Pomóżmy Monice pierwszy raz samodzielnie "wyjść" z domu... Automatyczny podjazd dla wózka. koniec za 9 dni ID: m9byhj

Pomóżmy Monice pierwszy raz samodzielnie "wyjść" z domu... Automatyczny podjazd dla wózka.

Zebrano 14 240 zł
z kwoty 35 000 zł

40 %

WPŁAĆ

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

Pomóż udostępniając zrzutkę!

614
udostępnień

Zwycięzca życia

Monika Juniorka Szynkowska

25 letnia bohaterka tej historii.

Bariera w samodzielności

Podjazd w jej "klatce"

...niedostosowany dla wózka Moniki.

PODARUJ 1% PODATKU! KRS: 0000270809 CEL: szynkowska528

Nazywam się Patrycja i choć długo się nie znamy czuje się cichym przyjacielem bohaterki opowieści poniżej i jestem organizatorem tej zbiórki.

Chciałabym, żebyście poznali historię pewnej bardzo magicznej dziewczyny. Miesiąc temu pierwszy raz się spotkałyśmy na krótkiej sesji zdjęciowej w jej domu. Było to bardzo ważne spotkanie w moim życiu... nie wiem czy nie jedno z najważniejszych. Dlatego tu jestem i chcę Wam o tym opowiedzieć....


Monika przyszła na świat za wcześnie... z porażeniem mózgowym i wyrokami na ustach wielu lekarzy -jeden po drugim. Porusza się na wózku, jej kończyny, ścięgna i stawy były wielokrotnie operowane. Już w najmłodszych latach usłyszała, że nie będzie sama siedzieć, nie ma szans na kontrolowane poruszanie rękoma i nogami, a samodzielność w żadnym stopniu nigdy nie będzie w zasięgu jej możliwości...

Umysł Moniki zawsze był "zdrowy", zatem wszystko co działo się z jej ciałem i życiem było w pełni świadome... Od zawsze szła "pod prąd" z wiarą w sercu - na przekór wszelkim diagnozom i schematom... Gdy wstąpiła do fundacji AVALON uwierzyła w niemożliwe. Był to zwrot w jej życiu. Zobaczyła tam ludzi w znacznie gorszych sytuacjach zdrowotnych, którzy dokonywali małych cudów na jej oczach każdego dnia.

W szkole średniej jako jedyna z osób niepełnosprawnych zdała maturę z języka rosyjskiego. Nie miała wtedy jeszcze umiejętności samodzielnego poruszania się na wózku, ani dokładnego utrzymania w dłoni przedmiotów. Dziś jest już zupełnie inaczej...

Dziś, choć na razie daleko jej do „najlepszych”, wzięła już udział w maratonie. Porusza się sama po domu i zdarza jej się przejechać 2 km przez park. Zdarza jej się także nawet wstawać, a z podporą „balkonika” przemieścić się mały dystans na nogach. Codzień pije kawę zaparzoną przez jej mamę trzymając ulubiony kubek z kotami... A gdy zdarza się w jej życiu coś ważnego ugniata włosy na żel i maluje sama rzęsy.

W latach ogromnej walki o siebie poprzez trudne, codziennie rehabilitacje okraszone wiarą w lepsze jutro, zdążyła zacząć i ukończyć studia Uniwersytetu Warszawskiego z tytułem magistra bałtystyki. Aktualnie kończy staż jako tłumacz i wierzy, że uda się jej zdobyć pracę by móc zarobić swoje pierwsze pieniądze.

