Rehabilitacja Mikołajka koniec za 26 dni ID: 6kbyhx

Rehabilitacja Mikołajka

Zebrano 1 487 zł
z kwoty 30 000 zł

4 %

WPŁAĆ

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

JEST ORGANIZATOREM ZRZUTKI


Ten profil jest zweryfikowany przelewem i dowodem osobistym oraz jest połączony z Facebookiem

Zadaj pytanie organizatorowi tej zrzutki

Mam na imię Mikołaj, mam 14 miesięcy.Potrzebuję Waszej pomocy aby mieć możliwość dalszego rozwoju.
Urodziłem się 24.10.2016. Podczas trwania ciąży nic nie wskazywało na to, że urodzę się z tak wieloma wadami. W drugiej dobie po porodzie stwierdzono u mnie wadę serca VSD (ubytek przegrody międzykomorowej), torbiele w główce oraz obustronny niedosłuch stopnia umiarkowanego.

Jak miałem 1 miesiąc trafiłem do Centrum Zdrowia Dziecka na oddział Patologii Noworodka gdzie postawiono kolejne diagnozy tj. małogłowie, obustronny niedorozwój nerwów wzrokowych, astygmatyzm, wada wzroku (podobno widzę 'dobrze' na 30 cm) obniżone napięcie mięśniowe w osi a wzmożone w kończynach dolnych oraz stopę końsko - szpotawą. Leczenie stopy końsko-szpotawej polegało na tym, że pierwsze 4 miesiące miałem nóżkę w gipsie, a następnie przeszedłem zabieg nacięcia ścięgna Achillesa. Po zabiegu większość czasu w ciągu dnia oraz noc spędzałem w specjalnej szynie. Ze względu na moje wady jestem stale rehabilitowany od 2 miesiąca życia. Moja mama po skończeniu urlopu macierzyńskiego nie mogła wrócić do pracy ponieważ wymagam jej stałej opieki.

Cały mój tydzień wypełniony jest zajęciami w szpitalu rehabilitacyjnym dla dzieci w Ameryce, szpitalu dziecięcym oraz w ośrodku dla osób niepełnosprawnych. Prócz zajęć w ramach NFZ ćwiczyłem również w domu z mamą i panią rehabilitantką. Od samego początku ćwiczony jestem metodami NDT - Bobath oraz metodą Vojty. Uczęszczam także na komorę hiperbaryczną oraz turnusy rehabilitacyjne w Sobieszewie gdzie jest stymulowany mój wzrok. Dzisiaj mam 14 miesięcy, nie trzymam główki, nie siedzę, nie raczkuję, nie chodzę. Jestem pod stałą opieką poradni: neurologicznej, okulistycznej, otolaryngologicznej, genetycznej, metabolicznej, kardiologicznej, neonatologicznej, ortopedycznej, logopedycznej, neurologopedycznej oraz rehabilitacyjnej. Oprócz tego przez miniony rok większość czasu spędziłem w poradniach oraz szpitalach na badaniach celem postawienia mi diagnozy, której wciąż nie mam. Wykluczono u mnie podłoże genetyczne, jednakże po ostatnim rezonansie mam podejrzenie postępującej, wrodzonej choroby metabolicznej.

24.01 mamy skierowanie na oddział chorób metabolicznych w Centrum Zdrowia Dziecka. Moja mama wciąż szuka dla mnie nowych możliwości. Obecnie chciałaby poddać mnie rehabilitacji metodą MEDEK. W Polsce jest trzech rehabilitantów, którzy mają uprawnienia do pracy tą metodą. Niestety na najbliższy rok nie mają wolnych terminów aby mnie przyjąć dlatego zmuszeni jesteśmy skorzystać z usług Biranit Keret z Londynu. Koszt dziennej rehabilitacji to 100 funtów, turnus trwa dwa tygodnie. Co daje ok 7 tys. samej terapii, plus należy pokryć koszty przelotu oraz pobytu czyli ok 12 - 15 tys. Dodatkowo chciałbym skorzystać z turnusu rehabilitacyjnego prywatnego w Polsce ponieważ jeszcze nie byłem na takim turnusie (np. TRATWA Ośrodek Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży, Neuron w miejscowości Małe Gacno). Koszt takiego turnusu to ok 4 - 6 tys. W swoim miejscu zamieszkania (Olsztyn) chciałbym chodzić na zajęcia rehabilitacyjne w ośrodku Reholandia gdzie koszt miesięczny wynosi ok 1 tys. zł.Każdy grosz przekazany na moją rehabilitację jest dla mnie na wagę złota.


Będziemy wdzięczni za każdą pomoc oraz gest życzliwości z Państwa strony.

Mikołaj z rodzicami

Stopa końsko - szpotawa


Turnus w Sobieszewie.


Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Monika Kusek

Monika Kusek

29.01.2018 17:56

Paulinka jesteśmy z Wami, wszystko będzie dobrze, wierzę w to! Pozdrawiamy i ściskamy Was gorąco !!!

Michał Sawicki

Michał Sawicki

300 zł
małgorzata Jatkowska

małgorzata Jatkowska

200 zł
Klaudia

Klaudia

200 zł
Edyta Barszczewska

Edyta Barszczewska

200 zł
ALEKSANDRA SAKOWICZ

ALEKSANDRA SAKOWICZ

100 zł
Elżbieta Polus

Elżbieta Polus

100 zł
Emilia

Emilia

65 zł
Katarzyna Koniecko

Katarzyna Koniecko

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Anna

Anna

50 zł
Agnieszka Janik

Agnieszka Janik

50 zł
Aneta Cupała

Aneta Cupała

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Grzegorz Lechowicz

Grzegorz Lechowicz

5 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Monika Kusek

Monika Kusek

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta

Pomóż zebrać 30 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

284
udostępnień

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.