24 900 zł z 600 000 zł

4%

24 900 zł

z 600 000 zł

758 dni

do końca

80

wspierających
4%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 5

 • Napisane przez Karolinę Górecką: K-ochana piękne miejsce stworzone z Miłości. Przylądek Dobrej Nadziei, Magiczne Miejsce, Jedyne takie w swoim rodzaju, tu w Polsce, blisko Krakowa. Niezwykły podarunek dla Słowian od Indian, sióstr i braci z drugiej półkuli. Z umiłowania Ziemi. Miejsce transmisji. Portal. Potrzebne Nasze wsparcie żeby mogło istnieć nadal. Proszę przyłączcie się :)
  Czytaj więcej
 • Kolejne przyczyny by wykupić K-ochaną pojawiają się :)
  Oto tekst napisany przez Arnę Agatę Okońską, która pojawiła się w K-ochanej pewnego popołudnia i co tydzień do nas wraca by wspierać i być wspieraną.
  "Wchodzi się przez bramę z drewnianym białym wilkiem.
  Jest cicho, zazwyczaj śpiewają ptaki, prawie zawsze odzywa się jeden z zawieszonych na drzewach dzwonków.
  Pierwsza wita przybysza sekwoja - Srebrny Lis i Danuta Ogaoeno są w domu, zdaje się mówić.
  Potem basowe szczekanie, białe futro, majestatyczny chód - pojawia się ożywiony wilk z bramy - Cheerokee. On poprowadzi: do Soni, do Ewy, do Jacka albo prosto do domu, wystarczy mu powiedzieć, dokąd chce się trafić.
  Można też oczywiście przywitać się z Cherokeem, podziękować mu za przewodnictwo i skręcić od razu w prawo, w sekwojowy cień, odszukać okrągłe lustro wody i aligatora w trawie, usiąść w kamiennym kręgu, zamknąć albo zostawić otwarte oczy.
  Tu łatwo się modlić.
  To jeden z powodów, dla których przyjeżdżam do K-ochanej w Kornatce.
  Pierwszy, bo przyprowadziła mnie tu moja głodna dusza, kiedy nie miałam pojęcia, co to za miejsce, kim byli jego założyciele, kim są obecni gospodarze, co w K-ochanej dzieje się na co dzień.
  Potem zaczęłam przyjeżdżać, żeby wziąć udział w Ceremonii Ognia, poznać historię miłości dwojga ludzi, która to miejsce powołała do życia, odpocząć, nauczyć się rozbierać na zimę szklarnię i pracować szlifierką, porozmawiać i pośmiać się, pysznie zjeść, objąć i dać się przytulić.
  Na końcu, choć nieostatnia, jest miłość - bo czuję, choć wstydzę się trochę to mówić, że jestem kochana przez Ogaoeno i Srebrnego Lisa, mimo że Ich nie spotkałam w tak zwanej uzgodnionej rzeczywistości, kiedy jeszcze żyli i mieszkali w tym miejscu, i że sama Ich kocham. "
  Dziękujemy Arno za piękne, pełne czułości słowa :)
  Czytaj więcej
 • Poprosiliśmy naszych przyjaciół o napisanie paru słów na teat naszzego miejsa- K-ochanej- by przybliżyć je dla tych, którzy nie byli jeszcze u nas a rozważają dotację na naszą zrzutkę.
  Oto piersze słowa, napisane przez Monę Cichoń- tę, która pracuje ze snami (i nie tylko):
  "K-ochana to miejsce bardzo mi drogie. Zaczynam już chyba 10 raz pisać ten komentarz i za każdym razem stwierdzam, że słowa nie oddają tego co czuję. Przychodzi do mnie tyle wspomnień, obrazów zapisanych w pamięci. Byłam w K-ochanej wiele razy na warsztatach moich nauczycieli, którzy przyjechali z różnych stron świata do tego domu otoczonego świerkowym lasem, prowadziłam tu moje warsztaty w Kręgu Snów, pracowałam pomagając Soni w kuchni i sprzątaniu przestrzeni dla uczestników warsztatów. Niezależnie w jakiej roli tu przyjechałam moje serce otwierało się, przepełniała mnie wdzięczność i miłość do tego miejsca, natury, zwierząt, drzew, ludzi. Duch tego miejsca służy ludziom, którzy je odwiedzają, piękna energia K-ochanej łagodzi to co nas boli, z czym sobie nie radzimy. W tym miejscu pielęgnowane są wartości, które są dla mnie najważniejsze: szacunek do innych i do siebie, pokora, życzliwość, bycie w kontakcie z Naturą, Stwórcą, Żywiołami, wszystkimi Czujacymi Istotami. Za każdym razem, kiedy tu przyjeżdżam widzę jakieś dobre zmiany, ogrom pracy włożony przez Sonię Ewę i Jacka. Dbałość o to miejsce, zwierzęta, dom, ogród, o ludzi, którzy tu przyjeżdżają. Wspieram z całego serca obecnych Opiekunów tego miejsca w realizacji zamiaru wykupienia K-ochanej i kontynuowania w tym miejscu Ceremonii, pracy, warsztatów, które się tam odbywają."