Poznałam Monikę przez Facebooka... I czułam, że jest dla mnie kimś ważnym od pierwszego wejrzenia. Jest Aniołem, który pokazuje nam-zdrowym jak żyć... co jest w życiu ważne... i jak wielkie są możliwości ludzkiej cząstki, gdy kieruje nią miłość do życia. Jej radość i wiara jest czymś absolutnie magicznym. Zaraża optymizmem, uśmiechem... wrażliwym, pięknym sercem. Bierze i pragnie od życia tyle, ile dostaje każdego dnia... i za najmniejszy szczegół jest wdzięczna... Zwyczajny tzn. powszechny człowiek może się jedynie zawstydzić, gdy Monika w sposób naturalny dziękuje za każdy drobiazg, gest, ruch w Jej stronę.

Jest wdzięczna za to że żyje. Jest szczęśliwa, że ma tę szansę.

Gdy po 3 latach znajomości wirtualnej odwiedziłam ją w jej otoczeniu w którym jest na codzień, coś się we mnie ruszyło...

Powiem wprost - mam nadzieję, że Monika mi to wybaczy –

inaczej sobie to wyobrażałam.

Byłam pewna, choć nie wiem dlaczego, że osoby niepełnosprawne tak wspaniałe, mądre i ciepłe żyją... z jakimś minimalnym dostosowaniem swojego otoczenia do „niepełnosprawności”, która będzie towarzyszyć im już zawsze. Zobaczyłam obraz 3 pokoleń - 3 kobiet, które w pełni zależne od siebie żyją skromnie, bardzo skromnie i ... wdzięcznie. Służą sobie nawzajem...Mama Moniki służy Monice i swojej Mamie, która także wymaga coraz większej opieki.

Monika (choć po 10 latach rehabilitacji już by potrafiła) nie ma możliwości zrobić sobie sama śniadania w kuchni, bo ledwo się mieści w jej przedsionku, a blaty są za wysokie i za ciasne.

Monika w maleńkiej łazience, z maleńką wanną, jakimś cudem, z pomocą książek, z których robi sobie stopień by stanąć umie się już sama wykąpać czy skorzystać z toalety – co jest jej największą radością, bo mówiono jej, że dożywotnio będzie musiała korzystać z czyjejś pomocy. Wchodząc do tej łazienki czy ubikacji... mogę jedynie nisko ukłonić się Monice .. Jak ona to robi? Nie wiem... Pozostaje jedna myśl : "WOW"

Po kilkudziesięciu minutach rozmowy spytałam Moniki o czym marzy. Odpowiedziała:

„Mam jedno małe marzenie – by któregoś dnia... nie musieć prosić osób trzecich, które codzień mi służą, że chciałabym wyjść z domu, tylko móc z niego wyjść. Marzę o tym by pojechać samej choćby do pobliskiego parku. Rzadko zdarza mi się pobyć sama ze sobą. Do dziś nigdy nie wyjechałam gdziekolwiek sama - barierą jest podjazd na mojej klatce schodowej, dostosowany do wózka gdy byłam mała. Jest starej generacji, nie jest automatyczny i trzeba mi go otworzyć na środku schodów...a potem i tak przytrzymać cały ciężar wózka, bo połowa koła nie mieści się w szynach ... ....niestety, zrobiono go gdy mój wózek był mniejszy.... ...Nie pomyśleli, że będę rosnąć.”

Długo milczałam.

Nie wiedziałam co powiedzieć, chciało mi się płakać, ale tego nie zrobiłam. Prosto od Moniki spieszyłam się na kolejne zlecenie. Pożegnałam się z wszystkimi dziewczynami, uściskałam je i wyszłam. Droga z punktu do punktu trwała jakieś 20 minut, choć wydawało się, że były to przynajmniej 2 godziny.

Jadąc samochodem myślałam o wszystkim, o całym swoim życiu, byłam pod ogromnym wrażeniem Wiary, Pokory i Miłości tej dziewczyny, której życie dało przecież tyle trudności, a ona ma w sobie wdzięczność i radość, którą można by obdarować pół Warszawy... i jeszcze by zostało.

Moje następne spotkanie odbywało się w ekskluzywnym miejscu pracy kolejnej klientki w centrum Warszawy, z otoczeniem już zupełnie innym....

