id: rae44k

ILE KOSZTUJE NAS KOŚCIÓŁ KATOLICKI? - kampania społeczna

ILE KOSZTUJE NAS KOŚCIÓŁ KATOLICKI? - kampania społeczna

Aktualności 8

 • Szanowni Państwo!

  Do 29 listopada potrwa 4 TYDZIEŃ naszej kampanii społecznej! Podczas tego tygodnia, kampanijne auto przemierza ulice LUBLINA, budząc coraz większą ciekawość wśród przechodniów i kierowców. Cieszy nas to niezmiernie i po raz kolejny udowadnia nam, że ta kampania nie tylko ma sens, ale z Waszą pomocą musimy realizować jej kolejne odsłony, po zakończeniu trwającej trasy.

  Przypominamy, że w pierwszej edycji kampanii, która zakończy się z końcem marca 2021 roku, odwiedzimy 19 miast!


  Kliknij, żeby zapoznać się z całą trasą pierwszej edycji kampanii społecznej "ILE KOSZTUJE NAS KOŚCIÓŁ?"


  Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś/zrobiłeś to wesprzyj pierwszą w Polsce kampanię społeczną informującą o tym ILE KOSZTUJE NAS KOŚCIÓŁ ! Zrób to tutaj, na naszym zrzutkowym profilu. Dziękujemy!

  x6c35e0e683905a1.jpeg

  Czytaj więcej
 • Drodzy Państwo!

  3 TYDZIEŃ naszej kampanii społecznej już za nami! W minionym tygodniu nasze kampanijne auto przemierzało ulice BIAŁEJ PODLASKIEJ, a od poniedziałku, 23 listopada będziemy przez tydzień w LUBLINIE!


  Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś/zrobiłeś to wesprzyj pierwszą w Polsce kampanię społeczną informującą o tym ILE KOSZTUJE NAS KOŚCIÓŁ ! Zrób to tutaj, na naszym zrzutkowym profilu. Dziękujemy!

  o94104fbfe26c888.jpeg

  Czytaj więcej
 • Szanowni Państwo!

  To już 2 TYDZIEŃ naszej kampanii społecznej! Tym razem nasze auto dumnie przemierza ulice Białegostoku! Przypominamy o tym Państwu z okazji Dnia Niepodległości, wszak współcześnie, nasza niepodległość to także wolność od finansowania instytucji katolickiego kościoła, który co roku, z pomocą polityków, wysysa z nas 20 miliardów złotych!


  Nasze auto spędzi w Białymstoku 7 dni, kończąc w nim swój tour w niedzielę, 15 listopada.


  Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś/zrobiłeś to wesprzyj pierwszą w Polsce kampanię społeczną informującą o tym ILE KOSZTUJE NAS KOŚCIÓŁ !q576b67f792cebb5.jpeg

  Czytaj więcej
 • Szanowni Państwo!

  Dzięki Wam , 2 LISTOPADA O GODZ 9:00 WYSTARTOWAŁA PIERWSZA W POLSCE KAMPANIA SPOŁECZNA "ILE KOSZTUJE NAS KOŚCIÓŁ?" !!!

  Poniżej link do postu inaugurującego naszą kampanię! https://www.facebook.com/tuhaloradio/posts/445050250227231


  A oto plan trasy na listopad 2020:

  Warszawa 2 – 8 listopada

  Białystok 9 – 15 listopada

  Biała Podlaska 16 – 22 listopada

  Lublin 23 – 29 listopada


  Tylko DZIĘKI WAM, możemy docierać do kolejnych miast, w następnych odsłonach tej wyjątkowej kampanii! Wesprzyj tę jedyną w Polsce inicjatywę dotyczącą finansowania kościoła katolickiego!

  m77a14b40fb097b4.jpeg

  Czytaj więcej
 • Drodzy Państwo,


  Już niebawem 19 miast w Polsce i jeden samochód w ramach naszej kampanii - by jeszcze bardziej zminimalizować jej koszty, czyli Wasze pieniądze! Szczegóły w treści naszej zrzutki!


  Wasz #Halo.Team!