  Dziękujemy Mona za Twoje wsparcie i miłość, którą się tak hojnie dzielisz :)
  Czytaj więcej
 • Witajcie kochani :)
  Dziękujemy za cudowne wsparcie, które przychodzi na wiele sposobów- fundusze, pomysły, modlitwy, uściski, podziękowania i słowa motywujace do dalszego działania :) Dziękujemy!
  Niedawno rozpoczęliśmy Świąteczną Aukcję dla K-ochanej. Odbywa sie na FB- oto link: https://www.facebook.com/events/478156996386451/ trwa do 21.12.2019 :) Jest szansa na piekny prezent świąteczny dla kogoś :) Zapraszamy!
  Czytaj więcej
 • Czas na aktualności :) Przede wszystkim dziękujemy z całego serca, a raczej z naszych całych serc, za obfitość, która przychodzi do nas. Proszenie o pomoc i wsparcie nie jest najłatwiejsze, lecz, okazuje się, że stało się żródłem wspaniałych doświadczeń. Goście, którzy przyjeżdżają do nas- nie mają ochoty wyjeżdżać! :) Jeżeli TO nie jest potwierdzeniem, że idziemy dobrą ścieżką, to nie wiem, co by mogło byc. Po każdej wizycie i warsztacie przekazujemy część pieniędzy na zrzutkę i RAZEM zbieramy pieniądze by nasz ukochany dom wykupić. Pojawiają się pomysły jak wzbogacić zbiórkę- oferujemy nasze eko-przetwory, mamy szafę 1001 drobiazgów z podarunkami od ludzi, którzy nie mogli dać nam pieniędzy, ale mogli podarować nam coś innego. Potem te przedmioty idą dalej za obdarowaniem do innych ludzi :) a pieniądze trafiają na naszą Zbiórkę. I tak pojawiło sie u nas inne oblicze Recyklingu :) Dziekujemy Pojawił się pierwszy anioł, który zadeklarował comiesięczne wpłaty 500zł. Błogosławieństwo... Dziękujemy. Mamy w planach wydrukowanie koszulek K-ochanowych (projekt już w drodze), by wesprzeć zrzutkę i przekazać kawałeczek K-ochanej dalej :) Jeżeli macie pomysły, jak wspomóc naszą Zbiórkę, prosimy, nie zawahajcie sie napisać :) Każdy pomysł i dotacja są mile widziane. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą sumę.
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Kochani, prosimy o pomoc w wykupieniu miejsca niezwykłego- ziemi i domu, który od roku 2000 służył ludziom i Matce Ziemi. Nazywa się K-ochana- co po hawajsku i po polsku oznacza " ukochaną rodzina". K-ochana została stworzona przez 2 kochające się istoty, członków starszyzny indiańskiej- Babcię Danutę Ogaoeno i Dziadka Srebrnego Lisa. Ukochali oni ludzi i stworzyli miejsce, azyl, w ktorym można znależć ukojenie i spokój. Miejsce w którym mądrość i święte nauki mogą płynąć bezpiecznie i w spokoju. Obecna spadkobierczyni K-ochanej, która mieszka i zamierza pozostać za granicą, ma zamiar sprzedać posiadłość za ok. 1,5 roku. Potrzebujemy zebrać środki by wykupić K-ochaną. My to znaczy Sonia, Jacek i Ewa- obecni opiekunowie/gospodarze K-ochanej. Nasze wspólne dochody nie pozwalają nam na zebranie wystarczającej sumy, dlatego zwracamy sie do was z prośba o pomoc. Marzymy, by K-ochana służyła jeszcze przez wiele lat, a po nas obejmą ją następne pokolenia. Nie chcemy jej kupić "tylko dla siebie". K-ochana od początku miała służyć ludziom- i tak planujemy ją kontynuować. Dziekujemy z serca, Sonia, Jacek i Ewa