Kontrast, jaki przyszło mi obejrzeć w ciągu jednej godziny, mocno mną szarpnął... Wychodząc z miejsca pełnego przerostu formy nad treścią, blichtru i próżności... popłakałam się jak dziecko. Miałam milion myśli, a w międzyczasie odsłuchiwałam 30 wiadomości głosowych od Moniki, w których dziękowała mi za takie maleńkie drobiazgi, że było mi głupio na przemian z uczuciem ogromnej miłości do tej Istoty.

W pewnym momencie spojrzenia w Jej oczy wiedziałam już, że choćbym miała stanąć na rzęsach... pomogę tej dziewczynie. Tym kobietom.

Widzę w Monice piękną, młodą kobietę, o dużych błękitnych oczyskach wiernych jak psina i uśmiechu najradośniejszego dziecka.

Widziałam oczy Jej Matki, sama jestem Matką, nie muszę więc nawet jej pytać, by wiedzieć, że do końca życia będzie myśleć o tym, jak poradzi sobie Monika, gdyby jej zabrakło.

Ta dziewczyna ma Moc. Ma ogromną Moc. Wszelkie bariery, choćby trwało to 10 lat.. przekroczy swoim uporem, siłą, wytrwałością tytana i mocą miłości, którą nosi w sercu.

Nie poradzi sobie jednak sama z jedną – barierą finansową. Ona, jak większość z nas zwyczajnie nie potrafi prosić o pomoc. Fundacja niemal przymusiła ją o zbiórkę 1% podatku- wciąż powtarzała, że inni na pewno są bardziej potrzebujący, a ona jakoś da radę..

W pewnym momencie życia powstanie pewien zastój, sytuacja utrudniona jak diabli , gdy codzień musi prosić rodzinę o pomoc, lub opłacać asystenta.

Ta kobieta życie ma przed sobą... Tak wiele dróg do przejścia... Tak wiele uczuć do poznania... Tak wiele....

a jednak ja zwyczajny człowiek, choć ona tego nie zauważa, widzę jak łatwiej mogłaby wyglądać jej codzienność gdyby miała WARUNKI dostosowane do jej życia, życia trudnego ale tak mądrego, wrażliwego i pięknego w głębi jej duszy.

Wierzę głęboko, że czeka ją nagroda za jej trud - lżejsza droga.

Wierzę, że z naszą pomocą – za jakiś czas, choć dozgonnie z wózkiem w pobliżu, będzie mogła ułożyć sobie życie... pojechać sama do sklepu... pobyć czasem sama ze sobą w wiosenne popołudnie z ukochaną książką w parku, nie korzystając z pomocy mamy, czy asystentów.

Wierzę, że takim Aniołom jak Monika - gdy zabraknie im Mocy w skrzydłach, trzeba pomóc dotrzeć tam, gdzie będą mogły „wzlecieć” i czynić ten świat piękniejszym i głębszym...

Jako Mama trójki dzieci, człowiek o dobrym sercu proszę Cię...

w Jej imieniu i swoim: Pomóżmy razem Monice. W jedności siła tkwi.


PIERWSZY CEL ZBIÓRKI: Automatyczny podjazd dla wózka dostosowany specjalnie dla niej. Koszt, wstępna wycena: 30 000 zł

Kolejny przystanek: Gruntowny remont jej mieszkania- dostosowanie go do Moniki, tak by mogła pierwszy raz w życiu zrobić sobie sama... herbatę.

Każde 5 zł jest cegiełką budującą jej nowe, łatwiejsze życie.

Zasługuje na to.

WIERZĘ W NAS

I wiem, że ludzi dobrej woli jest więcej... :)

Zapraszam Cię na fanpage na FB, którego będzie z czasem prowadzić sama Monika (mam taką nadzieję) i gdzie będziemy zdawać relacje z postępów w zbiórce.

fb.com/monikajuniorka


OBECNY PODJAZD MONIKI. WAGA OGROMNA.

