id: daa2yg

Przyłącz się do Remontu Domu Treningowego w Milanówku, w którym dorosła młodzież z autyzmem, otrzyma szansę na godne życie. Stwórz z Nami dla Nich 2 DOM !

Przyłącz się do Remontu Domu Treningowego w Milanówku, w którym dorosła młodzież z autyzmem, otrzyma szansę na godne życie. Stwórz z Nami dla Nich 2 DOM !

Opis zrzutki

Szanowni Państwo, System zapomniał w naszym Kraju o pełnoletnich osobach z autyzmem !!! Zmusił przemęczonych rodziców, aby to Oni zabezpieczyli niepewną przyszłość ich dorosłych, aczkolwiek dalej niepełnosprawnych dzieci!!


Osoby niepełnosprawne, kończące edukację szkolną po 24 rż. żyją w naszym Kraju na marginesie społeczeństwa!! Warsztaty Terapii Zajęciowej do których czeka się na miejsce latami, a także zamknięte i niedostosowane Domy Pomocy Społecznej, lub co gorsza Szpitale Psychiatryczne to często, jedyna perspektywa na przyszłość, która czeka naszych podopiecznych. Jak można zmienić Tę przerażającą wizję?

Fundacja Radośni chce stworzyć szansę dla swoich podopiecznych, na lepsze życie.Na życie, które nie będzie tylko wegetacją! Powstał, więc pomysł, aby stworzyć Dom Treningowy, gdzie pod okiem terapeutów i asystentów młodzi ludzie, będą mogli zdobywać dalsze umiejętności, które pozwolą im żyć szczęśliwie wśród Nas- wśród naszego Społeczeństwa.


My- rodzice nie chcemy, kiedy nas już zabraknie, aby nasze *dorosłe niepełnosprawne dzieci* były latami faszerowane psychotropami, wiązane pasami do łóżka, zamykane w odizolowanych pomieszczeniach, gdzie latami tkwiłyby obdarte z godności ludzkiej.Serce nam pęka na samą myśl o takiej bezlitosnej przyszłości dla nich.


Szanowni Państwo, nasza Fundacja „Radośni" jest młoda, działamy na terenie Milanówka oraz na terenie powiatu grodziskiego, dopiero od dwóch lat. Chcemy wspierać młodzież i pełnoletnie osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodziny. Mamy na swoim koncie już kilka sukcesów.


Obecnie przygotowujemy się do generalnego remontu Domu, który ma się stać Domem wspomaganym o charakterze treningowym z intencją, żeby w przyszłości, stał się ON też prawdziwym 2 DOMEM dla podopiecznych Fundacji.

Pragniemy, aby nasi podopieczni zdobywali nowe umiejętności oraz szlifowali te wyuczone, aby byli coraz bardziej samodzielni w swoim dorosłym życiu. Chcemy dać ich rodzinom wytchnienie i dać nadzieję na to, że przyszłość ich dorastających dzieci będzie zabezpieczona.


Bezpieczny Dom, w którym osoby z autyzmem znajdą wsparcie opiekunów, asystentów i terapeutów, jest im niezbędny do dalszego życia. Nasi podopieczni wymagają ciągłej asysty, ciągłego wsparcia, ze względu na autyzm, sprzężenia oraz liczne zaburzenia sensoryczne. Są to osoby niskofunkcjonujące, które bez pomocy drugiego człowieka, nie mają szans na godne życie.


Budynek, który został nam użyczony przez Burmistrza Miasta Milanówka, niestety jest w bardzo złym stanie, elewacja oraz wnętrze budynku wymagają kapitalnego remontu. Czeka nas ogrom pracy i nakładów finansowych. Przygotowany kosztorys przewiduje minimum 331 tysięcy zł. nakładu finansowego, nie wspominając o wyposażeniu budynku, pokoi, zakupu pomocy terapeutycznych, zatrudnieniu wykwalifikowanej kadry itp. 


Z najnowszych wieści: Fundacja jako Partner przystąpiła do Konkursu RPO Mazowsze i złożyła wspólny Projekt wraz z Opieką Społeczną o środki min. na remont DOMU i udało się zdobyliśmy dofinansowanie na remont w kwocie 250 tys zł.

Niestety do tego remontu możemy przystąpić dopiero od lipca br. Otrzymaliśmy fundusze na remont piwnic, ocieplenie i remont elewacji budynku, wymiany instalacji, na remont Parteru Budynku: remont łazienki, kuchni, wymianę okien, grzejników, remont pokoi itp.

Na remont piętra i poddasza nie mamy funduszy.


Aby nie tracić czasu, nasza Fundacja do czasu oczekiwania na wyniki w/w konkursu, zrealizowała już takie inwestycje jak: budowa przyłącza wodno-kanalizacyjnego do budynku, budowa przyłącza gazowego do granicy działki budynku. Zleciliśmy również przygotowanie projektu budowlanego na budowę wewnętrznej instalacji gazowej, a także wystąpiliśmy już o pozwolenie na budowę tejże instalacji.

W planach obecnie mamy:


  • budowę wewnętrznej instalacji gazowej - koszt ok 10 tys zł,
  • budowę nowego przyłącza energetycznego-kablowego do budynku- koszt ok 10 tys zł,
  • przygotowanie wizualizacji projektu modernizacji budynku przeznaczonego do remontu- koszt ok 5000 zł,
  • złożenie stosownej dokumentacji do Starostwa Grodziskiego, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków itp.


A wszystko to po to, aby być gotowym do lipca. Oj bardzo dużo pracy nas czeka, łącznie z wyłonieniem wykonawców poszczególnych prac.


Drodzy Państwo obecnie zbieramy na w/w inwestycje. Zbieramy 25 000 zł. Dzięki realizacjom TYCH w/w prac: będziemy do przodu z najpilniejszymi robotami, a zaoszczędzone finanse w projekcie będziemy mogli przeznaczyć na remont piętra domu lub poddasza. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc finansową, która wspomoże nas w realizacji tego planu.


  • Jesteśmy otwarci na każdą pomoc − finansową, wolontariacką a także rzeczową (najbardziej potrzebne są materiały budowlane). Mile widziana pomoc od okolicznych przedsiębiorców i sklepów. Wiemy, że obecna sytuacja jest trudna dla wszystkich, jednak nie możemy czekać bezczynnie. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i wsparcie. Kontakt [email protected] lub tel. 506 19 18 17
  • Do wpłat darowizn na w/w cel uruchomiliśmy konto − prosimy o wsparcie!!! Jeśli każdy, kto właśnie czyta o DOMU, podaruje nam cegiełkę od siebie, cel stanie się realny. Nr konta: 30 1020 1055 0000 9802 0439 3716 (Bank PKO BP w Warszawie).

Prosimy o POMOC!!! Z Wami Szanowni Państwo, będziemy mogli osiągnąć o wiele więcej i szybciej !

Z całego serca dziękujemy za każdy gest wsparcia!!!Większa ilość zdjęć Domu do remontu, jest udostępniona na naszej stronie internetowej:

www.fundacjaradosni.com.pl w zakładce DOM serdecznie zapraszamy ;-) Zarząd Fundacji Radośni

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 116

 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
45 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
5 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
23 zł
Zobacz więcej

Komentarze 8

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

687 315 zrzutek

i zebrali

450 441 769 zł

A ty na co dziś zbierasz?