ENGLISH BELOW

Kochani,

„Wiele napisano o poczuciu wyobcowania i osamotnienia, które towarzyszą szeroko rozpowszechnionej obecności materializmu w naszymspołeczeństwie oraz jak staje się to przyczyną naszej ekologicznej destrukcji ichorobotwórczych przypadłości. Czytamy o zimnym, świeckim świecie i przytakujemy czując głód duchowości, który przenika współczesne nasze życie. Obserwujemy sąsiadów i samych siebie jakużywamy rzeczy i różnych materialnych własności żeby „odstawić prowizorkę” dlazapełnienia pustki, którą tworzy głód. Czego nam brak, to świetlistego, duchowego piękna i sanktuariów, które nakarmią nasze dusze.” – Mattie Davis-Wolfe i David Thompson .

K-ochana jest jednym z takich pięknych miejsc, z wypracowaną energią miłości- jej założycieli i nas, ich następców. To miejsce o wielkim potencjale, oferujące rodzaj bezpiecznej przystani. Z serca pragniemy, by rosło i służyło ono nadal razem z nami.

K-ochana była domem Babci Danuty Ogaoeno i Dziadka Srebrnego Lisa, ludzi Medicine, związanych z tradycją nauk duchowych Babci Twylah Nitsch, Czcigodnej Dhyani Ywahoo i rdzennych nauk Cherokee... Obecnie nauki Babci Twylah i Babci Ogaoeno, przekazywane są dalej w Polsce przez Sonię Uwaya Walicką, która wspólnie z Jackiem Litewką i Ewą Joasha Stachowską, są gospodarzami K-ochanej. Nazwa „K-ochana” wzięła się z hawajskiego słowa „ohana” oznaczającego „rodzinę”, dodając „K” stworzyliśmy „Ukochana rodzina”.

Babcia Danuta i Dziadek Srebrny Lis– nauczyciele i uznana Starszyzna Indiańska- założyciele gniazda/macierzy „K-ochana” przez lata oferowali nauki, mądrość, miłość i swój dom dla pragnących uzdrowienia, poszukujących jasności i otwartości serca. K-ochana zasłynęła jako miejsce ceremonii, uzdrawiania, spotkań ze Starszyzną i nauczycielami z różnych ścieżek świata. Wyszli stąd także lub/i odebrały nauki nauczycielki i Starsze

Książka „13 Matek Klanowych”, napisana przez Jamie Sams, niedawno przetłumaczona na język polski przez Babcię Marię Elę, zagościła najpierw w Kornatce, przywieziona przez Babcię Danutę z USA. Babcia Ogaoeno zainspirowała i zainicjowała życie kręgów kobiet w Polsce, tak wspaniale się teraz rozwijających.

Aktualnie, kontynuujemy tradycje założycieli, prowadząc dom otwarty, przyjmując starszyznę i nauczycieli z wielu ścieżek duchowych z Polski i z zagranicy, Przyjeżdżają do K-ochanej by w przygotowanej przez nas bezpiecznej przestrzeni wejść głębiej w nauki i ceremonie. K-ochana jest naznaczona dobrą „medicine”, szacunkiem dla Ziemi i łączącą wszystko Ścieżką Serca.

Prowadzimy tu różne ceremonie, np. coroczną Ceremonię Ognia, Świętej Fajki, pracujemy z Totemami i innymi tradycjami Klanu Wilka narodu Seneka, oraz prowadzimy kręgi kobiet. Gościmy także Ceremonie Szałasu Oczyszczenia, ceremonialne przygotowanie do Tańca Słońca w tradycji Czarnych Stóp i innych. Odbywają się u nas warsztaty duchowego rozwoju, odosobnienia i także umożliwiamy cichy, tak potrzebny, wypoczynek. Pragniemy w ten sposób pomagać ludziom połączyć się na nowo z Matką Ziemią i sobą samym dla dobra wszystkich istot.

