żona, Aleksandra, jest osobą niewidomą i wysoko wrażliwą, z orzeczeniem niezdolności do samodzielnej egzystencji.

dc55f3376f7c2afe.jpegChwilę po tym jak niedawno poroniła była ofiarą przestępstwa na tle seksualnym - sprawa karna w toku.

Organizujemy zrzutkę, a jej treść opisuje naszą historię. Szukamy pomocy.

W naszej trudnej sytuacji życiowej opisanej poniżej musimy zacząć korzystać z poradni;

- psychologicznej

- psychiatrycznej

- neurologicznej

- okulistycznej

- kardiolgicznej

Nie umiałem się za to zabrać, jednak sytuacja się pogarsza i potrzebujemy możliwości podejmowania realnych decyzji i działać tu i teraz.

Zdecydowałem się wśród was szukać pomocy i wsparcia.

W tamtym roku wydarzyło się dużo bardzo ciężkich i złych rzeczy. Zacznę od tego, że dwie informacje w naszym życiu zbiegły się w czasie i przeszyły nas na wylot, u mnie pojawiły się nowe zmiany w rezonansie, choć czułem się gorzej od dłuższego czasu to teraz miałem potwierdzenie moich obaw w postaci wyników badań.

Osób chorych na nowotwór nie oskarżamy o to że się źle odżywiały, mimo wszystko wielu z nas zle sie odżywia, nie dba o zdrowie, nie robi regularnie podstawowych badań krwii aby spojrzeć na to jak wygląda nasze zdrowie. Moja żona od lekarzy usłyszała, że utrata wzroku zaczęła szybko postępować. Odczuwała to. Ze świadomością ciężkiego jutra postanowiliśmy, że gdy tyko przyjdzie wiosna, wykorzystamy każdy dany nam dzień blisko siebie. Z powodu naszego ulatującego zdrowia uczyliśmy się tym co przynosi dany dzień, cieszyć z darów natury, obecności zwierząt, wyjscia na zewnątr gdy zamkneto nas w domach po pierwszych miesiącach pandemii. Powodem postępującej ślepoty jest rozległe uszkodzenie tkanek oka m.in oderwana siatkówka, martwa tęczówka, hipotonia oka prawego i zaćma wikłająca, uszkodzone fotoreceptory i guzy na twardówce oka lewego (na dokumencie od okulisty są informacje o stanie oczu i przyczynie) Kochająca kontakt z naturą, różnrodność kolorów i podziwianie wszechobcnej palety bartw kobieta traci przy mnie w młodym wieku ekstremalnie szybko wzrok. Wizję w jednym z oczu straciła jeszcz w trakcie zabiegu słysząc od tatuatora że wszystko jest w porządku. Walczymy cały czas o rentę, powódem jej nieprzyznania nie jest sam fakt tatuażu oczy, to bardziej skomplikowane (termin uszkodzenia wzroku nie pokrywa się z terminem wydania orzeczenia + jest problem moją dawną szkołą policealną), ale tak - walczymy o nią już od dłuzszego czasu. Mimo wszystko co podkreślamy przez całą historię zrzutka jest na leczenie ogólnie zniszczonego stanu zdrowotnego, psychiki, po tym GDY MOJA ŻONA PORONIŁA i OSOBA MAJĄCA NAM POMÓC PERFIDNIE NAS WYKORZYSTAŁA I SKRZYWDZIŁA zmieniając nasze życie w koszmar. Wracając do opisu ; Wzrok jest naszym głównym zmysłem. Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia dowiadujecie się, że go stracicie ale nikt nie wie kiedy...i tak mija czas. Wasz wzrok się osłabia ale i nadchodzi moment, gdy utrata wzroku zaczyna postępować w przyspieszonym tempie. . Nagle jesteście zmuszeni bardzo szybko uczyć się wszystkiego od nowa, używać narzędzi pomocniczych do poruszania się jak biała laska, być zdanymi na pomoc drugiej osoby, nie móc obejrzeć filmu, rozwijać niektórych zainteresowań czy nawet przeczytać głupiego numeru autobusu. A jak na ironię od zawsze byliście "wzrokowcami". Zaczynacie poznawać świat w inny sposób, za pomocą pozostałych zmysłów, co nie jest proste na początku i wiąże się z ciągłą irytacją. Kolejne badania , diagnozy, sytuacja finansowa nie dają nadziei...

