Serduszka otwieramy i na buty dla Radka zbieramy ID: r53y43

Serduszka otwieramy i na buty dla Radka zbieramy ID: r53y43

4 380 zł z 10 000 zł

43%

4 380 zł

4 380 zł

z 10 000 zł

zakończona

zakończona

30.06.2020r

39

39

wspierających
43%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

  • Radziu jest bardzo silny i dzielnym pacjentem mimo wszystkich trudności tj. bycia w prawie od 2 miesięcy w gipsach robi mega postępy, a jego stopy wyglądają dożo lepiej. Radek tuż świętami niestety musiał przejść kolejny raz zabieg Tenotomię przecięcia ścięgien Achillesa i kolejne gipsiki przez kilka tygodni i od nowa zaprzyjaźniamy się z nasza szyną i bucikami.
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Radosław urodził się z wrodzoną wadą nóżek tj.stopy końsko-szpotowe i potrzebuje ciągłego leczenia, kontroli u specjalisty i częstej ziemny' specjalistycznego obuwia, które w Polsce nie jest refundowane w żadnej części, a niestety szyna i buciki będą potrzebne na kilka lat, aby korygować wadę nóżek.

Nasze wyczekiwane drugie szczęście Radosław urodził się 4 marca 2019image. Zaraz po porodzie dowiedzieliśmy się, że Raduś ma wadę wrodzoną obu nóżek stopy końsko-szpotowe, dla mnie i męża ogromny szok i w pierwszej chwili załamka co, że jak to wada nóżek dlaczego skąd? Szczęście przez łzy, ale nie użalałam się długo nad sobą, wiedziałam, że musimy to przetrwać, że muszę być silna dla mojego synka i zaczęłam działać. Ta wada niestety jest do wieloletniego leczenia, przez ortopedów. Leczenie najlepiej metodą Ponsetiego polega na kilku etapach.

Pierwszy zakładania cotygodniowych gipsów na nóżki, aby wyprowadzać nóżki jak to się mówi na prostą tzn, żeby zaczęły się odchylać odginać itd. jak zdrowe stopy.

Drugi etap i najdłuższy, bo aż do 5 roku życia nasz synek będzie musiała się zaprzyjaźnić i nosić specjalna szynę i buciki przez większość swojego codziennego dnia średni czas noszenia od 23 do 12 h/d wejście w szynę i buty Mitchella do korekcji stóp ma na celu ustawienia stóp w odpowiednim koncie. I tu pojawiają się małe kłopoty wymiana bucików następować będzie dość często, średnio 3-4 razy do roku, bo Raduś będzie rósł, a to wiąże się z dość częstą zmianą specjalnego obuwia, które niestety sporo kosztuje. Narodowy Fundusz Zdrowia nie przeznacza odpowiedniej ilości środków na leczenie, czy zakup najlepszych butów do korekcji.

Radziu ciągle i przez kilka lat będzie potrzebował stałej opieki specjalisty ortopedy zakupu odpowiedniej szyny korekcyjnej i specjalnych bucików MITCHELLA do stopniowej korekcji stóp i wady nóżek, aby kiedyś w przyszłości mógł normalnie chodzić, biegać jak jego straszy brat i jego rówieśnicy bez takiej wady.

Naszym celem jest jak najlepiej leczyć synka z wady z jaką się urodził i z jaką przyjdzie nam się zmagać tj. stopy końsko-szpotowej w skrócie "sks" jak my rodzice dzieci z taką wadą mówimy. Zrzutkę utworzyłam wyłącznie z myślą o synku. koszty leczenia i zakupu butów przewyższają nasze możliwości itd. koszty większe niż zasób naszego portfela. Poruszymy jednak niebo i ziemię, aby pieniądze zdobyć.

Za wszelką pomoc będziemy ogromnie wdzięczni

r53y43-017b0a.png

r53y43-35990e73.png

"SKS" tj. wyglad nózek przy wadzie stopy końsko-szpotowej :)

r53y43-93a4f0f1.png

1 etap leczenia gipsowanie

Radziu od 8 dnia życie przez 9 tygodni był zagiopsowany.

r53y43-90fac87.png

Szyna i buty Mitchella dla Radzia tj. CZĘŚĆ stałej Radka garderoby :)

r53y43-7c9bb45e.png

Czeka nas bardzo długa droga.

Radosław jest bardzo silny ogólnie jest radosnym dzieckiem wszystko dzielnie znosi. Tu jest widok stóp już po 4 tygodniach cotygodniowego gipsowania w celu ich nastawiania kostki, stopy, aby kont nastawienia stopy wracał do normalności.

Kolejny Etap przed nami noszenie szyny i bucików ponieważ to już etap w latach.

Wpłacający39

 
Dane ukryte
500 zł
MP
Małgorzata Paprocka
500 zł
AG
Andrzej Gąsiorowski
500 zł
AD
Anna Domańska
500 zł
UG
Urszula G
200 zł
B
Barbara Żylik
200 zł
TK
Tomasz Kołakowski
200 zł
Marcin Żylik
140 zł
JS
Joanna Swiderska
100 zł
Katarzyna Żylik
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

521 800 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?