Profil organizatora

Górnośląskie Centrum Delfinoterapii

Ten profil jest zweryfikowany przelewem


Dołączono

16.01.2019


Inna nazwa (firma, fundacja..)

Górnośląskie Centrum DelfinoterapiiO użytkowniku

Nazywam się Aleksandra Piaścik, mieszkam w Katowicach, wraz z grupą lekarzy, rehabilitantów i zootechników uruchamiam pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacyjny z delfinami, czyli Górnośląskie Centrum Delfinoterapii (GCD). Za pomocą 5 delfinów-butlonosów będą w nim leczone dzieci oraz osoby dorosłe cierpiące na choroby psychiczne, neurologiczne, onkologiczne oraz kobiety z nieprawidłowym przebiegiem ciąży. Przy obiekcie ma działać mały hotel i restauracja. Mamy m.in. biznes plan, cash flow, podpisaną wstępną umowę o dzierżawie delfinów, opracowane systemy: filtracji, zasalania i odsalania wody, cały schemat koncepcyjno-funkcjonalny ośrodka zrobiony przez architektów, kadrę medyczną przeszkoloną do pracy z delfinami oraz kadrę medyczną dla delfinów. Butlonosy, które otrzymamy już 3 pokoleniu urodziły się w delfinarium i nie mają żadnych szans na powrót do życia w ich naturalnym środowisku. Unia Europejska oraz polskie prawo zezwalają na budowanie takich obiektów. Niestety banki nie chcą nam dać kredytu na budowę ośrodka ponieważ mamy za mały wkład własny. Bardzo trudno jest znaleźć sponsorów dla firmy, która będzie leczyła dzieci chore psychicznie. One się ładnie nie uśmiechają do kamery telewizyjnej i nie mówią sponsorowi dziękuję. Często krzyczą, płaczą, boją się podejść do ludzi. Zazwyczaj są wyśmiewane, bite oraz okradane. Ich los jest naprawdę smutny. Ponieważ dzieci te bardzo lubią zwierzęta i zabawy w wodzie GCD chce im podarować troszkę radości. Delfinoterapia jest uznaną metodą rehabilitacji. Doskonałe efekty przynosi u maluchów cierpiących na autyzm, ADHA, zespół Downa, zespół Aspergera, porażenie mózgowe, depresje, niedowład, padaczki i utrwalone przykurcze stawów.

Nasi użytkownicy założyli

350 047 zrzutek

Zorganizowane zrzutki promowane (dawniej publiczne):

Użytkownik nie zorganizował jeszcze żadnej zrzutki promowanej (dawniej publicznej). Jego zrzutki prywatne są dostępne tylko dla osób, którym udostępnił ich bezpośredni adres.

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.