Razem jednak udawało się nam w pewnym momencie utrzymywać depresję będącą następstwem tego, w ryzach. Moja partnerka nawet powoli planowała wrócić do niektórych, dawnych zainteresowań i hobby, pomagałem jej odnaleźć się w tej nowej i smutnej sytuacji.

sf071b1b89a0db04.jpeg Sam choruję, na stwardnienie rozsiane, więc wiem jak to jest, kiedy choroba całkowicie zmienia Twoje życie, a Ty o jutrzejszym dniu myślisz w szarych kolorach.

Moja partnerka dostała od okulisty skierowanie do przychodni rehabilitacyjno -leczniczej PZN by uzyskać pomoc psychologiczną i zapisać się na rehabilitację wzroku. Jednak placówkę we Wrocławiu zamknięto. Otwarta jest jedynie ta zamiejscowa w Warszawie. Są to niestety duże koszty dojazdów. Partnerki okulista również jest z Warszawy i jeżdżąc do niego wiemy jaki to duży wydatek, a pobyt tam wiąże się dodatkowo z noclegiem, wiec ponosi się dodatkowe koszta. Cała kwestia jej wzrok jest dla nas ogromnym obciążeniem.


Niestety kolejne wydarzenia zaburzyły i zniszczyły wiele pracy, którą włożyliśmy by starać się uczyć życia na nowo i próbować radzić sobie z tym wszystkim. Na początku roku 2020, w szpitalu, okazało się, że partnerka jest w ciąży.

e9cedce41258be4d.jpegWszystko legło w gruzach i odwróciło się do góry nogami kiedy w kwietniu poroniła, tuż po świętach wielkanocnych, w 9 tygodniu ciąży. Zniosła to tragicznie i bardzo ciężko - w nocy miała napady hiperwentylacji i lęku, wybudzała się, miała ataki sercowe. Myśli o straconej ciąży niszczyły ją coraz bardziej z dnia na dzień. Płakała w dzień i w nocy, przestała wychodzić z łóżka, jadła bardzo mało przez co schudła, odcięła się od ludzi, bliskich, miała myśli samobójcze. Najgorszy etap trwał 4 tygodnie. Próba szukania pomocy psychologicznej skończyła się fiaskiem, czas oczekiwania wahał się od roku do 2 lat.

gff4ea58d118c4bb.jpegKiedy jej stan polepszył się odrobinę, zaczęła nieśmiało wychodzić z domu, dostaliśmy zaproszenie od pewnej osoby, która zaoferowała pomoc. Miało to być coś w stylu agroturystyki - wieś, zwierzęta, natura itd. My uwielbiamy zwierzęta i kontakt z przyrodą.

r311802c3fd6703e.jpeg

re13cd4c5d3a9c47.jpegMiało nam to pomóc się odstresować i chociaż na chwilę oderwać od tej traumy.

Jednak pobyt mający nas zrelaksować zamienił się w kolejną traumę. W dużym skrócie...Człowiek który nas przyjął oszukał nas i popełnił przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności względem mojej partnerki. Niektórzy z was znają trud wyobcowania się, ograniczenia od ludzi z powodu swoich problemów zdrowotnych, niezrozumienia, odmienności. Drugiej nocy, gdy miałem się kłaść nagle straciłem przytomność. Z uwagi na tajemnice śledztwa i możliwości podpięcia tego opisu pod różne paragrafy, nie mogę opisywać szczegółów. Kiedy ja straciłem przytomność, moja partnerka stała się ofiarą wykorzystania sksualnego.

