3 862 zł z 100 000 zł

3%

3 862 zł

z 100 000 zł

42 dni

do końca

110

wspierających
3%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

POMÓŻ NAM POMAGAĆ WAM!


Akcja #karetkadlasosnowca ma na celu zbiórkę środków potrzebnych na zakup nowej karetki transportowej, która będzie służyć pacjentom Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.


Zbiórka jest organizowana za zgodą i przy pomocy Dyrekcji Szpitala Miejskiego Sp. z o.o. w Sosnowcu, niebawem zostanie to tutaj potwierdzone odpowiednimi dokumentami - ułatwi to m.in. promocję.


Nasza akcja ma na celu zbiórkę środków na zakup nowoczesnego ambulansu (lub dwóch identycznych, mamy już swoje typy) wraz z jego przynajmniej częściowym wyposażeniem - nosze, torba ratownicza, butla tlenowa, krzesełko kardiologiczne, środki opatrunkowe. Pojazdy będą wykorzystywane do transportu pacjentów (w tym tych najmniejszych) z i do szpitala, pomiędzy szpitalami na terenie Zagłębia Dąbrowskiego + Województwa Śląskiego i okolic, wizyt lekarskich w ramach nocnej i świątecznej opieki (która często również wiąże się z zabraniem osoby do szpitala). Zakup pomoże nie tylko pacjentom ale również pracownikom działu transportu sanitarnego (kierowcy, ratownicy, sanitariusze, lekarze, pielęgniarki) w końcu pracować w cywilizowanych warunkach nie na kolanach przy leżącym lub siedzącym pacjencie podczas transportu.


Czym obecnie jeździmy:

h1117af3f8952c32.jpeg

oc4999ef8b39f21a.jpeg

l2e5aadbd912fc16.jpeg

w278837dfc3dd5ad.jpeg


Dodatkowo: ''jako jeden z pracowników mogę dodać, że słysząc od pacjenta (najczęściej starszej schorowanej osoby, którą traktuję jak własną babcię/dziadka) przekazanego do transportu słowa, że czuje się on w naszym pojeździe (niski, ciasny, mały) jak w karawanie i wie on gdzie już zmierzamy bądź pacjenta, który ze względu na swoją wagę nie może się do niego zmieścić przeszywa mnie ból i odczucie tego, że zawiedliśmy tych którym mamy pomagać - postanowiłem z tym skończyć i wziąć sprawy w swoje ręce. Nasz szpital ma ogromne długi i jeszcze przez lata nie będzie go stać na zakup nowego i większego ambulansu a te posiadane obecnie robią w miesiącu nawet kilka-kilkanaście tysięcy kilometrów, będąc w dyspozycji 24/7/365 i coraz częściej niestety odwiedzając warsztat mechanika ze względu na swoje lata. Nie może być tak, że kiedyś zostaniemy jako dział transportu sanitarnego bez możliwości wyjazdu po Was, kiedy tego będziecie potrzebować Wy lub ktoś z Waszej rodziny.. a długi szpitala wzrosną jeszcze bardziej kiedy prywatna firma zajmie się świadczeniem takich usług''.


Nasze karetki mają po ponad 10 lat, blisko 400 tysięcy przebiegu,codziennie poddawane są ciężkiej eksploatacji co tylko pogarsza ich i tak już zły stan, co kilka dni pochłaniają kolejne koszty napraw odwiedzając serwisy z najróżniejszymi problemami. Często słyszymy, że taki samochód nie powinien już jeździć a co dopiero wozić pacjentów, strach pomyśleć co może się jeszcze stać..

v7d7828322e94e0a.jpeg

b3f2ebfb2942e7d9.jpeg


Cel zbiórki to 100,000 (sto tysięcy) złotych ale nawet jeśli uzbieramy połowę, to za tę cenę będzie można kupić i przekazać (jako DAR ludzi o dobrym sercu) nowoczesny ambulans transportowy.


Koszt takiego samego pojazdu fabrycznie nowego to ponad 250,000 (dwieście pięćdziesiąt tysięcy) złotych - o tym nawet nie marzymy. Nasza akcja nie będzie polegać jedynie na spamowaniu linkiem do zbiórki (serwis zrzutka.pl), sami będziemy brać czynny udział w przekazywaniu własnych środków na konto akcji, w przygotowaniu jest blisko 500 (albo i więcej!) plakatów, które pojawią się w wielu miejscach naszego miasta, wykupiliśmy promocję postu informującego o akcji w serwisie facebook.com, który dotrze do ponad 300,000 odbiorców jak również pomysłodawca naszej zbiórki (z odpowiednim zaświadczeniem) odwiedzi okoliczne firmy i instytucje by poinformować o akcji z prośbą o jej wsparcie lub możliwość powieszenia plakatu informacyjnego na ich terenie. Prowadzimy również rozmowy z okolicznymi przedsiębiorcami.


Czym chcielibyśmy jeździć:

u7cc904bca92631d.jpeg

hca04d5e59f01af3.jpeg

i5c907fb1df77fe3.jpeg

w5719771603c5beb.jpeg


Zdjęcia powyższego pojazdu udostępnione zostały dzięki uprzejmości firmy MEDambulans, która zajmuje się produkcją ambulansów transportowych, podstawowych i specjalistycznych.


Dajemy sobie cztery miesiące czasu by uzbierać chociaż część potrzebnych środków, jeśli nam się uda, na nowym pojeździe lub pojazdach pojawią się odpowiednie informacje przy czyim wsparciu udało się zakupić sprzęt, jeśli otrzymamy wsparcie firm - na karetce pojawią się również ich loga. Każdy kto zdecyduje się nas wesprzeć, może śmiało nazywać siebie bohaterem, przyłączy się on do ratowania zdrowia i życia.


Zainteresowane upublicznieniem informacji o naszej akcji media proszone są o kontakt mailowy ([email protected]) z pomysłodawcą akcji!


Aktualności4

  • Próg 3000 złotych - MAMY TO, WIELKIE DZIĘKI! :)

  • KOLEJNY SUKCES! Próg 2500 złotych osiągnięty! Miło mi również dodać, że pojawił się drugi artykuł w mediach o naszej akcji (tym razem Twoje Zagłębie): http://twojezaglebie.pl/zbiorka-na-zakup-karetki/

  • Udało nam się przekroczyć próg 1500 złotych, WOW! Dodatkowo wpis o naszej akcji pojawił się w Gazecie Wyborczej: https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,25447227,kierowca-z-sosnowieckiego-szpitala-zawzial-sie-i-chce-uzbierac.html

  • Zobacz więcej

Wpłacający110

 
Dane ukryte
200 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
AD
Artur Dudek
100 zł
PO
Paweł Ościłowicz
100 zł
ZS
Zespół Szkół Prywatnych Twoja Przyszłość
100 zł
 
Sebastian Marcinik
100 zł
DM
Danuta Maciąg
100 zł
 
Sebastian Marcinik
100 zł
AK
Artur Kopeć
100 zł
JW
Jerzy Wróblewski
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

435 130 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?