Profil organizatora

Stowarzyszenie Integracji i Współpracy Społecznej SPLOT

Ten profil jest zweryfikowany przelewem


Inna nazwa (firma, fundacja..)

Stowarzyszenie Integracji i Współpracy Społecznej SPLOT


E-mailKwota zebrana

907 zł


O użytkowniku

Stowarzyszenie Integracji i Współpracy Społecznej SPLOT jest organizatorem 8 edycji charytatywnej akcji Poduszka dla Maluszka.

***
Poduszka dla Maluszka to ogólnopolska akcja charytatywna zainicjowana w przez dwójkę młodych ludzi Rafała Andreas i Aleksandrę Łacek. Pierwsza edycja została zorganizowana na terenie placówek edukacyjnych w Gminie Brzeszcze, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Transplantacji Serca koło Zabrze. Akcja cieszyła się na tyle dużym zainteresowaniem, że zdecydowano się na kolejne edycje.

W 2012 już z Fundacją Śląskiego Centrum Chorób Serca zorganizowano drugą edycję angażując kolejne placówki znajdujące się na terenie woj. Małopolskiego i śląskiego. Od 2014 roku zbiórkę prowadzono również poprzez internetową platformę crowdfundingową, a kilkanaście stacjonarnych puszek stanęło w wybranych sklepach sieci JYSK Polska.

Największą siłą akcji jest zwiększające się z roku na rok zainteresowanie i zaangażowanie społeczne, które tworzy różnego rodzaju inicjatywy m.in. ręczne szycie poduszek lub ich malowanie, maratony taneczne, kiermasze ciast czy tworzenie kolorowanek dla dzieci przebywających w szpitalu. W kolejnych latach zaangażowanie firmy JYSK w akcję rosło i tak oto w 2017 roku firma JYSK stanęła ramię w ramię z Komitetem Społecznym Poduszkowiec, by zorganizować 7 edycję akcji „Poduszka dla Maluszka”. Był to rok zmian i kolejnych wielkich celów. Zbiórka odbywała się w 210 sklepach JYSK na teranie całej Polski, poprzez portal zrzutka.pl oraz podczas wydarzeń kulturalnych. W ciągu 5 tygodni zebraliśmy rekordową kwotę 52 007,20 zł oraz 524 szt. kolorowych poduszek! Za zebrane środki doposażyliśmy oddziały dziecięce aż w pięciu szpitalach w całej Polsce (m.in. kołdry, poduszki, koce, meble, AGD), a w dwóch z nich zostały zorganizowane wizyty mikołajkowe.

Po co to wszystko?
Najważniejszym celem jest uszczęśliwienie dzieci. Ich radość i uśmiech mogą napędzić do życia każdego z nas, a to wszystko za sprawą ciepła i opieki, jaką możemy im przekazać drobnym gestem- kolorową poduszką. Niedofinansowane oddziały szpitalne w Polsce to niestety standard. Doposażając je przyczyniamy się do poprawy jakości leczenia, szybszego powrotu do zdrowia i krótszego pobytu każdego dziecka w szpitalu.

Zorganizowane zrzutki publiczne:

Użytkownik nie zorganizował jeszcze żadnej zrzutki publicznej. Jego zrzutki prywatne są dostępne tylko dla osób, którym udostępnił ich bezpośredni adres.

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.