Po niedługiej chwili mojej nieprzytomności wybudziła mnie, z wyrysowaną paniką i łzami w oczach. Nie dawała się dotknąć, nie mogłem nic dokładnie zrozumieć z jej ust. Miałem zesztywniałe nogi, zawroty głowy, umysł wybudzony, choć w chaosie nie mogłem ułożyć co się dokładnie dzieje.

Gdy zbudziła się rano, dowiedziałem się tylko tyle, że coś jej zrobiono złego w nocy. Była w panice, roztrzęsiona, bardzo nalegała, żebyśmy stamtąd jak najszybciej pojechali i tak zrobiliśmy. Dopiero w pociągu powiedziała mi co się stało...

Wyobraźcie sobie ciężar wszystkiego na naszych barkach, trudy tych przeżyć... rozsadziło mi serce od środka.

Mogłem być ojcem, mieliśmy też mieć dla poprawienia minimalnie naszego bytu i zrowia psychicznego kilka wycieczek agroturystycznych po Polsce, bo uwielbiamy przyrodę i zwierzęta. Chciałem spełnić marzenia partnerki.

Z powodu stanu zdrowia musiała przerwać studium weterynaryjne.

Zostałem z niczym, we własnych oczach do teraz nie mogę odbudować swojego wizerunku względem mojej żony.

A kolejne problemy dopiero się zbliżały. Sprawę zgłosiliśmy na policję ale każdy wie jak to wygląda w Polsce. Zasięgaliśmy pomocy w fundacjach ale była chwilowa i jednorazowa. Były rady, które nie pomagały w poukładaniu wszystkiego i poczucie pozostawienia w totalnej pustce, samych sobie.

Był to moment, w którym nasza psychika załamała się totalnie. Partnerka wpadła w bardzo głęboką depresję, PTSD, czego skutkiem były liczne okaleczenia i próby samobójcze, w tym jedna, która skończyła się wizytą karetki i policji.

Chcemy uniknąć wstawiania drastycznych zdjęć.


n1bc4401f57e06fb.jpeg Nie mogliśmy przez blisko pół roku złapać stabilności, nie mogłem jej zostawić samej. Lęki i łzy powracały, popychając moją kobietę do ponawiania prób samobójczych i okaleczeń. Byłem przy nich...nie wiedząc czy dalej są to tyko próby czy może jej się udało i jest już za późno...acc5e30489305b3e.jpeg

Oczekiwanie na lekarza psychoteraupeutę za pośrednictwem NFZ jest absurdalnie długie. Szukaliśmy więc pomocy wśród psychiatrów ale leczenie nie przynosiło skutków.

Moja partnerka jest osobą niewidomą, posiada orzeczenie o niepełnosprawnosci znacznego stopnia - orzeczenie o niezdolnosci do samodzielnej egzystencji i całkowitej niezdolności do pracy. Mimo to próbowała podejmować się pracy na specjalnych warunkach, jednak od stycznia ją straciła. Z powodów problemów ze zdrowiem fizycznym i z powodów psychicznych, nie zostawiam i nie mam jak jej zostawić w ciągu doby. Z resztą, jakakolwiek moja zdolność do pracy została podważona przez mojego lekarza neurologa.

Nie jest to tak, że moja żona nie chce czy nie chciała żyć. Ona skrajnie poszukuje i poszukiwała pomocy. Obejmujące ją wspomnienia, mysli i ataki paniki, doprowadziły do tego że udało jej się we wrześniu wyrwać mi wpędzając się przed jadący samochód. Na szczęście skończyło się tylko uszkodzoną ręką.

g096f3d9d25797cb.jpeg

Co do mojego stanu zdrowia, zacznę od początku.

de4ed6724087ef25.jpegProblemy zacząłem mieć już około 6 lat temu. Podwójne widzenie, odrętwienia, błyski w oczach, budzenie się z maksymalnie zimnymi kończynami ciała, stopy, nogi, całe dłonie. Przez około dwa lata szukałem przyczyny aż dostałem wyniki rezonansu. Diagnoza: stwardnienie rozsiane.