  Czytaj więcej
 • Drodzy Państwo,


  Uaktualniliśmy treść naszej zrzutki. Z racji na bardzo dynamiczne zmiany w polskiej rzeczywistości, kształt kampanii i jej zawartość muszą ulegać modyfikacji. Tak też się dzieje. Główną zmianą jest rezygnacja ze statycznych billboardów i lawet samochodowych, na rzecz jednego nośnika treści jakim będą samochody ciężarowe zaopatrzone w trzy banery. Prosimy o zapoznanie się ze zmodyfikowaną treścią zrzutki i stałe jej monitorowanie wszak zarówno tutaj jak i na antenie Halo.Radia oraz na jego profilach społecznościowych, poinformujemy Państwa o starcie kampanii i będziemy relacjonować Państwu jej przebieg.


  Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i, co naturalne, prosimy o jeszcze!


  Wasz #HaloTeam :-)

  Czytaj więcej
 • Drodzy Państwo,


  Przypominamy, ze kwota 20 MILIARDÓW ZŁOTYCH ROCZNIE, które kosztuje nas wszystkich kościół katolicki, to wynik pracy ekonomisty dr Andrzeja Polaczkiewicza i Jego zespołu. Skrótowy opis składników tej kwoty dostępny jest poniżej, w treści zbiórki.


  Już niebawem pojawi się tutaj link do programu, który odbędzie się na antenie Halo.Radia, w którym dr Andrzej Polaczkiewicz ponownie zmierzy się z tematem kosztów kościoła, wszak według najnowszych szacunków, zdążyły już one przekroczyć poziom 20 miliardów złotych rocznie.


  Niebawem uruchomimy podstronę internetową pod naszym adresem www.halo.radio, na której będą dostępne wyliczenia nie tylko w formie graficznej, ale też w formie programu radiowego w wersji audio i audio-video, a na billboardach skierowanych do druku, znajdzie się QR kod, odnoszący do tej podstrony.

  Czytaj więcej
 • Drodzy Państwo,


  poniżej podajemy dane do BEZPOŚREDNIEJ WPŁATY na konto Fundacji stworzone specjalne na cele Kampanii oraz QR kod, po którego zeskanowaniu można przejść od razu do płatności.  nr konta: 78 1090 2590 0000 0001 4364 0267

  Fundacja Obywatelska

  ul. Marszałkowska 2/7

  00-240 Warszawa

  tytuł : "darowizna na działalność statutową"

  IBAN: PL78109025900000000143640267

  SWIFT: WBKPPLPP


  bd2bf02c1e592bc7.png

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Szanowni Państwo, świadomi Obywatele!

Wbrew pozorom, około 20 MILIARDÓW ZŁOTYCH ROCZNIE, nie spada kościołowi z nieba. To są pieniądze, które na skutek działań wszystkich partii i absolutnej większości polityków po 1989 roku, setkami kanałów, zasilają coroczny budżet kościoła, kosztem wielu społecznych potrzeb.

te61e8ecf1866e27.jpeg

Nie ma tu mowy o przypadkach, wszak politycy od lat funkcjonują przed kościołem na kolanach, dając mu wszystko czego ten zażąda, bez względu na społeczne koszty tego antyobywatelskiego "poddaństwa finansowego".


Czas przestać "mylić" prywatną przestrzeń jaką może być Wiara Każdej i Każdego z nas, od stale zwiększającego się poziomu finansowania kościoła katolickiego i to wprost z budżetu państwa!


Halo.Radio (www.halo.radio), będące pierwszym w Polsce, całodobowym medium obywatelskim, od pierwszych chwil nadawania (wystartowaliśmy 1 października 2019 roku), podejmuje najistotniejsze tematy społeczne, którymi nie jest zainteresowany medialny mejnstrim. Jednym z nich jest pedofilia wśród osób duchownych (jesteśmy medialnym patronem ostatniego filmu braci Sekielskich), ukrywana przez kościół, a także wcześniejsze i obecne władze, ale też ZAKAZANY TEMAT jakim są NASZE WSPÓLNE PIENIĄDZE, każdego roku transferowane na konta kościoła i organizacji z nim powiązanych.


Pora, żebyśmy podjęli wspólny trud poinformowania Polaków, ile kosztuje nas rocznie kościół i jak bardzo te pieniądze są powiązane z kwestią bulwersującego nas wszystkich, właściwie bezkarnego, krzywdzenia niewinnych dzieci!