OSOBA OTWIERAJĄCA GO MUSI BYĆ SILNA.

OBECNY PODJAZD MONIKI. WAGA OGROMNA.

OSOBA OTWIERAJĄCA GO MUSI BYĆ SILNA.

razem możemy wszystko.

TEN UŚMIECH JEST TEGO WART.Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

PJ
5 zł

Paulina Juszczak

Powodzenia Monia:)

DB
10 zł

Dorota Bednarczyk

Całym sercem kibicuje, by cel został osiągnięty i chodź tą małą kwotą się dorzucę. Jak tylko będę mogła, wpłacę kolejną. Pozdrawiam serdecznie ????

MG
250 zł

Monika Godlewska

Trzymam kciuki za moją imienniczkę, żeby spełniło się jej małe wielkie marzenie

OK
200 zł

Ola Kruk

Patrycja masz wielkie serce ???? niech sie ta zbiórka zakonczy sukcesem!

JP
25 zł

Justyna Polkowska

Powodzenia!

Katarzyna Stachnik

Monisiu powodzenia!!!. Trzymam mocno kciuki by zbiórka się udała i byś mogła bez trudności wyjść z domu. Pozdrawiam Cię serdecznie

KM
20 zł

Katarzyna Moryc

Trzymam kciuki !

Monika trzyma kciuki :)

ML
40 zł

Mateusz Leszczyński

Monika, powodzenia! :)

M
25 zł

marzena

powodzenia

MM
50 zł

Maciej Marks

Powodzenia!

MK

Marta Kr

Dużo siły i wytrwałości dla Moniki. Jesteś niezwykła.

MJ
25 zł

M Jursza

Walcz kochana!

SL
51 zł

Sylwia Lasecka

Powodzenia!

Patrycja Poterała

Serdeczne, ogromne dziękujeMY! <3

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Pamiętaj, że ludzie Ci pomogą. Zawsze w potrzebie miej odwagę prosić :)

EC
25 zł

Ewa Cygas

Trzymam kciuki za całą akcję.

Użytkownik anonimowy
5 zł

Użytkownik anonimowy

Oby do przodu!

BL
80 zł

Bogumiła Lipińska

Powodzenia i zdrowia życzę :)

KW
62 zł

kasiek Wasiak

"Kiedy ktoś naprawdę cię słyszy i wcale przy tym nie osądza, nie próbuje brać za ciebie odpowiedzialności, ani cię kształtować - to cholernie dobre uczucie." - Carl Rogers
Powodzenia ! ;)

AM
25 zł

Agnieszka Misztalska

Powodzenia

W
50 zł

Wiola

Zagórze Cię wspomina;)

MO
50 zł

Monika Orzęcka

Szerokiej drogi Moniczko!
Oby dało to poczatek wspaniałym przygodom. Powodzenia!

EJ
10 zł

Edyta Juszkiewicz

Wierzę ze się uda, powodzenia!!!

A
50 zł

Anielica

Monia. Jedno marzenie spełniliśmy. Czas na kolejne ❤

NS
50 zł

Natalia Sowinska

niech kwota rośnie..dla Ciebie kochana :)

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Powodzenia :)

B
50 zł

Bogna

Kochana! Trzymam kciuki ♥️

DB

Dorota Bednarczyk

Chciałabym móc dać więcej,
???? Niestety jako samotna mama 2 dzieci, nie mam zbyt wiele, ale choć te kilka złotych...

Patrycja Poterała

to jest bardzo wiele! Pięknie dziekujemy ! <3

Użytkownik anonimowy
1 000 zł

Użytkownik anonimowy

To piękne. Trzymam kciuki :)

Patrycja Poterała

Ogromnie z całego serca dziękujeMY!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Pozdrawiam !

Patrycja Poterała

Wielkie DZIĘKUJEMY!

