Pomóż mi wrócić do normalnego życia ! ID: r7m4bk

Pomóż mi wrócić do normalnego życia ! ID: r7m4bk

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

22 854 zł

łącznie

22 854 zł

22 854 zł

łącznie

zakończona

zakończona

31.12.2019r

273

273

wspierających
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

 • W miesiącu czerwcu 2020 Roksana musiała przejść operację usuniecia jelita grubego. Cały czerwiec spędziłyśmy w CZD w Warszawie. Była to operacja ratująca życie. Niestety nie udało się wprowadzić jej w remisję choroby. Nie pomogły najlepsze leki, suplementy, diety, najlepsi specjaliści. Uczymy się teraz żyć na nowo, przed Roksaną jeszcze dwie operacje, częste wizyty w CZD w Warszawie na oddziałach oraz w przychodniach chirurgicznej i gastroenterologicznej. Córka musi przyjmować specjalistyczne, wysokobiałkowe odżywki, suplementy diety oraz bogatą w wartości odżywcze i kaloryczną dietę. Przed nami za około 6-12 miesiecy kolejna operacja do której córka musi być fizycznie przygotowana. Choroba bardzo wyniszczyła jej organizm, doszło do skrajnego niedożywienia.

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Roksana ma 14 lat od dwóch lat choruje na wrzodziejące zapalenie jelita grubego oraz rumień guzowaty.

Roksana była zdrową i radosną dziewczynką, rozwijała się świetnie, nie chorowała aż do jesieni 2017 roku kiedy to z potwornymi bólami brzucha, biegunkami po 15 x dziennie, krwawieniami trafiła do szpitala. Pierwszy nasz pobyt trwał 5 tygodni, zaczęły się badania, kolonoskopia, gastroskopia, ciągłe kroplówki, badania krwi, po drodze zapalenie trzustki, przetaczanie krwi. Potem kolejne pobyty w szpitalu, kolejne badania, leki. W ciągu dwóch lat Roksana leżała w szpitalu ok 10 razy. Padła diagnoza wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Jest to nieuleczalna choroba jelita grubego, objawia się bólem brzucha, biegunkami nawet do 20 na dobę, krwawieniami, wyniszczeniem i wychudzeniem organizmu. Po drodze córka zachorowała na rumień guzowaty. Choroba objawia się czerwonymi, gorącymi guzami na ciele, szczególnie na łydkach. Ból potrafi być tak silny, ze dziecko nie może nawet samo wstać do toalety. Roksana przeszła wszystkie etapy leczenia, począwszy od leków przeciwzapalnych, po sterydy, immunosupresję i leczenie biologiczne. Poprawa była tylko kilkudniowa i wszystko zaczynało się od nowa. Roksanie grozi operacja usunięcia jelita grubego i stomia. Aby uratować dziecko przed tak okaleczająca operacją czeka mnie bardzo kosztowne leczenie, prywatne wizyty i badania. Roksana nie może jeść jak inne dzieci, jedzenie musi być ekologiczne, zdrowe, nieprzetworzone, dieta jest bardzo restrykcyjna (bez mleka, laktozy, kazeiny, cukru). Do tego musi zażywać specjalne odżywki białkowe, gdyż ma bardzo niską wagę ciała. To wszystko wiąże się z ogromnymi kosztami. Same suplementy oraz odżywki to miesięczny koszt ok. 1500 zł. Jestem samotną matką, cały czas pracuję zawodowo łącząc pracę i opiekę nad chorym dzieckiem. Wszystkie koszty leczenia, żywienia itp. pokrywam sama. Niestety przekraczają one moje dochody. Roksanka to inteligentna, mądra dziewczynka, od dwóch lat ma nauczanie indywidualne w domu, jest chwalona przez nauczycieli, mimo choroby radzi sobie dobrze. Bardzo często w chwilach załamania to właśnie ona mnie wspiera. Ma swoja pasję, szydełkowanie. Tworzy piękne prace. Jej największym marzeniem jest powrót do normalnego życia, do szkoły, do koleżanek. Od dwóch lat jej życie to dom, szpital. Zwracam się z prośbą o pomoc finansową, by marzenie mojego dziecka mogło się spełnić. By w końcu zaczęła żyć, wychodzić z domu i cieszyć się z każdego, nowego dnia. Z góry dziękujemy za okazane wsparcie. Roksana z mamą.

Wpłacający273

WF
Wojciech F
3 000 zł
SR
Strefa Ruchu
2 520 zł
RP
Rafał Piotrowski
600 zł
 
Dane ukryte
500 zł
KC
Krzysztof Ciebiada
300 zł
PZ
Patrycja Zbrożek
300 zł
AK
Aleksandra K
300 zł
A
A.K.
300 zł
RZ
Rafal Zajunc
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze36

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Trzymaj się Roksana. (: Życzę Ci, abyś jak najmniej cierpiała i miała zawsze tyle siły, ile masz w sobie. Wierzę, że w przyszłości choroba nie będzie Cię ograniczała i będziesz mogła żyć pełnią życia. :D

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Bądź silna! ❤️

  4 zł
 • RP
  Rafał Piotrowski

  Zdrówka :)

  600 zł
 • MK
  Małgorzata Krystosik

  Duzo zdrówka dla Roksanki :)

  120 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  walczcie ! Bóg pomoże

  60 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

570 697 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?