Przygotowaliśmy zatem projekt kampanii społecznej dla KILKUNASTU MIAST POLSKI w oparciu o poniższy projekt graficzny (Maciej Goździelewski - dziękujemy!)Na obecną chwilę te miasta to: Warszawa, Białystok, Biała Podlaska, Lublin, Rzeszów, Kraków, Wadowice, Katowice, Częstochowa, Kielce, Radom, Łódź, Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, Szczecin, Koszalin, Gdańsk i Olsztyn.

qe4837256690e83e.jpeg

Jaki mamy plan?

W każdym z miast na czas pełnego tygodnia (Wadowice - 1 dzień) pojawi się nasz odpowiednio obrandowany samochód.

l46c809175a18253.jpeg

i32104b6ad74b937.jpeg

dc305219897321f3.jpeg

Żeby jednak już na starcie, zminimalizować koszty kampanii, postanowiliśmy przygotować do tej akcji JEDEN SAMOCHÓD, który, przemieszczając się pomiędzy miastami, objedzie pokaźną część Polski. W każdym z miast, samochód spędzi 7 dni, poruszając się po jego ulicach według wcześniej zaplanowanej trasy. To pozwoli nam oszczędzić Państwa pieniądze w dwóch segmentach: przygotowujemy jedno auto, a nie kilkanaście. Poza tym płacimy kaucję za wynajem jednego auta, a nie kilkunastu (zamrożenie środków na czas trwania kampanii, których nie możemy na nią wykorzystać podczas jej trwania)

Olbrzymi plusem pozostaje sytuacja w której rozpoczynając 2 listopada pierwszą odsłonę tej kampanii, kończymy jej pierwszy etap w okolicy końca marca 2021 roku! Oznacza to, że nasze 'kampanijne' auto porusza się po Polsce non stop przez ponad pięć miesięcy! (z przerwą na Nowy Rok)


Koszty kampanii to nie tylko wynajem auta na czas ponad pięciu miesięcy i wydruk banerów. To także:

 • opłacenie kierowców
 • paliwo
 • bezpieczny parking
 • ubezpieczenie każdego z kierowców
 • nagłośnienie
 • obsługa prawna kampanii
 • przesyłka i montaż/demontaż banerów
 • nagranie spotów reklamujących kampanię używanych w aucie
 • monitoring GPS auta

j788a692142abfa2.jpeg

Zarówno tutaj jak i na antenie Halo.Radia, oraz na profilach społecznościowych Halo.Radia, będziemy Was informować o tym jak przebiega kampania!


Po zakończeniu planowanych działań, przedstawimy tu wykaz wszystkich faktur wraz z opisem i ich skanami, żebyście mogli dokładnie zapoznać się z każdą wydaną złotówką. Ale to nie koniec!


Zrzutka będzie trwała dalej, by po uzbieraniu kolejnej kwoty, można było podjąć dalsze działania, czyli

wypuszczać kolejne, obrandowane auta w następnej puli miast. Taka strategia wydaje nam się najbardziej optymalną.


Wiemy, ze to oczywiście początek społecznej kampanii informującej o tym, co jest fundamentalnym problemem i patologią zarazem, w relacjach państwa z kościołem katolickim. Ale wiemy też, ze bez Twojego wsparcia ta sprawa nie ruszy z miejsca. Jeśli chcesz, żeby Polska stawała się zdrowym państwem, gdzie kościół będzie finansowany wyłącznie przez Wiernych, to wspomóż już teraz nasze działania i daj znać swoim znajomym i przyjaciołom, ze również mogą przyczynić się do pierwszej takiej kampanii w Polsce!


Czas otworzyć nam wszystkim oczy! Wierzymy, ze to będą dobrze wydane pieniądze, a sama kampania stanie się początkiem zwiększania obywatelskiej świadomości Polaków!


Ktoś musi wreszcie zacząć nagłaśniać ten fundamentalny temat jakim są gigantyczne pieniądze, które, dzięki politykom od lat sprzyjającym kościołowi, trafiają do niego wprost z naszych kieszeni!


Zróbmy to razem! Wspomóż zrzutkę i udostępnij ją wszędzie tam, gdzie możesz!

Wpłacający 1925

J
Joost
1 500 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
A
Agata
1 000 zł
R
Robotron
666 zł
E
Ewa
590 zł
M
Maciej Pietkiewicz
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
B
Borys
500 zł
MW
Michał W.
500 zł
S
sinsiul złoty
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 78

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

647 187 zrzutek

i zebrali

403 405 389 zł

A ty na co dziś zbierasz?