Użytkownik anonimowy
15 zł

Użytkownik anonimowy

Dobra akcja pomocy i wsparcia????

Patrycja Poterała

Bardzo bardzo dziękujemy!

M
50 zł

Malwina

Trzymam kciuki !!!

Użytkownik anonimowy
25 zł

Użytkownik anonimowy

Patrycja Poterała

Ogromne dziękujeMY!

Patrycja Poterała

Bardzo dziękujemy!

Patrycja Poterała

Wielkie dziękujemy!

PG
50 zł

Patrycja Gutowska

Trzymamy mocno kciuki!
Guti i Ola

Patrycja Poterała

Wielkie dzięki! <3

Patrycja Poterała

" W Jedności siła tkwi! Zapraszamy, mamy otwarte drzwi! Przed wejściem musisz wiedzieć, że jedność nie oznacza jednakowości ... Nie pytaj się jak to jest, po prostu poczuj to! " - Moniu, wierzę, że będzie nas więcej... Wiem to ! :)

Dane ukryte
1 000 zł
Dane ukryte
P
500 zł
PSYCHOTERAPIA I ROZWÓJ RYSZARD MICHOWSKI
R
500 zł
Ryszard Michowski
PI
500 zł
Psychoterapia i Rozwój Ryszard Michowski
300 zł
Jakub Łażewski
Patrycja Poterała
300 zł
Patrycja Poterała
MJ
300 zł
Marcin J
KB
300 zł
Kasia Burzynska
AS
300 zł
Alicja Szymańska-Kaleta
MG
250 zł
Monika Godlewska
Użytkownik niezarejestrowany
204,45 zł
Użytkownik niezarejestrowany
EK
200 zł
Edyta Kosim
MG
200 zł
Malgorzata Grebas
OK
200 zł
Ola Kruk
C
200 zł
czubaka
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
AK
200 zł
Alicja Kosim
M
200 zł
Molka Bajorka
IA
200 zł
Irena Aleksa
MM
200 zł
Małgorzata Mansoor
ŁK
200 zł
Łukasz Książyk
JT
200 zł
Joanna Tabor
AP
200 zł
Andrzej Pawlonka
MM
200 zł
Małgorzata Mansoor
J
200 zł
Jonas
K
150 zł
Karolina Jedrzejuk
EJ
105 zł
Ewelina Janowska
Dane ukryte
105 zł
Dane ukryte
MB
100 zł
Magdalena Borys
K
100 zł
Kasia Trzcińska
AB
100 zł
Anna Bartosiak
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
IK
100 zł
Inga Koniecek
EG
100 zł
Egle Grabauskaite
P
100 zł
patrycja Poterała
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
JK
100 zł
Janusz Książyk
Dane ukryte
90 zł
Dane ukryte
UP
80 zł
Urszula Puc-Labaj
B
80 zł
Bogumisia Słowikowa
K
62 zł
Kwasiak
SL
51 zł
Sylwia Lasecka
JK
50 zł
Justyna Kowalska
B
50 zł
Beata
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
AK
50 zł
Aga kolibabska
B
50 zł
Bogna
KW
50 zł
Katarzyna Wiśniewska
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
NS
50 zł
Natalia Sowinska
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
R
50 zł
Rysio
MM
50 zł
Maciej Marks
PB
50 zł
Piotr Bystrowski
E
50 zł
Ewa
Anna
50 zł
Anna
M
50 zł
Marcelina
A
50 zł
Anielica
I
50 zł
IRENKA
DW
50 zł
Dorota Windloch
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
M
50 zł
Monika
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
P
50 zł
Piotr
W
50 zł
Wiola
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
J
50 zł
Julitta
Z
50 zł
Zofia Mitan
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
Użytkownik niezarejestrowany
MG
50 zł
Monika Gardulska
M
50 zł
Malwina
B
50 zł
Bogna
MB
50 zł
Monika Buraczyńska
ŁZ
50 zł
Łukasz Złoczowski
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
DM
50 zł
Dorota Modrzewska
PG
50 zł
Patrycja Gutowska
B
50 zł
Beata
IM
40 zł
Izabela Miodek
ML
40 zł
Mateusz Leszczyński
A
30 zł
Aleksandra Mróz
MM
30 zł
Magda Macul
ZM
30 zł
Zofia Mitan-Gawryszewska
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
A
30 zł
Anna Gaj
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
B
25 zł
beti
Aleksandra
25 zł
Aleksandra
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
AJ
25 zł
Agnieszka Jurkiewicz
E
25 zł
Ewa
P
25 zł
Paulina zagozdon
MD
25 zł
Magdalena Działowska
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
K
25 zł
Katarzyna