Udostępniamy także bibliotekę z cennymi pozycjami w j. angielskim i polskim.

W K-ochanej prowadzimy permakulturowe ekologiczne gospodarstwo, które z roku na rok rozwija się, przynosi plony i karmi nas oraz naszych gości. Wiedzą i doświadczeniem, jakie zdobywamy dzielimy się z przyjezdnymi i inspirujemy okolicznych sąsiadów.

Obecna spadkobierczyni K-ochanej zamierza ją sprzedać, gdyż mieszka i pragnie pozostać za granicą. Ponieważ nasze wspólne dochody nie pozwalają nam na wykupienie K-ochanej, zwracamy się do was z prośbą o pomoc i wsparcie w zebraniu funduszy na odkupienie tego miejsca, tak aby mogło służyć jeszcze przez długi czas.

Zapraszamy do wsparcia: https://zrzutka.pl/r475fe

Jest możliwość zlecenia stałych przelewów na Zrzutkę. Każda suma jest mile widziana :) Można wpłacać także z zagranicy.Jakiekolwiek pytania prosimy przesyłać na naszą stronkę na Facebook- „K-ochana”.

Z serca dziękujemy,

Sonia, Jacek i Ewa

ENGLISH

Dear Ones,

As Grandmother Mattie Davis-Wolfe and Grandfather David Thomson said: “Much has been written about the sense of alienation that accompanies the materialism that is prevalent in our society and how that is the cause of our ecological destruction and a host of other ailments. We read about a bleak and a secularized world and we nod our heads for we sense the spiritual hunger that permeates modern life. We watch our neighbors and ourselves, using things and material possessions as a ‘quick fix’ to fill the empty space that the hunger creates.” What we long for then is light, spiritual beauty and sanctuaries that will feed our souls.

K-ochana is one of those places. It's filled with the energy of Love and Beauty, planted by its' founders and cultivated by us, their successors. It's a place of a great potential, offering a safe haven, a spiritual asylum. We wish deeply from our hearts that it grows and serves on together with us.

K-ochana was a home to Grandmother Danuta Ogaoeno and Grandfather Silver Fox, the Medicine People, strongly connected with traditional spiritual teachings of Grandmother Twylah Nitsch, Venerable Dhyani Ywahoo and native Cherokee teachings. Presently, the teachings of GM Twylah and GM Ogaoeno are passed on in Poland by Sonia Uwaya Walicka, who, together with Jacek Litewka and Ewa Joasha Stachowska, are the caretakers of K-ochana.

The name “K-ochana” comes from a Hawaiian word meaning “family.” By adding “K”, we created “Beloved family” from a Polish word “kochana” meaning “beloved.”

For many years GM Danuta and GF Silver Fox, teachers and esteemed Native Elders, founders of the matrix K-ochana, shared their teachings, wisdom, love, and their home with all those wishing healing, searching for clarity and the openness of the heart. K-ochana became known as a place of ceremonies, healing and meetings with various Elders and teachers from different paths. There are teachers and Elders who received their teachings here.

The book “13 Clan Mothers”, written by Jamies Sams, that has recently been translated into Polish by GM Marię Elę, came to K-ochana first, brought from the USA by GM Danuta. GM Ogaoeno was the one who inspired and initiated women circles in Poland and they are flourishing now.

Presently we continue the traditions and the founders' vision, keeping an open house, hosting Elders and teachers from many paths of wisdom from Poland and from abroad. They come to K-ochana, where, in a prepared safe space, they enter deeper into teachings and ceremonies with the people. K-ochana has been blessed with good medicine, respect for the Earth and the Heart Path, that connects us all.