Wtedy uważałem, że to jakaś abstrakcja, że nie mam już jutra. Bałem się terapii lekowych, więc nie przystępowałem do nich, szukając ciągle alternatywnych metod leczenia albo po prostu się poddając, widząc moje trudy w nawiązywaniu relacji czy byciu zrozumianym. Na jednych z najbliższych urodzin, ludzie nie chcieli przy mnie przebywać, bojąc się, że się zarażą. Reakcje ludzi były paskudne, a choroba postępowała, czyniąc mnie umysłowo zakręconym. Rozpoznawanie twarzy czy zapamiętywanie imion, to coś, co totalnie ogranicza mnie od samego początku w relacjach z ludźmi. Zaburzenia uwagi, koncentracji, gubienie wątków w trakcie rozmowy, to z kolei coś, do czego nie przyzwyczaiła się nawet moja żona a te wszystkie niezrozumiałe reakcje wpłynęły na to, że stałem się osobą cichą i zamknietą, daleką od mojego otoczenia. Z resztą, w chwili od przyznania się do choroby nie dostałem pomocnej ręki, a jedynie odrzucenie i szydzenie.

"Warzywa", "jesteśmy warzywami ". Słyszałem podczas kolejnych wizyt w szpitalu, gdzie w sali byli chorujący na tą samą chorobę ludzie, czasem weterani na wózkach inwalidzkich, czasem niezdolni - "patrzący w sufit ", czasem młodzi - w wieku parunastu lat, którzy czekali właśnie na moment by usłyszeć diagnozę, która złamie ich od środka. Żadnych pozytywnych doświadczeń związanych z moja chorobą.

Jedno tylko pozwoliło mi odnaleźć szczęscie . Po usłyszeniu o losach mojej aktualnie małżonki i zobaczeniu jej na grupce na facebooku , po prostu do niej napisałem .

Łączą nas trudy, przeżycia i wysokie otwarcie na siebie i świat, szczególnie ten przyrody.

Nie odmawiamy pomocy ludziom oraz zwierzętom, szczególnie tym najbardziej potrzebującym. Bo nie jest to tak, że nasze życie to wieczne traumy, problemy, walka o przetrwanie.

Jesteśmy pełni marzeń, pasji, energii, ale w trudnej sytuacji życiowej, po i w trakcie ciężkich doświadczeń życiowych. Życie jednak i nasza sytuacja zmienia się diametrialnie. W listopadzie wspomniałem mojej partnerce, że w mojej miejscowości w okresie letnim można zobaczyć świetliki. Nigdy ich nie widziała i zawsze pragnęła zobaczyć na własne oczy. Z wyników badań, postępujących ograniczeń, wynika, że niekoniecznie będzie mogła je zobaczyć.

vcb6bb1b1e870a93.jpeg Mija drugi miesiąc, odkąd porusza się przy pomocy laski. Gdy śledzę ten tekst w celu poprawki, kolejny raz w tym miejscu zaczynam płakać.

W kwietniu świadomy tego, że nasz czas jest krótszy niż dla innych, że nasza sprawność za chwilę zostanie ograniczona, przyznawałem zbiżającemu się latu szczególną nadzieję na to, że wyruszymy w podróż, że przeżyjemy trochę przygód i wyruszymy w świat.

Aktualnie, totalnie zniżyliśmy nasz budżet do zera. W chwili obecnej nie mamy zdrowia na realizację tego celu. Zabrano nam dawne możliwości i marzenia.

W ostatnich dwóch tygodniach zakupiliśmy ostatnie leki, moja żona rozpoczęła prywatne wizyty u psychologów, psychiatrów, planujemy konsultacje z innym okulistą - ze Śląska.

