Profil organizatora


Ten profil jest zweryfikowany przelewem i dowodem osobistym


Dołączono

12.08.2017


Imię

Piotr

Nazwisko

GawrysiakKwota zebrana

9635 zł


O użytkowniku

W wieku 23 lat uległem bardzo poważnemu wypadkowi. Obecnie mam 47 lat. W wyniku tego został złamany kręgosłup na odcinku piersiowym th 10 z uszkodzeniem rdzenia kręgowego (paraliż kończyn dolnych, brak czucia od pasa w dół). Resztę życia spędzę poruszając się za pomocą wózka inwalidzkiego.
Miałem złamany kręgosłup, odpryski kości z kręgosłupa uszkodziły rdzeń kręgowy, po jednej stronie złamane wszystkie żebra, przebite i odbite płuco, wstrząśnienie mózgu, mocno roztrzaskaną głowę itd.
Praktycznie życie na wózku trzeba było zaczynać od nowa, od zera, byłem wtedy bez pracy, bez ubezpieczenie, nie dostałem żadnego odszkodowania, gdyż pobierałem wtedy zasiłek dla bezrobotnych tak zwana kuroniówkę, było tylko ubezpieczenie od leczenia szpitalnego.
Życie jest piękne nawet, jeśli człowiek porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego, tylko potrzebne jest trochę wsparcia i zrozumienia osób drugich, władz rządzących, że i taka osoba chce funkcjonować i egzystować tak jak każdy pełnosprawny człowiek.
Moja renta inwalidzka wynosi 1130 zł wraz dodatkiem pielęgnacyjnym i nie wiadomo, co
w pierwszej kolejności kupić i co wybrać leczenie czy opłaty za rachunki bieżące, pozostaje na bardzo skromne jedzenie. Jest naprawdę bardzo trudno za ta kwotę wszystko ogarnąć.
Na dzień dzisiejszy nie stać mnie już na nic, jak zapłacę rachunki nie mam już na leki, potrzeby urologiczne, rehabilitację, sprzęt rehabilitacyjny, moje możliwości są zbyt małe, żeby to wszystko pokryć a instytucje pomocowe działają nie tak jak potrzeba.
Nic się już nie zmieni, taka sytuacja zdrowotna pozostanie do końca moich dni. Jest ciężko, ale próbuję, walczyć o leprze jutro, nie poddawać się. Przez te wszystkie lata przeszedłem długą i ciężką drogę życia.

Zorganizowane zrzutki publiczne:

Użytkownik nie zorganizował jeszcze żadnej zrzutki publicznej. Jego zrzutki prywatne są dostępne tylko dla osób, którym udostępnił ich bezpośredni adres.