Profil organizatora

Grażyna Orłowska-Sondej

Ten profil jest zweryfikowany przelewem


Dołączono

02.10.2018


Imię

Grażyna

Nazwisko

Orłowska-Sondej


E-mailO użytkowniku

Pomoc naszym rodakom, którzy pozostali na Kresach, jest jednym z najważniejszych celów, jaki sobie założyliśmy. Za naszą wschodnią granicą wciąż pozostają setki tysięcy Polaków, a wielu z nich potrzebuje wsparcia z ojczyzny: zarówno finansowego, jak i mentalnego.

Gro Polaków, zwłaszcza na Ukrainie i Białorusi, żyje w samotności i złych warunkach bytowych. To głównie do nich kierujemy nasze działania. Już od kilku lat prowadzimy akcję „Dary na Kresy”. W październiku, listopadzie i grudniu zbieramy, dzięki pomocy wolontariuszy i uczniów dolnośląskich szkół, żywność, środki czystości, ubrania, koce, wyprawki szkolne i zabawki, które następnie segregujemy w paczki i dowozimy do najbardziej potrzebujących. Radość małych dzieci, jak i osób w podeszłym wieku, jest bezcenna. Dzięki naszej akcji i Państwa ofiarności nasi rodacy na Kresach mają okazję godnie przeżyć Święta Bożego Narodzenia.

Pomoc Polakom na wschodzie niesiemy od 1991 roku, o czym na naszej stronie; http://www.studiowschod.pl/
Studio Wschód - największe miejsce kresowych spotkań
Witamy na portalu Studio Wschód, dzięki któremu tworzymy wielką kresową społeczność. Tutaj będziemy dzielić się z Państwem informacjami, opowiadać wzruszające historie, relacjonować najważniejsze wydarzenia i pisać o naszych akcjach, m. in. Mogiłę pradziada… i Paczka na Kresy. Chcemy, by poprzez portal, nasi rodacy na Kresach opowiadali o swoich życiowych historiach i mieli możliwość pokazania, jak bardzo kochają Polskę. Udostępniamy również wyszukiwarkę grobów, która umożliwi odszukanie swoich śladów na Kresach. Zinwentaryzowaliśmy już ponad 100 tys. mogił. Będziemy uzupełniać nasze spisy. Jeśli szukasz mogił przodków, napisz do nas: [email protected]
Grażyna Orłowska - Sondej
Prezes Fundacji Studio Wschód

Nasi użytkownicy założyli

370 458 zrzutek

Zorganizowane zrzutki promowane (dawniej publiczne):

Użytkownik nie zorganizował jeszcze żadnej zrzutki promowanej (dawniej publicznej). Jego zrzutki prywatne są dostępne tylko dla osób, którym udostępnił ich bezpośredni adres.

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.