Naglące nas wydatki w chwili jak zaczeliśmy działać i się podnosić, przygniotły nas finansowo. Moja żona dostała od okulisty bilet do szpitala, jednak jeszcze nie wiemy kiedy to nastąpi, czekamy na telefon.

r204644467541527.jpeg


No i tak właśnie o tych wydatkach, leki i suplementy dla mnie i żony, wizyty u specjalistów, istnieją nawet przesłanki do ratowania pozostałości jej wzroku - ale nie braliśmy tego nawet pod uwagę przy naszej niestabilności finansowej.

Chciałbym choćby na chwile na płaszczyznie finansowej poczuć spokój i możliwości. Mamy tak trudny rok, a przyszłość z moim rozpoznaniem i kłopotami żony niekoniecznie rysuje się w kolorowych barwach. Ale uśmiechamy się, jesteśmy dobrymi ludźmi, zawsze pomagaliśmy innym ale teraz my potrzebujemy pomocy. Chcemy na tyle, na ile to możliwe odzyskać zdrowie i odzyskać życie, chcemy poznawać tajemnice przyrody i zwierząt, co do których moja żona to chodząca encyklopedia.

Chcę słuchać jej opowieści...

jc4eb3dc3c6a5a90.jpeg Wierzę też, że wyjdziemy z największych kłopotów, że uda się to również dzięki waszej pomocy!

Tworzymy swoją małą, dwuosobową rodzinę osób o trudnych doświadczeniach, z niepełnosprawościami. Bardzo pragnę tworzyć dla naszej dwójki prawdziwy dom, bezpieczne miejsce pełne radości (kurcze, nie porównywanie mocniej niż wczesniej w tekscie zacząłem płakać, ale nie umiem opisać tej mieszanki emocji, tym razem nie pojawił się we mnie smutek), dla marzeń tych, które uda się jeszcze zrealizować oraz tych, które uda się dopiero poznać, do których niezbędna będzie wasza pomoc i wsparcie.


Wierzymy, że nasza aktualna sytuacja jest okresowa, że finansowa pomoc pozwoli nam na leczenie i rehabilitacje mojej żony, że poprawi i pozwoli nam przetrwać cieżki etap życiowy.

Wskazano nam lekarzy okulistów, dobrych psychologów, psychiatrów, neurologów, rehabilitację. Chwytamy się wszystkiego czego możemy.

Mimo tego wszystkiego co się wydarzyło, gdzieś tam w środku, nieśmiało tli się nadzieja na lepsze jutro dzięki Waszemu wsparciu.

Potrzebujemy was, aby stanąć na nogi.

Dobro kiedy je dzielisz, zaczyna się mnożyć.


afd72498669542fe.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 733

AN
ekipa napieknewlosy
1 000 zł
KW
Kamil Wicher
1 000 zł
 
Patrycja
500 zł
AB
ALEKSANDRA BORYCZ
500 zł
PN
Piotr Nowiński
500 zł
JK
Jarek
300 zł
 
Bartek
300 zł
 
Maria
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 60

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Jak lekarze Tobie pomoga, to ja sie bardo uciesze. Gdyby jednak sa inne trudniejsze potrzeby, to pomow do Pana Chrystusa i modl Sie kazdego dnia. W Mateuszu 7,7-11 zaufac o modlitwie, proszic, to Tobie bedzie dane. Jak Pan Chrystus juz mowil w Januszu 14, 14 "Jak ktos bedzie mnie w moim imieniu o cos prosic, to Ja to zrobie." Zaufajcie Jego milosci, badzcie z Chrystusem i nie zapominacie rowniez o innych potrzebujacych w modlitwie i robic tez to w czynnach. HalleluYAH

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Z taką siłą i nadzieją możecie wiele osiągnąć! Jeżeli dodacie do tego silną wiarę to mogą zdarzyć się nawet cuda. Otaczam modlitwą i pozostańcie tak zdeterminowani jak do tej pory. Pozdrawiam ciepło!

  100 zł
 • Arkadiusz Klepadło

  Powodzenia, jesteście świetną parą i wzruszyłem się czytając, jak wzajemnie się wspieracie!