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
MC
25 zł
Marzena Cylwik
M
25 zł
marzena
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
JP
25 zł
Justyna Polkowska
PC
25 zł
Paulina Ciucka
AD
25 zł
Anna D.G.
DS
25 zł
Daria Sławińska
M
25 zł
Marcin K.
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
AM
25 zł
Agnieszka Misztalska
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
P
25 zł
Paulina
LW
25 zł
Lukasz Walewicz
MJ
25 zł
M Jursza
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
NK
25 zł
Natalia Kamińska
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
AJ
25 zł
Alicja Jankowska
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
S
20 zł
Szostkiewicz
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
K
20 zł
Kasia
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
MP
20 zł
Marieta Pietrakowska
E
20 zł
Ewelina
O
20 zł
Ola
MC
20 zł
Marzena Cylwik
AZ
20 zł
Anna Zagórska
ES
20 zł
Edyta Sokołowska
Dane ukryte
16 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
E
15 zł
Edyta
15 zł
Kamil Gąsowski
JM
15 zł
Julia Muszyńska
M
15 zł
Marta
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
J
15 zł
J.Sitek
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
DB
10 zł
Dorota Bednarczyk
ES
10 zł
Emilia Szymczak
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
MP
10 zł
Milena Pilecka-Furman
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
MZ
10 zł
Maciej Zaks
EN
10 zł
Emilia Nakielska
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
MJ
10 zł
Małgorzata Jaworska
AA
10 zł
Agnieszka Adamczyk
M
10 zł
Monika
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
EJ
10 zł
Edyta Juszkiewicz
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
WP
10 zł
Wojciech Poterała
I
10 zł
Iwona
M
10 zł
Mer
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
EB
10 zł
Emilia Boczar
Ł
9 zł
Łukasz Dudziński
Dane ukryte
6 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
J
5 zł
Jakub Pietrak
AS
5 zł
Anna Sałacińska
M
5 zł
Monia sasanka
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
P
5 zł
Paulina
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
PJ
5 zł
Paulina Juszczak
MJ
5 zł
Małgorzata Jezierska
JC
5 zł
Jolanta Cempa
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
M
5 zł
Michalina
D
5 zł
Dorota
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Patrycja Poterała
1 zł
Patrycja Poterała
AP
ukryta
Aneta Pękała
M
ukryta
Magdalena Derwojedowa
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
AP
ukryta
Andżelika Pawluk
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
P
ukryta
Patrycja Poterała
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
KM
ukryta
Karolina Matuszewska
DN
ukryta
Dorota Nowak
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
P
ukryta
Pavel Litvinau
MK
ukryta
Marta Kr
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
M
ukryta
Marta
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
M
ukryta
Marta
MM
ukryta
Monika Michalska
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
A
ukryta
Aga
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
E
ukryta
Ewelina
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
A
ukryta
Ania
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
DB
ukryta
Dorota Bednarczyk
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

P
500 zł
PSYCHOTERAPIA I ROZWÓJ RYSZARD MICHOWSKI
Nasi użytkownicy założyli

308 323 zrzutki

Pomóż zebrać 35 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

614
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.