id: pu3xhz

Mam 22 lata i jestem po 3 udarach mózgu.

Mam 22 lata i jestem po 3 udarach mózgu.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
11 164 zł z 15 000 zł
74%
zakończona 30.05.2018r
88 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Jestem Ania, mam 22 lata i głowę pełną marzeń... Jest 28 czerwca 2016 roku. Właśnie wróciłam do domu na wakacje, po skończonym pierwszym roku pielęgniarstwa, aby za kilka dni rozpocząć praktyki w pobliskim szpitalu. Tego dnia wyszłam na boisko, żeby pobiegać. Po zrobieniu rozgrzewki i przebiegnięciu jednego okrążenia wokół boiska poczułam przeraźliwy ból głowy. Dalej pamiętam już tylko upadek, biegnących w moją stronę ludzi, przerażoną siostrę i dźwięk zbliżającej się karetki. Diagnoza-udar niedokrwienny mózgu. W szóstej dobie hospitalizacji nastąpiło pogorszenie. Lekarze kazali przygotować się na najgorsze. Kontrolne badanie TK głowy wykazało rozległy (8x5x6,5cm) udar niedokrwienny mózgu z obrzękiem i ukrwotocznieniem. -30 stycznia 2017 roku- drugi udar niedokrwienny mózgu (2,5x1,6cm) -4 listopada 2017 roku-badanie MR głowy sugeruje świeże niedokrwienie wielkości 1,9x0,9cm W konsekwencji udaru nie mogłam ruszać prawą stroną ciała, straciłam mowę, miałam problemy z rozumieniem. Po półtorarocznej rehabilitacji potrafię komunikować się z innymi, choć porozumiewanie nadal stanowi dla mnie problem. Małe odległości jestem w stanie przejść przy pomocy drugiej osoby. Mam spastyczność prawych kończyn. Prawą ręką, od półtora roku, nie potrafię wykonać nawet najmniejszego ruchu. Na nowo uczę się wszystkiego-czytać pisać, liczyć... Dzisiaj największym zmartwieniem jest dla mnie fakt, że żaden z lekarzy nie potrafi znaleźć przyczyny mojego zachorowania oraz kosztowna rehabilitacja, której bardzo potrzebuję. Wybrałam pielęgniarstwo, ponieważ od zawsze pragnęłam pomagać innym, a dzisiaj sama proszę Was o pomoc. Z góry dziękuję za poświęcony mi czas i wsparcie. Pozdrawiam, Ania.

POTRZEBUJĘ POMOCY...

Wpłacający 88

KJ
Krzysztof Jakubowski
1 000 zł
KJ
Krzysztof Jakubowski
1 000 zł
JK
Jacek Kurkowski
1 000 zł
KJ
Krzysztof Jakubowski
1 000 zł
F
Fairgreen Limerick Irlandia
850 zł
K
Katolik
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
KW
Kajetan Wilczyński
200 zł
AL
Aneta Lewicka
200 zł
MB
Maja Bielik
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Aneczko,Trzymam za Ciebie mocno kciuki ! Kocham Cie ;)

 • KJ
  Krzysztof Jakubowski

  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia Aniu

 • Jowita Kostrzewska

  Witaj Aniu, prosze Cie o kontakt w sprawie znalezienia przyczyny udaru. Ja sama jestem po dwóch udarach, pierwszy miałam w wieku 26 lat. U mnie tez początkowo nie znskezli przyczyny, ale trafiliśmy na Panią dr która w tej dziedzinie kształciła sie takze w Stanach. Dzieki niej i Bożemu prowadzeniu, dzis nawet nie pamietam o przeszłości. Pani dr wyprowadziła tez znajomego chłopaka, ktory miał udar w 19 roku zycia. Tez dzis żyje normalnie. U niego przyczyna było rozwarstwienie tętnicy szyjnej, to było bardzo trudne do zdiagnozowania. Pani doktor naprawdę jest niesamowita. Prosze odezwij sie do mnie, i przekaże Ci wszystkie kontakty. To moj profil na Fb https://m.facebook.com/jowita.kostrzewska?refid=8.
  Życzę Ci duzo zdrowia i siły!

 •  
  Użytkownik anonimowy

  dużo zdrowia i siły!

 • KW
  Kajetan Wilczyński

  Zdrowia Aniu!!
  Spróbuj skontaktować się z prof. Janem Talarem, prowadzi on obecnie zakład neurorehabilitacji "Gołębi Dwór" w Kamieniu Małym za Iławą. Jest to człowiek który pomógł niezliczonym osobom. Powodzenia.

 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

627 502 zrzutki

i zebrali

378 175 586 zł

A ty na co dziś zbierasz?