  20 zł
  • Kacper Gałuszka

   W chorobie osoby niepełnosprawne rozumieją się jak mało kto i odnajdują. Nasza relacja zakwitła z opieki dawanej osobie podopiecznej , do teraz nie potrafię ustalić które z nas opiekuje się którym. Dajemy sobie bardzo dużo. Trudno to opisać słowami, za to można wyrazić w emocjach. Cieszę się że ludzie to dostrzegają. Pozdrawiam

  • Kacper Gałuszka

   Tak w skrócie nasza relacja to historia opiekuna i osoby podopiecznej bez ustalonej roli kto którą gra =)

 • GZ
  Grzegorz Zapała

  Szybkiego powrotu do zdrowia! Dacie radę! AMEN

  50 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Trzymajcie się.❤

  30 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej
Książka AngularJS pierwsze kroki

Druga książka to "AngularJS pierwsze kroki".

Również o programowaniu, więcej w opisie z tyłu książki.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 70 zł i więcej
Książka node js w akcji

Dzięki Monice mam parę książek i drobnych przedmiotów do wystawienia jako nagrody :)

Pierwsza z nich to "Node js w akcji" o programowaniu ;) Ja się na tym nie znam więc wklejam opis z tyłu książki

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Legowisko małe

Cudowne legowisko dla prawdziwej psiej lub kociej księżniczki!

Nie tylko wyróżnia się swoim uroczym i słodkim wyglądem ale jest również bardzo miękkie i wygodne dzięki wyjmowanej poduszeczce. Bo przecież księżniczka musi mieć wygodę! ;)


rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 130 zł i więcej
Portret Twojego zwierzaka na drewnie

Coś wyjątkowego i nietypowego! Dzięki naszej mega uzdolnionej znajomej możesz kupić niepowtarzalny portret swojego zwierzaka na drewnie! Świetne na prezent i jako pamiątka :)

Po wybraniu nagrody zgłoś się do mnie na fb Anoxi Cimeriesi, wyślij zdjęcie zwierzaka (żeby pyszczek był dobrze widoczny) a ja napiszę kiedy portret będzie gotowy :)

rozwiń

(pozostało 5 z 5)

Wybieram
Wpłać 350 zł i więcej
Kurtka biała skóra eko

Znajoma dała mi pomysł na nagrody dla wspierających. Myślałam o tym wcześniej ale nie miałam za bardzo co wystawić. Jednak z odrobiną pomocy znalazło się parę rzeczy!

Na pierwszy rzut idzie kurtka od mojej mamy. Kupiła ją za 400 zł jakieś dwa lata temu ale nie nosi więc oddała mi ją jako nagrodę na zrzutkę.

Kurteczka jest w stanie idealnym, założona parę razy, bardzo dobra jakość.

Rozmiar L ale na M też pasuje

Po wybraniu nagrody proszę o kontakt przez mojego fb Anoxi Cimeriesi

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Bluza od Ed Hardy

Bluza z ciekawym motywem i w pięknym soczystym, jasno zielonym kolorze, od Ed Hardy!

Niestety nie mogę wstawić dwóch zdjęć ale z tyłu z tego co mi mówiła mama ma nadruk z japonką i napis pod nią "Kiss of death"

Rozmiar L/większe M

Stan idealny

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 25 zł i więcej
Kolczyki długie

Tym razem nie książka a...kolczyki. Nowe, nienoszone :)

Z firmy Medicine

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 30 zł i więcej
Wisiorek z kamieni

Nowy, nienoszony naszyjnik z kamieni :)

Akurat jest wiosna i nadchodzi lato - będzie świetnym uzupełnieniem outfitu

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 50 zł i więcej
Książka Wielka Ryba

Kolejna pozycja to "Wielka Ryba. Droga do odpowiedzialności. Lekcje Sary i Tobiasza". Książka głównie dla osób wierzących :)

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Nasi użytkownicy założyli

706 291 zrzutek

i zebrali

477 115 003 zł

A ty na co dziś zbierasz?