We lead various ceremonies here in K-ochana: an annual Fire Ceremony, Sacred Pipe Ceremony, and we work with animal totems and other Wolf Clan Seneca teachings. We also lead women circles. We host Sweat Lodge Ceremonies, Sundance Fasts, spiritual growth workshops, and retreats as well. People very often come here just to rest or to simply “be.” We wish to assist people in connecting again to Mother Earth and themselves for the benefit of all beings. There is a vast library of precious books in Polish and English here, that is available to the people.

K-ochana is also a permaculture ecological farm, that, as years go by, expands, bringing harvest and feeding us and our guests. We share the wisdom and experience that we get from it with the visitors and inspire our nearby neighbors.

The present heiress of K-ochana intends to sell it in 2 years-time, because she lives and wishes to remain abroad. Because our joint incomes do not allow us to buy K-ochana, we turn to you with the petition for help in gathering the funds to purchase this place so it could be of service for many more years.

We invite you to donate on https://zrzutka.pl/r475fe It has an English version as well. Every penny/cent/grosz is important. You can also donate from abroad via transfer.

It is possible to pledge a monthly payment in whatever amount as well. Please direct any questions you might have to our Facebook site “K-ochana”.

With deep gratitude,

Sonia, Jacek and Ewa

Wpłacający80

A
Anna Szulik
280 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JG
Joseph G Halusky
1 173,87 zł
 
Sonia Walicka
50 zł
EK
Ewa Kazmierczak
500 zł
 
Dorota Orlik-Lisek
250 zł
G
Gabriel Walijski
ukryta
RT
Renata Teodorczyk
240 zł
M
Magdalena Kuropatwinska
144 zł
MJ
Małgorzata Jurowska
280 zł
Zobacz więcej

Komentarze15

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 210 zł i więcej

A Gift Box...

Thanks to you we're moving forward in fulfilling our dream to be the guardians of K-ochana, a peaceful sanctuary and Earth grounding place.

In thanks you will receive a little box with our organic preserves and some local nettle tea (gathered during the full moon, by almost virgins hihi)

Thank you

We invite you to pick up in person. Mailing within Poland for free :)

wybrano 4 razy (pozostało 2 z 6)

Wybieram

Wpłać 350 zł i więcej

Mystery Box

TAJEMNICZE PUDEŁKO

COŚ:- do czytania;

- do ubrania;

- do oczyszczania;

- do powieszenia;

- do ozdoby;

- do jedzenia;

- do słuchania;

- do palenia;

- do przechowywania;

- do oglądania

Bardzo ekscytujące tajemnicze pudełko- jak znalazł przed Świętami!

Dziekujemy za wsparcie!

Najlepiej do odbioru osobistego, lub przesylka w Polsce za 25zł

wybrano 1 raz (pozostało 2 z 3)

Wybieram

Wpłać 360 zł i więcej

Masaż Klasyczny z aromatycznymi olejkami

Dzięki Twojemu obdarowaniu idziemy naprzód w spełnieniu marzenia, by stać się opiekunami K-ochanej- pięknego przyleśnego sanktuarium, miejsca gdzie możesz się zatrzymać, na nowo uziemić i odkryć kierunek, w jakim chcesz podążać :)

Dostaniesz ode mnie w zamian masaż ciała z wonnymi olejkami, pachnącą szałwią i ciepłym kocykiem podgrzewającym (opcjonalnie). Ciało rozlużni sie, weżmie nowy oddech i powrócisz do domu w nowej odsłonie :)

Zapraszam serdecznie do K-ochanej po odbiór nagrody- Sonia

(pozostało 4 z 4)

Wybieram

Wpłać 390 zł i więcej

Gotuj z Sonią :)

Gotuję według wymyślonej przeze mnie Kuchni 8 Przemian :)

Zapraszam na wspólne pichcenie i kreatywne wykorzystywanie składników, które już mamy w lodówce a nie wiemy co z nich zrobić.

Kuchnia 8 Przemian jest wtedy jak znalazł!

99% produktów nie zmarnuje się, a jeszcze zyska na smaku!

Gotujemy wegetariańsko i wegańsko

Zapraszam od rana, do wieczora :)

I dziekuję za wsparcie!

Sonia

(pozostało 5 z 5)

Wybieram

Wpłać 500 zł i więcej

Sesja z Kołem Prawdy i Kolorów wg nauk Babci Twylah i Babci Ogaoeno

Zapraszam serdecznie na sesję z Kołem Prawdy i Kolorów według nauk Rdzennych Indian Ameryki Pł. plemienia Seneca z Klanu Wilka. Nauki przyszły do Polski poprzez Babcię Twylah Nitsch, Babcię Danutę Ogaoeno i teraz przekazywane są przeze mnie Sonię Uwaya.

Koło Prawdy to przepiękne narzędzie do uzyskiwania jasności, decyzyjności i zrozumienia. Odpowiedzi są z nas- trzeba je tylko zachęcić do wyjścia :)

Kolory zawsze są wokół nas- kiedy dodamy do nich znaczenie symoliczne, możemy świadomie chronić sie, skupiać, uziemiać,  ustanawiać własne granice...itp Rdzenne nauki bardzo pięknie wspomagają nasze codzienne życie o dodatkowy wymiar.

Sesja trwa od wieczora do południa następnego dnia :)


Serdecznie zapraszam i dziękuję za wsparcie,

Sonia Uwaya

wybrano 1 raz (pozostało 5 z 6)

Wybieram

Wpłać 550 zł i więcej

Weekend w K-ochanej dla 1 osoby

Weekend w K-ochanej dla 1 osoby


Zapraszamy na spędzenie weekendu w K-ochanej (lub w tygodniu) dla 1 osoby w naszym najpiękniejszym i najwygodniejszym pokoju z własną łazienką i wieeelką wanną!


2 dni, 2 noce- wspaniałe jedzonko, piękna okolica, dobre towarzystwo (powiedziała Sonia skromnie:). Pociągniemy karty, zapalimy ogień, co tam duszy potrzeba :)


termin do obgadania

Zapraszamy serdecznie!

wybrano 2 razy (pozostało 1 z 3)

Wybieram

Wpłać 700 zł i więcej

Weekend z Totemami

Zapraszam na 2-dniowe spotkanie z indywidualnymi Totemami Zwierzęcymi wg nauk rdzennych Indian Ameryki Pł. plemienia Seneca z Klanu Wilka (przekazywane przez Babcię Twylah Nitsch, w Polsce przez Babcię Danutę Ogaoeno Mette i teraz przeze mnie- Sonię Uwaya)

Nasi zwierzęcy sprzymierzeńcy pomagają nam spojrzeć na nasze wyzwania i podarunki z różnych perspektyw, w bezpieczny spsób. Kiedy się pojawiają, już nigdy nie będziemy tacy sami :)

Do przekazania i poznania totemów potrzebujemy 1 wieczoru, 1 nocy i 1 przedpołudnia. Nie musi to być weekend.

Zapraszam serdecznie do K-ochanej!

Sonia Uwaya

(pozostało 4 z 4)

Wybieram

Wpłać 900 zł i więcej

Weekend w K-ochanej dla pary- lub 2 osób :)

Zapraszamy na spędzenie weekendu w K-ochanej (lub w tygodniu) dla pary lub 2 osób) w naszym najpiękniejszym i najwygodniejszym pokoju z własną łazienką i wieeelką wanną!

2 dni, 1 noc- wspaniałe jedzonko, piękna okolica, dobre towarzystwo (powiedziała Sonia skromnie:). Pociągniemy karty, zapalimy ogień, co tam duszy potrzeba :)

termin do obgadania

Zapraszamy serdecznie!

(pozostało 2 z 2)

Wybieram

Wpłać 1100 zł i więcej

Relaksujący weekend w K-ochanej dla 2 osób z masażami


Zapraszamy na spędzenie weekendu w K-ochanej (lub w tygodniu) dla pary lub 2 osób) w naszym najpiękniejszym i najwygodniejszym pokoju z własną łazienką i wieeelką wanną!


2 dni, 2 noce i po1 masażu na osobę!- wspaniałe jedzonko, piękna okolica, dobre towarzystwo (powiedziała Sonia skromnie:). Pociągniemy karty, zapalimy ogień, wlejemy rozlużniające sole do kąpieli, mmm... co tam duszy i ciału potrzeba :)


termin do obgadania

Zapraszamy serdecznie i dziękujemy za wsparcie!

(pozostało 2 z 2)

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

456 440 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?